Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja i tak pozostaję przy tym, że VIVA De jest o niebo lepsza i polski oddział powinien całkowicie się upodobnić. Przykładowo z[beep]e niemieckiej grafiki było świetnym wyborem, dzięki czemu fajnie się patrzy na ekran. Powinni jeszcze

wprowadzić niemieckie programy typu feat.,

popracować nad Vivaspotem (jakość jest kiepska podczas emisji tego programu),

urozmaicić playlistę chociażby o jakieś gwiazdy Disneya(Ashley Tisdale, Miley Cyrus, Demi Lovato, Selena Gomez itd), które grają naprawdę o niebo lepszą muzykę niż to co na okrągło leci na polskiej vivie,

belkę z podpisami zrobić identyczną jak w Niemczech, czyli dodać podpis strony www i troszkę zmniejszyć czcionkę

lub powrócić do tej, która była kiedyś czyli małe litery, np.

http://www.itizaps.net/zaps/i/vivade-linkinpark-breakin.jpg

,

w programie Personality puszczać klipy artystów, którzy są na scenie dłużej niż 5 lat i mają jakiś dorobek,

Hit Maker upodobnić do dawnego Get The Clip (o ile mnie nie myli pamięć, to w Polsce były 2 wersje tego programu) a pozatym powinien być częściej emitowany

tutaj przykład 1 wersji:

http://www.youtube.com/watch?v=0AtQJjGuSYU

a tutaj fotka z 1 wydania GTC w Polsce, jeszcze nie dokonca interaktywnego:

http://www.itizaps.net/zaps/i/vivapl-pa04-gettheclip-sobota-przed-blucantrell1.jpg

Jak widać jest to w każdym calu prowesjonalizm,

zmniejszyć liczbę programów typu Viva Top lista itd., są bez sensu i w każdym z nich jest to samo

jeśli już muszą być te głupie wróżniki, Kocha nie kocha itd. to niech to leci w nocy i mnie nie denerwuje,

nadawać w 16:9

no i częściej wprowadzać jakieś zmiany:)

 

PS Czy dotarł już ktoś do tej czcionki, która jest na VIVIE? Ja nie mogę znaleźć, a bardzo mi zależy żeby ją mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslaw-broc to co piszesz i te gwiazki disneya to wybacz ale pomysł jak najbardziej nie na miejscu. Zaletą VIVY Polska jest jej pro-europejskość bo zdecydowanie więcej muzyki puszcza z Europy a nie jak VIVA Germany kupe klipów z USA i nawet muzyki Dance tam prawie nie ma. To nie ta sama VIVA niemiecka co była kiedyś. Szalona i nieprzewidywalna a przede wszystkim bardzo taneczna bo proszę pamiętać że VIVA stawiała zawsze na muzykę rozrywkową czyli Dance i Pop w odróżnieniu od MTV które pokazywało tylko Rock, Hip Hop i trochę Pop-u.

Co do Hit Makera i programów to na pewno nie zmienią nic bo jak sami powtarzają to jest VIVA Polska a nie niemiecka i robią swój program a nie kopiują Niemców gdzie jest kupę reality shows znanych z MTV nie mających nic wspólnego z muzyka.

 

A tak nawiasem mówiąc na VIVę oprócz Get The Clip w postaci Hit Makera wraca pasmo z nowościami "Nowe na VIVIE":

