Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Telewizora. Plazmowe tego nie lubią. Jasne tło za bardzo wypala. Poza tym bez tego czarnego tła byłoby to mało widoczne. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder mam ustawiony na "Czuwanie" co u mnie jest sygnalizowane kolorem czerwonym, a nie białym, LED nie świeci, pozostałe stany pracy dekodera są sygnalizowane właściwie. Przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie zmieniło.

Nie wiem, czy jest to tylko wina wyświetlacza... nie mam możliwości sprawdzenia jaki jest rzeczywisty pobór mocy w tym stanie,  bo obawiam się czy dekoder przechodzi w stan czuwania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bug. U mnie też przy włączonej opcji czuwanie losowo przełącza albo do czuwania albo do uśpienia (oczywiście w harmonogramie brak zaplanowanych nagrań). Wystarczy dłużej przytrzymać przycisk do wyłączenia i wtedy przełącza na tryb czuwania.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem konwerter unicable .PIP tylko występuje po naciśnięciu prawą strzałką ,a dolną nadal jest pusty prostokąt.też tak macie w opisie programu.

 

Mi po naciśnięciu prawej strzałki wyskakuje menu z komendami: nagraj wg. czasu, nagraj, więcej informacji itp. Po wciśnięciu dolnej strzałki pojawia się lista opisu programów na danym kanale. Chyba bardziej precyzyjnie napisz o tym PIP, bo jakoś nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały PIP to śmiechu warte. Jeśli przykrycie praktycznie całego ekranu głównego (słabowidoczny i nieczytelny) i otwarcie w małym okienku innej stacji ma być PIPem. Takie rozwiązanie jest praktycznie bezużyteczne.

Wole sobie żonglować po liście kanałów lub EPG niż taki śmieszny PIP.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę czy jest opcja ustawienia nagrania nie z EPG, tylko poprzez ustawienie konkretnego kanału, dnia i godziny jak to było w Sagem? Nie znalazłem takiej funkcji, a spotkałem się już z przypadkiem że program który chce nagrać nie wyświetla akurat EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do konwertera Unicable podpięte dwa dekodery: Evoboxa do Unicable, Turboboxa do jednego z pozostałych dwóch wejść.

Zauważyłem, że zdarzają się przycinki obrazu (nagłe chwilowe pixelizacje) na Turboboxie oraz na Evoboxie problemy np. z załadowaniem EPG, czy PiP.

Gdy dekodery podpięte były do zwykłego konwertera typu Twin, to nie zdarzało się to.

Może warto sprawdzić, czy w jakichś skrajnych przypadkach nie ma problemów z wydajnością konwertera Unicable?

Sygnał i moc są stale na wysokim poziomie.

Edytowane przez Mr. Orbita
Poprawiona czytelność. Proszę wstawiać posty dające się zrozumieć, to nie będą leciały do kosza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami pikseluje (sporadycznie, może raz dziennie lub rzadziej) przy nagłym przełączaniu, ale po chwili ustaje (3-5 sekund). Pewnie następny bug dekodera Evobox (lista błędów jest długa, wiec trudno oczekiwać szybkiej aktualizacji). U mnie czasami się sam restartuje dekoder - ciemny ekran i po chwili ponowne samoczynne uruchomienie. W ciągu miesiąca zdarzyło się to ze 4 razy.

 

Jeszcze do błedów Evoboxa zalicze, że po ponownym urochomieniu lubi się włączyć na losowym kanale czterocyfrowym 1xxx. Mimo że wcześniej nie był na takim włączony.

Zacinanie się menu listy kanałów to pikus - widać takie nie do końca płynne przewijanie listy.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...