Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzalam cale forum i widze, ze wszyscy sa zachwyceni nowym EVOBOX-em. Mam go kilka godzin i juz z 10 razy mi sie zawiesił - przy przelaczaniu programow (dwa razy dziwne info ze moze cos nie tak z polaczeniem z TV) teraz sie wiesza poprostu. Nagle sie restartuje - zamiast numerku pojawiaja sie kreseczki i dekoder uruchamia sie od nowa - duzy napis "GRAPHYNE uruchamianie dekodera prosze czekac". Dodatkowo sie zdarza ze przy wcisnieciu przycisku EPG wchodzi w menu programu ale jednoczesnie w tle zmiania sie program na inny. Czy ktos mial podobne problemy, czy moze moj dekoder jest pechowo trefny :(?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalam cale forum i widze, ze wszyscy sa zachwyceni nowym EVOBOX-em. Mam go kilka godzin i juz z 10 razy mi sie zawiesił - przy przelaczaniu programow (dwa razy dziwne info ze moze cos nie tak z polaczeniem z TV) teraz sie wiesza poprostu. Nagle sie restartuje - zamiast numerku pojawiaja sie kreseczki i dekoder uruchamia sie od nowa - duzy napis "GRAPHYNE uruchamianie dekodera prosze czekac". Dodatkowo sie zdarza ze przy wcisnieciu przycisku EPG wchodzi w menu programu ale jednoczesnie w tle zmiania sie program na inny. Czy ktos mial podobne problemy, czy moze moj dekoder jest pechowo trefny :(?

Jaką masz instalacje antenową?

Sprawdź wersje oprogramowania w menu Ustawienia / Informacje / Dostęp Warunkowy ?

Czy kabel HDMi jest z zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalacje antenową?

Sprawdź wersje oprogramowania w menu Ustawienia / Informacje / Dostęp Warunkowy ?

Czy kabel HDMi jest z zestawu?

Antena od zeszlego zestawu - konwerter jeszcze nie wymieniony (czekamy na pogode) Tak wiec podlaczylam dekoder do poprzedniego okablowania, ktore uzywalam z dekoderem PVRHD7000 - kabel HDMI tez od tamtego zestawu - czy to moze być przyczyną? - chyba nie - wlasnie chcialam odczytac wersje oprogramowania i podczas uzywania pilota dekoder sie wylaczył dwa razy  Udalo sie Wersja 1.4.1 - tym razem otrzymalam jeszcze po restarcie dziwny komunikat "ochrona hdcp wyswietlanie obrazu jest zablokowane Wystapil problem polaczenia z telewizorem wylacz dekoder i telewizor". - a moze to ten HDMI :) Zmienie jeszcze ten HDMI jutro bo dzis juz nie mam sily - kazde dotkniecie pilota to kolejny restart dekodera. Jesli sie uda to dam znac Dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena od zeszlego zestawu - konwerter jeszcze nie wymieniony (czekamy na pogode) Tak wiec podlaczylam dekoder do poprzedniego okablowania, ktore uzywalam z dekoderem PVRHD7000 - kabel HDMI tez od tamtego zestawu - czy to moze być przyczyną? - chyba nie - wlasnie chcialam odczytac wersje oprogramowania i podczas uzywania pilota dekoder sie wylaczył dwa razy  Udalo sie Wersja 1.4.1 - tym razem otrzymalam jeszcze po restarcie dziwny komunikat "ochrona hdcp wyswietlanie obrazu jest zablokowane Wystapil problem polaczenia z telewizorem wylacz dekoder i telewizor". - a moze to ten HDMI :) Zmienie jeszcze ten HDMI jutro bo dzis juz nie mam sily - kazde dotkniecie pilota to kolejny restart dekodera. Jesli sie uda to dam znac Dzieki za rady.

Po to jest proponowana nowa antena(wieksza) + konwenter unicable zeby evobox dzialal jak nalezy.

