Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam kolejny problem z dekoderen evobox. Dekoder po ustawieiu kanalu dziala okolo 2-3minuty po czym wszystko znika, obraz jest czarny. Nie dzialaja przewijanie, jak byla ustawiona live pause nie daje sie ani prewinac do przodu ani do tylu. Jedyne, co dziala to zmiana kanalu. Po zmianie przelacza sie na kolejny kanal i zaczyna dzialac. Przez okolo 2-3 minuty jest O, po czym dekder znowu "łapie ciemnosc".. I tak w kółko,

Czy ktos z was czegos takiego doswiadczyl na swoim dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nie zasadnym by było, by przycisk na dekoderze podczas nagrywania świecił się na czerwono a nie na niebiesko? Gdzie się nie spojrzy to czerwony kolor jest kojarzony z nagrywaniem, a gdy dekoder jest wyłączony nie ma potrzeby by się świecił.

 

No właśnie, też mnie to zdziwiło. :roll:

Tak jak piszesz, w zasadzie wszędzie, w każdym sprzęcie nagrywającym, nagrywanie sygnalizowane jest zazwyczaj albo czerwonym napisem "REC" albo większą czerwoną kropką (czy tam kółkiem, jak to woli ;)) będącą właśnie symbolem nagrywania. Taki sam czerwony symbol zazwyczaj znajdujemy też na pilocie do urządzenia nagrywającego.

W przypadku EVOBOX'a, pierwszy raz spotykam się z sytuacją, gdzie nagrywanie sygnalizowane jest na niebiesko... :crazy:

 

A jeśli chodzi o poruszany w niniejszym wątku temat dysku twardego wbudowanego w EVOBOX'ie to w tym dekoderze, którzy posiadają moi rodzice, dysk "chodzi" bardzo cichutko, praktycznie bezgłośnie. Żadnego terkotania, ani innych tego typu dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz małe doświadczenie w użytkowaniu zaawansowanego sprzętu elektronicznego ;)

Kolor czerwony diody na obudowach urządzeń zazwyczaj sygnalizuje stan czuwania lub włączenia zasilania urządzenia.

W interfejsie użytkownika kolor czerwony sygnalizuje stan nagrywania, co jest ogólnie przyjętym standardem.

Przyjęcie koloru niebieskiego na obudowie Evobox podczas nagrywania jest rozwiązaniem intuicyjnym, które niezależnie od stanu pracy dekodera jednoznacznie informuje o trwającym w tle nagraniu .

Będzie to b. istotne dla osób, które korzystają ze stanu głębokiego Czuwania, a zaprogramowały nagranie.

Nie zdziwią się dlaczego dekoder nie jest wyłączony :)

BTW wszelkie informacje o kolorach diody led są w instrukcji obsługi...

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kolejny problem z dekoderen evobox. Dekoder po ustawieiu kanalu dziala okolo 2-3minuty po czym wszystko znika, obraz jest czarny. Nie dzialaja przewijanie, jak byla ustawiona live pause nie daje sie ani prewinac do przodu ani do tylu. Jedyne, co dziala to zmiana kanalu. Po zmianie przelacza sie na kolejny kanal i zaczyna dzialac. Przez okolo 2-3 minuty jest O, po czym dekder znowu "łapie ciemnosc".. I tak w kółko,

Czy ktos z was czegos takiego doswiadczyl na swoim dekoderze?

 

Tak, przed godziną, ale tylko jeden raz. Czarny ekran na kanale 3. Po zmianie kanału 3-ka działa poprawnie jak i inne. Na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

support458 napisał:

Zrób jescze jedną próbę. Podłącz ten multiswitch tylko do konwertera a dekoder bezpośrednio do wejścia SCR, zmień typ konwertera w dekoderze. Tradycyjny multiswitch odłącz.

Jeśli zadziała, to znaczy, że trzeba wstawić pomiędzy dekoder a wejście SCR separator napięcia stałego.

W karcie katalogowej jest coś takiego jak Power Inserter. Zapytaj sprzedawcę o co chodzi z zasilaniem.

Po zmianie typu konwertera na Unicable, odczyt parametrów sygnału może pojawić się z pewnym opóźnieniem.

 

 

 

Jeśli test będzie negatywny, to wymień na coś takiego http://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-80491S-Emme-Esse%2C-4-Receivers/6348

Multiswitch zostal wymieniony na model z podanego linka. Zadzialalo od pierwszego podlaczenia :) Niniejszym potwierdzam, ze multiswitch z powyzszego linka dziala z evoboxem, natomiast ten model: Multiswitch Unicable 9730 - 4/1 Johansson - nie dziala.

