Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem tego dekodera. Mam pytanko do forumowiczów, którzy posiadają również ten sprzęt. Utworzyłem sobie listę ulubionych kanałów, dodawałem kanały według swojej kolejności, bo wiem, że nie można później przestawiać kolejności kanałów. Zapisałem sobie tą listę, kanały które chciałem na niej są, lecz nie w takiej kolejności jak chciałem. Dodawałem kanały tak: 1- TVP1, 2- TVP 2, 3 Polsat, 4 - TV4 itd. Lecz jak przełączę się na tą listę to mam tak : Comedy Central na poz. 1, TVP1 mam gdzieś w środku listy, ogólnie zrobił się wielki chaos. Pytanie czy ja coś robię źle czy to wina softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w nocy słyszę jak prąd sączy się do gniazdka :D Ale ja mam PACE i on w nocy ściąga VOD bo mam pojedyńczy konwerter :(

Wiesz problem jest w tym ze ja nagrywam okazyjnie i denerwuje mnie ze dysk w nocy pracuje, wiem ze to PVR ale może kiedys operator w końcu będzie słuchal swoich abonentów i zrobi taka opcje.... Nie mogłem brać bez pvr bo tylko evobox w Polsacie nadaje sie do użytku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem tego dekodera. Mam pytanko do forumowiczów, którzy posiadają również ten sprzęt. Utworzyłem sobie listę ulubionych kanałów, dodawałem kanały według swojej kolejności, bo wiem, że nie można później przestawiać kolejności kanałów. Zapisałem sobie tą listę, kanały które chciałem na niej są, lecz nie w takiej kolejności jak chciałem. Dodawałem kanały tak: 1- TVP1, 2- TVP 2, 3 Polsat, 4 - TV4 itd. Lecz jak przełączę się na tą listę to mam tak : Comedy Central na poz. 1, TVP1 mam gdzieś w środku listy, ogólnie zrobił się wielki chaos. Pytanie czy ja coś robię źle czy to wina softu?

Jaką masz wersje softu? Ustawienia / Informacje / Dostęp warunkowy

U mnie na wersji 1.5.2 nie mam takich problemów.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne u mnie jest około 60 i są w takiej kolejności jak chciałem.

Jak naciśniesz na pilocie "i" Opis to masz wyświetloną ścieżkę  ...../ KANAŁY TV / ULUBIONE ?

Tak. Jak wejde listę ulub. to na poz. 1 mam Comedy Central HD i wyświetla mi tak po wciśnięciu "i" : COMEDY CENTRAL HD / KANAŁY TV / MONIKA.

MONIKA to nazwa mojej listy ulubionych. :) Aha dodam, że mam konwerter uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu dochodzimy do sedna tematu. To nie jest domyślna lista Ulubione tylko utworzona lista przez Ciebie, nowa lista o nazwie MONIKA.

Korzystam z domyślnej listy o nazwie ULUBIONE, być może w Twoim wypadku jest jakiś Bug.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu dochodzimy do sedna tematu. To nie jest domyślna lista Ulubione tylko utworzona lista przez Ciebie, nowa lista o nazwie MONIKA.

Korzystam z domyślnej listy o nazwie ULUBIONE, być może w Twoim wypadku jest jakiś Bug.

 

to czyli jak utworzyć listę ulubionych? Pytam bo instrukcja obsługi 4 kartkowa a w niej nic nie napisano w tej kwestii. 

przesiadłem się z ESI-88 i nie ogarniam. Jak byś mi opisał jak takową listę utworzyć byłbym ci bardzo wdzięczny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na live na pilocie przycisk strzałka w prawo.

Następnie z menu Akcji wybierasz DODAJ DO ULUBIONYCH.

Wtedy kanał zostaje dodany do wbudowanej listy o nazwie Ulubione.

Tak jest najszybciej i najwygodniej.

Ok. Spróbuję tej metody i dam znać jutro co udało mi się zdziałać. 

ps. Mam nadzieję, że CP wkrótce wyda soft który umożliwi przesuwanie kanałów na liście ulubionych. Dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim EVOBOX-ie dysk jest wyraźnie słyszalny, nawet w trybie uśpienia... W nocy jest to dość irytujące... Mogliby dodać wyłączanie dysku np. po 10-20 min. bezczynności (po wyłączeniu).

Tryb czuwania nic nie daje, bo po ponownym włączeniu, ustawienia się 'zerują' (np. nagrywanie +/- 5min) i lista przestawia się na 'wszystkie'. Pozatym na czuwaniu strasznie długo całość się załącza...

Myślałem, że ten PIP będzie trochę inaczej działał... tak naprawdę w tej formie jest mało użyteczny...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy post na forum, witam i pozdrawiam. Parę uwag odnośnie evoboxa, którego użytkuję od 3 lutego. "Przesiadłem" się na niego z modelu ESI-88, jeszcze wcześniej miałem turbodekoder w N-ce, tak że materiał do porównań mam. Odnośnie obrazu, jaki generuje dekoder, uważam, że po aktualizacji softu do wersji  1.5.2 obraz jest taki sam lub nawet lepszy, niz w ESI-88 (myślę, że dorównuje turbo z enki).

 

Model,  który mam u siebie jest tak cichy, że lekki poszum słychać praktycznie tylko wówczas, gdy ucho przyłożyć do samego dekodera. Sądząc po postach na forum, różnie to wygląda. Również jednak uważam, podobnie jak w wielu z zamieszczanych tu opinii - że choćby dla zwiększenia żywotności dysku - powinna istnieć opcja wyłączenia dysku po np. 20 minutach uśpienia (czuwania nie używam - resetuje mi ustawienia sieciowe, przestawia się na ogólną listę kanałów).

