Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest znany i będzie rozwiązany w najbliższej aktualizacji oprogramowania.

Wyłączaj jak napisałem w cytacie. Inaczej możesz uszkodzić system plików na dysku. W stanie uśpienia dekoder pisze po dysku, więc nieoczekiwane odłączanie zasilania może uszkodzić pliki.

 

iCOK twierdzi, że testują, ale terminu najbliższej aktualizacji nie znają.

Czy formatowanie dysku naprawi system plików? Mój problem może na tym polegać. Na razie radzę sobie w ten sposób, że zakładam foldery z jednym nagraniem (mam takie "widzimisię"). Kopiowanie do wcześniej założonego folderu bez powodzenia :( Gdyby to był komp i dysk nie byłby szyfrowany, to pewnie jakoś udałoby się temu zaradzić :)

Na razie nic więcej nie udało mi się wymyślić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support458

 

mam pytanie co moze byc jeszcze nie tak czasami przy przelaczaniu programow pojawia sie pikseloza, przy wiekszym deszczu to samo albo komunikat brak sygnalu.

Antena 90cm konverter inverto unicable ustawiana juz dwa razy przez monterow z cyfrowego polsatu (dwoch roznych) normalnie sila sygnalu zazwyczaj na programach jest 100% jakosc 90-100% SNR powyzej 14dB moze byc uszkodzony dekoder jak mialam nc+ na miejszej antenie nigdy nie bylo takich problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do środy miałem "pejsa"  a od czwartku Evoboxa. Podłączeni wygląda tak: dekoder kablem hdmi do kina domowego (amplituner onkyo tx-sr 608), kino domowe kablem hdmi podłączone do telewizora. Przy starym dekoderze wszystko było ok. Pierwsze podłączeni Evoboxa: obraz podczas instalacji był poszatkowany (nic nie mogłem odczytać), jakoś zainstalowałem kanały CP i poszło. W piątek pierwsze włączenie: obraz i dźwięk był przez ułamek sekundy i cisza. Na amplitunerze komunikat: no signal. Kilkukrotne włączenie i wyłączeni dekodera i amplitunera pomogło, ruszyło. Sobota, pierwsze uruchomienie - problemy jak z dnia wczorajszego. W ciągu dnia kilkukrotnie wyłączałem dekoder na parę minut i po włączeniu wszystko było ok. Zastanowił mnie fakt, że przy włączaniu dekodera włączał się też telewizor a amplituner nie. W sobotę wieczorem wyłączyłem funkcję CEC w dekoderze żeby zobaczyć jak sytuacja będzie wyglądać w niedzielę. Pierwsze włączenie w niedzielę i wszystko zastartowało z małym wyjątkiem: dźwięk był z telewizora (a nie z kina) - musiałem ręcznie dokonać zmian w amplitunerze. Dekoder Pace jak i amplituner maja już  kilka lat a Evobox jest dość świeży i najwyraźniej dekoder nie może dogadać się z amplitunerem tylko nie wiem w czym problem. Z opcji dotyczących HDMi w amplitunerze znalazłem tylko coś takiego: HDMI audio and video synchronized automaticly. Najprostszym sposobem pewnie byłby zakup optyka do połączenia dekodera z amplitunerem a kablem hdmi podłączenie dekodera do telewizora ale chciałbym ze by to działało przy obecnym sposobie podłączenia. Miał ktoś podobny problem ?

Jak widać nie dokończa mi wszystko poprawnie działa a dużym nadużyciem będzie stwierdzenie że instrukcja dodawana do dekodera jest obszerna mam pytanie: czy jest możliwość żeby po włączeniu, dekoder ustawiła listę kanałów ulubione a nie że trzeba przeklikać się do tego ?

Edytowane przez Maciejm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support458

 

mam pytanie co moze byc jeszcze nie tak czasami przy przelaczaniu programow pojawia sie pikseloza, przy wiekszym deszczu to samo albo komunikat brak sygnalu.

