Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat interesuję się twórczością Madonny, więc powiem, że klip do 'MILES AWAY' pojawił się już jakiś czas temu, ponieważ promował 3 singel z płyty 'Hard candy'. Klip pojawił się dużo później po premierze radiowej kawałka 'Miles Away'. Dlatego też większość stacji tv zrezygnowała z emisji na rzecz 'Celebration (Benny Benassi Remix)', który pojawił się jakiś czas później. Ogólnie teledysk w Polsce pojawił się niedawno.

 

Całkowicie nie mogę się zgodzić z tym, że VIVA De nie promuje nowych, nieznanych gwiazd. Viva zwróciła uwagę na Justina Biebera, Ashley Tisdale, Demi Lovato, Marit Larsen i wiele innych. To właśnie u nas lecą klipy tylko 'sprawdzonych' artystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ale np. w polskiej tv nie ma nic o Bieberze, Tisdale czy Lovato. Chociaż w Polsce też jest ogólny szał na gwiazdy Disneya, Biebera itd. Polska VIVA ogranicza się do 'Party in the USA' Miley Cyrus, klipy puszcza przed południem kiedy VIVA ma najmniejszą oglądalność.

Niemiecki oddział dostrzega, to że ludzie chcą tego słuchać i robi wszystko żeby się przypodobać. Jeśli na VIVIE jest dużo reality shows to oznacza, że główna grupa docelowa=Niemcy chcą tego oglądać.

Niedawno jeszcze była tokio hotel czy us5-mania, więc VIVA często ich gościła, poświęcała im różne programy itd. Teraz w Niemczech nastolatkowie interesują się Justinem Bieberem, Ashley Tisdale, Miley Cyrus, Demi Lovato, Jonas Brothers, Taylor Swift itd, więc VIVA ich promuje. 2 singel z albumu 'Guilty Pleasure' Ashley Tisdale pt. 'Crank It Up' miał nawet światową premierę na niemieckiej VIVIE, więc jak widać VIVA nie żałuje pieniędzy na to czego chcą Niemcy. Inny przykład? Na premierę 1 klipu Justina Biebera w Niemczech telewizja pokusiła się nawet o zaproszenie go do studia. Jak widać Niemcy nie żałują pieniędzy na zachcianki widzów. W tym wypadku i widzowie i zarząd są zadowoleni.

 

A co na to polska VIVA? Najlepiej ukazuje to ich strona, gdzie można zobaczyć jak pod każdym ich programem są negatywne komentarze oraz prośby o emitowanie klipów artystów, którzy są w Polsce znani, ale VIVA ich pomija.

Podobne komentarze są również widoczne w VIVASpot, gdzie w chacie widać jak nieustannie ludzie proszą o klipy Michaela Jacksona oraz innych artystów, wspomnianych wcześniej przeze mnie. VIVA poprostu to omija. Wysłałem nawet maila do nich, gdzie opisałem dokładnie co jest niedopracowane w grafice, przedstawiłem pewne sugestie, zapytałem też o niektóre teledyski czy się pojawią. Dostałem odpowiedź

 

12 sierpnia

"Pańskie uwagi przekazałem do działu programingu"

18 listopada

"Witamy,

Przekazaliśmy Pańską prośbę osobom odpowiedzialnym za kształt playlisty na naszej antenie.

Pozdrawiamy

VIVA"

 

No i mamy 18 stycznia, żadnych zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że viva de to już nie ta sama viva co np. w 2002 roku gdzie muzyka dance miało co najmniej 60-70% udziału na play liście . Jednak bym nie powiedział że viva de promuje sprawdzone gwizdy... PONIEWAŻ WIELKIM HITEM OSTATNIO JEST PIOSENKA Aura Dione - I will love you Monday (365) CZY TO JAKAŚ HIPER GWIAZDA ?? Nie o ile wiem ta Pani pochodzi z któregoś kraju z Skandynawii

 

