Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

support458 wczoraj sprawdzalem na HBO Go w CP i nc+ na tym samym filmie i równocześnie: w nc+ były dostepne napisy a CP nie.

 

W aplikacji HBO GO w Evobox napisy są dostępne jeśli wybierze się oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Jaka jest pełna specyfikacja wyjścia HDMI w dekoderze EVOBOx?

 

HDMi 1.4b https://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie uwagi:

1. Przy pierwszym wspomnieniu w materiale o możliwości korzystania z sygnału Unicable pada uwaga/przypomnienie dotyczące, jak wynika z kontekstu, standardu Unicable, że nie obsługuje on protokołu DiSEqC w związku z czym nie daje możliwości korzystania z sygnału z 2 satelitów.

 

W rzeczywistości technologia Unicable nie wprowadza ograniczeń w korzystaniu z protokołu DiSEqC (zgodnie z EN50494) i w korzystania z sygnału z 2 satelitów. Jest sporo multiswitchy z wyjściami Unicable dostarczających sygnał z 2 satelitów.

 

Być może jest jakieś hardware'owe ograniczenie Evoboxa dotyczące DiSEqC i obsługi 2 satelitów przy korzystaniu z sygnału Unicable. A może to problem wynikający z niedopracowania oprogramowania Evoboxa? Przedstawiciel CP twierdzi w tym wątku, że ten problem będzie na zawsze, co sugeruje, że wynika z ograniczeń sprzętowych Evoboxa, ale unika odpowiedzi wprost na moje pytanie o to: https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/page-125?do=findComment&comment=1124864

 

2. Jest w materiale informacja, ze Evobox używa do 8 kanałów Unicable. Czy to prawda? Nie 4? Jeśli faktycznie 8, to do czego będą używane? Streaming do urządzeń zewnętrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chodzi tylko o aktualne możliwości SW dekodera. Po wybraniu czegokolwiek z Unicable przy instalacji znika możliwość ustawienia DiSEqC, sam Unicable pozwala na DiSEqC, być może zaszło tu niedoprecyzowanie.

2. W Unicable I z 4 kanałów, Unicable II (dCSS) ma pozwolić na więcej - same konwertery 24 niezależne sygnały, dekoder wykorzysta 8 (informacja z moich źródeł w CP).

 

EDIT: W sumie to było o tym w wątku, np. tu: https://forum.satkurier.pl/topic/13696-dekoder-evobox-pvr/?view=findpost&p=1090022

Także potwierdzenie już jest ;) Evobox PVR jest gotowy do obsłużenia 8 niezależnych sygnałów, aktualnie przy Unicable I aktywne są 4 tunery/demodulatory. Dodatkowe informacje znajdziecie wpisując dCSS w wyszukiwarkę będąc w tym temacie ;)

 

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby materiał zawierał informacje sprawdzone i był wolny od błędów, ale jeśli coś przemknęło, to przepraszam z góry, będziemy korygować jeśli będzie taka potrzeba ;) Część 2 powinna pójść on-line dziś po południu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chodzi tylko o aktualne możliwości SW dekodera. Po wybraniu czegokolwiek z Unicable przy instalacji znika możliwość ustawienia DiSEqC, sam Unicable pozwala na DiSEqC, być może zaszło tu niedoprecyzowanie.

Oby faktycznie w Evoboxie była to tylko sprawa software'u, bo to dawałoby szansę na zmianę w przyszłości i obsługę obu satelitów przez Unicable.

 

Jak będziecie robić testy szybkości przełączenia się kanałów w zależności od używanej instalacji antenowej (jedna antena klasyczna, 2 klasyczne, Unicable), to zróbcie to tak, by wyłowić jakie są czasy przełączeń kanałów przy zmianie transpondera.

