Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ogóle czemu dublują się w 1. kolejce Lotto Ekstraklasy dwa mecze o jednej porze tj. Arka - Śląsk oraz Nieciecza - Jagiellonia?

Spotkanie w Gdyni spokojnie mogłoby być rozgrywane dzień wcześniej czyli w sobotę o 15:30 kiedy nie ma wtedy żadnego meczu.

 

Mam nadzieję, że kamera telewizyjna w trakcie sezonu na Kolporter Arenie będzie w tym samym miejscu co podczas UEFA Euro U21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, uważałbym z tym przewidywaniem spadków, bo wiele się może w sezonie wydarzyć, a z tego co mi się przypomina to spadek Korony jest przewidywany od jakiegoś czasu średnio raz w roku, na początku rozgrywek  :wink: . Fakt, że teraz są ku temu mocne podstawy bo trio Burdenski-Lettieri-Burdenski wróży degradacją..

O to to.. A to co wygłasza w ostatnich dniach KM budzi we mnie obrzydzenie. Słuchając pierwszego wywiadu po przyjściu do Legii nie wierzyłem, o co chodzi, co on wygaduje.

@golbi_84 Porównujesz transfery Korony to transferów Wisły?! Ty się z choinki urwałeś?  :lol2:

Kaczarawa na Cyprze 27 meczy 16 bramek 7 asyst wartość 700 tyś Euro 

Lopez w zeszłym sezonie 33 mecze 12 bramek 2 asysty wartośc 400 tyś Euro

Barry ma na koncie 25 meczy w 2 Bundeslidze 1 bramka i 3 asysty wartość 300 tyś euro 

Kovacević - 105 meczy w lidze Bosniackiej i 4 w elm. LE wartość 500 tyś Euro (wcale sie nie zdzwie jak uprzedzili kluby w Niemczech za rok sprzeda z zyskiem, Burdeński tam niezle jest otrzepany z informacji kim sie interesuja w Niemczech) 

Alomerović - wartość 300 tyś Euro

Jukić - wartość 150 tyś

Kostal wartość 100 tyś Euro grywał głownie w rezerwach (51 meczy 5 goli :D) 1 skład 20 meczy 1 gol, brak asyst  (to jet ofensywny pomocnik) sprawdził sie w sparingach z beniaminkami 1 ligi :D

Halilović - 18 meczy 1 asysta (ofensywny pomocnik) 150 tyś Euro 

Velez wartość 400 tyś Euro 4 bramki samobójcze

Julian - wartość 300 tyś Euro

Burdeński 50 tyś Euro 

Wojtkowski - 150 tyś Euro

Arsenić wartośc 150 tyś Euro

Kosakiewicz wartość 200 tyś Euro

Matthias Hamrol 75 tyś Euro

Angelos Argyris - 150 tyś Euro

No to liczymy:

Korona - wartość - 2, 425 mln Euro bez 3 piłkarzy jeszcze

Wisła-  wartość 1 650 mln Euro 

 

Czy transfery Wisły są na już? Czy na lata jak ktos ma szeroka kadre?

Edytowane przez golbi_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto sprowadza tylu zagranicznych zawodników do klubu powinien byc na taczce wywieziony z kraju albo do lagrow zeslany!!

 

Tp jest zbrodnia na polskiej piłce. Nic mnie tak w nien nje irytuje jak to, że sie takie miernoty kpntraktuje kosztem młodych naszych zawodników!!

 

Korona i Wisla co robi ostatnio to skandal. Bjelica zresztą też mi lekko podpada bo sami stranieri w tym mercato poki co. Nie podoba mi się to.

 

Dlatego też Koronie życzę spadku za twn szrot z zagranicy! płacić im kasę zamiast naszym to kpina. Korona adios!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie:
Kędziora w Dynamie Kijów
Kownacki w Sampdorii Genua 


Mnie ciekawi ten nowy nabytek Legii:
http://www.90minut.pl/news/279/news2790098-Hildeberto-Pereira-w-Legii.html

W Benfice kariery nie zrobił, ale jak już trafił do Championship, to na dzień dobry był zawodnikiem pierwszej jedenastki, rozegrał 21 meczów, Sporo kartek i skończyła się jego kariera w Anglii. Myślę, że w naszej Ekstraklasie może się odrodzić jeśli ktoś zapanuje nad jego głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyny grające w pucharach od początku mimo że np. Arka gra w 3 rundzie mają tryb niedzielny dlatego tak to wygląda jak wygląda