Ale teraz jest taki trend muzyczny w Niemczech że gwizdki seriali itd . VIVA NIEMIECKA MA TRAFIAĆ PRZEDE WSZYSTKIM DO ODBIORCÓW KRAJÓW NIEMIECKO JĘZYCZNYCH. PO CO STWARZANO VIVĘ PL?? PO TO ŻEBY TRAFIAŁA DO POLSKIEGO SŁUCHACZA A ŻE U NAS NUMEREM 1 WŚRÓD NASTOLATKÓW JEST ESKA , RMF MAXXX ITP TO TAKA MUZYKA KRÓLUJE NA VIVIE PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zejdźmy z tego tematu, bo coraz więcej pojawia się faktów niezwiązanych z głównym problemem, a powróćmy do naszej polskiej Vivy.

 

media2.pl[/url]":1m8htqnw]Muzyczny kanał telewizyjny VIVA Polska we współpracy ze Miastem Stołecznym Warszawa postanowiły uczcić 200 rocznicę urodzin Fryderyka Chopina ośmioma specjalnymi odcinkami programu "Viva Spot".

 

[...] W każdym z odcinków gościem specjalnym będzie inny celebryt polskiego show biznesu. Tomasz Jacyków (18 stycznia), Michał i Anna Wiśniewscy (19 stycznia), Natalia Kukulska (25 stycznia), Kasia Klich (26 stycznia), Olivier Janiak (1 lutego), Sasha Strunin (2 lutego), Marina Łuczenko (8 lutego) oraz Sokół i Pono (9 lutego) wypowiedzą się na temat talentu Chopina, a także zdradzą ciekawe szczegóły z życia wybitnego pianisty i z czasów, kiedy mieszkał w Warszawie. [...]

Viva włącza się w obchody roku chopinowskiego? :woot: I na dodatek pojawią się polskie "celebrities"... Ciekaw jestem jak to zorganizują, bo jak na razie nie mogę sobie tego wyobrazić - Viva Polska i muzyka poważna... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że viva de to już nie ta sama viva co np. w 2002 roku gdzie muzyka dance miało co najmniej 60-70% udziału na play liście . Jednak bym nie powiedział że viva de promuje sprawdzone gwizdy... PONIEWAŻ WIELKIM HITEM OSTATNIO JEST PIOSENKA Aura Dione - I will love you Monday (365) CZY TO JAKAŚ HIPER GWIAZDA ?? Nie o ile wiem ta Pani pochodzi z któregoś kraju z Skandynawii

 

Ale teraz jest taki trend muzyczny w Niemczech że gwizdki seriali itd . VIVA NIEMIECKA MA TRAFIAĆ PRZEDE WSZYSTKIM DO ODBIORCÓW KRAJÓW NIEMIECKO JĘZYCZNYCH. PO CO STWARZANO VIVĘ PL?? PO TO ŻEBY TRAFIAŁA DO POLSKIEGO SŁUCHACZA A ŻE U NAS NUMEREM 1 WŚRÓD NASTOLATKÓW JEST ESKA , RMF MAXXX ITP TO TAKA MUZYKA KRÓLUJE NA VIVIE PL.

 

Aura pochodzi z Danii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie VIVA PL ma się dostosować do polskiego rynku a VIVA DE do niemieckiego. Niemcy oszaleli na punkcie gwiazd z USA a u nas nadal się puszcza muzykę z Europy a nie tylko z USA jak to jest na VIVA DE.

Wszędzie gdzie nie wejdę na forum UK poświęconemu muzyce i kanałom muzycznym ludzie wyklinają to co się stało i nadal dzieje z kanałami w zachodniej Europie. Chodzi tu oto że zachodnia Europa oprócz Holandii została opętana przez muzykę z USA a nie jest doceniana muzyka z Europy i lokalni wykonawcy.

