Skocz do zawartości

TVP Parlament


mateo.poznan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śpieszno. Niektóre obrady Sejmu i posiedzenia komisji śledczych mnie interesują i chciałbym je móc oglądać. Według mnie nie powinni ich usuwać z TVP Info przed uruchomieniem kanału TVP Parlament. Już widzę te komentarze, które mówią jaki to jestem głupi, że to oglądam. Oglądam i to moja sprawa.

www.sejm.gov.pl - tam transmisje masz cały czas jak tylko trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabójcza prędkość BlueConnecta nie pozwala na oglądanie przez internet. Obrady Sejmu są oglądane w większości przez osoby starsze (tak wykazały badania). Tylko niewielka część z nich potrafi posługiwać się internetem. Telewizja satelitarna jest dla nich bardziej dostępna. Znam kilka starszych osób, które w miarę swobodnie radzą sobie z techniką satelitarną, potrafią sami zamontować antenę i skonfigurować tuner ale o komputerze nie mają pojęcia. To tylko moje prywatne obserwacje i nie mówię, że to reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich badaniach mówisz i kogo uważasz tak naprawdę za ludzi starszych, ale mam wrażenie, że dla osoby dla której obsługa nowszych technologii przychodzi trudniej, zarówno zestawy tv-sat jak również korzystanie z internetu może być równie skomplikowane. Żyjemy już kilka lat w XXI wieku i teraz naprawdę już żadna z tego typu rzeczy nie jest wielkim wyzwaniem, tym bardziej, jak wszystkie te usługi stają się coraz łatwiejsze w obsłudze i bardziej powszechne.

 

Generalnie nie zauważyłem jakiegoś wielkiego ruchu oporu przeciwko likwidacji transmisji sejmowych z anteny TVP Info. Z jednej strony nie dziwię się, że nie przedłużono umowy na retransmisję Obrad Sejmu, bo zapewne ex-prezes Farfał nie chciał promować partii politycznych, z których każda chciała jego wykopu ze stołka - w końcu LPR i Samoobrona nie mają nawet jednego posła w Sejmie, więc nie ma co tu promować. Druga sprawa jest taka, że tego typu transmisje są naprawdę nieekonomiczne dla kanału, którego koszty utrzymania są bardzo duże - a nie zapominajmy, że w czasie Obrad nie emituje się reklam. TVP Info jest mimo wszystko kanałem komercyjnym, który musi żyć z reklam. To samo niegdyś było w TVP2, która dla nędznych transmisji z Sejmu często musiała zmieniać swój program i tracić przez to setki tysięcy złotych.

 

Kanał parlamentarny jest świetnym rozwiązaniem. Moim zdaniem automatycznie powinien zastąpić w sieciach kablowych sygnał TVP Polonia, która widzom w Polsce jest niepotrzebna, a jej oglądalność tutaj ciągle spada. Ratują ją chyba jedynie powtórki "M jak miłość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że TVP Parlament jest dobrym rozwiązaniem. Polacy powinni w coraz większym stopniu móc ocenić swoich wybrańców. Przecież najwazniejsze i najbardziej interesujące rzeczy toczą się na posiedzeniach poszczególnych komisji skąd dziś poza pojedyńczymi wypadkami nie ma kamer.

Tam właśnie toczą się boje o przyszłość Polski. Ponadto może to przybliżyc pracę polityków a to może spowodować większą frekfencje w wyborach która dziś jest po prostu żenująca.

To dobry pomysł i należy jak najszybciej go zrealizować.

 

By żyło się lepiej - wszystkim. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. Projekt jest doskonałą alternatywą dla widzów TVP Info, którzy nie są zbytnio zainteresowani polityką, a chcą być informowani o wszystkim na bieżąco. Przez kilkugodzinne zajmowanie ramówki, byliśmy karceni skrótami informacji i samym paskiem informacyjnym - a przecież wygodnie jest oglądać pełen serwis informacyjny.

 

A kto będzie chciał oglądać TVP Parlament, to na pewno da radę. Warunek jest jeden - miejsce w sieciach kablowych i w platformach cyfrowych. TVP to wiele kosztować nie będzie bo i tak transmisje realizowane są ze sprzętu i przez pracowników Sejmu RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie od TVP zależy czy program parlamentarny pojawi się w jakiejś sieci kablowej czy platformie cyfrowej. W przypadku emisji satelitarnej to musiałby znaleźć się dobrotliwy nadawca, który bezpłatnie nadawałby jej program i udostępniałby go wszystkim platformom cyfrowym. A to też nie jest proste, bowiem miejsce na satelicie nie jest z gumy. Jeśli chodzi natomiast o sieci kablowe, kanał parlamentarny ma największe szanse w ofertach cyfrowych sieci kablowych, ale te w porównaniu do wszechobecnego analogu, jeszcze raczkują. Dlatego jestem zdania, że powinien zastąpić TVP Polonia, która jest średnio potrzebna widzom w Polsce - można by pozostawić jedynie jej przekaz satelitarny, a zainteresowani jakoś do niej dotrą. Ta stacja jest chyba jedynym gwarantem pozyskania dość sporego zasięgu. Na transmisję naziemną raczej szans nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakich badaniach mówisz. (...) Moim zdaniem automatycznie powinien zastąpić w sieciach kablowych sygnał TVP Polonia, która widzom w Polsce jest niepotrzebna, a jej oglądalność tutaj ciągle spada.