http://www.viva-tv.pl/article/1348762_Nowe_na_VIVIE.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wolę muzykę gwiazd Disneya (tych starszych) niż piosenki w stylu "Sexy B*tch" itd. , które moim zdaniem są żałosne. Pozatym VIVA PL jak już się "chwyci" jakiegoś kawałka to puszczają go do znudzenia. Oni sami sobie zaprzeczają, ponieważ prawie wszystko mają zwalone z Niemiec. Chcą robić własny program? To niech stworzą własną grafikę ze swoją czcionką i autorskimi programami. Hit maker jest nową wersją Clip me, więc rzeczywiście się wysilili i stworzyli coś swojego:lol2: Wspominasz o reality show, polska VIVA kopiuje niemiecką (poraz kolejny) ponieważ emituje również takie programy przykładowo Najlepsi Tancerze Ameryki. VIVA de ma o wiele bardziej dopracowane programy. O wiele bardziej się starają o swoich widzów. Ile osób już do nich pisało w sprawie GTC i co oni na to? Po 4 latach najpierw decydują się na CLIP ME w MTV, które jest o wiele mniej dostępne niż VIVA, a do tego jeszcze godziny, w których jest emitowane. Nie odniosło sukcesu? No to przerzucają do VIVY i puszczają 2 godziny dziennie, w czasie kiedy większość osób albo śpi albo pracuje. Brawo dla zarządu. Ogólnie grafika jest tandetna. Jeśli już się na coś decydują to niech robią to porządnie. Co im szkodzi dać dawną grafikę z GTC? Jeśli miałbym im coś jeszcze do zarzucenia to są to podpisy w belce, które powinny być uzupełniane i bez błędów typu Feat albo podpisy niekompletne bez 2 artysty, ponieważ by się nie zmieścił w belce :? W niemieckim oddziale nie pozwalają sobie na takie błędy. No i najgorsze na koniec: straszne opóźnienie, przykładowo Lady GaGa klip do LoveGame wydała w kwietniu, w Vivie zaczęto emisję w czerwcu, podobnie jest z Paparazzi. Ponad 2 m-ce opóźnienia. Pierwsze 3 clipy były podpisywane Lady GaGa a teraz już Lady Gaga, może to jest dla większości nieistotne, ale mnie aż razi takie coś. Mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Najlepiej było kiedy pisali błędy typu zamiast "Hole in the head" - "Hole in my head" albo "It's about time" - "It's about me". Płyta Paris Hilton nazywa się "PARIS" a nie "Paris Hilton". Do piosenki Out of touch Uniting Nations ani razu nie pokazała się belka. A Arasha "Arash Arash" zaczęli puszczać kiedy o piosence już zapomniano.

Najchętnie to sam bym zaczął pracę w VIVIE i zredukował te błędy.

PS Cieszę się, że wraca pasmo Nowe na Vivie, ponieważ już niejednokrotnie pisałem o tym do ich zarządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio można było zauważyć że pasmo Hit Maker na VIVA PL nie jest nadawane z tego samego miejsca. Podczas emisji pasma nagle obraz się zatrzymał i po chwili pokaz się obraz kontrolny czyli kolorowe paski na ekranie. Po chwili wskoczyła nagle klip z logiem VIVY po czym przez chwilę pasmo Hit Maker a potem znowu na skundę obraz kontrolny i przekaz VIVY Niemcy. To już nie pierwszy raz takie są cyrki. To pasmo jest strasznie skomplikowane dla nich i nie radzą sobie z nim jak widać :-)

Może im światłowód wysiadł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem program Hit Maker.

Mam wrażenie, że ten program jest skalowany z formatu 16/9 na 4/3, logo strasznie wąskie i tytuł utwory, artystka co pokazuje się na początku i końcu teledysku taki jakiś ucięty z dołu. Jakby nie mogli nadawać w formacie 16:9...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIVA wybrała emisję FTA, czyli nie otrzymuje pieniędzy od operatorów platform, więc musi się z czegoś utrzymywać.

Wydaje mi się, że za umieszczenie kanału FTA na oficjalnej liście kanałów platforma musi zapłacić! Inaczej Cyfrowy Polsat już dawno dołączyłby np. Edusat czy Patio TV. Poza tym czym różni się VIVA Polska od np. kanałów arabskich na końcu listy dekoderów? Każda z polskich platform satelitarnych umieszcza ten kanał w swojej ofercie, drukuje jego logo na ulotkach reklamowych, pokazuje w spotach w telewizji, a więc płaci za jego obecność w ofercie! FTA nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, w Twoich wypowiedziach również widać czasami zupełny brak proFesjonalizmu. :shock:

 

Nie musisz być taki mądry. Pisałem szybko i zrobiłem błąd, PRZEPRASZAM, ale jestem człowiekiem i zdarza mi się pomylić. Jeśli miałbym taką możliwość to napewno bym chętnie spróbował pracy w VIVIE. Chciałbym sprawdzić czy to rzeczywiście takie trudne zamiast "Hole in my head" napisać "Hole in the head" itd.

