Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kilka uwag które zauważyłem (przy czym ja wciąż mam w głowie funkcjonalność mediaboxa z nc+, ale lepsze to niż nic :) ):

 

-pilot - niby wszystko z nim OK, dobrze wykonany jednak bardzo brakuje mi przycisku osobnego do wyłączania TV i zmieniania źródła obrazu w TV - niby [beep]oła ale ułatwiłoby to życie bardzo. Przynajmniej obecnie ponieważ HDMI CEC wciąż nie działa.

Podaj model telewizora.Czy użyłeś kabla HDMi dostarczonego z EVOBOX?

Jedyna marka na rynku, która nie wspiera CEC to LG oraz starsze modele Samsung'a.

Problem jest po stronie oprogramowania telewizorów.

CEC w EVOBOX działa bez problemu z Sonym, Panasonicem, oraz nowymi Samsungami.

Co do przedstawionego pilota nowego Evoboxa to mam tylko obawy o jedno klawisze przewijania , zatrzymania obrazu są u samej góry obok klawiszy wyłączania i wyciszania - wiecie wieczorkiem po zmroku przy słabym wzroku ( wierszem a co ) mogą się pojawić malutkie pomyłki .

Nie ma żadnego problemu Graphyne jest zaprojektowany do bezwzrokowej obsługi.

Są ikony na pasku nawigacyjnym, którymi można zarządzać funkcjami PVR przewijanie, zatrzymywanie etc.

Po ikonach przemieszczasz się strzałkami lewo/prawo.

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pavulon a jak idzie nagrywanie na Evo - nie ma problemów ?

do tej pory nie zauważyłem problemów, wszystko OK

Podaj model telewizora.Czy użyłeś kabla HDMi dostarczonego z EVOBOX?

Jedyna marka na rynku, która nie wspiera CEC to LG oraz starsze modele Samsung'a.

Problem jest po stronie oprogramowania telewizorów.

CEC w EVOBOX działa bez problemu z Sonym, Panasonicem, oraz nowymi Samsungami.

model TV w podpisie, jest to właśnie LG :) kabelka nie zmieniałem, nie pomyślałem o tym..

HDMI CEC w mediaboxie działało, na  PS4 też działa. TV wykrywa dekoder prawidłowo (jako EVOBOX PVR).

chyba że to nie działało przez CEC tylko przez SIMPLINK (takie coś ma LG).

 

EDIT: na stronie LG znalazlem taki zapis: "Simplink (HDMI-CEC)" - czyli pewnie dotyczy głównie urządzeń LG i wyrywkowo też innych (PS4, mediabox, EVOBOX niestety nie)

Edytowane przez pavulon88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest CEC w EVOBOX?

funkcja wylaczajaca jednoczesnie dekoder i tv

-pilot - niby wszystko z nim OK, dobrze wykonany jednak bardzo brakuje mi przycisku osobnego do wyłączania TV i zmieniania źródła obrazu w TV - niby [beep]oła ale ułatwiłoby to życie bardzo. Przynajmniej obecnie ponieważ HDMI CEC wciąż nie działa.

 

Mozesz tez sprawdzic czy w menu dekodera -> ustawienia/obraz i dzwiek masz wlaczone hdmi cec Edytowane przez majster69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim:)

 

Ja również stałem się posiadaczem EvoBoxa  :wink:

 

Posiadam tradycyjną instalacje dwu-kablową

 

@ REM explorer u mnie nagrywanie działa bardzo fajnie tzn. gdy nagrywam dwa kanały to spokojnie mogę oglądać inny do którego mam dostęp(niedostępne kanały są wyszarzane-nie znam się na tym, ale znajomy mi mówił że to zależy od parametrów kanałów?). Co ciekawe z tych dostępnych kanałów można nagrywać trzeci kanał, a czwarty oglądać :D 

 

Ciekaw jestem jak zachowuje się dekoder z tym unicablem, ale wnioskuje że spokojnie można oglądać wszystkie kanały ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory nie zauważyłem problemów, wszystko OK

model TV w podpisie, jest to właśnie LG :) kabelka nie zmieniałem, nie pomyślałem o tym..

HDMI CEC w mediaboxie działało, na  PS4 też działa. TV wykrywa dekoder prawidłowo (jako EVOBOX PVR).

chyba że to nie działało przez CEC tylko przez SIMPLINK (takie coś ma LG).

W Mediabox to mogło działać na zasadzie jednoczesnego sterowania z pilota przez IR, ale to było wysłanie polecenia z pilota a nie za pomocą protokołu CEC z dekodera.

Z LG jest ten problem, że telewizor można włączyć jednocześnie z dekoderem ale się nie wyłączy.

Programiści LG wymyślili, że TV może wyłączyć np. odtwarzacz blu ray ale nie tuner satelitarny.

Dlatego Sony, Samsung i Panasonic nie mają z tym problemu.

Możecie w tym temacie zgłaszać problemy do wsparcia LG.

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego się odnosisz, ale pilot EVOBOX dobrze leży w dłoni a rozmieszczenie klawiszy jest wygodne.

