Skocz do zawartości

Gdy skończy sie umowa na 17 m-cy


moteroo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Klient jest ponadto uprawniony do złożenia przed upływem czternastego OR oświadczenia ,iż nie zamierza kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego podstawowego po zakończeniu Okresu Podstawowego.

14 okres rozpaczal sie u mnie 18 listopada a wiec koniec tego okresu uplywa 18 grudnia, a wiec jeszcze w poniedzialek moge wyslac poleconym, przynajmniej mi sie tak wydaje :?

a co w momencie gdy przechodzi na czas nieokreslony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Za pare miesięcy kończy mi się umowa z cyfrowym Polsatem. Dlatego mam pytanie w związku z tym czy po wygaśnięciu umowy będe mógł podpisać nową umowę. I czy będe mógł skorzystać z promocji 5 miesięcy bez abonamentu. Jeżeli jest to możliwe, to Polsat Cyfrowy zgodził by się na to i czy potem nie/miało by to konsekwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że by sie zgodził. Pod warunkiem że weźmiesz nowy sprzęt 8) Na tym dekoderze który posiadasz możesz podpisać nową umowę z D za 37,90 RX 19,90 i RXF za 29,9 lub na sam familijny opcjonalnie z RX. Ta nowa promocja jest przeznaczona dla "nowych" abonentów.

 

Klient jest ponadto uprawniony do złożenia przed upływem czternastego OR oświadczenia ,iż nie zamierza kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu Podstawowego podstawowego po zakończeniu Okresu Podstawowego.

14 okres rozpaczal sie u mnie 18 listopada a wiec koniec tego okresu uplywa 18 grudnia, a wiec jeszcze w poniedzialek moge wyslac poleconym, przynajmniej mi sie tak wydaje :?

a co w momencie gdy przechodzi na czas nieokreslony ??

 

Teoretycznie rzecz biorą mógłbyś to uczynić. Praktycznie jednak jeśli list nie dotrze do CP przed 18 XII to nic to nie da. Za termin złożenia wypowiedzenie uznaje się dzień wpłynięcia pisma do CP. Zawsze możesz spróbować. Najwyżej wypowiedzą Ci umowę miesiąc później niż planowałeś. A jeżeli zdecydujesz się pozostać w CP to wyślesz anulacje wypowiedzenia.

 

Jeżeli umowa przejdzie na czas nieoznaczony to skoczy Ci abonament o 2,90 za Familijny. Tzn będziesz płacił 37,90. To w zasadzie tyle zmian.

 

Edycja Mr. Orbita: Posty połączone - funkcja "edytuj" nie gryzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, pomóżcie.

 

17 miesięczna umowa na Familijny + Relax Mix kończy mi się w kwietniu. Nadal chcę korzystać z CP jednak tylko z pakietu familijnego.

 

I rodzą się takie pytania...

Jak to zrobić? Wysyłać wypowiedzenie tylko na Relax Mix, czy w inny sposób?

 

Ile za ten familijny będę płacił 35, czy 37 złotych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz placic 37. stawka 35 obowiywala tych co podpisali umowy przed podwyzka, ale po zakonczeniu okresu podstawowego wszyscy beda placic wyzsza stawke.

Ale chyba wtedy powinno być tak, że ponieważ nastapiła zmiana umowy (35zł->37zł) to możesz zerwać umowe bez okresu 3 miesięcznego. Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym dobrze zrozumiał. Jeżeli skończy mi się umowa np w czerwcu br, a ja nie wypowiem do tego okresu umowy, więc umowa przejdzie na czas nieokreslony, to jesli za lipiec podniosa mi cenę to mimo iż w umowie mam napisane że należy wypowiedzieć umowę z zachowaniem 3 miesięcznego okresu to ja mimo tegoż zapisu wypowiadam umowę w trybie powiedzmy natychmiastowym TAK ?

