Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie masz zamiaru korzystać z VOD to możesz szarpnąć się na swojego PVR-a albo PVR Ready i podpiąć albo dysk lub pendrive a wziąść tylko kartę albo kartę z modułem jak masz tuner bez uniwersalnego czytnika i po sprawie. Pole manewru jest a tunery platformy (którejkolwiek) zawsze mają sporo funkcji niewykorzystanych albo zablokowanych i kiepską ofertę sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł, niby panel plazmowy w tv Panasonica zakłóca pilota, bynajmniej jak sam miałem PV80 i mi także pilot kiepsko działał (teraz ten TV jest w innym pokoju), aktualnie do Phillipsa PVR HD mam podpiętą plazmę z serii S10 i tutaj jest identyczny problem. Z doświadczenia wiem że pomaga na pewien czas wsadzenie świeżych dobrych baterii (te baterie phillipsa z zestawu są do duszy) albo podładowanie akumulatorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam taki problem: Na PVR nie mam programów TVNowskich tele5 hallmark movies24 foxlife axny discovery espn planete ng discovery science mini mini disney xdmtv two i paru innych, pozostałe są. Co ciekawe na starym Mediasacie połączonym przez spliter wszystko gra (sprawdzałem kilka tych co nie grają na PVR).

 

Co może być tego przyczyną? czy to może być usterka dekodera?

Wkurza mnie to, na szczęście są wszystkie HD.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj ten sam problem i omal anteny nie zacząłem przestawiać.Ot tak sobie zniknęły mi kanały TVP i C plusy.Podłączyłem drugi tuner wszystko śmiga.Po godzinie walki coś mnie tknęło aby zaktualizować listę kanalów.Oczywiście problem zniknął mimo że żaden z nieodbieranych kanałów nie zmienił parametrów.

 

Wracając do problemów z pilotem dzieki za podpowiedzi.Gdzies faktycznie kiedys czytałem o tego typu zakłóceniach.Tylko za bardzo nie widze rozwiązania.A na innym pilocie ktoś próbował ?Mam uniwersalnego Elmaka tyle ze kilkuletni i na pewno nie ma wpisanych kodów do PVR-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś pisał o dziwnym ale jak sie okazało skutecznym sposobie. Mianowicie nalepiająć kawałek taśmy izolacyjnej na szybkę z prawej strony wyświetlacza PVRa, praca pilota nieco sie poprawia... Troche to głupie ale cóż... działa.

Co do wyboru platformy... hmm bez sensu jest patrzeć na sprzęt. Ja też wiele już słyszałem na temat n boxów że są o niebo lepsze. Mają lepszą grafikę, są szybsze i mniej sie wieszają itp... ale to by mnie raczej nie skusiło do n. Platforma ta nie ma kanałów które mnie interesują.

Cała oferta Cyfry+ mnie satysfakcjonuje i dlatego wolę Cyfre+ właśnie. To za ofertę programową płace i to oferta właśnie skłoniła mnie do wyboru tej platformy.

PVR mnie często denerwuje pod wieloma względami ale zawsze to co chce obejrzeć to oglądam. Mam tylko po prostu nadzieje ze przyjdzie w końcu dzień kiedy nastąpi przełom w Cyfrze+ jeżeli chodzi o sprzęt czy jego obługe jak i możliwości. Nie śpieszy mi się, ważne by tak sie prędzej czy później stało.

Co mi po n boxie? Ze ma takie czy inne, więcej, lepiej... Co mi po tym jak oglądałbym na nim kiepską i ubogą (jak dla mnie - bo wiadomo że każdy ma swój gust) ofertę którą oferuje abonentom n?

Ja mam prawie 10 lat Cyfre+ i jak narazie nie dość ze jestem zadowolony to nie znalazłem przez ten czas niczego co by mnie bardziej lub chociażby tak samo zainteresowało.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że negatywne opinie nt. Philipsów PVR są przesadzone. Zdarza się oczywiście, iż sprzęt ma chwile słabości, ale ogólnie nie ma tragedii. Może to zależy też od "kultury" użytkowania :wink:

Nie mniej, dla zawiedzionych...W tym temacie C+ nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można by było się czepiać dekodera Philipsa ale wszystko zależy od tego co sie chce oglądać. Nie rozumiem np pytania: "Jaki dekoder wybrać ;n czy c+ ?". Przecież to zasadnicza różnica "co" chcę oglądać a nie "na czym". W moim środowisku uchodzę za osobę która trochę się zna więc zawsze komus doradzę w zależności od upodobań i posiadanego sprzętu. Mojemu teściowi poleciłem nową promocję n-ki ponieważ nie ogląda sportu , ma tv HD i lubi film oraz dokumnet. Ja mimo że mam możliwości fonansowe - nie wezmę n-ki bo wolę sport w C+ i Polsacie. A na PVR-a nie narzekam. Może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkiem jest chyba dobrze działający PVR. Osobiście miałem dwa i z ostatnim dniem promocji grudniowej czyli z końcem wrzesnia z przyjemnością poszedłem do apsu i go oddałem. Cyfra z tego co mi wiadomo po szkoleniu sprzedażowym nie ma zamiaru nic zrobić z softem tego dekodera. Ba, osoba prowadząca szkolenie albo udawała że nie wie o jego awaryjności albo faktycznie ma sprawnie działającą sztukę. Ja jednak zostaję przy swoim zdaniu. Nie da się z niego korzystać.

