Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam ale po prostu nie mam funkcji CEC i telewizor plazma LG 42PQ2000 a z tego co piszecie tylko funkcja CEC umozliwia wlaczanie jednym pilotem dekodera i TV

Z tym "tylko" bym nie przesadzał. Nowe modele samsungów mają specjalne "przedłużki": do urządzeń połaczonych z tv i nawet funkcja CEC nie jest potrzebna do jednoczesnego sterowania jednym pilotem tv i tunerem. I co ciekawe działa to również z evoboksem.

Edytowane przez teddy58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz raz przycisk Ulubione (niebieski) na pilocie i już masz wyświetloną listę Ulubione w menu KANAŁY TV. Wybierasz kanał jaki chcesz oglądać i OK.

Od tego momentu jak wywyołasz na live listę przez OK. masz wyświetlaną listę Ulubione.

Można też z poziomu Media Bara.

Oglądając kanał live naciskasz strzałka w lewo następnie w prawo przechodzisz na WSZYSTKIE naciskasz OK. i wybierasz z listy ULUBIONE.

Oczywiście wcześniej musisz dodać do listy Ulubionych przynajmniej jeden kanał. :)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość użytkownik100

najlepszy przykład jak nawet prosta i działająca rzecz  (wcześniej wciśniecie tylko jednego przycisku), można skomplikować i spierniczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "tylko" bym nie przesadzał. Nowe modele samsungów mają specjalne "przedłużki": do urządzeń połaczonych z tv i nawet funkcja CEC nie jest potrzebna do jednoczesnego sterowania jednym pilotem tv i tunerem. I co ciekawe działa to również z evoboksem.

Jaki masz model samsunga? Właśnie byłem ciekaw czy przez tą funkcję obsłużę Evoboxa.

Ja mam Samsunga H6500

Używasz wtedy pilota Smart Control czy tradycyjnego na podczerwień? Czy ma pełną funkcjonalność czy tylko część funkcji obsługuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz raz przycisk Ulubione (niebieski) na pilocie i już masz wyświetloną listę Ulubione w menu KANAŁY TV. Wybierasz kanał jaki chcesz oglądać i OK.

Od tego momentu jak wywyołasz na live listę przez OK. masz wyświetlaną listę Ulubione.

Można też z poziomu Media Bara.

Oglądając kanał live naciskasz strzałka w lewo następnie w prawo przechodzisz na WSZYSTKIE naciskasz OK. i wybierasz z listy ULUBIONE.

Oczywiście wcześniej musisz dodać do listy Ulubionych przynajmniej jeden kanał. :)

Dziękuję. Proste jak drut

 

 

Dziękuję. Proste jak drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model samsunga? Właśnie byłem ciekaw czy przez tą funkcję obsłużę Evoboxa.

Ja mam Samsunga H6500

Używasz wtedy pilota Smart Control czy tradycyjnego na podczerwień? Czy ma pełną funkcjonalność czy tylko część funkcji obsługuje?

UE48H6700 - używam Smart Control. Wg mnie ma pełną funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wczesniej ze bede mogl ogladac z pendriva filmy i muzyke na Evobox-ie a tu znow kaszana po wlozeniu do wejscia USB pendrive sie swieci ale zie aktywnego nie widzi moze ktos wie kiedy wejscie USB be

przepraszam za bledy moze ktos z forumowiczow wie kiedy bedzie aktywne wejscie USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to sie nazywa zaawansowany technologiczmie dekoder a z tego co wiem niektore dekodery NC+ maja aktywne wejscia USB i mozna z nich korzystaci deuga sprawa ktos mi powiedzial ze w dekoderach NC+ jest youtube a w w Evobox-ie nie ma

 

Port USB w Evobox będzie aktywny od kolejnej wersji oprogramowania.

Więcej na ten temat dowiesz się w odpowiednim czasie.

W NC+ nie ma You Tube ponieważ taki player jest konkurencją dla usług operatora. Player YouTube, jest w urządzeniach niebrantowanych takich jak np. telewizory, gdzie producentowi zależy aby jego produkt był atrakcyjny a on zarobi na sprzedaży.

Swoimi parametrami przypomina dekoder wifiBOX+ ktory jest w NC+ ale brakuje mu Media Playera szkoda bobylby konkurecja dla NC+ moze kiedys CP pomysli o Media Playerze

Poczytaj trochę ten wątek, kolejne Twoje posty świadczą o tym, że nie masz pojęcia o parametrach tego i innych dekoderów.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniłem konwerter na unicable to te 4 częstotliwości muszę ręcznie zaprogramować.

Wybierasz model konwertera z listy w ustawieniach anteny, to wszystko.Po zmianie konfiguracji anteny warto wykonać instalację kanałów. Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry instalacji po wymianie sprzętu.

Antena 80cm no name

Konwerter IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP

 

Parametry

101 BBC 99/74/13

115 TVN HD 93/86/13.7

149 Paramount Channel HD 78/65/11.9

25 CI Polsat 84/62/11.8

 

Moglo być lepiej ale po zainstalowaniu sprawdzałem to wyższe wartości były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja antena nie jest optymalnie ustawiona, można jeszcze troszkę wycisnąć z anteny 80cm :).

Ale nie jest źle, oby wszyscy mieli przynajmniej takie parametry.

Jedną z anten mam również 80 cm z konwerterem Unicable, pomiar sprzed chwili:

  • BBC Brit - 96/81/13.4
  • TVN HD - 96/98/14.8
  • Paramount Channel HD - 96/74/12.7
  • CI Polsat - 96/66/12.0
Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...