Skocz do zawartości

Gdy skończy sie umowa na 17 m-cy


moteroo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Podpisałem umowę w styczniu 2007. Jest ona na 17 miesięcy, ostatnią wpłatę mam mieć 12 maja. Zaraz po tym chce przejść na pre- paid. Jak to zrobić? Wysłać umowę już dziś i napisać, że w czerwcu zrywam umowę? Czy poczekać do czerwca i wtedy wysłać im natychmiastowe wypowiedzenie? Mam 3- miesięczny okres wypowiedzenia umowy, no ale jak umowa przejdzie na czas nieokreślony to chyba te 3- miesiące już nie obowiązują. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz - najlepiej do 20 kwietnia - powinieneś złożyć wypowiedzenie listem poleconym priorytetowym, że po upływie 17 miesięcy okresu minimalnego umowy, nie zamierzasz jej dalej kontynuować i, że będziesz korzystał z oferty Cyfrowego Polsatu na zasadzie per-paid. W innym przypadku, po tym terminie, obowiązywał będzie Ciebie, trzy miesięczny okres wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mi umowa kończy się w 7 maja :jupi: i mimo ze pod koniec stycznia poszło do nich wypowiedzenie nic nie dostałem w odpowiedzi :( Dzwoniłem przed chwilą na infolinie i jakiś pracownik powiedział, że mają tam zaznaczone, że umowa jutro się kończy i że za jakiś czas powinienem dostać potweirdzenie na piśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się kończy 7 maja to sprawdź na icok.cyfrowypolsat.pl w historii kontraktu - mi się kończy dzisiaj i już od dwóch tygodni mam napisane tam że od 06.05.2008 status mojego konta to FTA.

pozdrawiam

 

 

heh ja już nie mam umowy na starego Sagema od marca a w icoku pisze mi że mam jeszcze im zapłacić należność od marca do maja, tak jak by w systemie icok nie było że mam wypowiedzianą umowę, a po telefonie do BOKu mówią że umowa jest wypowiedziana, dekoder już zdany, lecz wolałem sie upewnić aby nie było jaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i powtórka z historii :evil: dekoder został wczoraj zablokowany gdyż nie wpłyneła opłata za kolejny miesiąc.

Gościu z infolinii powiedział, że muszę poczekąć na pismo, które ma przyjść z CP. Jednym słowem [beep] :x

Miałem w czerwcu brać nowy dekoder HD u nich ale dziękuje bardzo skoro co kilka lat jak kończy mi się

umowa mam mieć takie problemy z nimi to daruję sobie CP i wracam do Cyfry bo może nie są idealni ale

nigdy nie miałem z nimi problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam doswiadczenie w nieprzedluzaniu umow wiec radze abyscie chec rezygnacji z umowy wysylali do CP nie na 3 miesiace przed koncem umowy ze wzgledu na 3miesieczny tryb wypowiedzenia ale co najmniej z 5cio miesiecznym wyprzedzeniem gdyz fakt powyzszy jest odnotowywany w systemie po ok.miesiacu od momentu wyslania listu...powtarzam po okolo miesiacu gdyz sa wahania...a to stanowi punkt wyjsciado rozwiazania umowy tak wiec jesli ktos z Was wysle list np.3.5miesiaca przed uplywem umowy a prosba zarejestrowana zostanie 2.5miesiaca przed ta data tzn.klient trwa do konca umowy plus jeszcze 3 miesiace dodatkowe potraktowane jako termin wypowiedzenia za ktore trzeba zaplacic Wina lezy wtedy po stronie klienta gdyz nie zachowal 3 miesiecznego trybu wypowiedzenia i CP ma tu racje...najlepiej rozwiazac umowe w miesiac od jej podpisania hahaha zawsze skutkuje terminowym wywiazaniem sie klienta z jej postanowien...oczywiscie pisze o terminie umowy podstawowej bez pakietow typu RelaxMix badz HBO wtedy liczy sie data konca umowy ktora zostala zawarta na czas najdluzszy tj.gdy do konca pakietu familijnego zostaly 4 miesiace a w miedzyczasie podpisaliscie umowe np.na HBO i do jej konca zostalo 8 miesiecy to liczy sie data konca tej drugiej...co do ICOK to jest zamulone wolno dziala zas na aktualizacje danych to sie czeka a jesli klient jest niecierpliwy tak jak i ja to proponuje kontakt z konsultantem i zmiane danych przy jego pomocy...potwierdzenia zakonczenia umowy na pismie nie otrzymalem ani razu od CP wiec to tylko wyuczone slowa ktorymi karmi nas BOK CPu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczyk076 nie zgodzę się z Tobą, liczy się data wpłynięcia pisma, więc najlepiej wysyłać listem poleconym. Ja wysłałem na kilka dni przed początkiem 3-miesięcznego okresu i jakoś rozwiązali umowę. Fakt że potwierdzenie tego faktu przysłali mi po trzech miesiącach, ale umowa była rozwiązana.

