Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie na podsumowanie Nowa Viva - Opraw Genialna widać że to wszystko ma poziom :) Niestety merytorycznie cienko... oj cienko . Next Gej :/ Viva kłizy ... Wieczorami muzyki na Vivie nie doznasz a przecież do południa ludzie pracują /uczą się itd

Według mnie muzyka będzie całkiem zanikać ... Reasumując Ładnie opakowany beznadziejnie merytorycznie produkt .

 

PS. Uwielbiam ten Motyw muzyczny z Top 100 tzn z Best top 5 u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zauważyłem na niemieckiej VIVIE nazwa programu w trójkącie jest wycentrowana, u nas jest do prawej. Więc taka mała nieścisłość.

Akurat wczoraj czy przedwczoraj przy "Next" napis w trójkącie był wycentrowany, więc akurat z tym bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już nie ta Viva, czuję się jakbym oglądał MTV sprzed 5 lat - coraz mniej muzyki, więcej szitshows z USA.

Oglądam Vivę tylko jak leci muza, ale drażnią na maxa te smsy - są większe i w prawie wszystkich programach z muzyką :/

Oprawa kojarzy się strasznie z Eską, ale akurat tutaj Eska zerżnęła wszystko z Vivy DE.

Trójkątne belki podobają mi się bardzo, lustrzane logo również nie przeszkadza, tylko ten wielki trójkąt z prawej strony.

Reklamy są mega długie i ogólnie przerwy między reklamami i zapowiedziami programów (tak długo jak na Esce).

Jedyną rzeczą, która jest teraz wspólna z Vivą (i to tą z lat 90-tych) to ucinanie klipów, czyli od melodii do melodii :lol2:

Natomiast co do pojawiania się trójkątnej belki po 20 sek. to tak samo było na MTV PL w 2000roku przez ok. 6 mies. - przesadzają - po 15s byłoby super.

Za dużo Mega Top 10 i PL Top 10 - na prawdę mogliby dać te notowania po 1 razie w tyg i 1 powtórce rano, a w zamian dać Chartsurfera itp.

A Club Rotation jednak się nie doczekaliśmy - szkoda bo myślałem, że Clubbing zostawią w sobotę po 24-tej.

Jak Top 20 nie będzie tematyczne to bez sensu oglądać już Vivę - niech najlepiej godziny kiedy jest muza zmienią na 100% Viva i wyjdzie na to samo.

Niestety ja oglądam teraz Vivę z ciekawości, ale i tak po wakacjach na bank nie będzie muzyki popołudniu. Pamiętam, że przynajmniej jak MTV w 2004r zaczęło rezygnować z muzyki to robili to bardzo stopniowo, latami, a Viva nagle usunęła 90% programów z ramówki.

Zresztą mam już to .... bez kitu jest Eska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłem :

Belka z wykonawcą pokazuje się po 20 sekundach od początku utworu i jest emitowana 10 sekund wygasa w 30 sekundzie utworu a na końcu 7 sekund wyświetlana na 15 sekund przed zakończeniem danego utworu .

Dziwną sprawą(chyba pierwszy raz wykorzystywaną w stacjach muzycznych/rozrywkowych) jest jakiś dziwny motyw muzyczny jak wchodzi ten ogromny trójkąt z nazwą programu jak by szeleszczące pieniądze słyszalny również w trakcie pasm muzycznych .

 

Playlista jak by bogatsza ... ale dalej masakryczna :/ Nie rozumiem absolutnie polityki Viacomu w Polsce . W Niemczech to chociaż ma racje bytu "Viva" to MTV dla odbiorców FTA a u nas ??? Obie stacje kodowane . Od września będzie jeszcze mniej muzyki bo przecież doby nie da się rozciągnąć a "trudne sprawy Viva" i ich 5 krotne powtórki muszą gdzieś upchać .Obstawiam jeszcze w niedalekiej przyszłości super słodkie urodzinki i spongebob a w ramówce rozrywkowej stacji Viva Polska .

Na szczęscie mamy teraz internet więc zniszcenie Vivy nie bedzie takie bolesne jak MTV siedem lat temu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że w prawie każdej platformie ten [beep] MTV jest dostępny w pakietach gdzieś od ok. 60 PLN...

 

Jeśli chodzi o ten trójkąt i motyw dźwiękowy podczas jego pojawiania się to mi nie przeszkadzają, ale te gry SMS już tak, są wielkie i nie są przezroczyste.. ;/ Czy w grach SMS jest jeszcze "WRÓŻNIK" ?

 

Nie wiadomo czy na jesień będzie mniej muzyki, bo nowe programy pewnie będą nadawane za Mjuzik Kłiiiz, Hot Or Not i Kolejno Odlicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mi się bardzo nudziło i stworzyłem własną fikcyjną ramówkę dla VIVY. Chcę znać waszą opinię i ją tu udostępnie... :)[/size]

Twoja ramówka jest całkiem ok., ale w dni powszednie od 06:00-08:59 wolałbym pasmo "VIVA Wecker", od 09:00-11:59 "100% VIVA" bez SMS-ów.

Dlaczego kilka minut przed 21:30 ?

Zaczęli emitować kolejny odcinek Futuramy ???

A dlaczego nie? Lepiej wcześniej o kilka min., niż z 20-min. opóźnieniem :shock:

Reklamy są mega długie i ogólnie przerwy między reklamami i zapowiedziami programów (tak długo jak na Esce).

Teraz widzicie... Takie długie reklamy + zapowiedzi są w VIVA DE. Co do Eski TV, to będę polemizował - reklam leci mniej, niż VIVA PL.

Dziwną sprawą(chyba pierwszy raz wykorzystywaną w stacjach muzycznych/rozrywkowych) jest jakiś dziwny motyw muzyczny jak wchodzi ten ogromny trójkąt z nazwą programu jak by szeleszczące pieniądze słyszalny również w trakcie pasm muzycznych .

Fajny ten odgłos, niespotykany w Polsce. Wszystko przywędrowało z Niemiec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na niekiedy ident zawiesza się na ostatniej klatce na parę sekund i ucinają ostatnie sekundy reklam i zapowiedzi (co się często zdarzało).

 

Mogliby wyśrodkować wszystkie nazwy programów w trójkątach i ogarnąć wyświetlanie identów, zapowiedzi, czołówek etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną sprawą(chyba pierwszy raz wykorzystywaną w stacjach muzycznych/rozrywkowych) jest jakiś dziwny motyw muzyczny jak wchodzi ten ogromny trójkąt z nazwą programu jak by szeleszczące pieniądze słyszalny również w trakcie pasm muzycznych .

 

Dźwięk pojawia się wraz z trójkątem z nazwą nadawanego programu, a nie wraz z logo jak ktoś wcześniej napisał. Nie wiem co wy do niego macie. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i podoba mi się takie urozmaicenie :).

 

Widać, że powoli odnajdują się w nowej bazie. Coraz więcej teledysków pojawia się na antenie, nie zawsze najświeższe, np. dziś rano Aura Dione - Geronimo. Ogólnie pełne zgranie całej grafiki moim zdaniem będzie widoczne we wrześniu kiedy wszystkie programy wraz z nowymi sezonami będą miały intra i outra w tym samym stylu, np. Kolejno Odlicz (o ile będzie kontynuowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...