Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o podanie konkretnego przełącznika Diseqc współpracującego z tunerem Philips HD PVR.

 

Czytam na różnych forach i im więcej czytam tym mniej wiem. Mam na HB konwerter twin a na Astrę singla. Chciałbym aby na jednym kablu podłączonym do PVR-a poszedł sygnał z obu konwerterów, drugim niech będzie póki co leciał sam sygnał z HB.

Kilkadziesiąt stron wcześniej ktoś poleca przełącznik DiSEqC 2.0 + Tone Burst 2/1 Golden Interstar jako współpracujący z tym tunkiem. Zaglądam na wiodący portal aukcyjny a tam w aukcji jest napisane:

"Przełącznik działa z większością produkowanych obecnie tunerów cyfrowych gdyż posiadają one generator DiSEqC. Wyjątkami są tunery dystrybuowane przez Cyfrę+."

Myślę sobie no tak, przecież tunek obsługuje tylko diseqc 1.0, więc szukam dalej.

 

Ktoś inny poleca Przełącznik DiSEqC 2/1 - 2.0 P.162-IW - VIPER - EMP-Centauri. W danych technicznych można znaleźć że jest sterowanie sygnałem: tone-burst, diseqc 1.0/1.1/2.0. Jednak tutaj też sprzedawca zastrzega, że "Przełącznik współpracuje... z tunerami CYFRY+ które maja wgrane oprogramowanie inne niż oryginalne."

Z oczywistych względów nie zamierzam zmieniać oprogramowania, zresztą pewnie takowego i tak nie ma do tego PVR.

Ogólnie wielu sprzedawców zastrzega że ich przełączniki z Cyfrą nie współpracują.

Z Cyfrą współpracuje ponoć przełącznik DiseqC VSP-202. Jednak jest on sterowany z 8 nóżki eurozłącza. To wymusza zamontowanie przełącznika przy tunerze, podczas gdy u mnie przełącznik ten musi działać na zewnątrz, przy antenie bo następnego kabla już nie mam jak pociągnąć.

 

Może podpowiecie jakie macie przełączniki diseqc, tzn konkretne modele które działają z tym PVR-em. Przy wielu przełącznikach które powinny współpracować (obsługują diseqc 1.0) jest bowiem na aukcjach dopisek, że nie współpracuje z tunerami Cyfry z oryginalnym softem. Szkoda natomiast wydać kasę na coś co i tak nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiazaniem w moim przypadku okazalo sie odlaczenie kabla hdmi i przelaczenie przez kabel euro.Wszystko dziala nic sie nie restartuje tyle ze to rozwiazanie przejsciowe.Ktos moze zglaszal problem w cyfrze?Albo cos cyfra namieszala bo dziwne ze nie tylko u mnie akurat ten problem pojawil sie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo od wczoraj tuner sam się restartuje po przeglądaniu kanałów

to pojawiło się jak wczoraj zaktualizowałem listę programów

Ja mam dokładnie to samo, dziś już doprowadza mnie do furii. Przełączenie na jaki kolwiek kanał powoduje restart , dodatkowo od 2 tygodni pojawił się problem z nagrywaniem bo zaplanowane nagrywa jak chce ( na 3 pozycje potrafi nie nagrać 1 lub tylko jej ok 20 min.) lub tylko kilka minut. Lista uaktualniana jak również praktykowałem odłączenie od prądu na godzinę oraz usunięcie karty - dysk zapełniony w 20% :( . Nie wiem co jeszcze mogę zrobić oprócz zwrotu sprzętu . Sprzet użytkuję od roku i do tej pory był bezawaryjny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki Formowicze

 

mam następujący kłopot z moim Philipsem HD PVR a mianowicie dekoder jest włączony i nagrywa to zapamiętuję całość audycji natomiast ja zaprogramowałem nagranie na 5:00 rano włączam audycję a on nie jest od początku i to nie pierwszy raz taka sytuacja co jest tego przyczyną proszę pomóżcie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martensik - ja mam coś takiego: http://hollex.pl/akcesoria/przelaczniki/736-przelacznik-diseqc-2-1-wavefrontier i działa bez problemu z Philipsem PVR i Pace PVR.

 

tak, ale przy prawie identycznym przełączniku sprzedawca z wiodącego portalu aukcyjnego podaje że współpracuje z "tunerami platformy CYFRA + (wgrany niefirmowy soft)".

Stąd moje pytanie zadane tutaj viewtopic.php?f=6&t=4256&start=5040#p340001

 

bo nadal nic nie wiem, jaki ma być przełącznik, skoro niemal przy wszystkich sprzedawcy podają że ma być zmienione oprogramowanie tunera na inne a to jest nawet niemożliwe bo to dzierżawiony PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...