Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Mr. Orbita" Na bazie tego jak zlikwidowali TMF w Holandii i jeszcze jedno < tłumaczyć adminowi forum ? > Jest większa oglądalność - są droższe reklamy . Viva Polska ma największa oglądalność z portfolio stacji Viacom w Polsce i naturalnie że reklama jest droższa . Racja mają kasę za dystrybucję ... ale reklamodawca daję większą kasę niż operator telewizyjny

 

PS. Viva plus zlikwidowali aby zwolnić miejsce dla CC i sobie jaj nie robię :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMF w Holandii nie zlikwidowano, raczej ograniczono jego działalność, ale nadaje (i nie ma to związku z sytuacją VIVY w Polsce - TMF nie utrzymywał MTV w Holandii to go zlikwidowali? Jeden kanał ma utrzymywać cały oddział? To jakieś nowe podstawy biznesu piszesz :> )

 

Reklamy: zalecam zapoznać się ze sposobem sprzedaży reklam MTV Networks. Za obsługę odpowiada atmedia, sprzedaż jest w przede wszystkim pakietach - MTV i VIVA jednocześnie (oraz Eska TV i Czwórka w atyoung i atmax young lub więcej stacji w atmax i atchoice). Innymi słowy - zarabiają i VIVA i MTV jednocześnie, ciągną kasę z tych samych kampanii, kasa leci do jednego worka. MTV ma dodatkowo w portfolio reklamowym atmedia oferty sponsorskie. Oprócz tego MTV Networks ma jeszcze Comedy Central Family, Nickelodeon - także kasa z reklam i od platform/operatorów kablowych/IPTV. Czy MTV nadaje mniej reklam od VIVY? Czy te reklamy są całkiem inne? Różnica w podziale kasy na koniec oczywiście jest, ale to nie są miliony złotych :> A całość leci do jednego worka. VIVA nie dość, że nie utrzymuje niczego sama, to nie zdziwiłbym się wcale, gdyby się okazało, że nie generuje nawet największego zysku mimo potencjalnie największej oglądalności. Zbyt wiele czynników się na to składa, a prawdę zna tylko samo MTV Networks.

 

VIVA Plus nie była zlikwidowana, żeby robić miejsce dla CC, kanały mogły nadawać równocześnie, miejsca na Astrze nie brakuje. Pomysł Comedy Central powstał, bo VIVA Plus nie przynosiła zysków - albo w ogóle, albo (bardziej prawdopodobne) zadowalających. Zarząd uznał, że zamiast kolejnego kanału muzycznego, których w Niemczech nie brakuje i raczej słabo sobie radzą (jak iMusic1, który mógłby być odpowiednikiem polskiego 4fun.tv, tylko jakoś mimo kilku lat na wizji nie są w stanie rozkręcić takiego imperium jak u nas 4fun), lepiej sprawdzi się kanał z serialami komediowymi i jest. Działania MTV Networks na rynku niemieckim pokazują bardzo spójną strategię. Kupili VIVĘ - mieli 4 kanały muzyczne FTA - czyli poniekąd byli sami dla siebie konkurencją. Co się opłacało najmniej - poszło pod młotek. MTV 2 Pop jako pierwszy, VIVA Plus później (na którą jeszcze sama VIVA nigdy nie miała spójnej koncepcji - VIVA II, VIVA Zwei, pierwsze "informacyjne" wcielenie VIVY Plus). Pozostały dwa kanały "muzyczne" - jeden można przenieść do Pay TV, niech operatorzy płacą i została VIVA, zresztą model niemiecki jest wzorowany na polskim - MTV kodowane, VIVA FTA.

 

VIVA nie utrzymuje całego polskiego MTV Networks. Zresztą gdyby tak było, to po co im reszta kanałów? Mogliby przecież zlikwidować wszystko, wszak w Holandii TMF nie utrzymywał, to go skasowali "podobno" z tego powodu wg Ciebie :]

 

Z jednej strony piszesz mi, że VIVY nie zlikwidują, bo (nie wiadomo na jakiej podstawie) utrzymuje polski MTV Networks, a w tym samym czasie MTV nie utrzymuje, mimo że trzepie kasę z reklam jednocześnie, przeważnie w ramach całych kampanii razem z VIVĄ. Weź nie przesadzaj naprawdę :> VIVY nie zakodują, bo ma konkurencję FTA (Eska, 4fun.tv) i to byłoby rynkowe samobójstwo - kto zapłaci za kanał, gdy konkurencja oferuje to samo za darmo? Likwidacja - póki się kręci - po co? Jeśli kręcić się przestanie - chyba nie myślicie, że MTV Networks będzie dokładać :> Po wejściu Eski TV do DVB-T i wyłączeniu analogu, gdy Eska TV stanie się kanałem bardzo rozpowszechnionym - na rynku zrobi się gorąco i nie jest powiedziane, że coś się nie stanie. Takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexis Jordan - Good girl widziałem na Vivie ponad miesiąc temu a Chrisa Browna około 3 tygodnie temu więc to żadne nowości. Pozostałych dwóch nie widziałem w ogóle nigdzie.

