Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, andrzejgratis napisał(a):

W Polsacie ktoś kontroluje to co się dzieje na ekranie ? Widzę ciemność podczas spotkania Llapi z Wisłą Kraków…

Co mają zrobić skoro problem był po stronie realizatora z Kosowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OSOBISTA MEDIALNA napisał(a):

Niech gdybaja dalej w tym Polsacie to może Hugo przywrócą do Polsatu i Polsatu Games.

 

Nie powróci. Obecna technologia na to nie pozwala. Opóźnienie jest zbyt duże. Responsywność będzie zerowa.

 

Analogowo jeszcze jakoś dało się grać. Nie było buforów na drodze sygnału. A teraz nawet technologia o najniższym opóźnieniu wymaga dodatkowych kilku sekund. Sygnał cyfrowy trzeba zbuforować, skompresować (jeden z typów klatek to klatki typu B - bidirectional, one wymagają istnienia kilku klatek do przodu, więc kompresja wymaga bufora), zdekodować (też bufor).

 

Kompresja o wysokiej jakości wymaga właśnie buforów. Można wyłączyć tworzenie klatek typu B, ale wtedy jakość leci w dół. Tak jak wideorozmowy. Bardzo słaba jakość, bo niskie opóźnienie jest priorytetem. W telewizji taka słaba jakość nie przejdzie.

 

No to mamy w najlepszym wypadku kilka sekund opóźnienia. Nie da się grać. W streamingu będzie jeszcze gorzej.

 

Technologia analogowa miała dużo wad, ale jedną z wielkich zalet było opóźnienie bliskie zeru.

 

Edytowane przez jaan
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2024 o 14:46, September77 napisał(a):

"Awantura o kasę" i "Włatcy Móch" to dopiero początek powrotów znanych programów w Grupie Polsat Plus. Słoneczna telewizja oficjalnie ogłosiła casting do nowej edycji "Must be the music"!

 

https://www.polsat.pl/news/2024-07-01/must-be-the-music-casting/

 

 

To jeszcze nie wszystko bo „Nieustraszeni" też z tego co czytałem mają wrócić na antenę Polsatu. 

Ciekawie ma być też o poranku bo „Halo tu Polsat" będzie dopiero od 08:00 więc na „Nowy Dzień z Polsat News" przypadną dwie godziny. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tu chodzi o program, który wcześniej był u nas zarówno w wersji oryginalnej, jak i potem w polskiej edycji z gen. Polko (wtedy jeszcze z niższym stopniem), a nazywało to się "Fear Factor - Nieustraszeni". Taki survival - chodzenie po bagnach, leżenie wokół robaków i inne tego typu rzeczy. Zaś serial o gadającym aucie z Davidem Hasselhoffem w roli głównej to był "Nieustraszony" (w oryginale "Knight Rider").

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kirk napisał(a):

Nie, tu chodzi o program, który wcześniej był u nas zarówno w wersji oryginalnej, jak i potem w polskiej edycji z gen. Polko (wtedy jeszcze z niższym stopniem), a nazywało to się "Fear Factor - Nieustraszeni". Taki survival - chodzenie po bagnach, leżenie wokół robaków i inne tego typu rzeczy. 

Właśnie o ten program mi chodziło. Z tego co zauważyłem to 5 jego odcinków można zobaczyć na Youtube gdzie też jest dostępna wersja amerykańska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damin napisał(a):

Mogli śmiało wystartować o 7 czy 7:30. Będzie im ciężko z nadawanym wcześniej śniadaniówkami .

Myślę że któraś z tych godzin pojawi się w momencie przejścia na tryb codzienny. To samo tyczy się zresztą godziny zakończenia programu która to mogłaby wypadać średnio o 11:30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, damin napisał(a):

Mogli śmiało wystartować o 7 czy 7:30.

Według mnie godzina 08:00 to optymalna pora, zwłaszcza że będzie nadawany do godziny 11:00.

 

2 godziny temu, Kirk napisał(a):

Zobaczymy po wynikach oglądalności, jak to wypadnie.

Oby oglądalność "Halo tu Polsat" była dobra, jeden porządny program od godziny 08:00 do godziny 11:00, przynajmniej w Polsacie się zredukuje ilość emitowanych paradokumentów, które nie są wysokiej jakości merytorycznej.

 

I w ogóle ja uważam, że Polsat powinien powrócić do dziennej ramówki sprzed 15-20 lat, gdzie dominowało więcej seriali obyczajowych i różnych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że ten program jak szybko się pojawi, tak szybko zniknie. Kolejna nic nie wnosząca pozycja. 