Edytowane przez legzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko w ustawieniach sieci Wi-Fi masz tam WEP, WPA i WPA2 oprócz tego dodatkowo masz do wyboru AES lub TKIP. Od siebie dodam, że u mnie ustawione jest na WPA2 i AES i 5GHz urządzenia się łączą ze sobą bez problemu.

Edytowane przez DarekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko w ustawieniach sieci Wi-Fi masz tam WEP, WPA i WPA2 oprócz tego dodatkowo masz do wyboru AES lub TKIP. Od siebie dodam, że u mnie ustawione jest na WPA2 i AES i 5GHz urządzenia się łączą ze sobą bez problemu.

Dekoder laczy sie automatycznie z routerem  i jedyne co moge wybrac to moja i siec i wtedy wpisac haslo. Chyba, ze sprobuje polaczyc sie manualnie.

Edytowane przez BasiaM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko w ustawieniach sieci Wi-Fi masz tam WEP, WPA i WPA2 oprócz tego dodatkowo masz do wyboru AES lub TKIP. Od siebie dodam, że u mnie ustawione jest na WPA2 i AES i 5GHz urządzenia się łączą ze sobą bez problemu.

jaki masz kanał na 5 GHz i jaki kraj ustawiłeś na  routerze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz kanał na 5 GHz i jaki kraj ustawiłeś na  routerze ??

PL i kanał 40 albo 44 nie pamiętam, w pracy teraz siedzę. W moim bloku na 2,4 za dużo ludzi siedzi i zawsze z kimś bym się zazębiał. Żaden kanał nie jest wolny a 1, 6 i 11 to wiodą prym :)

Edytowane przez DarekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Strona 18. Podłącz komputer i zobacz jaki adres w połączeniach sieciowych otrzymuje komputer

http://www.cisco.com/c/dam/en/us/td/docs/video/at_home/Cable_Modems/3900_Series/OL-29509-01.pdf

 

Da się dostać do ustawień na swój login i hasło.

 

lub 

 

Trzeba odłączyć kabel z vectry i na lanie zrestartować router (przytrzymać reset aż wszystkie diody się zaświecą)

Później 192.168.0.1 login i hasło PUSTE. Po zalogowaniu się trzeba zmienić hasło i login na swoje, oraz można zmienić ustawienia wifi. Po wszystkim wyłączyć z prądu, podpiąć kabel z vectry i włączyć. 

 

Do sprawdzenia adresu możesz zrobić tak:

Na kalwiaturze: WIN+R.

Wpisujesz : cmd

i dalej wpisujesz; ipconfig /all 

 

ENTER

 

Podaj co wypluł komputer.

Edytowane przez Fotodetektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model routera: Cisco, EPC3928. Dostawca internetu: vectra. Nie moge polaczyc kablem dlatego kupilam router z WiFi

Musisz zadzwonić do Vectry i się dowiedzieć, jaki jest limit jednocześnie podłączonych urządzeń Wi-Fi, zazwyczaj to 4.

Najlepiej jest zrezygnować z urządzenia Vectry i podłączyć własny router do routera Vectry wtedy limitu nie będzie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL i kanał 40 albo 44 nie pamiętam, w pracy teraz siedzę. W moim bloku na 2,4 za dużo ludzi siedzi i zawsze z kimś bym się zazębiał. Żaden kanał nie jest wolny a 1, 6 i 11 to wiodą prym :)

Generalnie na 2,4 GHz da się stworzyć maksymalnie 3 niezależne i w pełni niezakłócające się sieci - na kanałach 1, 6 i 11. Każda dodatkowa sieć powoduje większe już mniejsze zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kolejny problem z dekoderen evobox. Dekoder po ustawieiu kanalu dziala okolo 2-3minuty po czym wszystko znika, obraz jest czarny. Nie dzialaja przewijanie, jak byla ustawiona live pause nie daje sie ani prewinac do przodu ani do tylu. Jedyne, co dziala to zmiana kanalu. Po zmianie przelacza sie na kolejny kanal i zaczyna dzialac. Przez okolo 2-3 minuty jest O, po czym dekder znowu "łapie ciemnosc".. I tak w kółko,

Czy ktos z was czegos takiego doswiadczyl na swoim dekoderze?

Witam wczoraj na kanale 48 miałem to samo ,identycznie wkurzyłem sie przerzuciłem na inny kanał i czekałem i nic ,po chwili dałem na 48 i znowu tak działo sie z 1 godzinę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...