Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktos z Was ma problemy ze sciaganiem VOD? Po wysłaniu sms-a dekoder pobiera uprawnienia, a za kazdym razem przy próbie odtworzenia zamówionego filmu wyskakuje mi komunikat "BŁĄD ODCZYTU Z DYSKU SPRÓBUJ PÓŹNIEJ" Czy ktoś z Was miał taki przypadek?

Miałem kiedyś to samo na wszystkich pozycjach, niestety musiałem wymienić dekoder, bo nic się nie dało z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym tunerem mianowicie jak zaplanuje nagrania na cały tydzień to dekoder nagrywa tylko programy z 1-2 dni pozostałe programy znikają z listy zaprogramowanych nagrań a co za tym idzie nie nagrywają się a w jedynym punkcie w moim mieście maja tylko 500 i nie chcą wymienić. A i jeszcze jedno czy wymiany można dokonać w każdym punkcie cyfry plus czy tylko w tych przy których na spisie punktów na stronie cyfry jest dopisek wymiana sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo wymieniłem starego singla Golden Interstar na quada GI-204S i teraz ten pojedynczy tak smutno w pudełku wygląda ;)

Nie można podłączyć np. bezpośrednio od quada HB do jednego wejścia, a diseqc podłączony HB do 1 i Astra do 2 do drugiego?

 

Jeżeli nie - trzeba będzie dokupić drugiego GI-204S na zez, żeby nie tracić możliwości dekodera (dość często nagrywam coś w tle - 3 różne grupy odbiorców oglądają TV ;) ).

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Monoblok Twin zainstaluj... albo drugi konwerter na Astrę (też Twin) i drugi diseqc.

Sygnał z jednego diseqca dajesz na SAT1 a z drugiego na SAT2.

Dekoder będzie w pełni wykorzystany, będziesz mógł nawet oglądać coś na Astrze a nagrywać z Hotbirda w jednym czasie, bo i z tym nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji SAT1 - Astra+HB,SAT2 - HB pojawiają się problemy.Czasami nie wskakują kanały z Astry (pewnie w przypadku gdy wcześniej tuner pobierał sygnał z wejścia SAT2).Na pewno jest to do załatwienia softowo bo w identycznej konfiguracji tuner Inverto nigdy nie miał problemu ze znalezieniem sygnału.Po prostu jak go nie znalazł na tunerze nr 1 to go szukał na tunerze nr 2.Dopiero gdy nie znalazł go nigdzie wyświetlał ikonkę braku sygnału.Niestety PVR Cyfry nie posiada takiej inteligencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej Monoblok Twin zainstaluj... albo drugi konwerter na Astrę (też Twin) i drugi diseqc.

Sygnał z jednego diseqca dajesz na SAT1 a z drugiego na SAT2.

Dekoder będzie w pełni wykorzystany, będziesz mógł nawet oglądać coś na Astrze a nagrywać z Hotbirda w jednym czasie, bo i z tym nie byłoby problemu.

 

Chyba tak zrobię właśnie - drugiego quada identycznego zamontuję (będzie możliwość podpięcia kolejnego dekodera do HB + astra) + 3 x diseqc. Trzeba będzie pomyśleć nad jakąś estetyczną, niewielką skrzyneczką zamontowaną na wysięgniku anteny 8)

 

Dzięki śliczne wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam zawsze TimeShift ? Bo mi dzisiaj nie zadziałał.

Miałem dekoder ustawiony na jeden kanał od jakiejś godziny, chciałem cofnąć i obejrzeć co było wcześniej a tu za przeproszeniem d*pa :(

Przycisk cofania w ogóle nie działał - jak go wciskałem to tylko mrygała dioda na dekoderze i nic się nie działa. Załapał po kilku sekundach, ale dało się cofnąć jedynie o te kilka sekund właśnie, nic wcześniej nie było nagrane - tak jak bym dopiero co przełączył na ten kanał :(

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam zawsze TimeShift ? Bo mi dzisiaj nie zadziałał.

Miałem dekoder ustawiony na jeden kanał od jakiejś godziny, chciałem cofnąć i obejrzeć co było wcześniej a tu za przeproszeniem d*pa :(

Przycisk cofania w ogóle nie działał - jak go wciskałem to tylko mrygała dioda na dekoderze i nic się nie działa. Załapał po kilku sekundach, ale dało się cofnąć jedynie o te kilka sekund właśnie, nic wcześniej nie było nagrane - tak jak bym dopiero co przełączył na ten kanał :(

Spotkał się ktoś z czymś takim?

 

Tak, dekoder czasem sie blokuje i przywiesza i albo wychodzi z tego (czasami bezproblemo a czasami ze skasowanym buforem) albo sie restartuje.

 

Ja mialem dzisiaj znowu inna sytuacje. Wieczorem uzywalem dekodera normalnie a dzisiaj rano zauwazylem, ze zegar sie spoznia 4 minuty - dekoder byl w trybie Stand-By. Po wlaczeniu dekodera zegar sie ustabilizowal. Ale cos takiego powoduje to, ze dekoder pozniej rozpoczyna nagrywanie. I dlatego mam czesto urwane poczatki. I to znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zrąbane EPG powoduje, że nie da się praktycznie nagrać czegoś od tak, bez zaplanowania.

O co mi chodzi? Ano weźmy na ten przykład, że chcę nagrać bo ja wiem - Familiadę. Zaczyna się ona o 14, a przed nią zawsze jest jakiś film (załóżmy Fantomas ostatnio). I załóżmy że wcześniej nie wiedziałem, że będę chciał to nagrać, tylko przychodzi mi to do głowy w okolicach 13:59. Jest już za późno żeby ustawić to poprzez program, bo mam ustawione żeby nagrywał z dwuminutowym marginesem. No więc przychodzi godzina 14:00 - program się zaczyna, więc wciskam Rec, wszystko pięknie. Mijają 2 minuty i nagrywanie się wyłącza. Powód? - W momencie startu nagrywania w EPG nadal był Fantomas, dekoder myślał że nagrywa Fantomasa i o godzinie 14:02 zakończył nagrywanie no bo ma margines dwuminutowy.

A wszystko przez to że EPG zmienia się najczęściej nie o 14:00, a gdzieś o 14:02 a czasem nawet i później. Najśmieszniejsze jest to, że jak załóżmy przełączy się na inny kanał i po chwili wróci to na pasku na dole tuż po przełączeniu będziesz już dobra audycja, ale jak pasek już zniknie i wciśniemy Pilot to znowu będzie stara :/

Ma ktoś na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś uniwersalna metoda na przycinki ARD HD i ZDF HD?

 

Zakupiłem ostatnio monoblocka twin marki Inverto IDLP-231TWMONO, który ustawiony jest dość dobrze (Ferguson pokazuje 80-85% na różnych transponderach zarówno na Astrze jak i na HotBirdzie), a mimo to kanały te działają dość dziko - czasem działają płynnie, a niekiedy klatkują co sekundę.

 

Próbowałem żonglować rozdzielczościami, ale to też czasem nie działa.

 

PVRa mam z najnowszą wersją oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...