Ta tv naprawdę ma ciągle jakieś problemy z czymś. Może poprostu przydałaby się zmiana ekipy. A pozatym żałuję, że polska VIVA nie może być choć w połowie taka jak ta niemiecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemysław-broc: nie zwracaj uwagi, on tak zawsze do każdego. O czymś to świadczy co nie?:) No comment. Co do pracy w Viva Polska to nie ma szans. Miałem okazję rozmawiać kiedyś z ekipą vivy, bo co roku są w wakacje nad morzem i od kiedy są w Viacomie to nie ma szans na pracę, na jakiekolwiek pomysły jak kiedyś - jednym słowem powiedzieli, że lepiej na pewno już nie będzie i pracownicy nie mają na to kompletnie wpływu, tylko wiesz kto.

Po prostu powinna powstać jakaś nowa stacja muzyczna i to najlepiej tym razem w Polsce na całą Europę, gdzie pracowaliby ludzie tacy jak tu na forum, którzy mają świetne pomysły, ale to tylko marzenie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to nie oni odpowiadają za rozwój VIVY, to także nie oni decydują w sprawach kadrowych. Zresztą teraz za całość produkcji odpowiada MTV Networks Polska, pracownicy wszystkich kanałów tematycznych spod tego szyldu mogą firmować się jedynie tą spółką. Dla VIVY realizują jedynie zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się, gdyby stacje telewizyjne i radiowe dostawały „spis piosenek do wyemitowania”, żeby „plan był wykonany”, a artyści promowani przez wytwórnie płytowe, zarobili swoje. Bo powiedzmy sobie szczerze, tych utworów wcale nikt nie puszcza dlatego, że są takie fajne. Na siłę wciska się je nam na każdym kroku - w markecie, na festynach, w telewizji, reklamach, a potem usłyszymy tą piosenkę i tak jakbyśmy ją skądś już znali. Ja tak mam z wieloma, chociaż wcale ich nie słucham specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od decydowania o zawartości muzycznej jest dyrektor muzyczny. Nie ma tu znaczenia czy jest to radio czy telewizja. On odpowiada za muzykę ale są ludzie nad nim, którzy mogą wywierać presję na dyrektora muzycznego, np. prezes, który chce by telewizja lub radio było utrzymane w określonym klimacie. Są też różne układy i układziki, które również mogą na to wpływać. Są stacje radiowe w których można puszczać nawet coś co się przyniosło na pendrive bo akurat podoba się prezenterowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslaw-broc za politykę muzyczną wszystkich stacji muzycznych odpowiada: Philipp Eichholzer, senior music manager, MTV Networks Polska. To ten sam gościu który był poprzednio szefem muzycznym VIVY Polska w VIVA TV Producions. Po połączeniu VIVY i MTV w Polsce awansował na stanowisko senior music manager. Miałem okazje wiele razy z nim rozmawiać jeszcze kilka lat temu telefonicznie i mailowo ale za czasów gdy VIVA Polska jeszcze nie była właśnoscią Viacomu. Po tym jak kupił ją Viacom nie można się kontaktować z żadną osobą z innych działów MTV Net. PL prócz PIAR-u i Dział Dystrybucji bo jak mi napisała wiele razy osoba z PIAR-u MTV Net. PL taka jest polityka sieci MTV Net. Co do Philippa Eichholzera to fajny człowiek i zna sie na muzyce bardzo dobrze i wierzcie nie bez powodu został szefem muzycznym w MTV Net. PL. Z tego co pamietam on sam preferował bardziej muzykę Pop i Dance :-) On wie co robi!

Tak jak widzisz porozmawiać i napisać do niego nie można niestety ze względu na politykę MTV Net.

 

Karol nie ma żadnych zleceń. VIVA Polska i jej produkcja zostały wchłonięte przez MTV Net. PL po tym jak MTV Net. Europe w 2006 roku odkupiło od UPC pozostałe 50% udziałów w MTV Net. PL i mogło wtedy rozpocząć proces łączenia. VIVA Polska jest obok MTV PL sztandarowym kanałem polskiego oddziału MTV Net. i to że jest FTA to decyzja centrali MTV w Londynie.

VIVA, MTV, Vh1 PL, MTV, Vh1, Vh1 Classic Europe mają jedną i tą samą produkcje i jeden zespół redakcyjny.

Co do ludzi którzy przeszli z dawnej produkcji z VIVY i PIAR-u to już tylko garstka tam została bo Ci którzy odeszli nie zgadza sie z obecna polityką nowego inwestora czyli Viacomu.

Pani Monika Omen, dawna szefowa VIVY PL odrazu z miejsca odeszła bo miała inną całkiem wizje VIVY w Polsce ale jej decyzja o emisji FTA przetrwała jak widać.