VIVA De kiedyś stawiała mocno na lokalną muzykę Dance i Pop z Niemiec i Europy a teraz gdzie to jest? Viacom zniszczył tam wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie zgodze sie z tym, ze w Polsce nie ma szalu na gwiazdy z USA. Nie chodzi mi tylko o Disneya. Z tego co widze, to u nas jest tak pol na pol. Jedni wola muzyke europejskich artystow, inni tych z USA. No i RMF Maxxx dopasowuje sie do tego. Mozna uslyszec kawalki takich artystow jak INNA, Akcent (ten NIE polski :) ), Morris itd., ale rowniez Miley Cyrus, Taylor Swift czy nawet Jonas Brothers, np. w niedziele w RMF Maxxx na liscie MTV Maxxx Hits. A co na to VIVA PL? Oni promuja tych europejskich i nieliczne wyjatki tych z USA. Zazwyczaj te najbardziej oklepane kawalki jak np. Party In The USA. W ogole nie licza sie z prosbami widzow, o czym juz pisalem wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA Polska świętuje dziesiątą rocznicę działalności na telewizyjnym rynku. Z tej okazji stacja przygotowała specjalny utwór "Muzyki moc" z udziałem gwiazd, do którego pracownicy stacji stworzyli polski lip dubie.

 

Na portalach s2o.tv (switch2one.tv), Wrzuta.pl, na stronie Viva Polska (http://www.viva-tv.pl) oraz na profilu Viva Polska na Facebooku można obejrzeć pierwszy polski lip dub do piosenki "Muzyki moc". Utwór zaśpiewało 12 top artystów polskiej sceny muzycznej, znanych z Viva Polska. Teraz pracownicy spółki MTV Networks Polska, która zarządza stacją Viva Polska, stworzyli własny klip.

 

 

Muzyczny jubileusz - 10 lat VIVA Polska [wideo]

Łukasz Szewczyk, 21 stycznia 2010, godz. 16:18

TAGI: Viva Polska

VIVA Polska świętuje dziesiątą rocznicę działalności na telewizyjnym rynku. Z tej okazji stacja przygotowała specjalny utwór "Muzyki moc" z udziałem gwiazd, do którego pracownicy stacji stworzyli polski lip dubie.

Na portalach s2o.tv (switch2one.tv), Wrzuta.pl, na stronie Viva Polska (http://www.viva-tv.pl) oraz na profilu Viva Polska na Facebooku można obejrzeć pierwszy polski lip dub do piosenki "Muzyki moc". Utwór zaśpiewało 12 top artystów polskiej sceny muzycznej, znanych z Viva Polska. Teraz pracownicy spółki MTV Networks Polska, która zarządza stacją Viva Polska, stworzyli własny klip.

 

 

Utwór "Muzyki moc", skomponowany przez Marka

Kościkiewicza, powstał na 10-lecie stacji muzycznej Viva Polska, która wystartowała 10 czerwca 2000 roku i od lat jest najpopularniejszym kanałem młodzieżowym w kraju. Znajdzie się on na trzypłytowej składance z okazji okrągłej rocznicy Viva Polska, która do sklepów trafi 29 stycznia 2010 nakładem Universal Music Polska.

 

W piosence zaśpiewało 12 gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ich nazwiska pozostają na razie tajemnicą. Widzowie, którzy po obejrzeniu klipu odgadną wszystkie śpiewające głosy, mogą wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą składanki "Viva 10 lat".

 

Pierwsze publiczne wykonanie utworu odbędzie się 25 lutego podczas ceremonii Viva Comet 2010. Powstanie również oficjalny teledysk do "Muzyki moc", a widzowie będą mogli porównać, kto wypadł lepiej. Całkowity dochód ze sprzedaży utworu „Muzyki moc” zostanie przekazany na Fundację

Mam Marzenie.

Info z portalu media2.pl

 

Tutaj link do tego utworu http://viva.wrzuta.pl/film/3Mt3HsODGfj/

 

Studio to mają niezłe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na VH-1 od lutego od godz 20 do 2 w nocy maratony z serialami z MTV. Czyli zaczyna się kolejny kocioł w stylu MTV. Tylko jeszcze brakuje, aż na Vivie będą połowę ramówki zajmowały seriale.

