Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

spport458 - dziękuje za uznanie.

 

Biorąc jakikolwiek sprzęt rtv uznanych marek (nie będę wymieniał, bo to bezsensu i nie chce robić niepotrzebnej reklamy), pod przyciskiem MENU kryje się funkcjonalność przycisku USTAWIENIA (evobox), a przycisk MENU (evobox) zazwyczaj określany jako SMART/(OKRESLENIE PRODUCENTA).

W dekoderze Evobox oczywiście wszystko poza standardami i na opak :)

 

Wygląd okien MENU, USTAWIENIA i OPCJE  wyciągnięty każdy z innego wiadra. Brak spójności interfejsu. Zamiast tyle kasy przeznaczać na reklamę tego dekodera i opłacone nagrody, to dopracowaliby oprogramowanie.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.  Menu nieintuicyjne i siermiężny pilot z kiepskiego plastiku,  po ciemku obsługiwać nie bardzo się da... Mogły by się wyświetlać nazwy kanałów, zamiast numerów. Mały dysk... Ale poza tym, działa to ok mimo wszystko, nie zawiesił mi się nigdy, programy przełączają się błyskawicznie. Własna kolejność kanałów - bezcenne :)

Moja ocena, to 3,5 / 5

 

Aha

Możliwość nagrywania 3 kanałów i oglądania 4tego z konwerterem unicable - też dobra rzecz! O funkcji CEC, też już pisałem - wł/wył tv wraz z tunerem :)

Edytowane przez Pas Ratunkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba i Daroo: Dzieki za info. Mam dylemat i dlatego pozwoliłem sobie zapytać Was o radę. ps. Ja prędkośc Internetu mam bez zarzutu 46 mbit/sek, więc wiem, ze jest to problem z dekoderem.

 

Dzieki Wstm: chyba w związku z tym zaryzykuję. Mam nadzieję, że jesli mam konwerter 2-wejściowy, to skoro teraz mi odbiera bez problemu (po kontrolnym podłaczeniu innego dekodera), to Evobox nie bedzie wymagal dodatkowego sprzętu?

Tez mam poki co Twina.

1 kabel do evo a 2 do hd7000.

Nie zmienialem konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem niedawno, że dekoder robi mi z jednego nagrania dwie identyczne pozycje na liście nagrań. Dalej to samo. Nikt tego nie ma??

Dzieje się to gdy nagranie jest zaplanowane w trybie nagrań seryjnych. Np. teraz w najbliższy poniedziałek o g. 3.00 na HBO jest drugi odcinek Gry o Tron. Zaplanowało mi dwie pozycje do nagrania tego samego odcinka. Czy to przez to, że HBO HD jest dwa razy na liście kanałów? Chyba tak- HBO jest na 27 i 132. Po jaką cho...rę tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie mogę sobie poradzić z edycją list ulubionych. W jaki sposób przesuwać, przenosić kanały na inne pozycje, po wcześniejszym dodaniu ich do listy ?

Np. kanał TVP1 chcę mieć na pozycji 1, a po dodaniu do listy ulubionych jest np na pozycji 20?

Pomocy.

Menu- kanały tv-ulubione- czekasz chwilę,  po lewej Akcje-Kolejność( zaznacz-ptaszek) potwierdź i przesuń na odp. pozycję i potwierdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

nie mogę sobie poradzić z edycją list ulubionych. W jaki sposób przesuwać, przenosić kanały na inne pozycje, po wcześniejszym dodaniu ich do listy ?

Np. kanał TVP1 chcę mieć na pozycji 1, a po dodaniu do listy ulubionych jest np na pozycji 20?

Pomocy.

 

Rozwiązanie z posta @suchydmg z 13 kwietnia:

 

Klikasz niebieskim przyciskiem "Ulubione"

Otwiera się menu z twoją listą ulubionych

Najeżdżasz na kanał, który Cię interesuje, czekasz chwilę i po lewej stronie pojawia się menu

Klikasz "Akcje" -> "Kolejność", wybierasz kanał (klikasz OK, pojawia się ptaszek)

Przesuwasz na liście w odpowiednie miejsce i czekasz, aż po lewej stronie pojawi się menu, klikasz "Potwierdź"

 

Mam nadzieję, że napisałem wszystkie kroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wyrzucę moje propozycję poprawek w oprogramowaniu które sobie pospisywałem przez dwa tygodnie użytkowania.

