Skocz do zawartości

Piłka nożna: Ekstraklasa


bogdan425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że Zagłębiu było totalnie obojętne jakim wynikiem zakończy się ten mecz, nie chciało im się bo myślami byli już na wakacjach, natomiast Arka walczyła o życie. Niezależnie od tego czy się dogadali czy nie, ten wynik mnie nie dziwi. Żadne śmieszne zgody nie mają tu nic do rzeczy.

 

A co do Ruchu to i niezależenie od Siemaszki i wczorajszego meczu i tak by była degradacja bo została im cofnięta licencja.

Ciekawe czy przystąpią do rozgrywek I ligi. Bo nie dość, że i tak już mają olbrzymie długi to jeszcze przez swoje bydło stadionowe dostaną kary finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne śmieszne zgody nie mają tu nic do rzeczy.

Czyli twierdzisz, że gdyby na miejscu Zagłębia wczoraj była Lechia/Wisła K./Śląsk/Legia to ten mecz wyglądałby tak samo? Otóż odpowiem Ci: NIE wyglądałby. Piłkarze mogliby zapomnieć o wakacyjnym podejściu do meczu i byłoby gryzienie trawy żeby świętować spadek przeciwnika. Nie doszukuję się teorii spiskowych, ale twierdzę, że te śmieszne zgody czasami mają coś do rzeczy. Parę przykładów z ostatnich lat:

2009/10 ostatnia kolejka: Lech P.-Zagłębie L. 2:0 - Lech mistrzem Polski, praktycznie bez zagrożenia ze strony Zagłębia
2009/10 przedostatnia kolejka: Cracovia-Wisła K. 1:1 - walcząca do końca Cracovia remisuje w 90 minucie, praktycznie pozbawia mistrzostwa Wisłę, mistrzem Lech
2009/10 ostatnia kolejka: Śląsk-Arka 2:1 - grający o nic Śląsk wygrywa z walczącą o utrzymanie Arką, która cudem unika spadku dzięki zwycięstwu... Cracovii nad Piastem
2011/12 ostatnia kolejka: Wisła K-Śląsk 0:1 - grająca o nic Wisła przegrywa ze Śląskiem który zostaje MP. Cytat ze strony Śląska "Ile zrobili fani Wisły, żeby mistrzostwo pojechało do Wrocławia wie niewielu. Z pełną świadomością tego, co mówię, twierdzę, że gdyby nie kibole Wisły, to Śląsk tego mistrzostwa by nie zdobył.".
2014/15 przedostatnia kolejka: Górnik Z-Lech 1:6 - mistrzem zostaje Lech, a nie Legia. Nawet Wojciech Hadaj wie, że Górnik się podłożył :)
 
A wczorajszy mecz to kwintesencja.. 
Edytowane przez wisl@k06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ogólnie... normalna rzecz, że kibice idą do swoich zawodników  w takiej sytuacji, jak zgoda punktów potrzebuje... od zawsze tak było, jest i będzie.

Czy to jest etyczne, czy nie inna kwestia. Dla mnie ok.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli twierdzisz, że gdyby na miejscu Zagłębia wczoraj była Lechia/Wisła K./Śląsk/Legia to ten mecz wyglądałby tak samo? Otóż odpowiem Ci: NIE wyglądałby. Piłkarze mogliby zapomnieć o wakacyjnym podejściu do meczu i byłoby gryzienie trawy żeby świętować spadek przeciwnika. Nie doszukuję się teorii spiskowych, ale twierdzę, że te śmieszne zgody czasami mają coś do rzeczy. Parę przykładów z ostatnich lat:

 

Ty tak na serio myślisz, że piłkarzy Zagłębia coś obchodzi Arka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2011/12 ostatnia kolejka: Wisła K-Śląsk 0:1 - grająca o nic Wisła przegrywa ze Śląskiem który zostaje MP. Cytat ze strony Śląska "Ile zrobili fani Wisły, żeby mistrzostwo pojechało do Wrocławia wie niewielu. Z pełną świadomością tego, co mówię, twierdzę, że gdyby nie kibole Wisły, to Śląsk tego mistrzostwa by nie zdobył.".
2014/15 przedostatnia kolejka: Górnik Z-Lech 1:6 - mistrzem zostaje Lech, a nie Legia. Nawet Wojciech Hadaj wie, że Górnik się podłożył :)
 
A wczorajszy mecz to kwintesencja.. 