 

Jak on nie jest podpiety do unicable to nie mozesz na jednym ogladac a na 3 nagrywac, wolniej wszystko dziala i nie jest w ogole polecane.

No ale rób jak chcesz, to tak jakbyś kupił nowe porshe ale jeździsz nim jak polonezem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena od zeszlego zestawu - konwerter jeszcze nie wymieniony (czekamy na pogode) Tak wiec podlaczylam dekoder do poprzedniego okablowania, ktore uzywalam z dekoderem PVRHD7000 - kabel HDMI tez od tamtego zestawu - czy to moze być przyczyną? - chyba nie - wlasnie chcialam odczytac wersje oprogramowania i podczas uzywania pilota dekoder sie wylaczył dwa razy  Udalo sie Wersja 1.4.1 - tym razem otrzymalam jeszcze po restarcie dziwny komunikat "ochrona hdcp wyswietlanie obrazu jest zablokowane Wystapil problem polaczenia z telewizorem wylacz dekoder i telewizor". - a moze to ten HDMI :) Zmienie jeszcze ten HDMI jutro bo dzis juz nie mam sily - kazde dotkniecie pilota to kolejny restart dekodera. Jesli sie uda to dam znac Dzieki za rady.

Zmień kabel HDMi na ten od zestawu Evo.Jak dalej będzie źle, to zasilacz jeśli masz od HD 7000.

Chodziło o instalacje antenową, czy masz jeden kabel podłączony czy dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest proponowana nowa antena(wieksza) + konwenter unicable zeby evobox dzialal jak nalezy.

 

Jak on nie jest podpiety do unicable to nie mozesz na jednym ogladac a na 3 nagrywac, wolniej wszystko dziala i nie jest w ogole polecane.

No ale rób jak chcesz, to tak jakbyś kupił nowe porshe ale jeździsz nim jak polonezem.

Ja mam konwerter quad na Hot Bird i konwerter twin na Astrę i to puszczone przez 2 diseqc dwoma kablami do dekodera. Pozostałe 2 wyjścia z quada osobnymi kablami do 2 innych dekoderów. Jak myślisz- opłaci mi się dawać unicable?? Albo czy będę chciał zmieniać swoje konwertery?? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest proponowana nowa antena(wieksza) + konwenter unicable zeby evobox dzialal jak nalezy.

 

Jak on nie jest podpiety do unicable to nie mozesz na jednym ogladac a na 3 nagrywac, wolniej wszystko dziala i nie jest w ogole polecane.

No ale rób jak chcesz, to tak jakbyś kupił nowe porshe ale jeździsz nim jak polonezem.

zestaw dostalam dzis Na dworze ogromny wiatr (mieszkam na pomorzu) poza tym godzina 16 to nie za dobra godzina zeby zabierac sie za instalacje nowej anteny - Zestaw antenowy mam i zamierzam uzyc - ale wieszanie sie dekodera raczej nie jest powiazane z niezastosowaniem nowego konwerterea - gdyz dekoder ma mozliwosc dzialania jako "polonez" a w tej chwili nie chce mi nawet "odpalić", wiec nawet do roweru bym go nie porównała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety IPLI to ja nie widzę w menu. Jest HBO GO. Pewnie niebawem jakaś aktualizacja softu trochę pozmienia.

Pakiet Premium + HBO GO + IPLA MIX + VOD -  niestety pakiet IPLA MIX nie posiada pełnej funkcjonalności -  są dostępne tylko jakieś trzy seriale. Dzwoniłem na Infolinię CP, facet przyjął zgłoszenie twierdząc, że to jakiś błąd, który naprawią technicy i że powinno to działać na wszystkich dekoderach CP jednakowo, Na wymienionym PVR 7000 działało bez zarzutu. Poza tym nie ma dostępu do wykupienia materiałów płatnych IPLI, są tylko 3 pakiety: MIX , EXTRA i FILBOXLive. Ja podejrzewam, że to wina niedopracowanego  softu. Jak z tym u was?