Optymalnie byłoby zaprogramować na 5 kolejnych pozycjach 5 kanałów, każdy z innego transpondera. I później na każdej z wersji instalacji antenowej sfilmować szybkość przełączania pomiędzy tymi kolejnymi 5-mioma kanałami. W przypadku testów z Unicable II wypadałoby zaprogramować co najmniej 9 kanałów z różnych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się nie chcę spekulować, ale może chodzić bardziej o wsparcie dCSS? Nie zaglądałem w standardy i dokumenty normatywne, ale dla Unicable II sprawa z dwiema pozycjami satelitarnymi (o ile w ogóle możliwa) może się znacznie komplikować. Raczej stawiałbym, że to temat SW i wypadkowa pewnych uproszczeń oraz unikania ryzykownych, potencjalnie problematycznych kombinacji sprzętowych - to jednak dekoder dedykowany i jak w każdym dedykowanym idzie się na pewne kompromisy... Choćby wpisanie na sztywno modeli LNB zamiast opcji wpisywania częstotliwości Unicable każe iść tą ścieżką rozumowania. Ma być prosto i pewnie, a nie efektownie ;) Wiesz - na takiej samej zasadzie można byłoby zapytać czemu Evobox nie wspiera DiSEqC 1.2 i USALS? ;) No niestety - nie bronię operatora, ale to nie będzie sprzęt w 200% uniwersalny dla każdego - i abonenta i DX-era. Ty jesteś tak po środku ;) Natomiast trzymam kciuki, że jeśli tylko to możliwe, żeby nastąpiła zmiana w tej kwestii i aktywacja przełączania pozycji satelitarnych dla Unicable I i gorąco zachęcam do tego Cyfrowy Polsat - jak już szaleć, to na całego ;)

 

Aktualnie nie mamy dostępnego konwertera dCSS, dlatego testy Unicable II w tym momencie nie są planowane. Zasięgnę języka, czy dostarczenie takiego LNB byłoby możliwe, ale zastrzegam, że nawet jeśli, to w tej chwili nie ma ich w APS (zgodnie z moją wiedzą), co oznacza, że byłby to test czysto teoretyczny w warunkach w tym momencie jeszcze nieosiągalnych dla abonentów. Kolejne części skupią się głównie na Unicable I dostępnym "od ręki", który jest już naprawdę całkiem niezłym "wypasem" - myślę, że z nagrywania 3 kanałów i oglądania czwartego z transponderów na różnych pasmach i polaryzacjach jednak nie korzysta aż tak wiele osób, więc już to, co daje Unicable I jest naprawdę mocne.

 

Natomiast wprowadzenie dCSS będzie poważną rewolucją w branży, zabrzmię może patetycznie, ale to jest skok technologiczny o epokę naprzód. Jednym przewodem będzie można dostarczyć sygnał do urządzeń w całym domu i to gotowy do obsługi wielu głowic w jednym odbiorniku. Nawet nie wiem, czy sam Cyfrowy Polsat zdaje sobie sprawę jak duży to krok na przód... To może nawet więcej niż wprowadzenie HD. Wyrzuca do śmieci całą logikę instalacji satelitarnych stosowaną od dziesięcioleci. Nie spodziewałem się, że to akurat Cyfrowy Polsat zrobi ten krok... Evobox PVR jest pierwszym dekoderem na rynku w Polsce i może nawet Europie, który robi faktyczny użytek z dCSS i zmienia zasady budowania instalacji satelitarnych.

 

Nawet jeśli nie uda się tego zrobić od razu, to do dCSS wrócimy i będziemy prezentować tą technologię w oparciu o Evobox PVR w niedalekiej przyszłości - temat jest w toku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Evobox'a od niedawna. Używam Unicable'a. Na zdecydowanej większości kanałów mam SNR na poziomie 13 dB. Zauważyłem następujące problemy:

 

1. Czasami podczas nagrywania i jednoczesnego oglądania innego kanału w prawym górnym rogu ekranu pojawia się komunikat, iż nie nagrano programu z powodu braku sygnału, w tym samym czasie znika obraz na oglądanym kanale (dźwięk zostaje). Aby przywrócić obraz na oglądanym kanale muszę przełączyć na inny kanał. Powtarza się to dwu-, trzykrotnie w ciągu ok. półtorej godziny. Zaglądam w czasie nagrywania na listę nagrań i przy nagrywanym programie jest informacja ( na  czerwono), że np. "nagrano program w 42% z powodu braku sygnału". Po zakończeniu nagrywania żadnych komunikatów już nie ma. Za to przy odtwarzaniu następuje permanentna pauza (brak obrazu i dźwięku) - by nagranie ruszyło dalej muszę przewinąć je do przodu.