 

Mogli być bardziej oryginalni i dać jakiś magazyn popołudniowy, np. pomiędzy 12 a 15. 

A tak będziemy mieć trzy mało strawne pozycję na trzech głównych kanałach. Słabiutko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, k05 napisał(a):

Mogli dać jakiś magazyn popołudniowy, np. pomiędzy 12 a 15

W godzinach około południowych w taki program nie zbierze widowni. Już bardziej widziałbym ten program w godzinach 17:00-18:50.  Pomijając się na polemikę z tobą  sądzę że jest to bardzo dobra pora, gdyż program zaczyna się bezpośrednio po grafitti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shevchenko1987 napisał(a):

Kto w ogóle ma czas i chęci żeby oglądać ten śmietnik poza staruszkami?

Napisałbyś takie coś na naszym "zaprzyjaźnionym forum" to chyba byś był pożarty. 😂

 

47 minut temu, maciej9523 napisał(a):

W godzinach około południowych w taki program nie zbierze widowni. 

A dlaczego? Polsat w tym czasie potrafi być liderem rynku ze swoimi paradoku.

Podobny program ma niemiecki RTL i tez świeci tam triumfy oglądalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to paradokumenty?

1 godzinę temu, Darek z Ozimka napisał(a):

Według mnie godzina 08:00 to optymalna pora, zwłaszcza że będzie nadawany do godziny 11:00.

 

Chyba że w piątek, bo w piątek mógłbybyć od 6 przed pracą, niedość że się dopasuje, to jeszcze nie będzie miał o tej porze konkurencji.

Edytowane przez Klopseł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k05 napisał(a):

A dlaczego? Polsat w tym czasie potrafi być liderem rynku ze swoimi paradoku. Podobny program ma niemiecki RTL i tez świeci tam triumfy oglądalności. 

Już widzę jak rzesze nastolatków lub seniorów oglądają tego typu program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciej9523 napisał(a):

Już widzę jak rzesze nastolatków lub seniorów oglądają tego typu program

A kto pisał o nastolatkach? Ta grupa wiekowa telewizji prawie wcale nie oglada. 

W Niemczech takich programów jest kilka - ten RTL jest najpopularniejszy. Potrafi się zmieścić w TOP25 pozycji dnia w grupie ogólnej i komercyjnej. 

Sam program bardzo ewoluował. Na początku trwał zaledwie 30minut. Dzisiaj trwa 3 godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, maciej9523 napisał(a):

W godzinach około południowych w taki program nie zbierze widowni. Już bardziej widziałbym ten program w godzinach 17:00-18:50.  Pomijając się na polemikę z tobą  sądzę że jest to bardzo dobra pora, gdyż program zaczyna się bezpośrednio po grafitti

I tutaj chciałbym zadać tobie pewne pytanie nad którym to ostatnio sam się zastanawiałem a mianowicie czy przeszedłby w Polsacie pomysł z zrobieniem czegoś pokroju „Świat się kręci" o godzinie 17:00? Na pewno oznaczałoby to przesunięcie „Gliniarzy" do TV4 na tą samą godzinę lub 18:00. 

10 godzin temu, Kirk napisał(a):

A po co skracać lub przenosić, skoro to jest na ten moment optymalny układ? 2 godziny poranka informacyjnego, a potem taka śniadaniówka bardziej typowa. Zobaczymy po wynikach oglądalności, jak to wypadnie.

Myślę że śniadaniówka powinna być dłuższa by na luzie zmieścić dużo treści i przez to też rywalizować z konkurencją jak równy z równymi. Optymalnym czasem emisji dla śniadaniówki Polsatu byłaby moim zdaniem emisja od 7:30 do 11:30 z opcją dalszego przedłużenia o półgodziny w weekendy tak jak to ma miejsce w TVP2. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Poland napisał(a):

Myślę że śniadaniówka powinna być dłuższa by na luzie zmieścić dużo treści i przez to też rywalizować z konkurencją jak równy z równymi

Przy czym tu jest kwestia taka, czy powinno się iść w stronę tego, by w programie było dużo tematów, niezależnie od poziomu merytorycznego, czy jednak bardziej przyłożyć się do jakości przedstawianych treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu duża ilość tematów nie wyklucza przyłożenia do nich od strony jakości. Dodatkowo uważam że program śniadaniowy „Halo tu Polsat" powinien być dłuższy z uwagi na to że w słonecznej telewizji jest niemiłosiernie dużo reklam przez co mam obawy czy w 3 godzinach (uszczuplonych dodatkowo o pewną ilość czasu na bloki reklamowe) można zmieścić cały kontent programu. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...