Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy,

 

To ja też pytanko dot. dysku - ktoś wcześniej pisał o trybie eco, i że wtedy dysk nie włącza się; a czy dysk można też jakoś uśpić / wyłączyć podczas normalnej pracy? Nagrywać / odtwarzać zamierzam raczej rzadko, i bardzo by mnie cieszyło, gdyby dekoder pracował raczej bezgłośnie podczas zwykłego oglądania TV.

 

Dołączam się też do pytań o zgrywanie nagranego materiału np. na pendrive, i również o odtwarzanie napisów podczas oglądania filmów z USB, np. w formacie mkv.

Obserwuję ten wątek od samego początku i naprawdę nie rozumiem narzekania na głośność dysku.

Mam wifi premiumbox+ z nc+ od ponad 2 lat oraz Evobox od stycznia i napisze ze evo pracuje niemal bezgłośnie. Zdecydowanie ciszej niż premiumbox+. W trakcie oglądania i jednoczesnego nagrywania nie jest słyszalny.Byc może to ja miałem szczęście do swojego egzemplarza ale nie chce mi się w to wierzyć ;)

Co do odtwarzania multimediów z dysku przez usb to aktualnie usb jest nieaktywne ale na dniach pojawi się soft z obsługą multimediów przez usb i wtedy zobaczymy jak to dziala

Edytowane przez Doliwa79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, pewnie sie skusze i sprobuje, oddajac dekoder wstawie oryginalny dysk, raczej nikt sie nie skapnie. Jedyny problem jest taki, ze ten dysk ssd bedzie potem do wyrzucenia bo pewnie nie da sie go sformatowac pod windowsa.

Przy tak intensywnym wykorzystaniu dysk SSD nie wytrzyma zbyt długo.

Dysk podczas oglądania programu cały czas zapisuje dane, aby można było cofnąć się w aktualnie oglądanym programie (funkcja Pauzy).

Czy i jak zgrać nagrane filmy z dysku ?

Czy dane są szyfrowane i nie da się ich przenieść wprost a tylko przez nagranie w czasie odtwarzania materiału ?

Dane są szyfrowane i na tym kończymy dyskusje w tym temacie.

Witajcie koledzy,

 

To ja też pytanko dot. dysku - ktoś wcześniej pisał o trybie eco, i że wtedy dysk nie włącza się; a czy dysk można też jakoś uśpić / wyłączyć podczas normalnej pracy? Nagrywać / odtwarzać zamierzam raczej rzadko, i bardzo by mnie cieszyło, gdyby dekoder pracował raczej bezgłośnie podczas zwykłego oglądania TV.

 

Dołączam się też do pytań o zgrywanie nagranego materiału np. na pendrive, i również o odtwarzanie napisów podczas oglądania filmów z USB, np. w formacie mkv.

Dysk musi pracować ciągle. Materiały nagrane są chronione prawami autorskimi i nie można ich zgrywać.

Funkcje multimedialne np. odtwarzanie filmów z usb będą udostępnione w kolejnej aktualizacji oprogramowania. Odtwarzanie filmów będzie wspierać obsługę napisów z plików zewnętrznych w formacie TXT i SRT. Będzie też wsparcie dla tak popularnego formatu jak mkv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZtm

dlatego pytam - support458 bodajże wspominał o nadchodzącej aktualizacji, i myślałem, że już to może nastąpiło; cóż, pozostaje nadzieja, że taka funkcjonalność się pojawi - chciałem po prostu zrezygnować z używanego wcześniej kompa przytelewizorowego; a niestety mój 45LD450 nie radzi sobie za bardzo z odtwarzaniem z USB (inna sprawa, że w sumie od zawsze w tej kwestii polegałem właśnie na PC - w zasadzie to ten TV u mnie działa bardziej jako monitor...)

 

Doliwa79

wiadomo, dysk dyskowi nie równy (np. Seagate 2,5" w lapku żony jest dość głośny i wibruje jak prom w Świnoujściu, a z kolei stareńki WD 2,5" w kompie przy TV jest b kulturalny); do tego dochodzą też różnice w egzemplarzach; no i co oczywiste są różne progi tolerancji - niestety mój jest dość niski :/ no nic, najwyżej wezmę pakiet z dekoderem na próbę i się zobaczy

 

support458

możesz jeszcze ewentualnie odnieść się do mojego pytania o możliwość NIEkorzystania z HDD podczas normalnego oglądania? czy można go jakoś uśpić jeśli nie chcę akurat nic nagrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Trochę szkoda no ale cóż. Fajnie byłoby mieć tam SSD no ale 1) koszt, 2) ewentualna wytrzymałość (chociaż testy praktyczne pokazują, że nawet zwykłe konsumenckie SSD potrafią wytrzymać potężne, długotrwałe obciążenia - ale oczywiście rozumiem obawy producenta o naprawy gwarancyjne itd. - czyli niestety powrót do punktu 1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

możesz jeszcze ewentualnie odnieść się do mojego pytania o możliwość NIEkorzystania z HDD podczas normalnego oglądania? czy można go jakoś uśpić jeśli nie chcę akurat nic nagrywać?

