Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość użytkownik100

Napisano dziś, 14:47

 

Te kanały są ustawione "na sztywno" i w żaden sposób nie można ich "ruszyć". Taka sama sytuacja występuje z tego, co wiem, we wszystkich dekoderach dedykowanych Cyfrowego Polsatu. Wygląda na to, że to akurat nie jest błąd, tylko celowe działanie operatora.

 

Nie we wszystkich są na sztywno. W 5500s można dowolnie przestawiać kanały na liście ulubionych. Działa idealnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisano dziś, 14:47

 

Nie we wszystkich są na sztywno. W 5500s można dowolnie przestawiać kanały na liście ulubionych. Działa idealnie:)

 

Pozycji 109 i 999 nie zmienisz żadnym przestawianiem ulubionych. Możesz je zepchnąć na koniec listy ale jeśli masz więcej kanałów ulubionych to będą wmieszane w listę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Pozycji 109 i 999 nie zmienisz żadnym przestawianiem ulubionych. Możesz je zepchnąć na koniec listy ale jeśli masz więcej kanałów ulubionych to będą wmieszane w listę.

Bez przesady. To akurat żaden problem. W nc+ o takiej liście można tylko pomarzyć. Brawo Polsat.

Swoją drogą zastanawia mnie (w BOK nie wiedzą), po co Polsat dubluje po kilka razy te same kanały. SD i HD to rozumiem ale po 2x w HD ??? Jaki w tym sens...

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można usunąć całą listę ulubionych jedną komendą (jak?), czy trzeba każdy kanał z osobna usuwać?

Można bez problemu.

Główne menu KANAŁY TV na dole wybierz listę ULUBIONE.

Póżniej z lewego menu LISTA => WYCZYŚĆ po chwili Potwierdź.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. To akurat żaden problem. W nc+ o takiej liście można tylko pomarzyć. Brawo Polsat.

Swoją drogą zastanawia mnie (w BOK nie wiedzą), po co Polsat dubluje po kilka razy te same kanały. SD i HD to rozumiem ale po 2x w HD ??? Jaki w tym sens...

Czytałem gdzieś że to jest zabezpieczenie miejsca na transponderze na poczet nowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie moje pytanie czy ktoś się orientuje z z tym okienkiem PIP 


Witam mam pytanie w tej chwili wszedłem na info o sygnale z ciekawości ,i co zauważyłem ze siła sygnału jest od 85 do 97 % a jakość od 67 do 92% 

Wszystko zależy od kanału wyświetlanego np TVN ma obecnie 90/63 na wejściu sat 2 ,a kanał VOD 205 ma juz 97/92 tez sat 2 ,Polsat  na kanale 1 ma 87/88 na wejściu sat 1

Wszystko działa ok jutro zmienię na konwerter Unicable  to pytanie zadaje tylko z ciekawości jak by komuś sie chciało odpowiedzieć    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podczas oglądania jednego kanału możesz zobaczyć co jest emitowane na innych kanałach mając ich podgląd w małym okienku. Tak jak byś miał dwa mniejsze telewizory T

To znaczy nie działa to jak miałem w poprzednim telewizorze ze podgląd miałem na głównym ekranie mały kwadracik ,wtedy wiedziałem ze np juz skończyła sie reklama

Edytowane przez jaculak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam moje ostatnie pytanie, gdyż do tej pory nie uzyskałem na nie żadnej odpowiedzi:

 

Ja z kolei mam takie pytanko:

Czy w tym EvoBoksie, gdy mamy ustawioną listę kanałów polsatowską, da się jakoś szybko przełączyć na listę własną (tzw. Ulubione)?

Bo obecnie jest tak, że trzeba na pilocie wcisnąć gwiazdkę ("Ulubione"), ale własna lista nie wskakuje od razu, tylko trzeba ją jeszcze dodatkowo wybrać z menu, które pojawia się po wciśnięciu gwiazdki na pilocie. Jest to trochę irytujące. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze na live strzałka w lewo i następnie  w prawo na WSZYSTKIE wybierz przez OK.,  ULUBIONE



Witam mam pytanie w tej chwili wszedłem na info o sygnale z ciekawości ,i co zauważyłem ze siła sygnału jest od 85 do 97 % a jakość od 67 do 92% 

Wszystko zależy od kanału wyświetlanego np TVN ma obecnie 90/63 na wejściu sat 2 ,a kanał VOD 205 ma juz 97/92 tez sat 2 ,Polsat  na kanale 1 ma 87/88 na wejściu sat 1

Wszystko działa ok jutro zmienię na konwerter Unicable  to pytanie zadaje tylko z ciekawości jak by komuś sie chciało odpowiedzieć.

 

Z czym dokładnie masz problem?

Kanały są nadawane z kilku satelitów na tej samej pozycji orbitalenj 13E, dlatego mogą występować różnice w pomiarze sygnału.

Po wymianie konwertera musisz osiągać wymagane minimalne parametry.

Weryfikacje sygnału dla minimalnych parametrów SNR (antena 70 cm CP) powinno się wykonywać na kanałach:

  • 101 BBC Brith - SNR min. 12dB
  • 115 TVN HD - SNR min. 12dB
  • 149 Paramount Channel HD - SNR min. 12dB
  •  25 CI Polsat - SNR min. 10dB (transponder DVB-S)

Przy antenie o większych rozmiarach np. 80cm parametry powinny być lepsze dla kanałów HD o co najmniej 2dB .

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem nie mam problemow tylko z czystej ciekawości zadałem pytanie ,teraz mam 1-10,4 i 86/48

2-11,7 i 90/63 sygnał

3-10,3 i 89/47 sygnały

4- 11,2i 85/58

Te programy które mi podałeś to ma jakieś znaczenie czy tylko przykłady  

np HBO 2 kanał 28 mam 14,2i 95/91 

antenę zainstalowana to 85 cm na 77 cm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

Podłączyłem jeden z dekoderów pod ten sam zestaw na którym miałem nc+.  W nc+ na tych ustawieniach anteny często kanały typu TVN i TVN7 nie odbierało albo zrywało obraz. Po wymianie na dekoder Polsatu, przy tych samych ustawieniach anteny obraz super na wszystkich kanałach, łącznie z TVN (duuużo większa siła sygnału się zrobiła) :) . Dla mnie super. Czy to znaczy, że Polsat ma lepsze dekodery?

Edytowane przez użytkownik100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...