Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednego czego brakuje jeszcze to np. log kanałów dodanych z po za listy CP, jak np. Power TV czy Vox Music.

Dlaczego mają być loga? To są kanały spoza oferty CP.

 

Sądzisz, że CP będzie trzymać i aktualizować kilkaset kanałów FTA z całego satelity?

Bo może kiedyś ktoś będzie chciał je dodać do swojej listy, ogarnij się :chair:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mają być loga? To są kanały spoza oferty CP.

 

Sądzisz, że CP będzie trzymać i aktualizować kilkaset kanałów FTA z całego satelity?

Bo może kiedyś ktoś będzie chciał je dodać do swojej listy, ogarnij się :chair:

Miałem tylko na myśli polskie stacje FTA, które nie są na liście CP, a jest ich tylko kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkało mnie dzisiaj! Tuner do najnowszej wersji sam się zaktualizował i nie sądziłem, że 9-letnia plazma Panasa jest w stanie pokazać taki obraz! Normalnie fantastyczny :brawo: Super, że pojawiła się opcja modyfikacji ulubionych. Kolejna sprawa - szybkość przełączania kanałów na ULUBIONYCH jest WZOROWA! Zdarza się, że obraz zdąży się pojawić zanim pojawi się info o kanale. Coś niesamowitego! Przepraszam za te emocje - ale na gorąco opisuję co w mojej opinii rzuca się w oczy. Niestety - brakuje mi wciąż obsługi dysku i DLNA... Czy przed świętami coś się zadzieje w tym temacie? No i jeszcze taka drobnostka - albo coś przeoczyłem, albo po aktualizacji pojawiły się na liście PVR usunięte wcześniej nagrania. Sprawdźcie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich dekoderach jest identyczna.

Nie zgodze sie.

Na starszym hd7000 hbo go nie tnie sie w menu ani cp vod tez nie. Na evoboxie zadne ruchy nie sa plynne.

Co do obrazu to na 1.5.2 tez nie narzekalem.

Roznicy wiekszej nie widze przy tej jakosci filmow.

Obecnie nastawilem tv na 1080i jak kolega support radzil.

Wyzej wstawilem fotki.

Ostrosc taka sama jak na 1.5.2.

Sami wzroku nie macie?

Ktos Wam cos wmawia a Wy lykacie jakbyscie wzroku i wlasnego zdania nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia / Diagnostyka /Sprawdzenie sygnału SAT

Jest możliwość wyboru kanału na którym chcesz sprawdzić sygnał oraz wejścia sat.

Musisz sobie sprawić taki dekoder,nie będziesz musiał pytać :)

Poczekaj za chwilę się zaktualizuje. Chcesz przyśpieszyć, przejdź na kanał 78 i poczekaj 10-15 min.

Pietrek1 porównywał jakość obrazu na poprzedniej wersji oprogramowania Evobox.

Dziś została udostępniona aktualizacja oprogramowania 1.7.3, która wprowadza znaczące zmiany w jakości obrazu HD.

juto pójdę do salonu i sprawdzę jak jest z poprawą jakości obrazu, nie trzeba wielkich testów każdy zauważy, że z obrazem w evobox jest  nie w porządku, jakby zamglony- to dało się w pewnym stopniu skorygować podświetleniem, ostrości i głębi niestety nie dało się podciągnąć ustawieniami telewizora i jeszcze jedno, po podłączeniu evobox funkcja ustawienia sposobu wyświetlaniu czerni w telewizorze jest domyślnie wymuszona na - czerń wyświetlanie normalne, przy dekoderze N-ki mam możliwość przestawienia na czerń - wyświetlanie niskie i takiego używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juto pójdę do salonu i sprawdzę jak jest z poprawą jakości obrazu, nie trzeba wielkich testów każdy zauważy, że z obrazem w evobox jest  nie w porządku, jakby zamglony- to dało się w pewnym stopniu skorygować podświetleniem, ostrości i głębi niestety nie dało się podciągnąć ustawieniami telewizora i jeszcze jedno, po podłączeniu evobox funkcja ustawienia sposobu wyświetlaniu czerni w telewizorze jest domyślnie wymuszona na - czerń wyświetlanie normalne, przy dekoderze N-ki mam możliwość przestawienia na czerń - wyświetlanie niskie i takiego używam.

Poprawa jakości obrazu jest zauważalna , obraz jest już naprawdę bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzej wstawilem fotki.

Ostrosc taka sama jak na 1.5.2.

Sami wzroku nie macie?

Ktos Wam cos wmawia a Wy lykacie jakbyscie wzroku i wlasnego zdania nie mieli.

Możesz podać model swojego telewizora?

Nie zamierzam przekonywać Ciebie, że obraz jest lepszy.

Chciałbym tylko wiedzieć dlaczego nie widzisz różnicy.

BTW wielkość ekranu telewizora nie świadczy o lepszej jakości obrazu :)

Telewizory są lepsze i gorsze.

Jeśli dla Ciebie odniesieniem jakości jest kanał newsowy z bitrate ~4Mb/s, to naprawdę nie ma o czym pisać.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewien mankament jeśli chodzi o edycje kolejności programów w ulubionych. Mianowicie nie można przenieść kanału powyżej nr. programu 109 na niższy (np.112 na 7). Nie da się przeskoczyć kanału 109, który jest domyślnie ustawiony przez operatora jako kanał informacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź na luz będą jeszcze bardzo konkretne zmiany na + w tym zakresie.


juto pójdę do salonu i sprawdzę jak jest z poprawą jakości obrazu, nie trzeba wielkich testów każdy zauważy, że z obrazem w evobox jest  nie w porządku, jakby zamglony- to dało się w pewnym stopniu skorygować podświetleniem, ostrości i głębi niestety nie dało się podciągnąć ustawieniami telewizora i jeszcze jedno, po podłączeniu evobox funkcja ustawienia sposobu wyświetlaniu czerni w telewizorze jest domyślnie wymuszona na - czerń wyświetlanie normalne, przy dekoderze N-ki mam możliwość przestawienia na czerń - wyświetlanie niskie i takiego używam.

Czyli nie masz dekodera Evobox, jedynie teoretyzujesz na podstawie opinii z forum.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie wyszukiwanie... Jeśli jakiś program mną dłuższy tytuł i występuje w kilku sezonach to po wyszukaniu ucina nazwę programu i nie wiadomo który wybrać .. Po drugie brak informacji o numerze odcinka danego filmu programu ..To utrudnia szukanie... Trzeba wejść w wyszukany program kliknąć ok potem więcej info Ale gdy chcemy wrócić i szukać dalej trzeba wpisać tytuł od nowa... W nc+ szukanie było naprawdę bardzo przejrzyście zrobione tu jakoś wszystko pogmatfane, więc liczę na poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

support niestety nie ma na evo zadnego licznika bitrate wiec nie moglem zrobic fotek z innego kanalu ktory mialby wiekszy bitrate.

A obecnie innego swojego dekodera pod reka nie mam by to tez sprawdzic dlatego padlo na tvn24 gdyz obraz tam najgorszy nie jest.

 

Znalazlem pewien mankament...otoz wchodzac w diagnostyke i wlasciwosci kanalu to zawsze sila jest na 0% dopiero jak tam wybierzemy kanal to wskakuja parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...