 

Menu i ogólnie cały interfejs obsługi evoboxa na olbrzymi plus - pozostawia daleko w tyle ESI-88, przypomniał mi się turbodekoder, kiedy zacząłem testować odbiornik. Bardzo intuicyjny i ergonomiczny - wszystkie opcje są dokładnie tam, gdzie powinny być. Mam nadzieję, że funkcjonalność evo będzie rozbudowywana w tym samym kierunku.

 

Z minusów:

 

1. Serwis HBO GO to dramat jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku. To już nie jakość hd, nawet nie dvd, lecz vhs. Nadmiar kompresji powoduje eliminację szczegółów obrazu, który jest przez to rozmyty do tego stopnia, że wydaje się, że postacie mają na twarzach pończochy... Sugerowałbym, aby coś z tą aplikacją zrobić. Jakość obrazu na komputerze świadczy, że można. W tej chwili HBO GO to wstyd dla dekodera. Jakość materiałów zamieszczonych w serwisie Ipla bije na głowę te z HBO GO, więc od strony programistycznej pewnie nie stanowiłoby to większego problemu (łącze 120 megabitów więc to raczej nie problem z przepustowością).

 

2. "Zamrożona" lista ulubionych, bez możliwości zmiany kolejności kanałów. Czytałem, ze ma być to zmienione, wymieniam więc to tylko dla porządku.

 

3. Serwisy internetowe to raczej słaba strona. W Ipli brak treści premium (filmów nie ma w ogóle), pewnie będzie poprawione. Ogólnie może warto byłoby pomyśleć o poszerzeniu oferty serwisów internetowych.

 

4. Przy wejściu w menu pvr powinna istnieć opcja zmiany trybu wyświetlania (lista lub alternatywnie z miniaturkami jak obecnie - przy większej liczbie nagrań trudno połapać się gdzie czego szukać). Ponadto brak w menu pvr informacji o stopniu zajętości dysku - to istotny brak. Wiem że informacja ta jest dostępna z menu ustawień, ale to dość karkołomne przeskakiwanie między różnymi menu dekodera, i na pewno nie intuicyjne. Nawet w ESI lista nagrań prezentowała taką informację).

Edytowane przez ryspin67
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Serwis HBO GO to dramat jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku. To już nie jakość hd, nawet nie dvd, lecz vhs. Nadmiar kompresji powoduje eliminację szczegółów obrazu, który jest przez to rozmyty do tego stopnia, że wydaje się, że postacie mają na twarzach pończochy... Sugerowałbym, aby coś z tą aplikacją zrobić. Jakość obrazu na komputerze świadczy, że można. W tej chwili HBO GO to wstyd dla dekodera. Jakość materiałów zamieszczonych w serwisie Ipla bije na głowę te z HBO GO, więc od strony programistycznej pewnie nie stanowiłoby to większego problemu (łącze 120 megabitów więc to raczej nie problem z przepustowością).

 

To nie jest tylko problem EVOBOXA. Na hd6000 i 5500s HBO GO też wygląda jak vhs a dźwięk tragedia. Na stronie HBO GO napisano że materiały w 1080p są na smart TV i niektórych dekoderach, niestety nie jest wiadome na których - no raczej na żadnym z CP. O braku dźwięku DD czy DD+ nie wspominam nawet bo leci stereo i to o niskiej przepływności.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, wystarczyłyby jednak materiały przynajmniej w tych 720p bez nadmiaru kompresji. Jakiś czas temu miałem okazję przyjrzeć się działaniu dekoderka Netii (Netia Player bodajże) - obraz bez zastrzeżeń, lepszy niz ten generowany na komputerze. Klasa sprzętu, który otrzymaliśmy jako abonenci platformy (mam na myśli Evoboxa) zabowiązywałaby do tego, aby sam operator podjął kroki w kierunku poprawy jakości obrazu - HBO GO to w końcu nie jest darmowy produkt.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do EVOBOXA. Posiadam playerek WD TV i podłączony do niego dysk (własne zasilania 3,5 cala) z biblioteką filmów avi/mkv. Czy jest taka możliwość, aby ten dysk podłączyć pod boxa (zrezygnować z WD - zaoszczędzę złącze HDMI w telewizorze i pozbędę się pilota)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim EVOBOX-ie dysk jest wyraźnie słyszalny, nawet w trybie uśpienia... W nocy jest to dość irytujące... Mogliby dodać wyłączanie dysku np. po 10-20 min. bezczynności (po wyłączeniu).

 

Moi rodzice na dole w salonie od niedawna mają tego EvoBoksa i też ich irytuje szum pracującego dysku tego dekodera w nocy. Dlatego też wyłączają ten dekoder na noc z prądu wraz z całym sprzętem RTV. W dodatku irytuje też ich to, że po każdorazowym włączeniu tego dekodera do prądu, ustawia on się automatycznie na polsatowskiej liście kanałów i trzeba ponownie przełączać go na listę Ulubionych, co akurat w tym dekoderze też nie jest zbyt wygodne. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem dekoder na "uśpienie" jakieś trzy dni temu i  włącza mi się na drugi dzień na Liście Ulubionych. U mnie dekoder, bez wzgl. na tryb też cały czas szumi.

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę używać przycisku Odpowiedz, a nie Cytuj, jeśli odpowiadasz na post zaraz nad swoim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...