Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Podaj przykład stacji i programów z USA które są skopiowane jeden do drugiego.

Seriali i filmów jako tako nie da się skopiować.

Takich przykładów jest pełno, zważywszy na fakt, że w Polsce praktycznie wszystko jest na licencji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Category:American_reality_television_series

Co do kanałow. Discovery, History, Nat Geo. Gdy na jednej stacji pojawia się jakiś program, np wyprzedaże magazynów, możesz mieć pewność, że wkrótce na pozostałych będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj mamy do czynienia ze ściśle okreslonymi formatami - dotyczącymi domów, remontów czy w przypadku TopChef i MasterChef walczących kucharzy - zawodowców i nibyamatorów( jak się ogląda MasterChef i słucha się co gotują ci nibyamatorzy to jestem ciekawy czy większość społeczeństwo słyszała czy jadła to co oni gotują - raczej nie)

 

Chodzi o to, że Polsat skopiował DOKŁADNIE to co stworzył TVN - mógł wymyśleć remont, ale np. małych mieszkanek albo wielkich pałaców

A on kopiuje dokładnie to samo.

Zrozumiałbym odświeżenie jakiegoś pomysłu, jego modyfikację mniejszą lub większą - ale wszędzie sprowadza sie do tego samego.

Tak jest na całym świecie. Dodatkowo to co nasze telewizje robią to programy na licencji. One już wcześniej były kopiowane w innych krajach. Nie ma w tym nic dziwnego.

 

Można też dodać że na naszym podwórku też "kopiowanie" idzie nieźle. Polsat miał Trudne sprawy czy Dlaczego ja, to tvn "skopiował" to tworząc Ukrytą prawdę czy Szpital. TVN miał W-11 czy Detektywów to na Polsacie pojawił się Malanowski. Nie widzę w tym nic dziwnego.

 

A czepianie się tego jest idiotyczne. Na całym świecie tak się robi. Pojawia się dany program w jednej stacji osiąga sukces to konkurencja robi podobny.

 

 

 

Co do kanałow. Discovery, History, Nat Geo. Gdy na jednej stacji pojawia się jakiś program, np wyprzedaże magazynów, możesz mieć pewność, że wkrótce na pozostałych będzie to samo.

Dokładnie. Były wojny magazynowe w History, osiągnęły sukces, to Discovery zrobiło podobny program. A przykładów takich jest o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nadal nie rozumie

 

"Można też dodać że na naszym podwórku też "kopiowanie" idzie nieźle. Polsat miał Trudne sprawy czy Dlaczego ja, to tvn "skopiował" to tworząc Ukrytą prawdę czy Szpital. TVN miał W-11 czy Detektywów to na Polsacie pojawił się Malanowski. Nie widzę w tym nic dziwnego."

 

Malanowski i Partnerzy to serialo o prywatnych detektywach, a W-11 o policjantach - zupełnie cos innego; MiP jest bliższe kopii serial DETEKTYWI (przy czym MiP pojawił się dużo później niż serial Detektywi)

Szpital nijak ma się do Trudnych Spraw czy Dlaczego Ja - zupełnie inna tematyka; Ukryta Prawda formalnie też skupia się w każdym odcinku wyłącznie na tajemnicach np. rodzinnych, małżeńskich itp.

 

Kolega widzi kopię gatunku (docusoap, docucrime) a nie treści, a to jest zupełnie coś innego. Poza tym tez warto zwrócić uwage na odstęp czasowy tego kopiowania - to też ma znaczenie.

 

Jeszcze raz podkreślam TOP CHEF jest kopia i gatunku i treści (rywalizacja kucharzy) programu MASTERCHEF

a NASZ NOWY DOM będzie kopią BITWY O DOM (rywalizacja , nowy dom, także akcja będzie rozgrywała się na Mazowszu)

 

Przykład Discovery i History dokładnie to obrazuje

 

Poza tym Ameryka to nie Polska - tam jest kilka tysięcy stacji telewizyjnych - wszystko, co oni produkują jest pokazywane na całym świecie bez wyjątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty dalej nie rozumiesz że to kopiowanie nie ma miejsca tylko w Polsce. Te formaty powstały zagranicą i tam jest naturalne że kilka stacji ma bardzo bliźniacze programy (praktycznie nawet o tym samym).

