Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Plansza w przekazie analogowym wyglądała mniej więcej tak: http://img854.imageshack.us/img854/2576 ... polsat.png (to jest moja rekonstrukcja, a nie oryginalny zap!)

Dodam, iż w treści tej planszy była również informacja o możliwym odbiorze z nadajników naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest Polsat w 16:9! :brawo: Bardzo jestem ciekaw, czy zmieni się coś w "Wydarzeniach" - mam nadzieję, że dzisiaj zrezygnują z safe area.

 

Natomiast od kilku dni na Polsacie u góry ekranu widać białe kreski (zdjęcie niżej).

 

polsat.th.jpg

 

 

 

Na kanałach tematycznych Polsatu tego nie widzę, są tylko na Polsacie głównym. Dodam na marginesie, że takie same białe kreski pojawiły się również na TVN7 SD od 4 listopada (po uruchomieniu wersji HD). Te białe kreski widać, gdy w telewizorze jest ustawione wyświetlanie wszystkich linii obrazu (w moim Samsungu nazywa się to "Dopasuj do ekranu"). Trochę to denerwuje, bo zazwyczaj mam ustawione w TV "Dopasuj do ekranu" (lubię widzieć cały obraz co do piksela) i dobrze by było, żeby nadawcy dbali o to, żeby nie było takich śmieci przy krawędziach obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie "Wydarzeń" - zmieniło się trochę kadrowanie w studiu, prowadząca już nie zawsze była w centrum kadru. Grafika bez zmian, ale niektóre belki zostały przesunięte bliżej lewej krawędzi ekranu, choć wiele belek nadal jest w safe area i można by było to zmienić. Zobaczmy, jak będzie w wydaniu wieczornym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polko, uświadom sobie że technologia idzie do przodu i bardzo dobrze, że Polsat przeszedł na 16:9, a jak przypomnę oglądając telewizje liczy się przede wszystkim treść przekazywana, a nie format nadawania.

 

Mam nadzieje że poprawią te belki i w Wydarzeniach o 18:50 będzie już wszystko dobrze. A w sprawie safe area to Polsat bardzo dobrze zrobił postępując tak jak TVN. Ci co mają analog naziemny niech sobie oglądają w letterboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wydarzenia" 18:50 - bez rewolucji.

Pustka po lewej stronie, o której pisałem w poprzednim poście, jest teraz trochę mniejsza (mogłaby być jeszcze mniejsza), jednak belki nadal są w safe area. Mam nadzieję, że później to jeszcze dopracują. Ale liczy się przede wszystkim treść przekazywana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest Polsat w 16:9! :brawo: Bardzo jestem ciekaw, czy zmieni się coś w "Wydarzeniach" - mam nadzieję, że dzisiaj zrezygnują z safe area.

 

Natomiast od kilku dni na Polsacie u góry ekranu widać białe kreski (zdjęcie niżej).

 

polsat.th.jpg

 

 

 

Na kanałach tematycznych Polsatu tego nie widzę, są tylko na Polsacie głównym. Dodam na marginesie, że takie same białe kreski pojawiły się również na TVN7 SD od 4 listopada (po uruchomieniu wersji HD). Te białe kreski widać, gdy w telewizorze jest ustawione wyświetlanie wszystkich linii obrazu (w moim Samsungu nazywa się to "Dopasuj do ekranu"). Trochę to denerwuje, bo zazwyczaj mam ustawione w TV "Dopasuj do ekranu" (lubię widzieć cały obraz co do piksela) i dobrze by było, żeby nadawcy dbali o to, żeby nie było takich śmieci przy krawędziach obrazu.

Na TV4 tez można takie zauważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to dobrze, że przeczytałem. Będę pamiętał, żeby już dzisiaj nie oglądać Wydarzeń, skoro obraz jest zmniejszony :]

 

Nadal będziesz mógł oglądać POMNIEJSZONY obraz jak oglądałeś dotychczas. Wystarczy kadrowanie do 4:3 i będziesz miał identycznie jak było dotychczas.

 

Swoją drogą ja Fakty, Wiadomości i Wydarzenia oglądałem jak były wąskie i oglądam kiedy są szerokie.

 

Oczywiście preferuje 16:9 i najlepiej HD, ale jak się coś trafi w 4:3 wartościowego oglądam.

 

Odnoszę wrażenie, że kolega polko preferuje 4:3 z wielkim logiem i jeszcze większym oznaczeniem wiekowym, zupełnie nie zważając na treść samej audycji... Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście Polsatu na format 16:9 było koniecznością. I dobrze, że to nastąpiło. Ale ja od dłuższego czasu mam dostęp do Polsatu HD jak i Polsatu w DVB-T, więc Polsat w 16:9 nie jest dla mnie nowością. Tylko zastanawia mnie jedno. Dlaczego większość filmów, pochodzących z lat 80-tych i 90-tych jest nadawana w formacie 4:3. Przecież większość z tych filmów była obecna na ekranach kin, więc z pewnością była nagrane w formacie kinowym, tymczasem Polsat uparcie emituje je w formacie telewizyjnym. Jestem tego bardzo ciekawy, bo dla odmiany TVN jednak większą część ramówki nadaje w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...