Antena 90cm konverter inverto unicable ustawiana juz dwa razy przez monterow z cyfrowego polsatu (dwoch roznych) normalnie sila sygnalu zazwyczaj na programach jest 100% jakosc 90-100% SNR powyzej 14dB moze byc uszkodzony dekoder jak mialam nc+ na miejszej antenie nigdy nie bylo takich problemow

 

 

Dziś była burza nad Warszawą z gradobiciem dlatego mogły być problemy z sygnałem. To nie jest problem Twojej lokalnej instalacji, a dosyłu, czyli Uplinku do satelity, który został zakłócony przez gwałtowne załamanie pogody. Zresztą, jak było ciężko, słychać było na ‘Kabaretach na żywo’.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była burza nad Warszawą z gradobiciem dlatego mogły być problemy z sygnałem. To nie jest problem Twojej lokalnej instalacji, a dosyłu, czyli Uplinku do satelity, który został zakłócony przez gwałtowne załamanie pogody. Zresztą, jak było ciężko, słychać było na ‘Kabaretach na żywo’.

 

Trudziłem się sporo czasu by ustawić swoją antenę ( Corab 90cm), doregulowując o micrometry. Ostatecznie w  ustawieniach Antena -> Instalacja kanałów mam SNR 100%, AGC 100% przy bezchmurnym niebie. Mimo to w trakcie wczorajszej burzy w Warszawie kilkukrotnie urwało mi sygnał na minutkę, dwie :(

Myślisz, że to mogła być wina nadawcy ?

 

Podałbym parametry z menu diagnostyka -> sprawdzanie sygnału sat, ale nie wiem czemu jak wybieram kanał Polsat HD nr 1, to na liście widzę Nickelodeon 91 - w końcu dla jakiego kanału mam wskazanie w tym momencie? Dla tego co wybrałem (Polsat), czy dla tego co się wyświetla po wybraniu (Nickelodeon) ?

Edytowane przez kuba098
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Posiadam Evoboxa od miesiąca. Jestem z niego zadowolony. Jest tylko jedno ale...Mam problem z funkcją "szukaj". Jakiekolwiek  nie wpiszę hasło w wyszukiwanie audycji, mam za mało wyników. Pomimo prawidłowo działającego epg. Epg jest dostępne na tydzień. Gdy je włączę, słowo kluczowe występuje o wiele więcej razy niż z menu szukaj. W ustawieniach wyszukiwania mam zaznaczone "wszystko" a nie "lokalnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudziłem się sporo czasu by ustawić swoją antenę ( Corab 90cm), doregulowując o micrometry. Ostatecznie w  ustawieniach Antena -> Instalacja kanałów mam SNR 100%, AGC 100% przy bezchmurnym niebie. Mimo to w trakcie wczorajszej burzy w Warszawie kilkukrotnie urwało mi sygnał na minutkę, dwie :(

Myślisz, że to mogła być wina nadawcy ?

To nie wina nadawcy czy Twoja tylko chmury burzowej,jeśli ta trafi się nad Warszawą to może być taka sytuacja że ani sygnał z CP nie dociera do satelity(choć mają zapasowy system nadawczy,ale za blisko W-wy) ani Ty nie będziesz w stanie odebrać sygnału z satelity choć dociera do niej sygnał innych nadawców np. CNN czy bliższy nam TVN,który główne centrum nadawcze ma w Krakowie

Edytowane przez fezuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem dzisiaj nagrywanie programu z Travel Channel HD i przełączyłem wizję na HBO HD po kilu sekundach pojawiła mi się informacja, że program nie został nagrany z powodu utraty sygnału....sprawdzam sygnał na Travel i jest siła 92% i jakość 89% ( nie wiało i nie padało ) o co z tym chodzi ? ma ktoś tak?

Zauważyłem też coś takiego, że oglądając jakiś kanał tv naciskam długo na pilocie "I" żeby wyświetlić parametry danego kanału to czasem jest siła 0% i jakość 0% a normalnie się ogląda  nic nie zacina i nic nie szatkuje, po wyjściu i wciśnięciu jaszcze raz "I" wyświetla się np siła 99 % i jakość 95 % nie kumam tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina nadawcy czy Twoja tylko chmury burzowej,jeśli ta trafi się nad Warszawą to może być taka sytuacja że ani sygnał z CP nie dociera do satelity(choć mają zapasowy system nadawczy,ale za blisko W-wy) ani Ty nie będziesz w stanie odebrać sygnału z satelity choć dociera do niej sygnał innych nadawców np. CNN czy bliższy nam TVN,który główne centrum nadawcze ma w Krakowie

 

To słabo :(

Tak czy inaczej odkąd zmieniłem antenę z tej od CP (chyba 60x70cm) na Corab (95x85) i tak widzę poprawę. Na starej antenie wczoraj nie obejrzałbym nic w ogóle. Kilku minutowe ścięcia sygnału można przeżyć, choć zazwyczaj trafiają się jak oglądam coś tv...