 

Edycja RafiX: Skasowane zbędne cytowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Tak poniewaz podpisujac umowe zobowiazales sie placic 35 miesiecznie i masz prawo wypowiedziec umowe majac na to 3 miesiace.Istotne zmiany w umowie to usuniecie kanalow z pakietow lub zmiana cen za pakiety.Operator daje dwa tygodnie na akceptacje.Jezeli po tym czasie nikt sie nie odezwie uznaje ze warunki te przyjales.Jesli Ci nie pasuje w trybie NATYCHMIASTOWYM rozwiazujesz umowe.Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy chodzi o umowy na 17 miesięcy to zależy od opcji. Nie wiem jak jest przy umowach na Pakiet Relax Mix, ale mogę powiedzieć na przykładzie Pakietu Familijnego, że umowa po tzw. Okresie Podstawowym, czyli 17 miesiącach ulega przekształceniu w umowę na czas nieoznaczony, którą można rozwiązać na zasadach ogólnych, tzn. z 3-miesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego. W przypadku umowy na Pakiet Familijny należy najpóżniej w 14 miesiącu obowiązywania umowy złożyć Polsatowi oświadczenie, że nie zamierza się kontynuować po upływie Okresu Podstawowego umowy w zakresie obowiązkowej opłaty podstawowej, czyli opłaty za Pakiet Familijny. Po złozeniu takiego oświadczenia, gdy upłynie Okres Podstawowy, nie musimy już płacić co miesiąc Polsatowi, a tylko wtedy kiedy sami uznamy za stosowne. Nie wiem jak jest przy umowach na Pakiet Relax Mix, czy po upływie Okresu Podstawowego, umowa ulega przekształceniu w umowę na czas nieoznaczony z obowiązkiem zachowania Pakietu Familijnego czy Relax Mix. Radzę dokładnie poczytać umowę. Tam jest wszystko napisane. No i przestudiować Regulamin. Wydaje mi się, że możesz złozyć oświadczenie i to szybko, jeżeli kończy Ci się umowa w kwietniu, że nie chcesz kontynuować umowy w zakresie zachowania Pakietu Relax Mix, ale najpierw sprawdź dobrze swoją umowę. Może takiego oświadczenia nie musisz składać, a jeśli byś musiał to zrób to jak najszybciej, bo skoro w kwietniu kończy Ci się umowa, to 14. miesiąc przypada właśnie w styczniu. Najlepiej priorytetem i koniecznie z potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezaleznie czy jest umowa na F , RX czy RXF przy umowach 17m obowiązuje 3 miesieczny okres wypowiedzenia przy jakimkolwiek pakiecie. Wypowiedziec RX/RXF mozna pamietając o w/w okresie. Date z jaką wypowiada sie dany pakiet na pismie mozna sobie darowac z uwagi na polskie prawo - liczy sie data dorecznia pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wysłałem wypowiedzenie i napisałem, że jestem zainteresowany korzystania tylko z familijnego. Dzwoniłem do nich i po raz pierwszy w życiu w Polsacie obsłużyła mnie miła 'Pani' haha... jakiś cud. No pytałem się czy tak może być, i może. Wyjdzie na to, że umowa jest zerwana a przyślą mi papiery tylko na familijny i je mogę podpisać lub nie, jeżeli się trafi jakaś świetna promocja na przykład to mogę ich olać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda temat przedłużenia karty Pre-Paid po roku ? W niektórych firmach można kupić przedłużenie o następny rok. Napisałem do Polsatu jakie są możliwości - Pre-Paid na następny rok, przejście na abonament. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Czy ktoś z kolegów przerabiał ostatnio ten temat ?

Dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieszczoch : mini jest dostępne tylko dla "nowych" klientów - czyli przy zakupie nowego dekodera. Najniższym dostepnym ab. na starym dekoderze jest familijny

 

 

kiedy konczy Ci sie okres "w cenie" masz dwie opcje ..

 

1. opłacać bez umowo [ w wybranych przez siebie miesiącach ] , co wiąże sie z wyższymi kosztami za poszczególne pakiety

 

2. związać sie umową i płacić mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mam takie pytanie.

Ja miałem umowe na 12 czy 13 miesięcy już nie pamiętam.

Umowa kończy mi sie w styczniu, chciałbym zmienić platforme.

I czy po złozeniu wypowiedzenia umowy musze opłacać CP jeszcze przez 3 miesiące? (bo wiem że okres wypowiedzenia to 3 miesiące przed końcem umowy)

Czy po prosty nie przedłużam z nimi umowy i wyłączają mi kanały zaraz po styczniu?

Bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...