Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Według WM "Kabaret na Żywo" przerwany z powodu słabej oglądalności. Według mnie bzdura totalna. Po pierwsze usunęli wszystkie powtórki wraz z pozostałymi programami, które mają w nazwie "kabaret". Po drugie Polsat powiedział Górskiemu, że mają kręcić nowe odcinki jak dotychczas, ale nie wiedzą kiedy je wyemitują. Coraz bardziej mi to jakoś śmierdzi. https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/koniec-kabaret-na-zywo-mlodzi-i-moralni-3-polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :) Wszystkie prywatne bardziej niszowe stacje w DVB-T emitują nawet stare skecze kabaretów, bo to im podnosi oglądalność, a Polsatowi nagle w trakcie sezonu przestało się opłacać po 20 latach ich emisji.

Coś mam przeczucie że coś się niebawem ciekawego wydarzy co wyjaśni ten kabaret wokół kabaretów.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program miał jedną z najlepszych oglądalności ze wszystkich produkcji na Polsacie. To środowe reality miało 10x mniejszą i nie odwołali tylko przenieśli. Tu oglądalność spadła niewiele, głównie za sprawą meczy reprezentacji i serialu Dewajtis u konkurencji. A i tak innym pozycjom daleko do tych (obniżonych) wyników oglądalności kabaretu. Więc powody muszą być inne. Z najbardziej prawdopodobnych, to albo odchodząca władza coś odwala, albo Miszczakowi się przypomniało, że nie lubi kabaretu.

 

Jeśli program już nie wróci, to oznacza, że Górski postanowił, że nie będzie się kopał z koniem i zrezygnował po 2 tygodniach przepychanki a Polsatem. Tak samo jak zrezygnował ze Szkła wstawiając się za kolegą. On sobie poradzi bez tv, bo jeździ po Polsce z programem i ma stały zarobek bez występów w tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież napisałem. Poza tym Polsat w piątek twierdził, że odcinek będzie za tydzień i dalej kolejne kręcą. Teraz jest już narracja, że to może być koniec. Wcale bym się nie zdziwił, jak by to satyrycy mieli już dość przepychanek, które zaczęły się już w sierpniu gdy ocenzurowali drugą z gal w Kielcach wycinając skecz, a potem im wycinali co chwila jakieś skecze w Kabarecie na Żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanbonda Zdziwił byś się. Na razie mogą jeszcze wszystko i Solorz nie ma pewności, że jak mu coś anulują, to mu kolejni to znowu dadzą. Od sierpnia coś ewidentnie było na rzeczy, a od 2 tygodni mamy kumulację. Nie bez powodu Górski porównał Polsat do TVP na insta.

Edytowane przez kolis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michu_97 napisał(a):

Według WM "Kabaret na Żywo" przerwany z powodu słabej oglądalności.

Haczyk jest taki, że w samym tekście na WM nie pada wprost taka teza. Po prostu przedstawiono znaną już sytuację i zaprezentowano oglądalność dotychczasowych odcinków, natomiast nie ma tam słowa o przyczynach zdjęcia programu z anteny albo o tym, że miałby on w ogóle nie wrócić. Nie wspomniano także o tym, że wycofano inne programy, także te powtórkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, fanbonda napisał(a):

Jakie powiązania jak PIS stracił władzę.

Jeszcze nie stracił, ma ją przez przynajmniej 2,5 miesiąca i może wiele. 

https://www.salon24.pl/newsroom/1330952,polsat-pozbyl-sie-kabaretowych-skeczow-kpiono-w-nich-z-pis

Cytat

Zdajemy sobie sprawę, że zostały ściągnięte wszystkie materiały o „Młodych i Moralnych” z Facebooka, YouTuba i platformy Polsatu. Jaki jest powód decyzji, nie wiemy. Również nie został puszczony nasz trzeci skecz, który był nagrywany na czwartkowym nagraniu – powiedzieli kabareciarze serwisowi Plejada.

Według anonimowych źródeł z przygotowanego „Kabaretu na żywo” zniknął skecz mocno krytyczny wobec obecnej władzy. Zagrano go wcześniej na próbie, wówczas nie wzbudził wtedy zastrzeżeń u realizatorów.

 

Cytat

– Nagraliśmy wtedy trzy skecze. Jeden opowiada o rolnikach, którzy przychodzą na komisariat uwolnić złodziei. Tłumaczą, że to "dobrzy złodzieje", bo kradną, ale dzielą się z innymi, w przeciwieństwie do tych, którzy przez osiem lat nakradli i się nie podzielili. Drugi to historia o politykach, którzy wymyślili przekop do Budapesztu, ale zatrzymali się na granicy słowackiej. Trzeci natomiast dział się w starożytnym Rzymie, a poszczególne postacie wzorowane były na dzisiejszych polskich politykach – mówi Korólczyk.

Kabareciarz opowiada co było dalej: – Dostaliśmy wiadomość, że skecz o złodziejach nie zostanie opublikowany. 

– Owszem, osoba, która nas o tym informowała, przepraszała, była miła. Tłumaczyła, że chodzi o to, żeby w stacji nie było tylko "bicia w PiS", żeby krytyka w programach kabaretowych nie była jednostronna. Warto przy tym dodać, że skecze, które przygotowywaliśmy w ostatnich tygodniach, dotyczyły także innych partii. Każdej się oberwało. To była spokojna rozmowa, ale mocny niesmak jednak pozostał – mówi Korólczyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Na tej samej zasadzie mógłbym twierdzić, że TVN jest pod naciskiem PIS bo nie daje w ogóle kabaretów. 

