Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.03.2021 o 19:31, support458 napisał:

 

Część z serwerów dostawców stacji radiowych jest przeciążona i odrzuca kolejne połączenia.

Cześć stacji wyłączyła strumienie mp3 lub AAC dostępne dla wszystkich i udostępnia wyłącznie dostęp przez własne dedykowane playery.

Rynek się zmienia i za chwile dotychczasowe bezpłatne radio internetowe również przejdzie do historii.

CP może tylko usuwać z listy radiowej kolejne stacje.

Ponoć CP miał usuwać z listy radia internetowego stację radiowe a tu szok cud dodał nową radio 357 😁

Tyle że wywala błąd i po co to tyle wysiłku u techników CP 🤣😂

1 godzinę temu, BW134 napisał:

Czy u was EPG jest tylko do czwartku do 6 rano?

 

Aktualizacja nic nie dała, co więcej - powrót do punktu wyjścia. Od 1 kwietnia koniec EPG w Evoboxie?

I mnie jest na 6 dni, a było na 7 z dostępem do neta? 

😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja dzisiaj wymieniłam dekoder, niestety nadal to samo, jeszcze jest pomysł żeby wymienić konwerter bo dekoder jest w multirumie i co ciekawe jak drugi dekoder jest wyłączony pierwszy działa, jak tylko córka go włączy i coś ogląda zaczyna fiksować i u niej na telewizorze zanika sygnał. 

W dniu 29.03.2021 o 12:49, patryszq napisał:

Zadzwoń do punktu w którym możesz wymienić dekoder i " leć " ja bez żadnych przeszkód wymieniłem PVR z kwiczącym dyskiem :D 

No i ja dzisiaj wymieniłam dekoder, niestety nadal to samo, jeszcze jest pomysł żeby wymienić konwerter bo dekoder jest w multirumie i co ciekawe jak drugi dekoder jest wyłączony pierwszy działa, jak tylko córka go włączy i coś ogląda zaczyna fiksować i u niej na telewizorze zanika sygnał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba problem z ustawieniami konwertera, standardowo tuner korzysta z wszystkich czterech linii konwertera, musisz przestawić konwerter na profil scr i określić dwie inne częstotliwości, niż korzysta inny tuner w Multiroom, przerabiałem to, bo podłączałem przez splitter drugi tuner

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondzi napisał:

Tu chyba problem z ustawieniami konwertera, standardowo tuner korzysta z wszystkich czterech linii konwertera, musisz przestawić konwerter na profil scr i określić dwie inne częstotliwości, niż korzysta inny tuner w Multiroom, przerabiałem to, bo podłączałem przez splitter drugi tuner

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka
 

Jeden dekoder to evobox pvr a drugi to pvr 7000 na evobox jest ustawiony unicable scr a na drugim uniwersalny. Dzisiaj odłączyłam kabel antenowy od dekodera, dekoder był w tym czasie włączony tylko był brak sygnału. Podczas odłączonego kabla antenowego dekoder też się sam włączał i wyłączał. Ja już nie mam pomyslu😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVOBOX mam ustawiony tak, że zajmuje 2 najniższe kanały scr, drugi tuner mam ustawiony konwerter unicable, ale scr 4
Chyba nie możesz mieć ustawienia konwerter uniwersalny na drugim tunerze, przecież masz unicable. No chyba że ten drugi tuner jest podłączony do standardowego wyjścia w konwerterze.
Jeśli tak, to one chyba nie działają niezależnie, więc spróbuj i tak ograniczyć kanały używane przez EVOBOX do tych dwóch niższych, a jak będą na siebie wchodziły, to dwóch wyższych.

Może jeszcze na tym Multiroom wyłącz zasilanie LNB, skoro EVOBOX go zasila, ale to tylko moje domysły, nigdy nie korzystałem ze zwykłych wyjść konwertera unicable

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie dekoder podaje zasilanie na konwerter - ja bym go nie odłączał w trakcie pracy.
Być może dekoder jak wykrył brak obciążenia na wejściu konwertera, zrestartował się - taki automatyczny reset wtyczkowy, jak te polecane przez konsultantów restarty.

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Agurka napisał:

No i ja dzisiaj wymieniłam dekoder, niestety nadal to samo, jeszcze jest pomysł żeby wymienić konwerter bo dekoder jest w multirumie i co ciekawe jak drugi dekoder jest wyłączony pierwszy działa, jak tylko córka go włączy i coś ogląda zaczyna fiksować i u niej na telewizorze zanika sygnał. 