A jak miałaby działać funkcja PAUZY(TIMESHIFTING) bez ciągłego nagrywania oglądanej audycji? Przecież dekoder nie ma funkcji jasnowidzenia i nie przewidzi  że akurat za 5 minut naciśniemy PAUZA i będziemy chcieli cofnąć o 10 minut wstecz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no nie śmiej się, ale jak mówiłem na tyle zielony jestem, że nie wiedziałem że taka funkcja istnieje :) po prostu wcześniej miałem z Inei jakiś zwykły box, zero dodatkowych funkcji; w sumie to u mnie TV działa bardziej jako monitor - ja cały dzień pracuję na kompie i zwyczajnie nie mam czasu/ochoty na TV, a jedynie paczymy z żonką w weekendy jakieś konkretne filmiki i seriale w mkv ;) (pora się też chyba netflixem zainteresować właściwie...), a TV to bardziej dla dzieciaka (wybrane kreskówki); sportu w ogóle nie paczę, wiadomości sporadycznie; teraz po przeprowadzce CP wydaje się jedyną opcją, bo okolica na tyle dzika, że żaden kabel tu pewnie nie zagości przez następne ćwierć wieku

Edytowane przez kater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderach np. ferguson ariva 100 jest opcja w menu wł/wył TimeShift i użytkownik ma kontrolę, czy dysk ma pracować. Można to na evoboxe wprowadzić.

Żywotność dysku, to jak widać po zgłaszanych uwagach, główny problem i powód wymian evobaxa na nowy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva to proste urządzenie, używa dysku wyłącznie do zapisywania nagrań.

Porównywanie Arivy do Evobox przez analogię nie jest niemożliwe. To dwie różne klasy sprzętu.

Uwagi na forum dotyczą subiektywnego odczucia poziomu głośności dysku, nie jego awaryjności.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva to proste urządzenie, używa dysku wyłącznie do zapisywania nagrań.

Porównywanie Arivy do Evobox przez analogię nie jest niemożliwe. To dwie różne klasy sprzętu.

 

Hmm, a EvoBox do czego używa swój dysk? Też przecież tylko do zapisywania nagrań. No bo do czego jeszcze? Do VOD z pewnością nie. Cyfrowy Polsat, póki co, nie posiada jeszcze usługi VOD rodem z konkurencyjnej platformy, gdzie VOD w całości działa z dysku dekodera.

Fergusony "Ariva" również posiadają funkcję TimeShift i również umożliwiają cofanie, pauzowanie itp. podczas oglądania programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy macie może informacje dotyczącą zakresu zmian w nowym oprogramowaniu dekodera. bardzo mi przeszkadza brak regulacji dźwięku na kanałach z dźwiękiem 5.1(w ustawieniach dźwięk przestrzenny) dekoder połączony kablem optycznym z kinem domowym. Po przejściu na taki kanał TV następuje uderzenie dźwięku  i do regulacji muszę użyć pilota od kina domowego (uciążliwe zwłaszcza podczas oglądania wieczornego lub nocnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model konwertera Unicable wybrałeś w menu ANTENA konfiguracja?

Jak został właczony multiswitch Unicable?

Pownien być włączony pomiędzy konwerter a istniejący multiswitch.

 

Wybralem INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP (ale probowalem tez na wszystkich pozostalych),

Multiswitch Unicable wpiety oczywiscie pomiedzy konwerter a istniejacy multiswitch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można, dysk jest integralną częścią dekodera. To nie jest wyłącznie miejsce zapisu nagrań.

Problem jest w tym, ze Unia Europejska nakazuje aby sprzet w stanie standby pobieral mniej niz 1 watt pradu, a to w przypadku evobox nie jest spelnione i jest naruszeniem przepisow. Jezeli przelaczam w standby i dysk caly czas pracuje to pobiera duzo wiecej jak 1 watt i tutaj tłumaczenie ze taka jest specyfikacja pvr moim zdaniem jest bledne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ legzio

INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP - tak ma być

Czy kabel z multiswitch idzie bezpośrednio do dekodera do wejścia SAT1, czy przez jakieś gniazdo może albo filtry?

Masz jakiś miernik sygnału satelitarnego?


