Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Evoboxa mam od dziś. Samoistnie w trakcie poruszania się pomiędzy różnymi funkcjami zresetował mi się już dziś 3 razy.

Mam pytania:

1. czy jest gdzieś dostępna pełna aktualna lista kanałów wraz z ich numerkami z Hotbirda i Astry jaka tworzy się przy automatycznym skanowaniu Evoboxem?

2. jak włączyć podgląd w PiP innego kanału niż aktualnie oglądany?

3. czy Cyfrowy Polsat zorganizował jakieś forum dla swoich abonentów? Coś co byłoby odpowiednikiem https://forum.ncplus.pl/forum/ nc+.

4. czy udzielający się na tym forum Support Team o nicku support458 to przedstawiciel CP czy ADB?

 

Obsługa dekodera kompletnie nieintuicyjna. Pod tym względem interfejs Carbo z turbodekoderów jest o niebo lepszy.

Wszedłem przed chwilą w jakieś VoD. Jak z tego wyjść? Przełącza mnie cały czas pomiędzy kanałami 999 / 998 / 200 / 150 / 109 potem znowu 999.

Klawisz wstecz nie wychodzi z tego, klawisz Wyjdź nie wychodzi.

Gaszenie dekodera nic nie daje. Po załączeniu dekodera pojawia się czarny ekran z cyferkami 999 na wyświetlaczu..

Pomocy! Jak wydostać się z tego do programów TV?

Czy jest w tym dekoderze coś takiego klawisz "niebieskie n" w dekoderach n-ki. Klawisz którym z każdego menu wraca się do telewizji?

 

Masakra! Jakoś udało mi się wyjść, ale to istny horror.

 

Włączcie sobie kanał 999 i spróbujcie się z tego wydostać

Żadne Wyjdź, czy Wstecz nie działa. Jak dam OK, to CEC wyłącza telewizor. A jak włączam telewizor ręcznie to gasi się dekoder.

 

Wszedłem 2-gi raz w to 999 i już w żaden sposób z tego wyjść nie mogę. Raz gdy nacisnąłem channel+ wszedł mi kanał 1001 chyba z Astry ale samo szybko sam wrócił do 999.

 

Próbuję wyłączyć dekoder z sieci.

 

Niestety znowu wraca do 999 - z planszą "informacje o płatnościach".

Jak z tego wyjść?

 

Udało mi się wyjść do kanałów TV, ale próba wejścia na jakikolwiek kanał powoduje restart dekodera.

 

Po 2 restartach włączył się jakiś kanał z ASTRY. Da się zmieniać kanały. Dekoder odżył. Już nie próbuję chodzić po jego opcjach, bo odwieszanie dekodera zajmuje za dużo czasu.

 

Tego softu chyba jeszcze nikt na poważnie nie testował. Pewnie wzięli jakiegoś emeryta, który parę razy przełączył kanały, dał znać, że działa i poszło.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek3 - włączyłeś sobie listę ulubionych, która u Ciebie składa się tylko z kanałów ustawionych na sztywno przez operatora na wszystkich listach.  Przycisk "ulubione" na pilocie pomoże. Forumowicz @support458 jest osobą związaną z projektem "Evobox" w Cyfrowym Polsacie. 

Nie ma forum specjalnego uruchomionego przez CP, można powiedzieć, że tutaj jest wsparcie przez osobę z CP.

Operator tylko układa listę kanałów dla Hot Birda, Astra już "numerowana" jest według kolejności wyszukania kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacek3 - włączyłeś sobie listę ulubionych, która u Ciebie składa się tylko z kanałów ustawionych na sztywno przez operatora na wszystkich listach.  Przycisk "ulubione" na pilocie pomoże.

Jak wejdę na "kanał" 999, to dekoder na przyciskanie "Ulubione" nie reaguje.

 

Forumowicz @support458 jest osobą związaną z projektem "Evobox" w Cyfrowym Polsacie.

Skoro jest z CP, a nie ADB, to czemu tak upiera się by bronić programistów przed odrobiną pracy związanej z dodaniem obsługi Astry przy instalacji Unicable?

Testowałem wczoraj dość dokładnie różnice w wyświetlaniu obrazu przy ustawieniu dekodera na 1080p i 1080i i nie zauważyłem żadnego pogorszenia jakości kanałów nadawanych w 1080i gdy dekoder pracuje w 1080p, za to oczywiście kanały 720p z Astry przy ustawieniu dekodera na 1080p idą o niebo lepiej. Nie widzę więc żadnego powodu by trzymać dekoder z wyjściem ustawionym na 1080i, do czego @support458 tak bardzo namawiał.  

 

Nie ma forum specjalnego uruchomionego przez CP, można powiedzieć, że tutaj jest wsparcie przez osobę z CP.

Szkoda, bo tu postów jak na lekarstwo w stosunku do pomocy, ze strony userów, na jaką można było liczyć na forum n-ki, gdy pojawiały się ich turbodekodery.

 

Operator tylko układa listę kanałów dla Hot Birda, Astra już "numerowana" jest według kolejności wyszukania kanałów

O.K. Gdzie w sieci jest opublikowana jedna i druga?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Czy ma ktoś może problemy z brakiem EPG dla kanałów Polsat Play, Polsat Cafe, Discovery Science, BBC Earth ?? Na obecną chwilę jest w EPG dla tych kanałów tylko po kilka pozycji w przód- do dzisiejszego popołudnia. Dziur w EPG jest więcej jeśli popatrzyć na wszystkie programy. Tak to bywa z EPG CP, czy coś jest teraz nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBC Earth, Brit, National People, Polsat Cafe HD, H2 HD, LifeTime kończy mi się o 2:00 nad ranem w niedzielę.

mnóstwo tych dziur

 

Ja mam inny problem od pewnego czasu tylko na TNT HD dźwięk ma dość często czkawkę. Sygnał jest prawie idealny.

