Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego luki1680 miałeś w 100% rację- dziękuję za poradę. Zrobiłem tak jak napisałeś, tzn. właczyłem nagrywanie na canal+film hd, przełączyłem na animal planet hd i za parę minut włączyłem tuner Cyfrowego Polsatu- Philips nagrywał cały czas, ale podczas WYŁĄCZANIA Echostara Polsatu zauwazyłem "klatkowanie obrazu" z dekodera cyfry i kontrolka "nagrywanie" zgasła. Czyli wiadomo skąd się wziął problem (ja błędnie myślałem że ma to coś wspólnego z oprogramowaniem v96 dekodera C+). Czy jest jakieś wyjście z sytuacji oprócz wymiany konwertera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i od razu pisze z problemem. Od jakichś 2 tygodni mam dekoder philips pvr hd 7201/91 i na początku wszystko nagrywało ok jak coś było zaprogramowane. A od kilku dni a dokładnie od soboty jak ustawiłem do nagrania sobie meczyk nba to jak chciałem go obejrzeć okazało się, że nagrane jest tylko 10 minut. Później wczoraj ustawiłem do nagrania 2 filmy o kompletnie różnych porach to nagrywanie się nawet nie włączyło, a przy 2 krotnej próbie nagrania wczorajszego meczu nba znów nagrało tylko po ok. godzinie czasu. Jeszcze mam pytanie czy to normalne że jak wyłączam dekoder to zanim przejdzie normalnie w status standby to najpierw pojawia się pomarańczowe światło na diodzie od dysku później czerwone i dopiero po kilku sekundach dekoder normalnie się wyłącza. Konwerter mam pojedynczy. Licze na szybką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że konwenter masz pojedynczyu nie ma znaczenia. Normalne jest wyłączanie i te światełka. Ten typ tak ma. Zrób mu reset twardy (wyłącz go z prądu na kilka minut) - sprawdz na ile ma zapełniony dysk.Dobrze byłoby nie miec wiecej jak 70-80% zapałnienia. jesli top nie pomoze to chyba wymiana. A jak jest z oprogramowaniem? Masz najnowsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sygnał mam tak 4,5 oprogramowanie najnowsze, a dysku zajęte 3%, więc też na pewno nie to. Teraz na próbe nagrałem "nie lubie poniedziałków" i wszystko jest ok tylko z dekodera jest dzwięk jakby non stop pracował dysk i jakoś tak momentalnie się włączył i później wyłączył, a wcześniej na włączenie to musiałem ok. minuty czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie ściągania plików do VOD i HBO DIGITAL dysk pracuje oczywiście i dlatego szybko przechodzi w standby i szybko też się włącza.

Jak nie ściąga nic lub nie nagrywa w danej chwili zaplanowanego przez Ciebie programu to przechodzi całkowicie w standby i dlatego wyłącza się i włącza znacznie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagrywanie z kanałów 71 oraz 78 działa bez problemów. Dla przypomnienia...: Nagrywanie programu od wybranego momentu musi być dłuższe od 1 minuty aby nagrywany program został zapisany. Krótsze nagrania nie są zapisywane - zapamiętywane.

 

 

Może mi ktoś powiedzieć czy jest jakiś sprawdzony sposób podłączenia tego PVRa do Pioneera VSX - 818V aby faktycznie uzyskać DOLBY DIGITAL 5.1?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komuś to przeszkadza jak mi, ale cenię sobie w pokoju cisze gdy śpię i szum chodzącego twardziela trochę ją mąci. Druga sprawa ,że nauczyłem zasypiać przy włączonym tv, kiedy nie miałem cyfry wyłączył się tv i cisza, z dekoderem już tak miło nie mam, raz że z ego co wiem wyłączenie jego czasowe to tylko marzenie, ale i z tym się pogodziłem, w nocy po omacku zawsze pilotem gdzieś go wyłączyłem, od kilku dni ciesze się kablem HDMI (wcześniej cierpiałem na euro) i PVR robi mi niemiłą niespodziankę. W skrócie: raz włączyłem go za dnia, a tu natychmiast załączony. Szok. Okazało się , że zaczyna "oszukiwać" na tym kablu. Niby stand-by, niby czerwona kontrolka, ale dysk nadal działa (dlatego to szybkie odpalenie). I teraz choć go wyłączę, słyszę w nocy jak dysk chodzi. Jest tak może ze 3 razy na 10 załączeń. Pomijam już fakt poboru prądu, w momencie gdy kompletnie z niego nie korzystam. O co tu biega? Czy to norma? Czy aktualizacja? Zapewne kabel, bo wcześniej tego nie było. Proszę o jakieś mądre pomocne słowa. Pozdrawiam. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to norma. Automatycznie aktualizuje bibliteki VOD lub/i HBO.

Nie ma znaczenie czy korzystasz z tej uslugi czy nie. Nie da sie wylaczyc.

Ponadto ten dekoder sie samoczynnie restartuje o polnocy.

Wielokrotnie opisywana na tym watku - prosze poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam od jakiegoś czasu problem z samoczynnym restartowaniem sie PVR, mam tego od Pace, wystepuje to cyklicznie co około 1,5h dekoder wyłącza się i po chwili sam włącza. Jest to bardzo irytujące, chyba wszyscy użytkownicy wiedzą jak długo odpala się to "ustrojstwo" ;). Miał ktoś podobny problem bądź ma jakiś pomysł na jego rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojego problemu z poprzedniej strony tp dekoder przez jakiś czas nagrywał dobrze, aż do wczoraj kiedy znów nagrał mi po 5 minut 2 audycje które były późnym wieczorem. Dziś kilka audycji nagrał ok i teraz znów zaprogramowałem sobie nagranie mecz od 2-00 i teraz poszedłem do pokoju a tam nagrało pół godziny i się wyłączyło... Już mnie to drażni bo to robi się loteria czy nagra czy nie. Czy dekoder do wymiany czy coś robie nie tak? Dysku zajęte jest 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie jak podłączyć Philipsa PVRa z anteną sat konwerter twin oryginalny od C+ tależ 80 wcześniej miałem podpięty jeden przewód i sygnał był prawie na 5 sprawdzałem w dekoderze menu>7>1 i ustawienie było na pojedynczy założyłem drugi przewód w menu przełączyłem na Twin i od razu spadł mi sygnał na 4..W jakiej kolejności mają być podpięty przewód od konwertera do głowic w tunerze dlaczego spadł mi sygnał na 4 talerza nic nie przestawiałem próbowałem go ustawiać jeszcze i powyżej 4 nie idzie go ustawić po odłączeniu przewodu drugiego wskakuje na jakieś 4,8 czyli niecała 5..Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do mojego problemu z poprzedniej strony tp dekoder przez jakiś czas nagrywał dobrze, aż do wczoraj kiedy znów nagrał mi po 5 minut 2 audycje które były późnym wieczorem. Dziś kilka audycji nagrał ok i teraz znów zaprogramowałem sobie nagranie mecz od 2-00 i teraz poszedłem do pokoju a tam nagrało pół godziny i się wyłączyło... Już mnie to drażni bo to robi się loteria czy nagra czy nie. Czy dekoder do wymiany czy coś robie nie tak? Dysku zajęte jest 15%

Tez tak mam, problemy pojawily sie po aktualizacji oprogramowania. Czesto 20-30 ostatnich minut mi nie nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...