 

Tak, wiem o trybie niedzielnym. Ale akurat Arka przed inauguracją sezonu ligowego nie gra wcześniej czwartkowego meczu UEFA Europa League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golbi_84 Po wartości piłkarzy na transfermarkt oceniasz jakość drużyny? No to gratuluję.. Tak dla przykładu w zeszłym sezonie Korona miała kadrę wartą 8,4mln - 11 miejsce w lidze, a które miejsce zajęliście? Dani Quintana przychodził do Jagi za 10tys euro... Więcej przykładów nie chce mi się podawać  :wink:

 

Ktos kto sprowadza tylu zagranicznych zawodników do klubu powinien byc na taczce wywieziony z kraju albo do lagrow zeslany!!

Tp jest zbrodnia na polskiej piłce. Nic mnie tak w nien nje irytuje jak to, że sie takie miernoty kpntraktuje kosztem młodych naszych zawodników!!

Korona i Wisla co robi ostatnio to skandal. Bjelica zresztą też mi lekko podpada bo sami stranieri w tym mercato poki co. Nie podoba mi się to.

Dlatego też Koronie życzę spadku za twn szrot z zagranicy! płacić im kasę zamiast naszym to kpina. Korona adios!

Hmmm.. a jak to się ma do ligi angielskiej i Manchesteru United, drużyny której jak się domyślam kibicujesz. Przyznam że nie śledzę aż tak kadry MU więc poszedłem na łatwiznę i posłużyłem się wikipedią: 21 zagranicznych - 14 Anglików. Wisła: 11 zagranicznych - 18 Polaków. Toż to zbrodnia na angielskiej piłce..

Edytowane przez wisl@k06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka liga taki szrot  :mrgreen: . A czy to co trafiło do Wisły to szrot to się okaże, jeśli tak faktycznie będzie to przyznam Wam rację  :wink:

Poza tym @robsonUnitedxD nie wspomina o jakości piłkarzy a tylko o narodowości.

Edytowane przez wisl@k06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Prezes Wisły powiedziała wczoraj w wywiadzie ciekawą rzecz: "prowadzimy rozmowy z takimi podmiotami, które będą w stanie podnieść nasz budżet kilkunastokrotnie". Zobaczymy ile z tego wyjdzie za jakiś czas, ale mam nadzieje że będzie to prawda.

Dodatkowo mówi, że wszystko spłacają i wyciągają z bagna po poprzednich właścicielach. Jest też już kandydat do zastąpienia Mączyńskiego, ale jeszcze nie mówią kto.

Cały wywiad: http://sport.interia.pl/klub-wisla-krakow/news-wisla-krakow-prezes-marzena-sarapata-zastalismy-wiecej-niz-1,nId,2415794

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka liga taki szrot :mrgreen: . A czy to co trafiło do Wisły to szrot to się okaże, jeśli tak faktycznie będzie to przyznam Wam rację :wink:

Poza tym @robsonUnitedxD nie wspomina o jakości piłkarzy a tylko o narodowości.

Wspominam właśnie o jakości, chodzi o miernoty z tego zaciagubo umówmy się, klasowych piłkarzy jakich ma wspomniany przez Ciebie Manchester United tam nie będzie żadnego.

 

Czemu nikt w Polsce nie da szans takim graczom jak chociażby Gracjan Horoszkiewicz? W czym on gorszy od tych miernot co Korona nasprowadzala? Chłopak musi kopać w czwartej lidze niemieckiej bo i nas szrot jego miejsce zajmuje...brak logiki.

 

A angielska piłka ma sie dobrze i Manchester United także ;) 3 puchary w tamtym sezonie. A teraz z taką paka to szturm po mistrzostwo Anglii i walka o wysokie cele w Lidze Mistrzów przed Jose i ekipą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mu nie da szansy bo jego problem leży w jego głowie, to taki piłkarz który w juniorach był jednym z lepszych a w seniorach nie ma szans zaistnieć. On akurat nie odróżnia się jakością od tych piłkarzy ale zawsze lepiej w takim wypadku postawić na Polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo problem młodych Polaków-piłkarzy leży w głowie, ile to już było gwiazd w I lidze które w zderzeniu z Ekstraklasą popadało w przeciętność. Mnie bardzo ciekawi co będzie z Kądziorem, wylądował w Zabrzu, zobaczymy. Ciekawe też co pokaże Wojtkowski w Wiśle. 