 

 

Poza tym Ameryka to nie Polska - tam jest kilka tysięcy stacji telewizyjnych - wszystko, co oni produkują jest pokazywane na całym świecie bez wyjątku

Nie ważne ile jest stacji (swoją drogą mogłeś napisać że kilka milionów, lepiej by brzmiało :lol2: ). Chodzi o to że takie kopiowanie to nic niezwykłego i nawet dwie czołowe stacje w danym kraju będą się prześcigać na program o bardzo bliźniaczej (a nawet takiej samej) tematyce. W cywilizowanych krajach jest to norma. W Polsce na szczęście już też. Mi to nie przeszkadza. Jak coś mi się podoba to oglądam, jak nie to nie.

 

 

Malanowski i Partnerzy to serialo o prywatnych detektywach, a W-11 o policjantach - zupełnie cos innego; MiP jest bliższe kopii serial DETEKTYWI (przy czym MiP pojawił się dużo później niż serial Detektywi)

Szpital nijak ma się do Trudnych Spraw czy Dlaczego Ja - zupełnie inna tematyka; Ukryta Prawda formalnie też skupia się w każdym odcinku wyłącznie na tajemnicach np. rodzinnych, małżeńskich itp.

Daj sobie spokój. Tak samo możemy powiedzieć że program B nie jest kalką programu A (chociaż jest to ten sam typ programu i dotyczy tego samego) bo tutaj jest inny prowadzący i inne jury niż w drugim programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malanowski to serial na licencji, a TVN nie chciał kupić licencji to skopiował i stworzył polski odpowiednik. To tak w uzupełnieniu. Dla mnie ta dyskusja jest bezcelowa, większość tych formatów jest na licencji,więc to nie jest tak,że TVN jest tak wspaniały,pomysłowy,a Polsat plagiatuje TVN,bo TVN podobnie jak Polsat kupuje gotowe formaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiemo co dokładnie chodzi rotalowi plus. Ale koledzy tutaj mają rację. Mógłbyś się czepiać Polsatu, gdyby te wszystkie programy, które Polsat niby kopiuje były autorskim pomysłem TVNu. Ale sam TVN kopiuje gotowe formaty z zagranicy, a Polsat (widząc że dany format sprawdza się u konkurencji) wprowadza podobny (ale nie ten sam!) u siebie. Nikt im tego nei zabroni, a wszystko jest zgodne z prawem (?), tak to określę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detektywi się znacznie wcześniej pojawili od Malanowskiego

Nikt nie broni Polsatowi kupować programu na licencji ale MÓGŁBY COŚ oryginalnego zakupić a nie kopię programów konkurenta

i to emitować w tym samym sezonie

 

To nie chodzi o kopiowanie tego co jest za granicą, tylko kopiowanie tego, co inny nadawca w Polsce już wprowadził - nieważne czy z zagranicy z autorskiego

Nic przeciwko formatom sprowadzonym nie mam, ale WAŻNE ŻEBY było to coś nowego lub oryginalnego, będącego ewent. modyfikacją innego programu.

 

Przykład - Top Model dla mężczyzn a nie kobiet, Taniec z dziecięcymi gwiazdami , Taniec z Seniorami, dziecięcy MasterChef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o kopiowanie tego co jest za granicą, tylko kopiowanie tego, co inny nadawca w Polsce już wprowadził - nieważne czy z zagranicy z autorskiego

Nic przeciwko formatom sprowadzonym nie mam, ale WAŻNE ŻEBY było to coś nowego lub oryginalnego, będącego ewent. modyfikacją innego programu.

Ale tak jest na całym świecie. Jeden nadawca wprowadza np. reality show kulinarne, sprawdza się - jest oglądalność to konkurent w kolejnym sezonie też robi swoje reality show kulinarne. Tak było, jest i będzie i nie ma w tym nic niezwykłego. Raz nadawca A wystrzeli z jakimś pomysłem, który skopiuje nadawca B, innym razem będzie na odwrót (np. to Polsat pierwszy sprowadził Idola, jeśli chodzi o muzyczne show, czy wspomniane [beep]oły typu Trudne Sprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detektywi się znacznie wcześniej pojawili od Malanowskiego

Kolego Malanowski i partnerzy to serial na licencji niemieckiej,który był wcześniej niż Detektywi. TVN podpatrzyl i na bazie tego stworzył sobie własny serial, Polsat natomiast kupił licencję kilka lat później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talent show to talent show... W takim razie nikt nic od nikogo nie kopiuje, nikt nie wyznacza trendów, bo każdy program ma inny typ... :lol: Nawet wspominane przez Ciebie studio Asylum nie bierze pomysłów na filmy od większych wytwórni, bo przecież to różne typy produkcji - lepsze i badziewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wspominane przez Ciebie studio Asylum nie bierze pomysłów na filmy od większych wytwórni, bo przecież to różne typy produkcji - lepsze i badziewne.

