Skocz do zawartości

TVP 1 i TVP 2 maja odbicia????


koksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest prywatna firma i można im naskoczyć. Gdzie w umowie pisze jakiej jakości mają być programy? Sami jesteście sobie winni. Widziały gały co brały...

Nie widzialy... podejrzuje, ze 1% podpisujacych umowe z CP jest swiadomy jakiej jakosci programy TVP bedzie ogladal :D Malo tego - 80% tych nieswiadomych, ktorzy juz podpisali, sa zadowoleni z tejze jakosci :lol2:

oczywiscie te procenty to wlasne odczucia... takze nie pytajcie o zrodlo :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy 10 lat temu ruszała satelitarna telewizja cyfrowa w Polsce, dla większości osób (klientów) liczyło się przede wszystkim to, że obraz przestanie im w końcu dropić, co było częste w analogowym przekazie satelitarnym. Ale w miarę rozwoju nowych technologii i standardu HD, coraz większa liczba odbiorców oczekuje wyższej jakości odbieranych kanałów. W czasach kiedy standard HD powoli zaczyna wypierać SD (może trochę przesadzam), sygnał programu brany z ndajnika analogowej telewizji naziemnej to jakiś żart. Tyle, że szefostwo Cyfrowego Polsatu stara się iść po najmniejszej linii oporu. Zamiast dogadać się z TVP w sprawie emisji sygnału z Astry jak robią to "N" i Cyfra+, to odwala tego typu dziadostwo. Proponuję wszystkim abonentom Cyfrowego Polsatu, żeby masowo zaczęli wysyłać maile na adres Cyfrowego Polsatu w tej sprawie. Nie spodziewam się jakiejkolwiek natychmiastowej reakcji, ale może zarząd Cyfrowego Polsatu dostrzeże, że abonenci tej platformy, to nie jakaś ciemnota, której można wcisnąć byle badziewie i jeszcze mamić ustami Dominika Libickiego, że nadaje sygnał w najwyższej cyfrowej jakości. Ja mam to szczęście, że oprócz "słonecznej platformy" posiadam jeszcze Cyfrę+, ale szczerze wspólczuję wszystkim abonentom Cyfrowego Polsatu, którzy muszą się męczyć, oglądając ten ciągle rozmazany obraz TVP1 i TVP2, będąc w dodatku przekonywanym, że to "najwyższa cyfrowa jakość". Kanały Polsatu, TVN-u, Europsortu i inne są w nienagannej jakości, ale kanały TVP1 i TVP2, szczególnie po zmianie nadajnika przedwczoraj, są w jakości fatalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie niema co sobie głowy zawracać masowym wysyłaniem e-maili do CP, bo i tak to ich nie "wzruszy" (chociaż konsultanci mieli by co robić) ,ja osobiście zamontowałem dziś antenę siatkową no i mam obraz bardzo dobrej jakości ( nie to co "zaoferowała" Polsat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prywatna firma i można im naskoczyć. Gdzie w umowie pisze jakiej jakości mają być programy? Sami jesteście sobie winni. Widziały gały co brały...

Nie widzialy... podejrzuje, ze 1% podpisujacych umowe z CP jest swiadomy jakiej jakosci programy TVP bedzie ogladal :D Malo tego - 80% tych nieswiadomych, ktorzy juz podpisali, sa zadowoleni z tejze jakosci :lol2:

oczywiscie te procenty to wlasne odczucia... takze nie pytajcie o zrodlo :roll:

Z ta jakością to jest tak samo jak kupowanie dawniej markowej odzieży (Adidas, Nike itp.) na Stadionie Dziesięciolecia. niby znaczek ten sam ale nosi się jakoś inaczej :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbicia są widać to dobrze szczególnie na telewizorach LCD i plazmach tylko, że jakby mniejsze. Chyba panowie technicy z CP zadziałali. Do doskonałości jeszcze sporo brakuje, ale jest napewno lepiej niż było wczoraj. Może kiedyś przyjdzie taki czas, że obraz na kanałach TVP1 i TVP2 będzie cyfrowy i w takiej samej jakości jak u n-ki i Cyfry+ bo w końcu CP i TVP się dogadają. Ale póki co musimu ponownie uzbroić się w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Rysiek cały czas kręci anteną a pani Krysia krzyczy dobrze, źle :lol: Stąd te wahania jakości :lol:

Prawda jest taka że narzekają Ci którzy maja porównanie do obrazu z Cyfry. Większość abonentów CP nawet nie zdaje sobie sprawy że jakość TVP 1 i 2 może być lepsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę "siatkówkę" praktycznie jakbyś nie skierował to coś złapiesz, ze "śniegiem" czy bez, ale obraz będzie. A tu musisz idealnie wycelować w Hot Birda. Nie wszyscy mają dostęp do tego satelity, szczególnie w miastach. Dam sobie głowę uciąć, albo coś jeszcze (albo nie :D ), że nie ma w Polsce osoby, co by wzięła CP dla TVP. Także to co piszesz to raczej można nie mieć dostępu do sygnału satelitarnego, ale nie naziemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale niezły z ciebie mieszczuch! :evil: Osobiście znam ludzi, którzy do dnia dzisiejszego nie odbierają sygnału z anteny naziemnej, bo go po prostu nie ma! Mieszkają na wsi, na Podkarpaciu. Z celowaniem w satelitę problemu nie mają. :twisted: Poza tym w miastach nawet jeśli sygnał przysłaniają wieżowce (co to musi być za miasto - Nowy Jork?), to zawsze jest alternatywa - kablówka. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojej informacji, nie mieszkam w mieście, tylko ok. 5 kilometrów od miasta. Wypowiedź o antenie siatkowej oparłem wyłącznie na własnych doświadczeniach. Na Podkarpaciu nigdy nie byłem, ale może się tam kiedyś wybiorę i sprawdzę osobiście :D A co do Nowego Jorku, nie każdy mieszkaniec bloku ma dostęp do południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...