Skocz do zawartości

TVP 1 i TVP 2 maja odbicia????


koksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam,ze ostatnio jakosc kanalow TVP w CP poprawila sie choc do idealu wciaz daleko oraz teletekst na TVP1 dziala z bledami...miejmy nadzieje,ze w koncu TVP podpisze dawno wynegocjowana umowe z CP i tym samym oprocz dolaczenia pelnego bukietu kanalow takze znacznie poprawi sie jakosc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co to nie tylko CP ma problem z mizerna jakością tvp1 i tvp2 ten sam problem maja obecnie w telewizji N

 

Jakiś geniusz zarządził umieszczenie tvphd na transponderze, z którego już nadawane jest hbo hd, oraz dodatkowo 15 :!: kanałów sd. To, co oni wyprawiają to przechodzi ludzkie pojęcie. Przy konieczności tak silnej kompresji nie pomoże ani dvb-s2, ani mpeg4. Jakość kanałów tvp w telewizji N musiała spaść, bo sa nadawane własnie z tego transpondera(nr 3). Wszyscy dobrze wiemy, ze wystarczy się dogadać np. z CP, by od nich brać dosył hbohd(najprawdopodobniej zrobiła to juz cyfra). Sorry za offtop ale nie mozna na to patrzec spokojnie. Jakość tvp w CP ostatnio faktycznie się poprawiła, ale to nadal żenada i kpina. Najlepiej widac to na transmisjach z pływania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten transponder ma ponad 50 Mbit/s pojemności więc łatwo policzyć, że zmieści się tam 15 kanałów w SD po 2 Mbit/s i 2 HD po 10 Mbit/s. Poza tym jeszcze długo technicy CP będę musieli kręcić tą swoją antenką, żeby zbliżyć się chociaż do 1/2 jakości TVP w pozostałych platformach.

@zaq13 - TVP HD nie zostanie wyłączony z oferty platformy N po igrzyskach, prawdopodobnie mają na jesień wyłączyć analogowy TVN więc pewnie przeniosą go wraz z HBO HD na ten transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten transponder ma ponad 50 Mbit/s pojemności więc łatwo policzyć, że zmieści się tam 15 kanałów w SD po 2 Mbit/s i 2 HD po 10 Mbit/s. Poza tym jeszcze długo technicy CP będę musieli kręcić tą swoją antenką, żeby zbliżyć się chociaż do 1/2 jakości TVP w pozostałych platformach.

 

Gdyby TVP w N miała 2Mbit/s przy MPEG-4 nikt by nie narzekal na jakość. W przypadku CP nie jest to juz kwestia krecenia anteną, bo dosył jest brany z DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz siatkówki Polska - Serbia wolałem oglądać na SLO-TV2 bo na TVP1 było widać pikselozę.

Telegazeta - nawet mi się podoba - mogę naraz czytać dwie albo nawet trzy strony :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby TVP w N miała 2Mbit/s przy MPEG-4 nikt by nie narzekal na jakość. W przypadku CP nie jest to juz kwestia krecenia anteną, bo dosył jest brany z DVB-T.

 

Jakoś na DVB-T to nie wygląda, zwłaszcza jak się patrzy na telegazetę i obraz w którym brak jest ostrości i są widoczne zakłócenia.

Z tego co widać to TVP w N ma właśnie 1,8 - 2 Mbit/s, ale pikseloza jest widoczna, nie wiem czy to z winy dosyłu z Astry czy konwersji do MPEG 4, bo teoretycznie nie powinno to tak wyglądać przy tym bitrate (ok. 3,5 - 4 Mbit/s dla MPEG 2).

 

http://linowsat.de/0130/bitrate/1400/15101.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz faktycznie jest nieostry, przy dynamicznych scenach jest momentami bardzo źle, ale nie ma typowych dla analogu zakłóceń. Dziwna sprawa z tą telegazetą, zwykle sypię się dopiero gdy odbior jest stosunkowo słaby. Pikseloza na N wynika zapewne po cześci z dosyłu i z konwersji na MPEG-4. Czy przypadkiem N nie zmienia rozdzielczosci kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawia mnie jeszcze jedno skoro CP wyrokiem sądu może nadawać w ramach swojej platformy kanały TVP1 i TVP2 to w sumie mógłby się Cyfrą+ porozumieć i z ich tranpordera brać sygnał w/w kanałów. Sąd chyba się nie przyczepi bo co to dla nich za różnica czy sygnał będą brać z siatki czy od Cyfry+. A dla nas abonentów różnica zepewne wielka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedno skoro CP wyrokiem sądu może nadawać w ramach swojej platformy kanały TVP1 i TVP2 to w sumie mógłby się Cyfrą+ porozumieć i z ich tranpordera brać sygnał w/w kanałów.

Porozumienie w sprawie dubli innych kanałów niekoniecznie musi oznaczać porozumienie w sprawie TVP. O ile duble kanałów każdy zdobywał w swoim zakresie i umieszczał na satelicie, to TVP 1 i 2 z siarki jest zupełnie "za darmola". Przypominam, że C+ ma światłowód na Woronicza - a więc ponieśli koszty. N-ka z kolei brała sygnał z Astry, a więc musiała mieć opłacaną kartę od TVP. Eliminując dubel, zapewne platformy podzieliły się kosztami. Jeśli CP chciałby się dołączyć, pewnie też musiałby wnieść w to trochę grosza - a pewnie nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jakość meczu Polski na TVP 1 była tragiczna. Gdy były zbliżenia można było zauważyć piksele na twarzach piłkarzy i na murawie, a twarze kibiców były całkiem rozmazane. Ogólnie jakość fatalna i jeśli CP tego nie poprawi to abonenci będą się odbijać od nich przez jakość TVP 1 i TVP 2. A zauważyłem to na uwaga!: 14 calowym telewizorze kineskopowym :!: Wyobrażam sobie, jak o wyglądało na LCD, a nie mówię już o plazmach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie narzekałem na jakość obrazu na TVP1 i TVP 2, ale rzeczywiście meczu Polska - Słowenia nie szło oglądać nawet na zwykłym Samsungu 25 calowym. Kiedy przełączyłem na obraz ze zwykłej anteny siatkowej to prawie HD ujrzałem. :D:D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na TVP1 śnieg, a przez środek obrazu przechodzi linia. Na TVP2 jest lepiej czyli tak jak do tej pory było. Tu nie chodzi o podejście do klienta tylko o brak podpisanej umowy pomiędzy TVP a CP na reemisje kanałów TVP. Mogliby w końcu się dogadać, a nie zwlekać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...