Jak można odbierać u nas MTV Hits, MTV Base, MTV Dance, VH-1 Classic (chodzi mi oczywiście nie o kablówki czy cyfrowe tv, bo wiem, że MTV Hits i Dance jest w UPC).

Rewelacyjne jest MTV Adria - podobno bardzo zbliżone do MTV Europe z lat 90-tych i sama muzyka jest tam. Jak można je odbierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bytesize Tak właśnie przejrzałem ramówkę VH1 od lutego i TRAGEDIA!Niszczą MTV i VH1 PL po to żeby muzyka była na VIVA PL i nie konkurowały ze sobą. Wg eskpertów rynku medialnego w Polsce kanał muzyczny kodowany nie ma szansy bytu.

MTV Adria było SUPER ale od miesiąca już wprowadzili kupę seriali reality shows i niestety 50% ramówki to już tasiemce a reszta to muzyka. MTV Adria idzie w stronę MTV PL niestety. Viacom niszczy markę MTV :-(

Może zmieniają ramówki VH1 PL i MTV PL bo uruchomią w lutym nowy kanał tematyczny muzyczny na Polskę. 10 lutego 2010 na satelicie Eutelsat 16 East. zostanie przeniesiony przekaz NICK Europe z HotBird 13 East. z TP Viacomu. Przekaz z TP Viacomu na HotBirdzie zostanie wyłączony 14 lutego 2010 i w ten sposób zwolnią miejsce na TP Viacomu na Hotbirdzie na nowy kanałów miejsce NICK Europe. Na TP Viacomu z Hotbirda zwolni się trochę miejsca bo NICK Europe nadaje z 4-ema ścieżkami językowymi.

 

Zauważcie że chyba tylko będą świętować w MTV Net. PL 10 urodziny VIVY PL a przecież w tym roku MTV PL też będzie obchodzić swoje 10 urodziny w lipcu 2010. VIVA PL w czerwcu skończy 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej Vivie to nawet listy przebojów są zmyślane! Wczoraj leciała ta durna lista TOP ONE na świecie i jako numer 1 w Niemczech leciało Edward Maya "Stereo Love". Przecież Niemcy nie wiedzą nawet kto to jest. Wystarczy wejść na stronę Vivy DE i ani w Neu bei Viva ani w playliście, ani nawet na Club Rotation Dance Charts nie ma tej piosenki. Po co te listy są wogóle, jak i tak są zmyślane i leci to samo wiecznie. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem Chwilkę czasu poglądać i porównać oby 2 vivy i tak :

 

1 Co do vivy Polskiej ostatnio zyskała u mnie mały PLUS :) Zauważyłem że trochę zaczynają mieszać gatunki muzyki. Już nie tylko BUC BUC Eski leci ale np Within Temptation - Utopia . . W końcu wymienili piosenki w viva poleca (to co leci w reklamach) NOWA EDYCJA HOT OR NOT. Już nakręcony teledysK zwyciężczyni shibuya ,Comet-y , TYLKO TEN HIT MAKER :/

 

2 A Viva de Super muzyka tam leci może trochę za mało europejskiej np .Inna itp. SUPER POGRAM VASTA (WCZORAJ OGLĄDAŁEM) ale za to HIPER MINUS - Bajki z nic-ka i C.C :/

 

 

PODSUMOWANIE Więc uważam że nasz viva staje się POWOLI LEPSZA BO JEST TU MUZYKA (JAKA BO JAKA coraz lepsza) ALE 24 H NA DOBĘ I TU TRZEBA DOCENIĆ TO. ! Na chwilę oddechu 1 Polska edycja programu typu show ale ON JEST JAKO PRZERYWNIK W MUZYCE A NIE JAK W DE ŻE TO MUZYKA JEST PRZERYWNIKIEM MIEDZI BAJKAMI ITP. Viva pl Przypomina poniekąd vive de ok 2003/2004 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten program Vasta to co to za program? Wiem tylko, że prowadzi go jakaś Vasta, ale czy jest muzyka, czy jakiś gatunek konkretnie np tylko alternatywna?