No i ja dzisiaj wymieniłam dekoder, niestety nadal to samo, jeszcze jest pomysł żeby wymienić konwerter bo dekoder jest w multirumie i co ciekawe jak drugi dekoder jest wyłączony pierwszy działa, jak tylko córka go włączy i coś ogląda zaczyna fiksować i u niej na telewizorze zanika sygnał. 

Jeśli dobrze rozumiem to PVR 7000 stwarza problemy Evoboxowi. Jaki jest dokładny typ konwertera. 1 unicable plus twin czy unicable plus 3? I ile kabli antenowych ma pani podłączone do evoboxa i ile do PVR 7000? I czy jest pani pewna że są prawidłowo podłączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, OlafS napisał:

Zakryj oczko podczerwieni- tak by nie dało się pilotem cokolwiek zmienić i zobacz co się będzie działo, jak dla mnie to ktoś ci psikusy(świadomie bądź nie) robi z innego pilota.

Było zakryte, nic nie pomogło. Też wpadłam na taki pomysł ale niestety😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lokietek napisał:

Jeśli dobrze rozumiem to PVR 7000 stwarza problemy Evoboxowi. Jaki jest dokładny typ konwertera. 1 unicable plus twin czy unicable plus 3? I ile kabli antenowych ma pani podłączone do evoboxa i ile do PVR 7000? I czy jest pani pewna że są prawidłowo podłączone?

Teraz to już sama nie wiem, wczoraj odłączyłam kabel antenowy od evobox, był brak sygnału a dekoder nadal się włączał i wyłączał, więc to chyba nie będzie konwerter. 

1 minutę temu, patryszq napisał:

ewidentnie dekoder do wymiany na co czekać !!🤷‍♂️

Dekoder świeżo wymieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lokietek napisał:

Jeśli dobrze rozumiem to PVR 7000 stwarza problemy Evoboxowi. Jaki jest dokładny typ konwertera. 1 unicable plus twin czy unicable plus 3? I ile kabli antenowych ma pani podłączone do evoboxa i ile do PVR 7000? I czy jest pani pewna że są prawidłowo podłączone?

Konwerter inverto idlb-qudl42-uni2l. Do evoboxa podłączony jest jeden kabel antenowy i jeden do PVR 7000

4 minuty temu, patryszq napisał:

no to instalacja antenowa konwerter napięcie kable wiele do sprawdzenia - coś gdzieś nawala - ja to bym w pierwszej kolejności pozbył sie " złomu "  PVR 7000 

Jeśli już zabawa w tv od CP to tylko z dekoderami serii EVO 

No właśnie, tylko po odłączeniu kabla antenowego od dekodera, dekoder nadal się włącza i wyłącza. A czasem przez cały dzień nic się nie dzieje😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Czy obecne dekodery Evobox pvr lub hd, albo 4K ultrabox mają możliwość dzielenia pasma częstotliwości z konwertera unicable 1 ? Chodzi mi o to, czy jest możliwe przypisanie 2 zakresów do jednego tunera i dwóch zakresów do drugiego tunera z wyjścia scr. Oba tunery miały by mieć możliwość nagrywania jednego programu.

Edytowane przez rychuwro
mało informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2021 o 17:18, prezestomek napisał:

Jak znaleźć radia internetowe? Evobox Pvr

Witam. Należy wejść w Menu-> Radio. Po uruchomieniu pojawi się możliwość wyboru między satelitarnym lub internetowym.
 

15 godzin temu, rychuwro napisał:

Dobry wieczór. Czy obecne dekodery Evobox pvr lub hd, albo 4K ultrabox mają możliwość dzielenia pasma częstotliwości z konwertera unicable 1 ? Chodzi mi o to, czy jest możliwe przypisanie 2 zakresów do jednego tunera i dwóch zakresów do drugiego tunera z wyjścia scr. Oba tunery miały by mieć możliwość nagrywania jednego programu.

Witam. Model 4k ultrabox nie jest dostępny w naszej ofercie. Jeśli chodzi o dekoder Evobox HD, nie posiada on funkcji nagrywania. Proszę o doprecyzowanie, jakiej konfiguracji chcesz dokładnie dokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...