Skorzystałem z promocji N reolucja czy jakoś tak. Dekoder nki jest nieporównywalnie lepszy. Szybkość pracy, prostota obsługi - marzenie. Uwagi na temat oferty kanałów zostawiam nie ruszone, gdyż jest to sprawa indywidualna. Dla mnie to co najczęściej oglądałem w C+ jest w n więc da się żyć.

Wracając do szkolenia o którym wspomniałem: nie rozumiem jak szanująca się platforma płatna, uważająca siebie za prestiżową może mieć w ofercie taki sprzęt jaki posiada. "Technologia + emocje " dosłownie rozwala. I nie jestem jakimś wrogiem czy pracownikiem innych platform. Po prostu patrzę na to wszystko i krew mnie zalewa... aż słów brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że negatywne opinie nt. Philipsów PVR są przesadzone. Zdarza się oczywiście, iż sprzęt ma chwile słabości, ale ogólnie nie ma tragedii. Może to zależy też od "kultury" użytkowania :wink:

Nie mniej, dla zawiedzionych...W tym temacie C+ nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Lucius jest tragedia. Jeśli ktoś miał do czynienia ze sprzętem N to widzi zasadnicze różnice. Takie jak brak EPG na wszystkich kanałach, czy przewijanie nagranego materiału itd. Philips w porównaniu do Recordera to złom i C+ powinna pomyśleć na wprowadzeniem czegoś nowego aby nie odstawać od konkurencji technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko porównać go do tunera PVR Inverto 7000 bo takowy również posiadam to niestety Philips ma jedną zaletę - odbiera kanały HD.

Widoczny gołym okiem gorszej jakości obraz SD przy sygnale RGB w porówaniu z Inverto.Na HDMI jest trochę lepiej ale i tak widać różnicę na minus.

Brak EPG na kanałach m.in Eurosport mnie trochę dziwi bo skoro mam EPG na Inverto to dlaczego nie ma go na Philipsie ?

 

P.S. Na razie nie testowałem w nim nagrywania.Tzn. raz użyłem TimeShifta i były jakieś przeskoki klatek i dźwięku.Nie wiem czy to przypadek czy z tą funkcją też jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21: niestety można tylko wybrać ulubione kanały (dekoder poprostu przeskakuje inne kanały).

 

Nie mniej, dla zawiedzionych...W tym temacie C+ nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Czyżby mieli wprowadzić coś na wzór francuskiego Le Cube?

 

Ogólnie w tym dekoderze najbardziej denerwuje mnie zaniki kanałów (trzeba przeprogramować listę kanałów), kiepska reacja pilota oraz nagłe wyskakiwanie komunikatów o zablokowanej nagranej audycji w bibliotece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na moim PVR dziś wystąpiła dziwna sytuacja, która trwa w dalszym ciągu:

 

Na kanale sci-fi channel (nr58) nie jest możliwe nagrywanie (zwykłe, na żądanie przez EPG, time shifting etc.)

 

Pomijam już fakt, że przełączenie z discovery channel (59) na 57, 58 lub 88 powoduje, zniknięcie tych kanałów do czasu ich ponownego wczytania.

Czy u kogoś występują podobne objawy????

 

Proszę o odpowiecz, bo nie wiem czy czeka mnie wymiana dekodera, czy to wina odgórna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że wcale ten dekoder taki straszny nie jest. Fakt, doskwiera mi trochę brak dobrego przewijania nagranych programów i oczekiwanie na powrót z trybu stand-by, ale poza tym sobie go chwalę. Wcześniej miałem starego philipsa w C+, nie pamiętam modelu bo to było z 5 lat temu, później Echostara z polsatu i DVB z kablówki. Nie widzę między nimi dużej różnicy. Fajne było to, że mogłem sobie kanały poustawiać wg. własnych preferencji, ale teraz, z perspektywy miesięcznego używania PVR widzę, że narzucony układ kanałów to tylko kwestia przyzwyczajenia i już wiem gdzie co mam :)

Póki co, PVR nie zawiesił się, ani innych cudów nie wyczynia, co było częste w innych dekoderach. Do ideału brakuje mi tylko:

- wyjścia USB z możliwością zgrania nagranych programów do pliku avi na komputer

- płynnego przewijania nagranych kanałów

- błyskawicznego włączania dekodera

Ale da się bez tego żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...