Zgadzam się, że plusem dla naszej vivy jest 24h muzyka. Jeszcze do wakacji uwielbiałem MTV tylko dlatego, że leciało PARTYZONE w piątki i soboty od 1-4 w nocy i na prawdę była tam dobra muzyka dance i tylko dance z całej Europy, poza tym nowości były z min. 2 tyg. wyprzedzeniem niż na naszej vivie + klipy artystów, których puszczała viva, ale np. tylko 1 klip wałkowany przez rok, a na PARTYZONE każda nowa piosenka danego wykonawcy. Ale teraz MTV nie oglądam już wcale bo od wakacji Partyzone leci np raz o 2, raz 1:30 czasem wogóle i muzyki dance jest tam teraz może 20%. Na dodatek jak zawsze był blok muzyczny Don't Kill The Music od 23:30 to teraz jest dopiero po 1 w nocy - tak więc bezsens totalny. Nie zmienia to faktu, że i tak Viva Polska się zeszmaciła i właściwie to jest coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasta ( strona internetowa http://vasta.tv/ ) Nadine Vasta prowadzi bloga w Niemczech i ma swój cotygodniowy program i są tam puszczane teledyski , rozmowy , jakieś wywiady , rozmowy z ludźmi na ulicy itp.Nadwany on jest w piątki od 19 do 20. Wpis na Wikipedii.de o programie

http://de.wikipedia.org/wiki/Nadine_Vasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety nie widzę zmian w proporcji gatunków puszczanych na VIVA PL. Nadal dominuje Dance i Pop. Rocka nie ma wogóle a Hip Hop tylko jak coś jest bardzo popularne w radiu to puszczają. Within Tempt. leciało przez kilka dni a teraz już wogóle nie widzę żeby puszczali.

PartyZone zapewne wkrótce zdejmą z MTV PL i przeniosą na VIVA PL pod inną nazwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasta ( strona internetowa http://vasta.tv/ ) Nadine Vasta prowadzi bloga w Niemczech i ma swój cotygodniowy program i są tam puszczane teledyski , rozmowy , jakieś wywiady , rozmowy z ludźmi na ulicy itp.Nadwany on jest w piątki od 19 do 20. Wpis na Wikipedii.de o programie

http://de.wikipedia.org/wiki/Nadine_Vasta

 

Vasta to takie połączenie polskiego VIVA SPOT i STREET CHARTS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo... mówiłeś już w wakacje,że partyzone zdejmą, że przeniosą do vivy prawdopodobnie od września i że będzie to Club Rotation czy coś tam i dalej nic. I pewnie się nie doczekam. I co? Partyzone na vivie ma być klepanką tego samego co całe dnie leci na vivie? Aż mi trudno uwierzyć, że będzie to coś w stylu dobrego dawnego Partyzone. Viva musiałaby puszczać kilkanaście nowych klipów co tydzień. Nie uwierzę póki nie zobaczę :lol2: i pewnie nie zobaczę, bo sam czekam na Club Rotation, bo Club Charts to przecież masakra jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się że będą zmiany w ramówce VIVY PL od lutego? W tą środę zamiast reality shows o 21 leciało Club Charts a potem zamiast Street Charts puścili Tip-Top Listę. Tych zmian nie było ani w ramówce VIVY na ich stronie internetowej ani nigdzie indziej prócz EPG VIVY. Wg. EPG VIVY PL w Piątek o 24 będzie nowe pasmo "Sexi VIVA" z kipami bez cenzury czyli zaraz po paśmie "VIVA Night Spot".

 

Przenosiny Club Charts zapewne z Soboty o 22 lub Niedzieli o 12 wg. mnie wróży powrotem Club Rotation gdyż muszą zrobić miejsce na to pasmo. Zobaczymy co zrobią. EPG VIVY jest tylko do Niedzieli więc więcej zmian w ramówce będzie można zobaczyć od Poniedziałku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...