O i to jest dobre. Z The Asylum już wiele filmów, które były kopiami jakiegoś blockbustera widziałem. I co? I nic. Skoro nie posądzono ich o plagiat w danym temacie to niech sobie to tworzą. Tak jak stacje telewizyjne niech sobie tworzą różne programy kulinarne, morning showy, reality czy telenowele. I tak ja pilotem wybiorę to co chcę oglądać.

 

edit: ale mają też oryginalne produkcje w tym The Asylum. Ostatnio hit nad hitami Sharknado. Będzie druga część nawet :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detektywi się znacznie wcześniej pojawili od Malanowskiego

Kolego Malanowski i partnerzy to serial na licencji niemieckiej,który był wcześniej niż Detektywi. TVN podpatrzyl i na bazie tego stworzył sobie własny serial, Polsat natomiast kupił licencję kilka lat później.

Nie rozumiemy się widzę:

Malanowski i partnerzy pojawił się w Polsacie w 2009 roku (włąściwie po zakończeniu pierwowzoru w Niemczech), Detektywi w TVN w 2005 roku.

W niemieckiej telewizji ten serial na pewno nie nazywał się Malanowski i Partnerzy, więc nie mógł być wczesniej niż w TVN

Jego pierwowzór Lenben &Partner był emitowany w l.2003-2009 i jeszcze w 2012 jedną serię, ale TVN wprowadził go PIERWSZY do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tytułu pierwowzoru dokładnie, ale kiedyś na niego trafiłem w niemieckiej telewizji i po prostu zamiast nazwiska "Malanowski" było jakieś niemieckie. Po prostu serial na Polsacie jest bardziej, a na TVN mniej wierny oryginałowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam tytułu pierwowzoru dokładnie, ale kiedyś na niego trafiłem w niemieckiej telewizji i po prostu zamiast nazwiska "Malanowski" było jakieś niemieckie. Po prostu serial na Polsacie jest bardziej, a na TVN mniej wierny oryginałowi.

 

Malanowski jest wzrowany na licencji tego niemieckiego zreszta anzwa pasuje tylko nazwisko inne ale i partnerzy. Detektywi to pomysłTVN jak policjant odszedł z W11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detektywi się znacznie wcześniej pojawili od Malanowskiego

Kolego Malanowski i partnerzy to serial na licencji niemieckiej,który był wcześniej niż Detektywi. TVN podpatrzyl i na bazie tego stworzył sobie własny serial, Polsat natomiast kupił licencję kilka lat później.

 

 

Nie rozumiemy się widzę:

Malanowski i partnerzy pojawił się w Polsacie w 2009 roku (włąściwie po zakończeniu pierwowzoru w Niemczech), Detektywi w TVN w 2005 roku.

W niemieckiej telewizji ten serial na pewno nie nazywał się Malanowski i Partnerzy, więc nie mógł być wczesniej niż w TVN

Jego pierwowzór Lenben &Partner był emitowany w l.2003-2009 i jeszcze w 2012 jedną serię, ale TVN wprowadził go PIERWSZY do Polski

Przecież nigdzie nie piszę,że "Detektywi" byli później niż Malanowski.TVN wcześniej wprowadził typ serialu,ale gotowy format -licencję kupił Polsat . Dobrze,ze Polsat nie słucha takich osób jak Ty,bo to by oznaczało,że nigdy by nie powstała polska wersja niemieckiego serialu, która jest(a właściwie była bo "Detektywów" już nie ma) dużo lepsza od tego co zrobił TVN. To jest istota konkurencji- to,że TVN ma jakiś program o domach to nie oznacza,że Polsat nie może go już mieć, a jak komuś bardziej spodoba się bardziej propozycja Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...