 

Serafin najlepiej swoje dane zmieniać przez Icok, wtedy dane aktualizują w kilka godzin. Trzeba tylko sobie ustawić kod autoryzacji bo jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja umowa na 17 miesięcy skończyła się jakieś 8 miesięcy temu i teraz "jadę" na umowie na czas nieokreślony. Z informacji zawartych w tym temacie stwierdzam że teraz muszę napisać wypowiedzenie umowy z dopiskiem że chce przejść na pre-paid. Zapłacić jeszcze za 3 miesiące. I po 3 miesiącach po wysłaniu wypowiedzenia mogę wpłacać czasami abonament w tedy kiedy najdzie mnie ochota. Czy dobrze myślę. Czekam na uwagi

 

Dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja umowa na 17 miesięcy skończyła się jakieś 8 miesięcy temu i teraz "jadę" na umowie na czas nieokreślony. Z informacji zawartych w tym temacie stwierdzam że teraz muszę napisać wypowiedzenie umowy z dopiskiem że chce przejść na pre-paid. Zapłacić jeszcze za 3 miesiące. I po 3 miesiącach po wysłaniu wypowiedzenia mogę wpłacać czasami abonament w tedy kiedy najdzie mnie ochota. Czy dobrze myślę. Czekam na uwagi

 

Dziękuje za odpowiedzi

 

witam

Tak obowiązuje Cię 3 miesieczny okres wypowiedzenia .Gdy to uczynisz z dopiskiem o zachowaniu aktywnego pakietu podstawowego ,będziesz mogł opłacać abonament kiedy chcesz ale po wyższej cenie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w dniu wczorajszym wreszcie dostałem pismo z CP, że przyjeli moje wypowiedzienie wysłane 25 stycznia które otrzymali 28 stycznia. Dekoder odblokowali mi 4 dni temu po tym jak wysłałem im maila z informacją o zablokowanym dekoderze, pozytywne rozpatrzenie mojej prośby trwało 9 dni :D Gdy dzwoniłem na infolinie jakiś pan mówił mi 2 razy, że dekoder zostanie odblokowany jak tylko dostane od nich pismo :lol: co ma związek jedno z drugim nie mam pojęcia :D Po raz kolejny polsat spisał sie na medal :brawo: oczywiście bez mojej interwencji nadal dekoder byłby zablokowany. Teraz czekam aż przyślą mi upomnienie o zapłatę abonamentu tak ja to miało miejsce 2 lata temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Właśnie dzisiaj wysłałem poleconym oświadczenie, że po zakończeniu mojej umowy nie przedłużam działania PP/F

Pozostały mi jeszcze 3 m-ce abonamentu za PP/F...oferta o symbolu a2z7 :!:

 

Czy ktoś już to przerabiał i było w jego przypadku bez problemów :?:

 

Dzięki za uwagi,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

po zapłaceniu ostatniego abonamentu z okresu podstawowego i wymówieniu 3 m-ce przed terminem zakończenia umowy

otrzymałem (standardową przesyłkę) oprócz magazynu abonentów CP porozumienie w/s dodania pakietu dodatkowego Relax Mix

(jej treść jest bardzo zawiła jak dla mnie) oraz 3 blankiety wpłat na PF za podrożoną o 2,90 zł wpłatę w stosunku do wypowiedzianej

umowy na PF (stara cena 35 zł) :!: albo za PF+RM za 57,80 zł.

 

czy jej podpisanie spowoduje, że będę mógł mieć przedłużony TYLKO pakiet PF za 37,90 zł skoro umowę mam prawnie wypowiedzianą :?:

co należy zrobić aby na moim starym turenku (pozostało mu jeszcze 7 m-cy na gwarancji i sprawuje się bez większych kłopotów :jupi: )

wykupić SAM PF za 37,90 zł ale na innego członka rodziny (dziadkowie) czy może małżonka na czas nieokreślony :?: czy jest w ogóle możliwe :?:

albo czy lepiej podpisać nową umowę na inną osobę (ale dekoder i tak pozostanie niewykorzystany :lol: )

 

proszę o informację jak zmienić płacącego abonament w takiej sytulacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś do podpisania umowy na czas nieokreślony, na pakiet Familijny lub na Familijny + Relax Mix. Po zakończonej umowie, dekoder ten będzie odbierał kanały FTA. Możesz przypisać dekoder na kogo innego i wtedy ta osoba mogła by podpisać umowę na czas nieokreślony. Ja bym jednak wziął drugi dekoder np. HD, a ten zostawił sobie jako FTA, np. do odbioru w kuchni lub łazience :) takich kanałów jak: TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Info, TVP Historia, TV Trwam itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porozumienie jest napisane na pakiet mix na 12 m-cy ale oczywiście pf musi być cały czas aktywny...

więc nie mogę go podpisywać, bo mnie ten pakiet NIE interesuje

a zależy mi, a właściwie nowego płacącego abonament z tej samej antenki

aby nie kupować nowego tunerka tym bardziej hd, bo oferta PF jest wystarczająca !

a w łazience, w piwnicy i na strychu nie oglądam telewizji a do kanałów mam już inny tunerek cyfrowy i analogowy

nadal doskonale działający :lol2:

 

a cesja na dane innego abonenta nie jest czasem możliwa :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wypowiedziałem umowe jednak 3 miesiace obejmnie mnie 2 ostanie miesiace okresu podstawowego i 1 nieokreslonego czy moge znizyc w tym jednym miesiacu pakiet na familijny? bo chce przejsc do cyfry a zeby załapac sie na oferte swiateczna bede musiał w jednym miesiacy opłacic dwoch operatorow. Mozecie mi pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...