 

 

No nie wiem, ja pamiętam, że Wisła w tym meczu grała na całego - atakowali, strzelali celnie na bramkę, nie było widać żadnej rzekomej taryfy ulgowej. To że jakiś [beep] tak sobie napisał to nic nie znaczy. Ja widziałem co innego.

Górnik to Górnik - oni być może faktycznie się podłożyli jak ostatnie łajzy byle tylko Legii zaszkodzić. Być może - bo nikt tego nie udowodnił, więc nie wiadomo tego na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 Pewnie nie obchodzi, ale znając realia naszej piłki zostali oni "poproszeni" o to żeby zagrać tak jak zagrali przez osoby, z którymi nie chciałbyś się spotkać w nieprzyjemnej sytuacji. Poza tym widziałeś jak oni wczoraj bramki tracili? No A klasa. A nie przegrali od 6 meczów.

@Tomo21 Tak się składa że też widziałem ten mecz Wisła-Śląsk bo na nim byłem. I uwierz mi, gdyby chcieli strzelić tą bramkę to by strzelili. Tego nie napisał jakiś ....

Edytowane przez wisl@k06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój po prostu nie chciało im się grać, myśleli ile to wypić i gdzie pojadą. Zwróć na uwagę, fakt że taka Barcelona proponowała Celcie kasę za ogranie Realu w tym zaległym meczu co pokazuje pewną tendencję.  Gdyby Łęczna się utrzymała rozmawialibyśmy o tym samym, że Ruch odpuścił aby zemścić się za tą rękę Siemaszki. Taka jest piłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci wyżej przykłady, że piłkarze w ostatnich kolejkach zagrali tak żeby ich kibice i zgoda byli zadowoleni, czy to należało się podłożyć, czy gryźć trawę. Tak jak pisał @eLBeG normalna rzecz, tak było jest i będzie. A ty dalej twierdzisz swoje, ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisujesz wynik pod teorię. Ja daje prosty przykład choćby  z Seria A z poprzedniego tygodnia i porażka Lazio która zdegradowało Empoli przegrywając z Crotone. I tak można szukać w każdej lidze. Ktoś kto o nic nie gra nie będzie umierał za inny zespól który ma na coś szansę.

Normalną rzeczą jest to, że nie grają na maxa bo nie grają o nic a nie, że odpuszczają aby pomóc zgodzie. Istotna różnica.

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nazywa się Ekstraklasa i o niej Ci piszę. Nie interesuje mnie jak to wygląda w lidze włoskiej, hiszpańskiej czy na nigeryjskim pucharze plemion afrykańskich.

Przytoczyłem wcześniej mecz Cracovia-Wisła. Po nim pasiaści kibice cieszyli się co najmniej tak, jakby właśnie zdobyli mistrzostwo. Tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spięli się i dopięli swego,seria zwycięstw nie mogła zakończyć się inaczej,Seria 10 nie przegranych spotkań w przypadku Podbeskidzia nie dość że skończyła się niespodziewanie na Siedlcach to prawdopodobnie i tak by nie wystarczyła by awansować.Przy tak wyrównanej tabeli jak ktoś seryjnie nie potrafił wygrywać,musiał się zadowolić miejscem 3-10.A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, brawa dla Zabrza. Takich drużyn potrzeba w ESA.

No to czekamy kto będzie świętował o 20:00, Białystok raczej na pewno, czy to mistrzostwo czy puchary. Może Lechia utrze nosa jak zawsze pewnej siebie stolicy. Mina załamanego Radovicia byłaby bezcenna - za te wszystkie padolino.

Edytowane przez wisl@k06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sędzia nie podyktował dwóch karnych dla gospodarzy...

Dla Zagłębia moim zdaniem karny z kapelusza, naturalnie ułożona ręką przy wslizgu bez intencji zagrania. Dobrze, że Górnik wrócił, tylko czemu z takimi długami dostanie licencje? W takiej sytuacji nigdy nie wyjdą na prostą, znowu się trzeba będzie zapożyczeń, aby skład na Ekstraklape zrobić. Szkoda, że Ruch poleciał, ale niestety granie na dlugach w końcu tak się kończy, mimo, że miejsce takich drużyn jak Ruch, Górnik, ŁKS, Widzew, itd. jest w ESA, a nie zachcianek bogaczy typu Nieciecza, gdzie jak się im znudzi, to odpuszczą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...