Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podobno kanały MTV Net. PL są przenoszone z emisją z Londynu do Amsterdamu do centrum nadawczego. VH1 Polska wystartowała z emisją z tego centrum nadawczego już a kolejne nasze stacje są przygotowywane i od razu będą nadawać z Holandii w 16:9. Nie wiem czy wszystkie ale się okaże?

VIVA PL by miała dostęp do dużej ilości klipów klubowych bardzo szybko. Wszak Holandia to największy producent tego typu muzyki :-)

Powodem zmiany centrum nadawczego miałaby być zmiana struktury Viacomu w Europie i zbyt duże obciążenie nadawcze Londynu. To co pisze to plotki ale zobaczymy w najbliższym czasie czy to się potwierdzi?

Nie wiem czy wiecie ale za projekt s2o.tv tzn za obsługę techniczną odpowiadało MTV Net. Nederland :-) Projekt ten obecnie już nie istnieje bo teledyski teraz można oglądać na stronach poszczególnych stacji MTV Net. PL.

Kanały MTV Net. France wydaje mi się że są też już nadawane z Holandii bo różnica w jakości klipów jest duża względem tematycznych stacji MTV UK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Holandii nadają MTV France, MTV Idol, MTV Pulse zaś MTV Base France - dalej emitowany jest z Włoch (tutaj to jest o wiele gorzej). Można podejrzeć przekaz VIVY niemieckiej czy też niemieckiego Comedy Central i porównać jakość z polskimi odpowiednikami.

 

Jakość jest chyba lepsza, z bazy amsterdamskiej - jednak niektóre klipy są gorszej jakości. Jednak technicznie przewyższa trochę Londyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli londyn i amsterdam to dwa główne centra nadawcze(bo w którym z tych nadawane jest vh1 polska? może byc nadawane z londynu bo mtv dance hits i rock też już nadają w 16:9) z londynu nadawana jest teraz viva polska a viva germany jakoś nadawana jest z berlina czyli mtv networks germany ma swoje centrum nadawcze . Jakoś oni nie potrzebują korzystac z ogólnego i mają sprzęt do get the clip(liczenie sms)-ów a w londynie tego nie ma !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klip został opublikowany 2 maja to vive nie będzie prędko o ile wcale może go nie byc .

ps: ta VIVA ma widzów w du... napisałem e-mila kiedy przechodzą na nową oprawę graficzną i format 16:9 i nic mi nie odpisali podobno dużo osób tak olewają życzę im żeby mieli taki spadek i niskie udziały w rynku żeby nimi wstrząsneło !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BartoszB163 to prawda niestety :-( Olewają teraz maile a kiedyś było inaczej bo jeszcze ze 2 lata temu odp. mi na każdy mój e-mail. W taki sposób nikogo do siebie nie zachęcą bo najgorsza rzecz to ignorowanie widzów :-(

Właśnie się skończyło Top20 na VIVIE i na końcu wstawka końcowa z PL Top 10 poleciała. I to jest nie pierwszy raz coś takiego. Pomieszały im sięchyba wstawki w emisji kanału? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pablo21 ja też widze to nie pierwszy raz i zawsze w top 20 w soboty troche z innej beczki jesli chodzi grafiki poszczególnych programów to najlepsze zawsze robiła viva germany np. nachtexpress, planet viva, musik zum street charts przypomnijcie sobie i wiele innch częśc viva polska wykorzystywała a teraz chyba nie ma już żadnego programu z porządną grafiką. VIVA Polska pod względem graficznym muzycznym to zero !!! Już nie wspomne o bumperach reklamowych MAJ a reklama i jesień z vivą albo już po wakacjach no masakraa nie ma to jak clip creator jeszcze w 2010 na vive geramny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Viva Clubing dodają na końcu podpis. "Produkcja Viva Polska AM Spółka Z. O. O. "

 

Fajne akcent zważywszy na to że większość programów jest produkcji MTV Networks. Bodajże jeszcze Disco ponad wszystko jest produkcją Vivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonania, że nieważne czy VIVA i MTV nadają z Londynu, z Francji czy nawet RPA, a i tak mają dostęp do jednej i tej samej bazy muzycznej. Zdaje się, że rodzaj teledysków nadawanych na antenie koordynowany jest przez jednostki zarządzające stacją, a nie przez ulicę przy której stoi playout.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Viva Clubing dodają na końcu podpis. "Produkcja Viva Polska AM Spółka Z. O. O. "

Nie! Na końcu jest VIMN a to skrót od Viacom International Media Networks Sp. z o.o. a ten twór powstał na poprzedniej spółce MTV Net. PL. Wszystkie oddziały na całym świecie zmieniły swoją strukturę i nazwę. Po prostu teraz oddziały sieci Viacomu nie zajmują się tylko produkcją kanałów music ale też innych stacji ze stajni Viacomu stąd zmiana nazwy oddziałów.

 

Karol bazy nie są te same bo różnią się jakością techniczną od siebie a to duża różnica. Jakbyś widział ten sam klip puszczany na MTV Dance UK bazy ich emisji i na MTV Idol France z bazy w Holandii to byś naprawdę zobaczył dużą różnicę w jakości materiałów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to było kiedy na Vivie popularny był hip hop. Z skąd wtedy była nadawana?

 

wtedy Viva nadawała z Niemiec i nie miała nic wspólnego z MTV, była jej konkurencją. Niestety Viva nie przynosiła zysków tylko ogromne straty i przejął ją Viacom, który ma MTV. Do dziś tego nie rozumiem, ponieważ Viva była bardzo popularna w całej Europie i dawała popalić MTV. Przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Viva PL zysków też im nie przynosiła. Mało reklam, bo mały zasięg, największe sieci kablowe nie miały jej w ofercie, zwłaszcza ten największy UPC (wtedy chyba jeszcze był PTK), który miał ileś % udziałów w MTV PL i dlatego nie chciał wpuścić Vivy PL do oferty. Mnie to wkurzało, bo jedynie u babci, czy kuzynki lub znajomych mogłem oglądać Vivę PL, bo mieli osiedlówki. Po prawie 6 latach od powstania Viva PL pojawiła się w UPC (czyli jak już nie była z Niemiec). Viva DE była super, ale Viva Polska i tak oferowała więcej od niemieckiej - tzn nasza Viva miała więcej własnych programów i 2 razy więcej klipów puszczała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklam nie mieli aż tak mało, a w sieciach kablowych poza PTK i UPC normalnie była dostępna. Poza tym normalnie można było oglądać ją FTA poprzez HB, tak jak dziś. To właśnie dzięki temu notowała 2 razy wyższą oglądalność niż MTV.

 

http://medialink.pl/artykul/5191,Viva_P ... aty,group3 - ten news jest prawdopodobnie z 2002 roku. Opisuje równą oglądalność VIVY i MTV wtedy, bez emisji w UPC a za to FTA na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na vive brakuje prawdziwego trance i hause taka muza była dostepna do 2006 roku na vivie germany viva polska jeszcze później troche pokazywała a teraz prawie wcale, leci tylko dance komercyjny np. david guetta na vive de dance podczas dnia nie uświadczysz interesuje mnie dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy za głupoty piszecie. Viva traciła tylko na Vivie Zwei (potem plus). Ta stacja nigdy nie przynosiła zysków. Wysprzedawała swoje akcje. W końcu nadszedł koniec i akcjonariusze zdecydowali że MTV "zaopiekuje" się Vivą. Był pomysł przejęcia przez RTL niestety nie wypalił. Macie tę swoją globalizację :smile:

 

@UP

Viva Pl uznaje tylko "świętą trójce" Głettte Tjesta i Martina :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...