Krzysztof Mikulski szef produkcji VIVY PL i przez ok 2 lata szef produkcji MTV Net. PL też nie dawno odszedł z MTV Net. bo sie nie zgadzam z polityką MTV net.

 

Miałem okazje rozmawiać ostatnio z K. Mikulskim o polityce MTV Net. PL i losie VIVY PL. Dużo ciekawych rzeczy mi powiedział. Co do samego przejęcia VIVY przez Viacom to mi powiedział jedno słowo: "Viacom przejął VIVA Media AG dlatego: Jak nie możesz z kimś wygrać bo robi zbyt ambitny i dobry kanał oraz w dodatku dostajesz od niego po [beep]ie to pozbądź się go jako konkurenta przejmując właściciela stacji i włącz markę kanału do swojej kolekcji kanałów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozatym żałuję, że polska VIVA nie może być choć w połowie taka jak ta niemiecka.
VIVA Polska chociaż jest kanałem muzycznym, bo wersja niemiecka już jest mniej muzyczna, a bardziej "rozrywkowa" (celowo w cudzysłów ująłem ;)). Ja bym podziękował, nie chcę by naszą Vivę przerobiono na tą z Germany - ustroju żołądka bym dostał, brzuch by mi się rozbolał :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemysław-broc: nie zwracaj uwagi, on tak zawsze do każdego. O czymś to świadczy co nie?:) No comment.

''Do każdego'', ''zawsze''. No ciekawe. Po prostu czasami patrząc na Wasze wypowiedzi w tym wątku dochodzę do wniosku, że wymaga jednak zbyt za wiele na raz, a sami popełniacie najdrobniejsze błędy. I nie chodzi to tylko o błędy w pisowni. Zresztą kto ich nie popełnia na codzień. O czymś to świadczy? Takie uwagi lepiej zachowaj dla siebie, bo jest to jednak jeszcze bardziej wpieniające niż poprawa komuś błędu w pisowni. Prosto z mostu wal na PW, jak masz jakiś zamysł a nie za bardzo chcesz go ujawnić.

 

Co do nowego kanału tworzonego przez Was - macie szansę, ale najpierw wyłóżcie kasę na stół. :) Oczywiście to lekkie spojrzenie na temat, ale w sumie taka jest prawda.

 

Zastanawiam się tylko, czy część z Was - bo nie mówię, że wszyscy - ma cień pojęcia jak wygląda praca w telewizji. To nie jest takie piękne, ładne, cudowne i ŁATWE. Miałem okazję podglądać jednych z lepszych producentów telewizyjnych przy realizacji pewnego popularnego programu. O dziwo kilka pewnych niedociągnięć nie dało się przeskoczyć z różnych przyczyn i nawet amerykańscy producenci nie były w stanie sobie poradzić z siłą pewnych elementów programu.

 

Ale co trzeba przyznać HIT MAKER wygląda śmiesznie. Ostatnio jak oglądałem - czyli jakiś tydzień temu - widoczna była przez dłuższy czas tylko plansza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[VIVA Polska[/b] chociaż jest kanałem muzycznym, bo wersja niemiecka już jest mniej muzyczna, a bardziej "rozrywkowa" (celowo w cudzysłów ująłem ;)). Ja bym podziękował, nie chcę by naszą Vivę przerobiono na tą z Germany - ustroju żołądka bym dostał, brzuch by mi się rozbolał :mrgreen:

 

Nie przesadzaj. VIVA Germany nadaje muzykę od 6 rano do 13, a potem blok z muzyką w nocy od 24 do 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty przesadziłeś. Wyraźnie napisałem, że niemiecka Viva jest mniej muzyczna od naszej Vivy, a bardziej rozrywkowa. Prawda? Prawda. Co z tego, że w nocy i rano można oglądać pasmo z muzyka, jeżeli ten kanał nie emituje teledysków przez całą dobę, tak jak to robi VIVA Polska... Dla mnie VIVA Germany już od pewnego czasu w ogóle nie istnieje, zawsze jak włączę ten kanał, to albo leci jakieś głupie amerykańskie reality, albo bajki z Nick'a. No sorry... głowa mnie od tego boli :roll: Na TV mam czas jedynie po południu i wieczorem, w nocy śpię, a rano z reguły na uczelni przebywam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...