Co najwyżej możesz stwierdzić że TVN nie zajmuje się kabaretami od lat, niezależnie kto rządzi.

Jeśli wycina się określone skecze i tłumaczy to tym aby nie uderzać tylko w jednych, to aby wyciągać wnioski jest wystarczająco dużo powiedziane. W PRL takie ingerencje w wolność twórczości artystycznej nazywało się cenzurą. To nie jest jednostkowy przypadek, a któryś z kolei.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam...Tydzień temu wyjaśnili to "wykorzystaniem do kampanii politycznej" i usunęli cały sezon w Polsat Box GO, gdzie sparodiowali każdą partię polityczną. To zrozumiałem nie tylko ja, ale także inni. Teraz nagle usunęli każdy archiwalny program, odcinek kabaretowy ze wszystkich anten telewizyjnych i cały czas nie zabrali głosu. No i teraz tak, gdyby była to sprawa polityczna to dlaczego TVP na kanale TVP Rozrywka emituje cały czas powtórki typu "Życie to kabaret". To mnie mocno zastanawia. Polsat usuwa nagle niezapowiedzianie każdy archiwalny skecz z telewizji, a telewizja publiczna na kanale TVP Rozrywka nie zrezygnowała z powtórek sprzed laty. Kolejna rzecz - Polsat likwiduje kabarety TYLKO w telewizji. Osoby potrafiące wejść na YouTube, mające dostęp do serwisu Polsat Box GO mogą obejrzeć cały czas każdy odcinek "Kabaretu na Żywo" (oprócz tego z tej jesieni), wszystkich festiwali z Koszalina, Zielonej Góry, Ostródy czy Rybnika. Są tam także wszystkie sezony i odcinki "Gwiazd kabaretu", które dzisiaj rano usunięto oficjalnie z EPG kanału TV4. Z kanału na YouTube usunięto skecze z tego sezonu "KnŻ", ale pytanie - czy usunięto czy linki są "prywatne" lub "niepubliczne"? Taka opcja na YouTube istnieje.  

Edytowane przez Michu_97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Gdzieś napisałem że chcę ingerować?

Oceniać mogę i oceniają to także kabareciarze :)

To nie cenzura, a swoboda działalności gospodarczej, najwazniejszy dowód wolności. Widać Polsat uznał, ze kabarety przynoszą im większe szkody wizerunkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, WA2511 napisał(a):

Mamy kolejną aferę - Aferę kabaretową Miszczaka w Polsacie.

 

Ja się nie dziwię tego sporu kabareciarzy z Polsatem i dyrektorem Programowym - Edwardem Miszczakiem o programy kabaretowe w Prime-Time.

Mi już te wszystkie kabarety się znudziły.

Jest straszny przesyt,Polsat+ jego satelickie stacje oraz WP,Zoom TV,TVP Rozrywka.

Ile można ludzie !!

Kiedyś się specjalnie czekało na festiwal w Opolu bo Kabareton,a normalnie skecze kabaretowe w TV były od wielkiego dzwonu.

 

Edytowane przez Marek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fanbonda napisał(a):

To nie cenzura, a swoboda działalności gospodarczej, najwazniejszy dowód wolności. Widać Polsat uznał, ze kabarety przynoszą im większe szkody wizerunkowe. 

Kabareciarze także prowadzą działalność gospodarczą. Jak swobodnie mogą ją prowadzić właśnie widzimy, skoro nie mogą decydować o tym jakie skecze umieszczą w swoim programie.

A jakież to straty wizerunkowe może przynosić kabaret stacji telewizyjnej? O wiele większe straty wizerunkowe przynosi to całe zamieszanie :) Argumenty mógłbyś jednak mieć bardziej poważne.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec ty nie masz żadnych argumentów poza twoimi wyobrażeniami, że wszystkiemu winny PiS. 

@dvbtowiec  widzę, ze nie rozumiesz istoty gospodarki. To Polsat jest pracodawcą i to on zamawia usługę. Jak nie jest zadowolony to rezygnuje. Kabarety dalej moga normalnie prowadzic swoja działalność jeżdżąc po Polsce itd. Nie chce ich Polsat to moga pojsc do telewizji Y. To tak jakbym ja do remontu wybral X, a @dvbtowiec uznal, ze w ten sposób ograniczam działalność podmiotu Y, ktorego nie wybrałem 🙃

Edytowane przez fanbonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie muszę mieć @fanbonda wyobrażeń. Mam czarno na białym wypowiedzi kabareciarzy

Cytat

Dostaliśmy wiadomość, że skecz o złodziejach nie zostanie opublikowany. 

– Owszem, osoba, która nas o tym informowała, przepraszała, była miła. Tłumaczyła, że chodzi o to, żeby w stacji nie było tylko "bicia w PiS", żeby krytyka w programach kabaretowych nie była jednostronna.

 

 

P.s. @fanbonda jeśli ze mną polemizujesz i nie robisz korekt w postaci np. literówek, to bądź łaskaw dopisywać po moich wypowiedziach kolejne posty, a nie edytować poprzednie. Dopisałeś 3 linijki po mojej wypowiedzi, które zmieniają sens wypowiedzi i wymagałyby odniesienia się do całości.  Tego robić na forum nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty zrozum, ze to telewizja decyduje co chce mieć na antenie. To Polsat, a nie kabareciarze płacili karę, to telewizja ponosi odpowiedzialności co pojawia się na antenie i tsk telewizja ma prawo uzgadniać, ingerować w program.  Jesteście na foeum o mediach, a nie kocham kabarety. Warto rozumieć mechanizmy branży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...