Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wrażenia po pierwszym odcinku Top Chef?

 

W porównaniu do wersji USA to realizacyjnie bieda. Jakość techniczna tego co widzimy na ekranie to też nie prima sort. Część ujęć tak jakby SD.

 

Ci co to chwalą niech odpowiedza sobie na pytanie: czy rozumiecie coś z tego programu: potrawy, składniki, sposób gotowania?

 

Dla mnie osobiście jest to niewiarygodny kosmos, to co oni gotuję -90% ogladających nigdy takich rzeczy nie jadła i nie będzie jadła, bo część tych składników jest w wielu miejscach w Polsce niedostępne

 

Twórcy programu wychodza z założenie, że to co proste i swojskie jest do kitu.

Liczy sie futurologia i kompletna abstrakcja składnikowa i kulinarna.

Innymi słowy w restauracjach kucharze powinni serwować jakieś dziwactwa zamiast np.tradycyjnych pierogów.

 

Inną koncepcję serwuje KUCHENNE REWOLUCJE czy MASTERCHEF, który zresztą tez jest napakowany egzotycznymi potrawami, ale nie tak jak tutaj

 

Ogólnie strasznie drętwa atmosfera i program dla wybrańców i fachowców, którzy po prostu w tym siedzą.

Jesli ktoś sie patrzy jak gotują nie rozumiejąc co tam się dzieje i czy jury skrytykuje potrawę uczestnika czy nie, to lepiej niech nie ogląda bo to strata czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy widzicie to co ja?

Chodzi mi o program czyja wina.

 

Co to za podróba sądu?

Ludzie którzy tworzyli ten program to chyba w życiu nie byli na sali sądowej.

To jest żałosna komedia, a nie sąd. Tworzący to coś nie są tacy głupi, jeżeli udało im się skłonić widzów do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Twórcy programu wychodza z założenie, że to co proste i swojskie jest do kitu.

Liczy sie futurologia i kompletna abstrakcja składnikowa i kulinarna.

Innymi słowy w restauracjach kucharze powinni serwować jakieś dziwactwa zamiast np.tradycyjnych pierogów.

Top Chef to nie Master Chef. Każdy z tych kucharzy takie pierożki zrobi z palcem w d...e, więc co każdy zrobi pierogi, ziemniaki jaki to ma sens.. W zagranicznych krajach mają jeszcze bardziej wykombinowane potrawy i nikt się nie skarży. I wygra ten kto będzie potrafił zrobić wiele rzeczy na raz nie tylko gotowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną koncepcję serwuje KUCHENNE REWOLUCJE czy MASTERCHEF, który zresztą tez jest napakowany egzotycznymi potrawami, ale nie tak jak tutaj

 

Ogólnie strasznie drętwa atmosfera i program dla wybrańców i fachowców, którzy po prostu w tym siedzą.

Jesli ktoś sie patrzy jak gotują nie rozumiejąc co tam się dzieje i czy jury skrytykuje potrawę uczestnika czy nie, to lepiej niech nie ogląda bo to strata czasu

 

Bo to jest program dla innego widza. To tak, jakbyś porównywał Babcię Lodzię (KR, Masterchef) do Dr. Dish (TopChef)

 

Nie oglądałem "TopChef", więc go nie oceniam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(no może jeszcze podobał mi się ostatni odcinek Kiepskich)

Serio? :P Na forum Kiepskich oceniono go bardzo negatywnie. A ja osobiście przegapiłem, więc nie śmiem ocenić. :D

 

chodzi chyba o ostatni odcinek wyemitowany w TV czyli Pograbek(średnia ocen odcinka 5.0)

negatywnie oceniono odcinek Pokuć(3,5) dostępny na ipli ale nie emitowany jeszcze w TV

Ale "Pograbek" też nie ma najlepszej oceny, i to właśnie go przegapiłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Chef to program dla profesjonalnych kucharzy, więc przeciętni widzowie mogą nie ogarnąć wszystkiego. Aczkolwiek ja nie miałem z tym większego problemu.

 

@PharellMan: Czytając twoje posty stwierdzam, że masz całkiem sporą wiedzę i piszesz dość składnie jak na 14 lat :P (sorki za OT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Chef różni sie tym od MChef że są tam bardziej profesjonalni kucharze, tzw. zawodowcy, choć w MChef są pewnie tacy, którzy sa lepsi od nich mimo, że to podobno amatorzy

 

Skoro kolega powyżej zrozumiał wszystko to bez zająknięcia i google opisałby nam jak z grubsza wygląda CONFIT Z SANDACZA NA CYTRUSOWO-KARDAMONOWYM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie to obchodzi? Ten program nie ma pokazywać jak się przyrządza daną potrawę, to nie Ewa gotuje. Nie o to w tym chodzi, to jest reality-show skupiające się przede wszystkim na pojedynku między kucharzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie show powinno być zrozumiałe dla wszystkich widzów. Większość potencjalnych odbiorców programu nawet nie wie, że takie potrawy istnieją. A Polsat chyba nie produkuje takiego programu dla garstki widzów, którzy raczej nie są głównymi odbiorcami kanału wpychającego do swojej ramówki 7 paradokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PharellMan: Czytając twoje posty stwierdzam, że masz całkiem sporą wiedzę i piszesz dość składnie jak na 14 lat :P (sorki za OT).

A dziękuję bardzo. :D

 

Co do reklam, to raz przy premierze Kiepskich puścili chyba 18 minut reklam, bo miałem zapauzowane 45 minut, a potem było już około 20-tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...