Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Londyn 2017


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać slowo Igrzyska paraliżuje sportowców. Ogromne gratki dla Liska, który wyszedł z bardzo trudnej sytuacji. Kszczot najlepszy rezultat sezonu. Teraz trzeba uzbroić sie w cierpliwość. Mysle, ze warto zauważyć progres i na bieżni- Polacy wchodzą do półfinałów rywalizacji. Kłopoty zaś Włodarczyk pokazują, ze w życiu nie ma nic pewnego. Mistrzostwa świata ciekawe. Nie brakuje niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać slowo Igrzyska paraliżuje sportowców. Ogromne gratki dla Liska, który wyszedł z bardzo trudnej sytuacji. Kszczot najlepszy rezultat sezonu. Teraz trzeba uzbroić sie w cierpliwość. Mysle, ze warto zauważyć progres i na bieżni- Polacy wchodzą do półfinałów rywalizacji. Kłopoty zaś Włodarczyk pokazują, ze w życiu nie ma nic pewnego. Mistrzostwa świata ciekawe. Nie brakuje niespodzianek.

Ja zawsze jestem zdania, że głównym kryterium powinny być rekordy i ci którzy osiągnąć życiówki powinni być prawie na równi traktowani z medalami bo oznacza, że oni się rozwijają.  Co do Włodarczyk się nie zgodzę bo ona chyba tylko jak nie wyszłaby to by tego medalu nie zdobyła, na ile ona sprawna była na 40-50% ? To jest kosmos co ona robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sześcioro Polaków wystąpiło w sesji wieczornej i wszyscy awansowali do kolejnej rundy.

Marcin Krukowski awansował do finału rzutu oszczepem, Kamila Lićwinko do finału skoku wzwyż, Angelika Cichocka i Joanna Jożwik do półfinału biegu na 800 m, Marcin Lewandowski i Marcin Rozmys do półfinału na 1500 m.

 

Dzisiaj emocje lekkoatletyczne zaczynają się o 11.00 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny mistrzostwa, dużo niespodzianek. Niekerk nie dał rady, podobnie jak Mohammad. Fantastyczne Amerykanki na 3000 m z przeszkodami. Bez względu na ostateczny wynik jestem pod wrażeniem Angeliki Cichockiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest brazowy medal w skoku wzwyz Kamili Licwinko.

Realizacja TV tej imprezy od samego poczatku to istna granda, brak jakiejkolwiek logiki ...

Sadzilem, ze moze w trakcie sie to poprawi ale nic z tego ...

 

---

Ojojoj! Kamila skoczyla w pierwszej probie 1.99 m i jest na ten moment na 2. miejscu.

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja tego co jest w TVP nie jest rzeczywiście najlepsza.

Dlatego od ubiegłego piątku wspomagam się Rai sport/Rai 2, Eurosportem DE, czy nawet stacją Arriada.

Włosi dobrze to pokazują, dzielą obraz na 2 części, i np. w TVP słychać narzekania na brak konkurencji technicznych w obrazie, a w Rai jest to dostępne i w czasie rzeczywistym, a nie z poślizgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nasuwa nadal pytanie Gdzie byliście rok temu? Oby nasi medaliści się rozwijali i za 3 lata na kolejnych IO minimum 5 medali. :)

To co mi się rzuciło w oczy, to wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy, bo z tego co pamiętam zawsze mieliśmy dużą grupę sportowców jadących po naukę i odpadających w kwalifikacjach. Na tych mistrzostwach niewielu było sportowców, którzy kompletnie nic nie pokazali. :) 

Co do przekazu TVP, to w innym temacie ktoś podsyłał link do artykułu Przeglądu Sportowego. TVP nie miała kasy na zakupienie dodatkowej licencji na własny przekaz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, jestem zalamany tym co spotkalo Usaina no i tez ekipe Jamajki ... Biegli po medal, moze nie po złoto ale spokojnie byli przez caly czas na pozycji medalowej i bam! Kontuzja Usaina ... Szkoda, szkoda, szkoda. Nie do wiary - cos takiego w ostatnim biegu ...

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy Mistrzostwa Świata z ośmioma medalami i ósmym miejscem w klasyfikacji medalowej. Biorąc pod uwagę sumę medali jesteśmy na trzecim miejscu i bezapelacyjnie pierwszym w Europie. :)  Uczyć od nas mogą się między innymi Niemcy. 

Kolejne MŚ za dwa lata w Katarze, a już za rok Mistrzostwa Europy w Berlinie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już koniec. Koniec tych Mistrzostw. Polki w szafecie  4x400 m zdobyly braz na koniec i konczymy z bilansem 2-2-4, na 7. miejscu w klasyfikacji medalowej i 3. miejscu pod wzgledem medali całościowo.

 

Na sam koniec pożegnanie Usaina Bolta na stadionie. No i cóż - trzena bedzie żyć dalej. Jednak dla mnie bez Usaina to juz nie bedzie to samo - uwielbialem go od samego poczatku. Ikona lekkoatletyki odchodzi i to w jeszcze mlodym wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...