Badania dotyczyły tylko tego jaki jest wiek widzów oglądających obrady Sejmu. O internecie i satelitach nie było tam mowy. To tylko moje własne obserwacje. Nawet jak ktoś nie ma pojęcia o internecie i komputerach oraz o satelicie to przełączać programy pilotem jest łatwiej niż posługiwać się internetem - tak mi się wydaje.

Oglądalność TV Polonia jest większa niż Discovery Channel, VIVY, Cartoon Network, TVN Style, Hallmark, TVP Kultura, Eurosportu, TVN Turbo, Ale kino!, 4fun.tv, Comedy Central, Discovery World, Kino Polska i Discovery Science (grupa 4+, w takiej kolejności jak wymieniłem). Mnie to osobiście mało interesuje bo kablówki nie mam i mieć nie zamierzam ale zlikwiduj TV Polonia na rzecz TVP Parlament to zobaczysz jaka będzie reakcja. To kanał, który teoretycznie jest dla Polonii, a praktycznie pokazuje rzeczy, które w TVP 1 i TVP 2 są o drugiej w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. TVP już wprowadziła kiedyś do połowy kablówek w kraju kanał Tylko Muzyka i go zlikwidowała. Wszyscy to jakoś przeżyli. Generalnie nie wydaje mi się, aby po utracie TVP Polonia był wielki płacz i lament - patrząc na jej bardzo słabą ofertę programową (nie mówię o powtórkach, a o ogólnym doborze pozycji z bazy TVP) mam wrażenie, że TVP Parlament trafiłoby do tej samej grupy docelowej, co i ona, czyli 50+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Muzyka została zlikwidowana, to coś innego niż wycofanie jeśli kanał nadal istnieje. Czasy Tylko Muzyki to zupełnie inna rzeczywistość. Wtedy kablooperatorzy brali wszystko jak leci, aby było po polsku. TV Polonia ma dobrą oglądalność i jest to fakt. Już wcześniej wymieniłem listę stacji, które przegrywają z TV Polonią i również mnie to zaskakuje, że np. Eurosport jest niżej. To fakt i nie ma co z tym dyskutować. Wątpię by oglądalność TVP Parlament była większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie widzę pomysłu na jak najszybsze poszerzenie dystrybucji TVP Parlament. Przecież wiem, że nigdy nie zastąpi on TVP Polonii, ale taki był tylko mój pomysł. Teraz na nowo zaczną się negocjacje z PIKE, by wprowadzić program do sieci kablowych - z cyfrówką problem będzie najmniejszy, gorzej z nierozwijającym się już analogiem. Chyba, że będzie to kanał premium w platformie TVP :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że TVP nie będzie wcale walczyć o wprowadzenie tego kanału do analogowych kablówek. Według mnie będzie to na zasadzie "zrobiliśmy kanał, jest za darmo, jak ktoś nie ma to niech sobie kupi satelitę". TVP ma wiele innych kanałów na których będzie im bardziej zależało by zaistniały w kablówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Karol, @jarek999 ponadto TVP Polonia jest dostępna w litewskiej DVB-T, w Niemieckich sieciach kablowych, retransmitowana przez niektóre lokalne stacje na Ukrainie, posiada kilka własnych nadajników małej mocy w Kazachstanie oraz nadaje satelitarnie w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Dlatego ten program jest tak ważny. Dociera nawet tam gdzie nie ma Polskiego Radia dla Zagranicy (byłego Radia Polonia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No to na brytyjskiej. Kiedyś mieliśmy tam rząd na uchodźstwie :D

To nie byłby taki zły pomysł... polska KRRiT by się wówczas skompromitowała i ciekawe co wówczas by zrobili, zapewne dalej nic... :/

Równie dobrze wniosek mógł zostać już wycofany przez TVP...

I tego się najbardziej obawiam. Byłoby to prawie równoznaczne z powrotem transmisji obrad sejmu na antenę TVP Info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Parlament nadal bez koncesji

 

Nowy kanał Telewizji Polskiej, TVP Parlament, nadal nie może rozpocząć swojego nadawania, ponieważ nie otrzymał jeszcze licencji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT). Oficjalnym powodem braku pozytywnej decyzji są błędy we wniosku koncesyjnym złożonym przez TVP do KRRiT. Szczegóły nie są jednak znane.

 

Rzecznik prasowy TVP, Daniel Jabłoński, poinformował, że korekta do dokumentów koncesyjnych jest już przygotowana. Jego zdaniem decyzja o wysłaniu dokumentów do KRRiT leży w kompetencjach rady nadzorczej, która zajmie się tą sprawą na najbliższym posiedzeniu, na początku grudnia. Po uzyskaniu akceptacji rady dokumenty trafią natychmiast do regulatora.

 

Telewizja Polska złożyła wniosek o koncesję dla TVP Parlament w sierpniu br.

Źródło :arrow:satkurier.pl

 

Jak zwykle tworzone są głupie problemy. Złożono wniosek o koncesję - znalazły się błędy. Poprawiono błędy w dokumentach koncesyjnych - nie ma kto ich z powrotem zanieść do KRRiT. :/ W takim tempie to kanał TVP Parlament wystartuje nie prędzej niż na wiosnę 2010r. Oby tylko, bo ciekawe jest to, jaką decyzję wyda rada nadzorcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...