 

Układanie list ulubionych - da się tworzyć nowe listy, można wpisać nazwę listy i ją zatwierdzić, ale na tym koniec - nigdzie nie jest potem widoczna.

 

Poza tym konsultanci to w większości ludzie nieobeznani z tematem. Dzwoniąc o nadanie uprawnień do exoboxa usłyszałem, że jak nie mam zainstalowanego konwertera unicable, to dekoder na konwerterze uniwersalnym nie będzie działać! Jak pana wyprowadziłem z błędu to i tak obstawał przy swoim, że nie można w takim wypadku ich dostać, po czym po 15 minutach je otrzymałem.

 

Co do jakości odwzorowania kolorów to moja gradacja jest taka: Sagemcom ESI 88, potem PVR 7000, a na końcu Evobox. Inni moi domownicy nie widzą różnicy. Pokombinowałem z ustawieniami obrazu telewizora i jest dobrze.

 

Dzisiaj będę wymieniał dekoder i liczę na poprawki w nowych softach - pozdrawiam z samego rana innych uzytkowników.

Edytowane przez leszek_dl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układanie list ulubionych - da się tworzyć nowe listy, można wpisać nazwę listy i ją zatwierdzić, ale na tym koniec - nigdzie nie jest potem widoczna.

 

1. Pusta lista Ulubionych czy inna własna nie jest wyświetlana.

2. Po dodaniu do listy jakiegoś kanału jest ona widoczna w głównym menu dekodera KANAŁY TV  ok. i strzałka

na dół.

 

Przetestuj, na live strzałka w prawo wybierz Dodaj do Ulubionych i sprawdź obecność listy Ulubione w menu lub niebieski klawisz na pilocie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie dziala usb ale w przyszlosci ma byc aktualizacja.

przynajmniej jesli chodzi o usb i wciskanie tam pendrive i np. sluchanie muzyki(jak sie myle poprawcie)

 

Tak, będzie aktualizacja, po której można będzie odtwarzać pliki wideo w popularnych formatach np. mkv, audio i zdjęcia.

Ponadto dekoder będzie wspierał klienta DLNA, czyli np. odtwarzanie tego typu plików udostępnionych np. na telefonie lub serwerze NAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

IPLA nie oferuje pełnej funkcjonalności. Mam wykupiony pakiet Filmy i Seriale i nie mam dostępu do kolekcji filmów w ramach tego pakietu. W aplikacji na iOS filmy są widoczne. Wcześniej sygnalizowałem problem z stabilnością IPLI i brakiem dźwięku - w ustawieniach włączony dźwięk przestrzenny , wyjście po złączu optycznym. Przełączenie na stereo - dźwięk jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku miałem problem z własnymi listami,

Można do nich trafić również wciskając EPG i 2x strzałkę w lewo

 

Jeszcze tylko nie wiem jak się ustawia własną numerację (w EPG kanały własne mają już swoje numerki ale chyba w kolejności dodawania..)

 

A czy jest możliwość taka jak w PVR 7000 HD, że włączam listę ulubionych i jeśli przełączam kanały to tylko z niej? Tak jak w innych dekoderach CPT, tworzę lise ulubionych, wciskam niebieski guzik z gwiazdką, przenosi mnie na listę ulubionych i tylko tam już się poruszam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

IPLA nie oferuje pełnej funkcjonalności. Mam wykupiony pakiet Filmy i Seriale i nie mam dostępu do kolekcji filmów w ramach tego pakietu. W aplikacji na iOS filmy są widoczne.

 

Może umowa na nowy dekoder jeszcze nie weszła.

A czy jest możliwość taka jak w PVR 7000 HD, że włączam listę ulubionych i jeśli przełączam kanały to tylko z niej? Tak jak w innych dekoderach CPT, tworzę lise ulubionych, wciskam niebieski guzik z gwiazdką, przenosi mnie na listę ulubionych i tylko tam już się poruszam?

Tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...