Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ponownie będzie zamrożenie obrazu, to raczej świadczy o problemie z dyskiem.

Problemy z zapamiętywaniem ścieżek może świadczyć o uszkodzeniu sytemu plików.

Odłączasz może dekoder z prądu np. na NOC?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jeszcze mi się nie zdarzyło odłączyć go od prądu.

 

Włączyłem jeszcze raz to nagranie. Przesunąłem kawałek dalej, po momencie zamrożenia pojawia się czarny obraz, a potem nagranie wraca do normy.

Mam to samo. Była kiepska pogoda i uciekał sygnał. Może to to. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nabyłem CP z Evoboxem. Chce połączyć się z WiFi. Wybieram automat, nazwę sieci, wpisuję hasło i wywala błąd połączenia. Inne urządzenia łączą się bez problemu. Hasło do wifi wpisuję poprawnie...

 

Jak ułożyć własną listę? - w zasadzie dodałem do ulubionych, ale jak później po nich przeskakiwać? Nadal naciskam 1 i mam Polsat. hmm... Nie wiem też jak ustawiać kolejność kanałów. Czarna magia...

OK

Kolejność już rozkminiłem, ale nadal nie wiem czemu jak wpisuję 1 to wywala polsat, zamiast tvp (które mam w ulubionych na 1)

 

DOSZEDŁEM do tego, ale ergonomia poniżej krytyki...

 

WIFI nadal nie działa...

Edytowane przez Pas Ratunkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poświęcić trochę czasu żeby to wszystko "obcykać". Wiem po sobie. Jak się człowiek nauczy obsługi to potem wyraźnie widać, że niepotrzebnie w tym sofcie dojście do wielu funkcji jest zagmatwane. Mam takie wrażenie, że celowo.....(ale może tylko się tak wydaje) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hehe, pewnie coraz wiecej ludzi zwraca zlom, ktory nadaje sie do serwerowni a nie do miejsca, w ktorym zyja ludzie. Polsat ma dosc i staraja sie utrudnic. Ja po 3 wymianach trafilem na cichy, ale po miesiacu znow chodzi jak traktor. Znow sprobuje wymienic, jak sie nie uda, niech go zabieraja i zrywaja umowe ze swojej winy. Albo niech mi pozwola zmienic dysk na wlasny, jesli dla nich tak ciezko jest w 2016 roku znalezc taki.

 

Wczoraj ogladam nowy odcinek "Game of Thrones" i przy kazdym cichym fragmencie, siedzac na kanapie 3m od dekodera slychac cyk-cyk-cyk cyk-cyk-cyk cyk-cyk-cyk...

 

Mam nadzieje, ze coraz wiecej ludzi bedzie reklamowalo te dekodery - nie dajcie sobie wciskac takiego zlomu.

(poza hdd, dekoder cudowny oczywiscie :) )

Edytowane przez pitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakość sygnału satelitarnego na kanale, z którego był nagrywany ten program.

 

To był kanał HBO3:

Siła sygnału 91%

Jakość sygnału 81%

SNR 13.3 dB

 

Nie znam się kompletnie na TV satelitarnej, więc nie wiem, czy te parametry są OK.

 

Puściłem kilka nagrań na noc, zraz je poprzeglądam.

Edytowane przez otasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hehe, pewnie coraz wiecej ludzi zwraca zlom, ktory nadaje sie do serwerowni a nie do miejsca, w ktorym zyja ludzie. Polsat ma dosc i staraja sie utrudnic. Ja po 3 wymianach trafilem na cichy, ale po miesiacu znow chodzi jak traktor. Znow sprobuje wymienic, jak sie nie uda, niech go zabieraja i zrywaja umowe ze swojej winy. Albo niech mi pozwola zmienic dysk na wlasny, jesli dla nich tak ciezko jest w 2016 roku znalezc taki.

 

Wczoraj ogladam nowy odcinek "Game of Thrones" i przy kazdym cichym fragmencie, siedzac na kanapie 3m od dekodera slychac cyk-cyk-cyk cyk-cyk-cyk cyk-cyk-cyk...

 

Mam nadzieje, ze coraz wiecej ludzi bedzie reklamowalo te dekodery - nie dajcie sobie wciskac takiego zlomu.