Na HD7000 w tym samym czasie tego nie ma.

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekoder nie reaguje na naciskanie tego przycisku, gdy oglądam jakiś kanał.
Jedyna reakcja dekodera to mruganie skrajnej prawej diody na jego frontowym panelu.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reaguje ponieważ nie masz żadnych kanałów dodanych do Ulubionych. Żeby włączyć PIP można też nacisnąć przycisk Menu dalej Kanały TV i zatrzymać się na chwilę na wybranych kanale i powinien pojawić się podgląd tego kanału.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reaguje ponieważ nie masz żadnych kanałów dodanych do Ulubionych.

No nie mam.

 

Żeby włączyć PIP można też nacisnąć przycisk Menu dalej Kanały TV i zatrzymać się na chwilę na wybranych kanale i powinien pojawić się podgląd tego kanału.

Nie pojawia się. Jest tylko statyczna miniaturowa stopklatka - obrazek.

 

 

 

Nie reaguje ponieważ nie masz żadnych kanałów dodanych do Ulubionych.

 

Zrobiłem sobie jeden kanał ulubionym. Nacisnąłem klawisz z gwiazdką i faktycznie pojawił się podgląd w PiP, ale równocześnie cała reszta ekranu się wyciemniła i pojawiły się na niej jakieś opisy, tak, że kanału, który jest wyświetlany na pełnym ekranie praktycznie w ogóle nie widać.

Jak usunąć elementy graficzne zasłaniające program wyświetlany na całym ekranie?

 

Szukam jeszcze jak przeglądać fragmenty bufora timeshiftingu w zwolnionym tempie? Przy tenisie na cegle, jak teraz w Rzymie, to konieczna opcja. Jak ją uruchomić?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu odnoszący się do treści innego usuniętego postu. Połączono trzy posty jeden pod drugim powstałe na skutek usunięcia postów znajdujących się pomiędzy nimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do programistów: w opcji długości czasu wyświetlania banera dodajcie 0 i 1 sekundę. To ściemnianie się fragmentów ekranu gdy przełącza się kanały jest bardzo denerwujące. Po zmianie z 4 do 2 sekund jest lepiej, ale dla mnie to i tak za długo.

A jeszcze jedna sprawa, przy nagrywaniu jednego kanału  PIP działa tylko na niektórych kanałach, ale to raczej logiczne

Przy konwerterze dCSS ograniczenie to powinno całkowicie zniknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Zróbcie coś z tym przycinaniem się nagrań bo mnie jasny...... strzeli.

Nie da się oglądać. U mnie przycina dwa-trzy razy na minutę. Dokładnie tego nie śledzę, ale wydaje mi się, że przycina tylko na nagraniach z HBO HD.

Sygnał mam prawidłowy. SNR ponad 16 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy CP oferuje jakąś aplikację na Androida przy pomocy której można by sterować Evoboxem? Chodzi mi o coś takiego jak stare nc+GO do sterowania dekoderami ADB używanymi w nc+. Najchętniej aby miało funkcjonalność Pilota enka, czyli aby zastępowało pilota do dekodera i aby można było tym operować z dowolnego miejsca (w domu i spoza domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie EVOBOX po raz drugi nie nagrał całego programu z powodu "braku sygnału" co jest bzdurą. Niemniej pasek pokazuje, że nagrał cały. W HD7000 było widać co jest nagrane a jaki fragment nie. W EVOBOXIE taka informacja byłaby także mile widziana choć lepiej aby dekoder nie miał problemów z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas nagrywania i zarazem oglądania miałem taki przypadek, że nastąpił brak sygnału, szukałem, kombinowałem a okazało się, że gołąb siadł na antenie a właściwie ramieniu przy konwerterze. Najgorsze jest to, że bezczelny ptak robi to dalej, ale nie tak często :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś również ma problemy z regulacją głośności na niektórych kanałach? Np. 171. Nickelodeon HD i 187. MTV Live HD bez względu na ustawienie głośności na dekoderze do TV wychodzi sygnał o stałej głośności 100%. Dopiero wyciszenie działa. Takich kanałów jest więcej. Wiecie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przy konwerterze dCSS ograniczenie to powinno całkowicie zniknąć.

 

 

Faktycznie. Przy konwerterze dCSS nie zauważyłem do tej pory takiego problemu (PIP), a posiadam go od marca. Co do pozostałych problemów, to nie będę się powtarzał. Większość mam, albo nie zwracałem na nie uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko moje było zwiazane z HDMI CEC ale odpowiedzi satysfakcjonujacej nie mam. Chodzi o to ze po wyłączeniu dekodera z zasilania jest problem z HDMI CEC a dokładnie z sterowaniem głośności. Po 1 włączeniu dekodera telewizor (sony kdl46hx720) włącza sie natomiast juz po wyłączeniu dekodera TV się nie wyłącza i przestaje HDMI CEC działać całkowicie. Też tak macie ? Czy to wina TV, aby wszystko działało musze wejść w ustawienia dekodera obraz i dzwiek włączyć i wyłaczyć HDMI CEC i wszystko wraca do normy. Ale troche to uporczywe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...