@Mr. Orbita - w większości co tu napisałeś zgadzam się z tym.

 

Najbardziej różnorodna muzyka i najwięcej klipów różnej maści spotkasz tylko i wyłącznie na 4fun.tv Viva i eska mniej więcej podobnie, z korzyścią w stronę eski za mnóstwo nowości, emitowanych szybko po premierze . No a w stronę vivy za 10na10 (jedyny program wart zerknięcia na tej stacji obecnie). Jeśli jeszcze cofając się o 2-3 lata wstecz vivę oglądałem dość dużo to teraz jedynie w czasie przełączania kanałów spojrzę na nią dosłownie klika minut. Coraz słabsza stacja muzyczna. Co do 16/9 jestem niemal pewien, że na vivie pl zostanie ona wprowadzona na końcu albo wcale. Szkoda, bo ponoć viva de nadaje już w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dodik

Zgodzę się z tb, że 4fun.TV puszcza najwięcej klipów różnej "maści", Eska TV nadaje w 16:9, ale z klipami słabo, za często się powtarzają i prawie wszystkie, to nowe, które są w tej chwili na topie, VIVA PL podobnie jak Eska TV, tylko, że gorsza jakość obrazu i przestarzały format, zresztą na Esce TV lecą ciekawsze programy np. Multi premier, ciekawszy od VIVA Movie, choć nie wiem, czy w ogóle jest jeszcze nadawany ten program, bo dawno się na niego nie natknąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MR Orbit masz rację!

Na Vivie leci np. Nicole Scherzinger feat. 50 Cent "Right There", nigdzie indziej nie widziałem, z Beyonce "Run The Girl" i Martin Solveig ft. Kele "Ready 2 Go" też byli 1st. 4Fun rzeczywiście puszcza różnorodność, tylko u nich widziałem Shakira "Sale El Sol", ATB Feat. Jansoon "Gold", Matt Pokora "Juste Une Photo De Toi", a "Oblivion" puszczali tylko oni już ponad miesiąc temu. Vivy już nie ogarniam, jest ogólnie u niej z klipami słabo, zaglądam na nią jak są reklamy na Esce lub 4 fun. Zdarzają się stare klipy na Esce i to z 1999 roku np. Gigi D'Agostino "Bla Bla Bla" czy Wamdue Project "King Of My Castle" lub Paul Johnson "Get Get Down". Mogliby zrobić chociaż godzinny program raz w tyg z takimi starymi klipami, puścili by Brooklyn Bounce, Paffendorf, Westbam, Dr Motte, B.B.E., C- Block, Alice Deejay, Antiloop, Dj Quicksilver, Sash!, Ian Van Dahl, ATB itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoje zdanie i opinie i inne poglądy na czyjeś < w tym wypadku MTV > decyzje więc z mojej strony kończę temat. Jak ktoś się poczuł urażony to również przepraszam :)

 

Zgadzam się z jednym "Mr. Orbita" że Jak Eska wejdzie do DVB-T to Viva kwiczy , gorzej się martwię o 4 Fan ... i dziwi mnie decyzja Mtv że nie brali udziału o koncesję NTC ... ale czas pokaże jak to będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gier SMS-owych tak szybko nie zrezygnują, bo zawsze jest z tego jakiś "grosz", ale mi osobiście też się znudziły gry SMS, i tak wszystkie dane są sztuczne...

Mogliby coś takiego wymyślić, jak e4ME TV, poprzez Facebooka pisać własne propozycje swoich ulubionych klipów, a posty pisane przez fanów stacji mogłyby się znaleźć na ekranie/zamiast gier SMS, oczywiście nie wiem, czy z tego czerpaliby jakieś fundusze, bo taki rodzaj pozycji nie ma nic wspólnego w wysyłaniem SMS-ów.

 

Co do nowego magazynu VIVY, to może on być ciekawy, tylko żeby coś dali wreszcie LIVE!, a nie wszystko z puszki i gorące dziewczyny-prezenterki w bikini chcę widzieć! hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł z tym programem Hitów letnich. Jest sporo klipów takiego rodzaju np. dziś na Vh1 był maraton z takimi typu klipami. A propo klipów letnich poszukuję jednego klipu animowanego który był często nadawany na Vivie gdzieś 6-7 lat temu było tam jakieś skaczące słońce czy coś takiego i 2 dziewczyny dokładnie nie pamiętam co tam było a najgorsze nie pamiętam tytułu. Rodzaj był jakby techno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...