A angielska piłka ma sie dobrze i Manchester United także ;) 3 puchary w tamtym sezonie. A teraz z taką paka to szturm po mistrzostwo Anglii i walka o wysokie cele w Lidze Mistrzów przed Jose i ekipą.

Ano widzisz, bo wyniki robią za ocenę. Dlatego poczekajmy, jeśli to co przyszło do Wisły faktycznie nie nadaje się do grania to wtedy jasne - wypad. Ale jeśli będą wyniki to wszystko będzie cacy, bo jakoś nikomu nie przeszkadzało w zeszłym sezonie jak Jaga wychodziła na mecz z 3-4 Polaków w składzie.

Poza tym akurat Wisła umowy z zagranicznymi-"niepewnymi" graczami podpisuje tylko na rok. Nie ma ryzyka, nie sprawdzi się to out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, nie ma ryzyka i out a mnie zawsze wkurza czemu takiego ryzyka nie podejmą z młodym polskim graczem? Dać takiemu Horoszkiewiczowi pograć sezon i niech pokaże wtedy czy potrafi, a moim zdaniem by dał radę i gorszy od wielu by nie był.

 

Tych z zagranicy jest moze z 15 w calej lidze co jakkolwiek podnoszą jej poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciekawe jakby wyglądała nasza Ekstraklasa gdyby Polska była w pełni niepodległa po II WŚ.

Ciekawe ile  razy mistrzem  byłaby Pogoń Lwów.

A co do szrotu to powinno się karać za sprowadzanie takich kopaczy.

Powinni szukać w A klasie.

Wojciech Kowalczyk grał w Polonezie Warszawa a potem wzieła go Legia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem 100 kronie ? Serio w to wierzysz, że dobry wujek się znajdzie i Wisła nagle będzie miała budżet z 27 mln złotych np 15x większy czyli na poziomie takiego Ajaxu czy klubów portugalskich.

Też średnio w to wierzę, ale jakby się okazało prawdą to nie miałbym nic przeciwko.

Równie dobrze jakiś Chińczyk, Arab albo ktoś inny może mieć zachciankę kupienia klubu w bezpiecznej Polsce, gdzie małym kosztem można wygrać ligę i promować się w Lidze Mistrzów.

 

Ale teraz jak dla mnie najważniejsze żeby spłacili długi i walczyli o topkę w Ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też średnio w to wierzę, ale jakby się okazało prawdą to nie miałbym nic przeciwko.

Równie dobrze jakiś Chińczyk, Arab albo ktoś inny może mieć zachciankę kupienia klubu w bezpiecznej Polsce, gdzie małym kosztem można wygrać ligę i promować się w Lidze Mistrzów.

 

Ale teraz jak dla mnie najważniejsze żeby spłacili długi i walczyli o topkę w Ekstraklasie.

Żaden Chińczyk czy Arab nie przyjdzie do Polski i nie będzie robił klubu, Polskie kluby mają zbyt małe przychody, nawet Legia. Zresztą pierwsi to wy byście protestowali przeciwko Arabom, co jest naturalne. Jeśli Wisła podwoi budżet to będzie bardzo dobrze.

 

Janicki ostatnio trochę wyhamował, może transfer będzie bodźcem do rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za granicą nowy sezon ligowy wiosenny też zaczyna się w połowie lutego (zima) a jesienny w połowie lipca (wakacje) jak u nas w Polsce, czy wiosenny z początkiem marca a jesienny na początku września, np. Bundesliga, Ligue1, Liga Angielska, LaLiga, liga Włoska itd.

Edytowane przez pawlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie ligi zazwyczaj startują w połowie sierpnia lub pod koniec miesiąca, zależy od sezonu. W Anglii grają całą zimę, w Hiszpanii jest przerwa bożonarodzeniowo-sylwestrowa, w Niemczech wracają około 20 stycznia.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...