Problem jest w tym, ze Unia Europejska nakazuje aby sprzet w stanie standby pobieral mniej niz 1 watt pradu, a to w przypadku evobox nie jest spelnione i jest naruszeniem przepisow. Jezeli przelaczam w standby i dysk caly czas pracuje to pobiera duzo wiecej jak 1 watt i tutaj tłumaczenie ze taka jest specyfikacja pvr moim zdaniem jest bledne...

 

Standby = Czuwanie

Zmień ustwienia Oszczędzania energi = Czuwanie i będziesz miał  poniżej 1 Wata.

Sposób oszczędzania energii zależy od preferencji użytkownika.

Masz to napisane w instrukcji obsługi.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ legzio

INVERTO IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP - tak ma być

Czy kabel z multiswitch idzie bezpośrednio do dekodera do wejścia SAT1, czy przez jakieś gniazdo może albo filtry?

Masz jakiś miernik sygnału satelitarnego?

 

 

Kabel z multiswitch idzie do gniazdka w scianie, a stamtad do dekodera do wejscia SAT1. Nie ma po drodze zadnych dodatkowych filtrow, nawet splitter i zwrotnice dla sygnalu TV naziemnej wywalilem, zeby wyeliminowac dodatkowe elementy.

Mam miernik do ustawiania anteny, taki prosty za 60pln z allegro. Nim ustawialem antene z multiswitchem zwyklym.

Podlaczylem go tez do wyjscia unicable na swithcu, zeby sprawdzic poziom sygnaly i jest zerowy tym wyjsciu (ale ten miernik wymaga zasilania z dekodera wiec nie wiem co jest zrodem braku sygnalu). Ale nie mam tez pewnosci, ze taki zwykly miernik sygnalu zadziala na unicable :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej ty możesz nie brać udziału w dyskusji na dany temat - na nakazywanie/zakazywanie czegoś innym jesteś za krótki.

 

"Argument" o prawach autorskich jest tu bzdurny - jesteśmy w Polsce, obowiązuje polskie prawo i jak najbardziej możemy robić kopie posiadanych materiałów w zakresie dozwolonego użytku osobistego. Akurat w przypadku Evoboxa raczej nie obędzie się bez dodatkowego sprzętu typu grabber HDMI.

FYI:

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

 

 

Art. 1181. 1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami, albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Kto posiada, przechowuje lub wykorzystuje urządzenia lub ich komponenty, o których mowa w ust. 1,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabber jest urządzeniem dozwolonym i jest sprzedawany legalnie przez wiele firm w Polsce i na świecie, kopia na użytek własny jest legalna. Sprzedawanie jest nielegalne lub udostepnianie. Nikt nie został skazany za to ze nagral dla siebie program z telewizji.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj późnym wieczorem (a może to już nawet dzisiaj było) miałem następującą przygodę z evoboxem:

podczas przesuwania pomiędzy nagraniami (ikonami w liście nagrań) najnormalniej w świecie mi się zawiesił. Wcześniej usunąłem aktualnie odtwarzane nagranie, w tle miałem czarny obraz, po czym nastąpił freeze i dekoder przestał odpowiadać. Pomogło odłączenie od sieci elektrycznej.

Podejrzewam, że może się to jakoś łączyć z tym moim głośnym dyskiem - możliwe jest, że problem z dyskiem spowodował taki zwis dekodera?

Spotkał się już ktoś z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel z multiswitch idzie do gniazdka w scianie, a stamtad do dekodera do wejscia SAT1. Nie ma po drodze zadnych dodatkowych filtrow, nawet splitter i zwrotnice dla sygnalu TV naziemnej wywalilem, zeby wyeliminowac dodatkowe elementy.

Mam miernik do ustawiania anteny, taki prosty za 60pln z allegro. Nim ustawialem antene z multiswitchem zwyklym.

Podlaczylem go tez do wyjscia unicable na swithcu, zeby sprawdzic poziom sygnaly i jest zerowy tym wyjsciu (ale ten miernik wymaga zasilania z dekodera wiec nie wiem co jest zrodem braku sygnalu). Ale nie mam tez pewnosci, ze taki zwykly miernik sygnalu zadziala na unicable :(

 

Obawiam się, że multiswitch Unicable może być uszkodzony. Możesz jescze spróbować przywrócić ustwienia fabryczne dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że multiswitch Unicable może być uszkodzony. Możesz jescze spróbować przywrócić ustwienia fabryczne dekodera.

 To tez juz robilem :(  Pokombinuje jeszcze z podlaczeniem na krotkim kablu (bede musiam sie wybrac z dekoderem i telewizorem na strych), jak nie zadziala odesle multiswitch na wymiane.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...