 

A jak to jest z tą diagnostyką ? Wybieram jeden kanał, pokazuje drugi ? Którego kanału dotyczą w takim razie wskazania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Problem z odbiorem występował po Twojej stronie(burza) bo wczoraj cały dzień nie miałem problemu z odbiorem

ja mam też takie chwile,ale jek zwykły kanał to moę przejść na naziemną a ostatnio CP GO też przydać się może :)

 

Ad.2 Tego który masz "na wizji" jeśli  zmienisz kanał (P+/- lub wpisując nr.z klawisza) to dekoder przejdzie do wybranego o pokaże Ci parametry wybranego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś porównać poniższe parametry ze swoimi, proszę. Mierzone dziś w Warszawie przy pochmurnym niebie :)
1. Polsat HD SNR 100% AGC 83% BER 1.00E-09 (wczoraj po przejściu tej najsilniejszej burzy BER był w okolicach 7.00E-06)
72. National Geo SNR 100%, AGC 91% BER 1.00E-09
101. BBC Brit SNR 98% AGC 77% BER 1.00E-09
 
 
Ja do naziemnej nie mam dostępu niestety :(
Szkoda, że w dekoderze nie ma opcji korzystania z CP On the go. Wtedy mógłbym oglądać ok 80 kanałów przez neta na tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to przycinanie nagrań niesamowicie wk..... działa na nerwy.   Zróbcie coś w końcu z tym defektem. Jak nie ma nowego softu to powinniście chociaż wrzucić poprawkę/ łatkę usuwającą problem w sofcie obecnym.

 

Poza tym zauważyłem od dwóch dni nową funkcjonalność: mianowicie na wykonanych nagraniach pisze na czerwono, że nie nagrały się w całości tylko w 99% z powodu utraty sygnału. Oczywiście nagrania są nagrane w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem kabel z HD5500s. Również nie wyświetlał obrazu.

Już myślałem, że to problem HDCP. Ale dziś podłączyłem switch pod dekoder ADB 3831CDX i obraz był. Ten dekoder też ma funkcję HDCP.

Nie wiem w takim razie gdzie szukać rozwiązania. Czy switch z obsługą HDCP rozwiąże problem? Jaki standard HDCP musi być. Widzę, że są od 1.0 do 2.2.

 

Telenoweli ciąg dalszy. Sprzedawca odpisał, że problem może leżeć w tym, że dekodery Polsatu nie przesyłają zasilania po HDMI.

Odesłałem ten switch i zamówiłem inny - który wspiera HDCP. Zobaczymy w czwartek czy to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była burza nad Warszawą z gradobiciem dlatego mogły być problemy z sygnałem. To nie jest problem Twojej lokalnej instalacji, a dosyłu, czyli Uplinku do satelity, który został zakłócony przez gwałtowne załamanie pogody. Zresztą, jak było ciężko, słychać było na ‘Kabaretach na żywo’.

ale ja mam dojsc czesto te piksele przy przelaczaniu programow i nie wierze w to ze nad warszawa jest codzien burza. jeszcze tak jak pisalam jak tylko zaczyna mocniej u mnie padac to brak sygnalu antena 90cm parametry praktycznie wszedzie max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie,ale przed chwilą powtórzyła się jeszcze jedna sprawa o której miałem napisać,ale zapomniałem-otóż już po raz któryś po wybraniu nr. z klawiszy pilota dekoder zmienia kanał,wyskakuje opis z EPG,ale obraz i dźwięk nie istnieją-czarny obraz i cisza,pomaga powrót do poprzedniego lub kanał P+/- i powrót do wybranego i wtedy już działa,teraz miałem to na Kino Polska,ale trafiało się też na innych, to też chyba jakiś błąd,albo coś z moim dekoderem,miał ktoś coś podobnego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...