 

2. Klatki z nagrania nie są w ogóle zsynchronizowane ze znacznikiem czasu nagrania.

 

3. Mam ustawiony zapas czasowy w nagraniach. Evobox nie umie tego, czego niedawno "nauczył" się PVR7000. Mianowicie PVR7000 nagrywa następujące po sobie programy z jednego kanału w odpowiedniej ilości nagrań (2 odcinki  nagrywa całkowicie w 2 plikach). Evobox podobnie, z tym że początkowy fragment z drugiego nagrania jest na końcu pierwszego nagrania. Czyli PVR7000 w tym przypadku do nagrania używa jednego pasma, a Evobox dwa pasma.

 

4. Czasami przy wychodzenia z menu nagrań wyświetla się baner informacyjny z numerem kanału 1 i logiem Polsatu. W rzeczywistości pojawia się ostatnio oglądany kanał.

 

5 Przewijanie nagrań nie jest płynne - żabkuje.

 

6. Wyszarzone litery nie są zbyt widoczne, np. pozostały czas nagrania na banerze informacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Evobox'a od niedawna. Używam Unicable'a. Na zdecydowanej większości kanałów mam SNR na poziomie 13 dB. Zauważyłem następujące problemy:

 

1. Czasami podczas nagrywania i jednoczesnego oglądania innego kanału w prawym górnym rogu ekranu pojawia się komunikat, iż nie nagrano programu z powodu braku sygnału, w tym samym czasie znika obraz na oglądanym kanale (dźwięk zostaje). Aby przywrócić obraz na oglądanym kanale muszę przełączyć na inny kanał. Powtarza się to dwu-, trzykrotnie w ciągu ok. półtorej godziny. Zaglądam w czasie nagrywania na listę nagrań i przy nagrywanym programie jest informacja ( na  czerwono), że np. "nagrano program w 42% z powodu braku sygnału". Po zakończeniu nagrywania żadnych komunikatów już nie ma. Za to przy odtwarzaniu następuje permanentna pauza (brak obrazu i dźwięku) - by nagranie ruszyło dalej muszę przewinąć je do przodu.

 

 

3. Mam ustawiony zapas czasowy w nagraniach. Evobox nie umie tego, czego niedawno "nauczył" się PVR7000. Mianowicie PVR7000 nagrywa następujące po sobie programy z jednego kanału w odpowiedniej ilości nagrań (2 odcinki  nagrywa całkowicie w 2 plikach). Evobox podobnie, z tym że początkowy fragment z drugiego nagrania jest na końcu pierwszego nagrania. Czyli PVR7000 w tym przypadku do nagrania używa jednego pasma, a Evobox dwa pasma.

 

 

 

Ja się spotkałem jak na razie  z podobnym problemem na jednym z moich nagrań. Przy czym miałem komunikat iż "nagrano 98% z powodu niedostępności programu." I w dwóch miejscach nagrania były dwie krótkie "plamy". Zauważyłem że gdy dojdzie do problematycznego miejsca mimo że czas na banerze i wyświetlaczu dekodera się nie zmienia jeśli poczekam, to po chwili nagranie będzie kontynuowane z ominięciem części nagranego programu.

 

A co do pkt 3 to chodzi ci o to ze nagrania w godzinach np 16:00-17:00 i 17:00-18:00 przy ustawieniu na 5min przed i po nagrało ci 15:55-17:05 i 17:05-18:05?

 

U mnie to wystąpiło na History HD gdzie sygnał mam na poziomie 13.1dB

Edytowane przez jordan87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale fragment nagrania się dubluje. Przykładowo przy nagrywaniu o tej samej godzinie (20-21 i 21- 22) seriali z np. HBO3, AXN i Comedy Central, dekoder będzie miał do nagrania ok 21.00 6 programów - nagra początek odcinka rozpoczętego o 21.00 na końcu nagrania rozpoczętego o 20.00 (3 odcinki) oraz zacznie nagrywać 3 kolejne seriale rozpoczęte o 21.00 na nowych pozycjach. Nie wiem czy da radę. Przepraszam za masło maślane  :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Evobox'a od niedawna. Używam Unicable'a. Na zdecydowanej większości kanałów mam SNR na poziomie 13 dB. Zauważyłem następujące problemy:

 

1. Czasami podczas nagrywania i jednoczesnego oglądania innego kanału w prawym górnym rogu ekranu pojawia się komunikat, iż nie nagrano programu z powodu braku sygnału, w tym samym czasie znika obraz na oglądanym kanale (dźwięk zostaje). Aby przywrócić obraz na oglądanym kanale muszę przełączyć na inny kanał. Powtarza się to dwu-, trzykrotnie w ciągu ok. półtorej godziny. Zaglądam w czasie nagrywania na listę nagrań i przy nagrywanym programie jest informacja ( na  czerwono), że np. "nagrano program w 42% z powodu braku sygnału". Po zakończeniu nagrywania żadnych komunikatów już nie ma. Za to przy odtwarzaniu następuje permanentna pauza (brak obrazu i dźwięku) - by nagranie ruszyło dalej muszę przewinąć je do przodu.

 

2. Klatki z nagrania nie są w ogóle zsynchronizowane ze znacznikiem czasu nagrania.

 

3. Mam ustawiony zapas czasowy w nagraniach. Evobox nie umie tego, czego niedawno "nauczył" się PVR7000. Mianowicie PVR7000 nagrywa następujące po sobie programy z jednego kanału w odpowiedniej ilości nagrań (2 odcinki  nagrywa całkowicie w 2 plikach). Evobox podobnie, z tym że początkowy fragment z drugiego nagrania jest na końcu pierwszego nagrania. Czyli PVR7000 w tym przypadku do nagrania używa jednego pasma, a Evobox dwa pasma.

 

4. Czasami przy wychodzenia z menu nagrań wyświetla się baner informacyjny z numerem kanału 1 i logiem Polsatu. W rzeczywistości pojawia się ostatnio oglądany kanał.

 

5 Przewijanie nagrań nie jest płynne - żabkuje.

 

6. Wyszarzone litery nie są zbyt widoczne, np. pozostały czas nagrania na banerze informacyjnym.

 

Potwierdzam u siebie pkt. 1 i 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki  :)

w kwesti jakosci dzwieku cos sie zmieni? (przynajmniej na polskiej sciezce jest slabo)

Tak ale to wymaga czasu.

Wideotest: dekoder EVOBOX PVR - cz. II instalacja - SAT Kurier TV

 

Druga część testu wideo dekodera EVOBOX PVR platformy Cyfrowy Polsat, w której redaktor magazynu telewizji cyfrowej SAT Kurier, Konrad Dąbek, pokazuje przebieg procesu instalacji tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Hmmm... Nawet nie wiem co Wam przekazać... (prawie wszystko jest w tym temacie :wink: )...

Może od początku?

Od niedawna posiadam ofertę z CP (od 09.02.16 - (przesiadka z nc+ i dekoder mediabox) i niestety jestem trochę rozczarowany...

1. potwierdzam wszystkie opinie nt. hdd w evobox - już 2 dekoder (hdd jest głośniejszy niż wentylatorek w amplitunerze!!!)

2. (subiektywna opinia) - menu jest zbyt zagmatwane (dublowanie funkcji i klawisze pilota bez znaczenia...)

3. (subiektywna opinia) - jakość dźwięku ...

4. time shift lub pvr... - masakra!!! (wiecie o co chodzi!!!) 

5. potwierdzam wszelkie niedogodności związane z użytkowaniem konwertera typu np. twin po starej instalacji np. z "n" lub z "nc+"

... na koniec, dodam, że od prawie miesiąca używam konwertera dcss-lnb slr-1 i mam prawie te same problemy co Wy...??? (to do CP było)

 

P.S. 1 - Jeśli chodzi o fizyczne odłączenie od źródła zasilania (wtyczka won z gniazdka) to chyba jakaś bzdura!!!

P.S. 2 - APS są faktycznie do kitu...

P.S. 3 - instalator stwierdził, że dcss, to nie unicable i zainstalował splitera... :-)

Edytowane przez yogin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...