(poza hdd, dekoder cudowny oczywiscie :) )

 

Wynika, że faktycznie masz pecha. Mój Evo śmiga super, jestem mega zadowolony, oby jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był kanał HBO3:

Siła sygnału 91%

Jakość sygnału 81%

SNR 13.3 dB

 

Nie znam się kompletnie na TV satelitarnej, więc nie wiem, czy te parametry są OK.

 

Puściłem kilka nagrań na noc, zraz je poprzeglądam.

Nie są to jakieś super parametry. Bo na HBO3 powinieneś mieć bez problemu więcej niż 15db (równe lub więcej daje na tym dekoderze parametr "Jakość sygnału" równą 100%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam fakt, że MENU jest nieintuicyjne, a majstersztykiem jest nazwanie na pilocie 3 różnych przycisków słowami - MENU, USTAWIENIA, OPCJE. Ciekawe jaki geniusz na to wpadł, bo w jeżyku polskim są to wyrazy bliskoznaczne. Przy pierwszym kontakcie z nim, przecierałem oczy ze zdziwienia. Te błędy na pilocie są niejako potwierdzeniem źle zaprojektowanego interfejsu dla Evoboxa.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tych serwisów wola o pomstę. Rozdzielczość tragiczna. O dźwięku już nie wspominając. Same z siebie działają dobrze ale bitrate jest tragiczny.

Qba i Daroo: Dzieki za info. Mam dylemat i dlatego pozwoliłem sobie zapytać Was o radę. ps. Ja prędkośc Internetu mam bez zarzutu 46 mbit/sek, więc wiem, ze jest to problem z dekoderem. 

Na hd7000 tez mam i mialem od dawna z tymi serwisami problem taki jak Ty.

Na evoboxie jest ok.

Dzieki Wstm: chyba w związku z tym zaryzykuję. Mam nadzieję, że jesli mam konwerter 2-wejściowy, to skoro teraz mi odbiera bez problemu (po kontrolnym podłaczeniu innego dekodera), to Evobox nie bedzie wymagal dodatkowego sprzętu?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba i Daroo: Dzieki za info. Mam dylemat i dlatego pozwoliłem sobie zapytać Was o radę. ps. Ja prędkośc Internetu mam bez zarzutu 46 mbit/sek, więc wiem, ze jest to problem z dekoderem.

 

Dzieki Wstm: chyba w związku z tym zaryzykuję. Mam nadzieję, że jesli mam konwerter 2-wejściowy, to skoro teraz mi odbiera bez problemu (po kontrolnym podłaczeniu innego dekodera), to Evobox nie bedzie wymagal dodatkowego sprzętu?

Ja mam światłowód. Praktycznie stała prędkość. Nic to nie daje bo albo nadawca albo odbiorca przycina. Oni muszą to zmienić. Bez tego ani rusz. Dekoder sam w sobie jest w stanie dać piękny obraz i dźwięk. Pozdrawiam.

Ja mam światłowód. Praktycznie stała prędkość. Nic to nie daje bo albo nadawca albo odbiorca przycina. Oni muszą to zmienić. Bez tego ani rusz. Dekoder sam w sobie jest w stanie dać piękny obraz i dźwięk. Pozdrawiam.

Ja też mam 2 kable jeszcze po NC+ . U mnie wszystko chodzi jak należy. Kwestia ustawienia anteny. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam światłowód. Praktycznie stała prędkość. Nic to nie daje bo albo nadawca albo odbiorca przycina. Oni muszą to zmienić. Bez tego ani rusz. Dekoder sam w sobie jest w stanie dać piękny obraz i dźwięk. Pozdrawiam.

Ja też mam 2 kable jeszcze po NC+ . U mnie wszystko chodzi jak należy. Kwestia ustawienia anteny. Pozdrawiam.

Jeszcze raz dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam fakt, że MENU jest nieintuicyjne, a majstersztykiem jest nazwanie na pilocie 3 różnych przycisków słowami - MENU, USTAWIENIA, OPCJE. Ciekawe jaki geniusz na to wpadł, bo w jeżyku polskim są to wyrazy bliskoznaczne. Przy pierwszym kontakcie z nim, przecierałem oczy ze zdziwienia. Te błędy na pilocie są niejako potwierdzeniem źle zaprojektowanego interfejsu dla Evoboxa.

Masz racje ten dekoder nie jest dla Ciebie :)

dekoder ma tylko jedną drobną wadę: nie mogę w nim wyszukać ESP HD ze starego tp. A tak wszystko jest ok.

Kanał został wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...