 

-PIP w bardziej "tradycyjny" sposob. Główny ekran z dźwiękiem i mały w narożniku tylko z podglądem (chyba że gdzieś przeoczyłem i już jest)

-Możliwość wyłączenia wygaszacza przy pauzie lub ekranach informacyjnych. Mam LCD i nie boję się wypalenia.

-Możliwość ustawienia krótszych czasów przed i po nagraniu. 5min to dla mnie dużo za dużo. Wystarczyła by 1 lub 2 minuty.

-Możliwość wprowadzania danych przez klawiaturę podłączoną pod USB (hasło do wifi i wszelakie wyszukiwarki w dekoderze)

-Skoro dekoder przechowuje system na dysku i nie powinniśmy odcinać mu zasilania nagle to dajcie opcję restartu/wyłączenia pełnego gdzieś w menu. Np na obu tunerach po pierwszej konfiguracji miałem błąd z komunikatem że brak karty mimo iż kanały już dekodował. Czasami restart mógł by być przydatny.

-Edycja kanałów z innego urządzenia niż dekoder była by bajką :) (juz ktoś o tym pisał ale pomysł jest bardzo dobry więc powtarzam ;)

 

To tyle z aktualnych uwag.

 

Swoją drogą dziś wymieniłem dekoder z powodu głośnego dysku i jest dużo lepiej. Model dysku lekko się zmienił.

Był   WDC W5000LUCT-63C26Y0

Jest WDC W5000LUCT-63RC2Y0

 

Rozumiem że wymiana wszystkich dysków na zupełnie inny model byłą by kosztowna dla CP o ile firma Western Digital nie uznaje takiej reklamacji, ale przecież można by je wyciszyć je przy użyciu mat wygłuszających, oczywiście takich które nie powodowały by izolacji termicznej dla dysku a odpowiednio dobrze odprowadzały ciepło. Rozwiązań problemu bez wymiany całego dysku na nowy pewnie można by znaleźć kilka.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem niedawno, że dekoder robi mi z jednego nagrania dwie identyczne pozycje na liście nagrań. Dalej to samo. Nikt tego nie ma??

Dzieje się to gdy nagranie jest zaplanowane w trybie nagrań seryjnych. Np. teraz w najbliższy poniedziałek o g. 3.00 na HBO jest drugi odcinek Gry o Tron. Zaplanowało mi dwie pozycje do nagrania tego samego odcinka. Czy to przez to, że HBO HD jest dwa razy na liście kanałów? Chyba tak- HBO jest na 27 i 132. Po jaką cho...rę tak jest?

Też tak mam. Jak nagrałem 5 sezonów got z hbo3 jako serię, to nagrał mi koło 80 odcinków. Pisałem o tym w tym wątku. Podobnie miałem z archiwum x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, mam ten dekoder i 2 kable podłączone(kiedyś NC+ tam było i było good), gdy nagrywam tvp 1 czy polsat to nie mogę nic innego oglądać, a gdy nagrywam inne kanały to mogę wszystko oglądać. Co jest nie tak? wcześniej ludzie pisali o podobnej rzeczy ale gdy mieli jeden kabel podłączony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Jak nagrałem 5 sezonów got z hbo3 jako serię, to nagrał mi koło 80 odcinków. Pisałem o tym w tym wątku. Podobnie miałem z archiwum x.

No to powinni w sofcie pogrzebać i wyłączyć wyszukiwanie na dublujących się na liście kanałów pozycjach. Np. jak HBO jest na dwóch pozycjach, to jedna z nich powinna być omijana w wyszukiwaniu. A najlepiej gdyby CP powywalał z listy takie duble. To jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich możliwościach dekodera na unicable powinni dać podział ekranu na 4 części i tam powinny lecieć 4 zdefiniowane przez nas kanały - albo gdy coś jest nagrywane to powinien lecieć kanał, który jest nagrywany + pozostałe, lub inne kombinacje - łącznie 4 szt. To byłby najprawdziwszy PIP i jest on pewnie możliwy do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...