 

Nie ma porównania z wcześnijszymi pilotami, jak niżej.

pilot-polsat-cyfrowy-zamiennik-do-dekode

Nie mówię o dłoni, a o stoliku na którym leży. Poprzednie COŚ nie leżało stabilnie, tylko się buja, a jakość całego wykonania to jakaś tania porażka. Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mediabox to mogło działać na zasadzie jednoczesnego sterowania z pilota przez IR, ale to było wysłanie polecenia z pilota a nie za pomocą protokołu CEC z dekodera.

Z LG jest ten problem, że telewizor można włączyć jednocześnie z dekoderem ale się nie wyłączy.

Programiści LG wymyślili, że TV może wyłączyć np. odtwarzacz blu ray ale nie tuner satelitarny.

Dlatego Sony, Samsung i Panasonic nie mają z tym problemu.

Możecie w tym temacie zgłaszać problemy do wsparcia LG.

Tak jak napisałeś, pilot miał przycisk wyłączania TV skonfigurowany przez IR. Także sygnał leciał do TV, jednak jak TV się wyłączył to dekoder razem z nim.

W drugą stronę też działało, jak włączałem dekoder to TV również się uruchamiał.

W trzecią stronę nie działało czyli wyłączając dekoder, TV wciąż pozostawał włączony.

 

Czyli po prostu wina LG i nie ma co się czepiać evoboxa bo jest OK.

 

 

EDIT:

 

Wracając do EVOBOXa jeszcze kilka spostrzeżeń:

-czas uruchamiania - bardzo pozytywny, ok. 2-3s. od włączenia do wyświetlenia obrazu

-głośność - do tej pory najcichszy dekoder jaki miałem (turbobox, mediabox, PVR HD 7000). W dekoderach NC+ w nocy mnie denerwowało że non stop coś chodziło, rzęziło, gruchotało, wczytywało :) PVR HD 7000 też nie był najcichszy.

Edytowane przez pavulon88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ REM explorer u mnie nagrywanie działa bardzo fajnie tzn. gdy nagrywam dwa kanały to spokojnie mogę oglądać inny do którego mam dostęp(niedostępne kanały są wyszarzane-nie znam się na tym, ale znajomy mi mówił że to zależy od parametrów kanałów?). Co ciekawe z tych dostępnych kanałów można nagrywać trzeci kanał, a czwarty oglądać :D

I tak właśnie powinno być, że kanały których w danym momencie nie można oglądać są na szaro i przy opcji kanał w górę / kanał w dół są pomijane.

 

@pavulon88 A jaki jest czas startu systemu (po podłączeniu do prądu)? Bo w nboxie nie było to mocną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-PIP - podobno dekoder ma taką funkcję ale nigdzie jej nie zauważyłem, albo nie działa tak jak sobie wyobrażałem. Ponad 20 lat temu (numer 88 w nicku to nie jest rok urodzin :) ) jak miałem TV z funkcją PIP to po prostu oglądało się jakiś kanał (a za wiele ich nie było w lokalnej kablówce w małej mieścinie :) ) to całkiem inny można było włączyć w miniaturce w rogu ekranu (źródło obrazu na miniaturce pochodziło z "nagrywarki VHS :D -wyjaśniam dla niektórych że to taki PVR i nagrywało się na dziwnym czarnym pudełku z taśmą w środku, max 240min :) " która miała wbudowany tuner)

 

Wejdź w menu w Kanał TV, przechodź między kanałami lewo/prawo. Gdy zatrzymasz się chwilkę na jakimś - uruchomi się jego obraz na żywo (oczywiście jeśli masz Unicable, przy 2x SAT jest ograniczenie dwóch ćwiartek, a przy 1x SAT - jednej ćwiartki pasma).

 

kanały których w danym momencie nie można oglądać są na szaro i przy opcji kanał w górę / kanał w dół są pomijane.

Kanały są na szaro, ale nie są pomijane, przy próbie wejścia pojawia się komunikat, że trwa nagranie i można je z tego miejsca zakończyć lub anulować zmianę.

 

Ciekaw jestem jak zachowuje się dekoder z tym unicablem, ale wnioskuje że spokojnie można oglądać wszystkie kanały ;]

Tak, na Unicable można wszystko, brak ograniczeń. Można nagrywać 3 dowolne kanały, 4 oglądać. Na zwykłej instalacji jak zauważasz - też, ale zależy w jakie "ćwiartki" pasma satelitarnego trafisz.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej we wszystkich ADB w ofercie konkurencji dekoder bardzo długo startuje.Też jestem ciekawy jak jest w tym przypadku. 

 

I tak właśnie powinno być, że kanały których w danym momencie nie można oglądać są na szaro i przy opcji kanał w górę / kanał w dół są pomijane.

 

@pavulon88 A jaki jest czas startu systemu (po podłączeniu do prądu)? Bo w nboxie nie było to mocną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie... i proszę o wyrozumiałość jak również o nienerwowanie się na mnie... Nie wiem, nie znam się i mało rozumiem z tych unicabel, twin, zwrotnica itd, itp...

 

Najprawdopodobniej już odpowiedź w częściach była ale... ja dalej nie kumam...

 

Teraz mam nc+.

Mam antenę i konwerter, z jednym kablem od anteny do dekodera. Całość zakupiona około 6 lat temu.

 

Chcę od lutego podpisać umowę z CP ma premium + ten nowy dekoder.

 

Czy dobrze rozumiem, że są dwie opcje:

1. Kupuję nową antenę z nowym dekoderem (koszt około 130 zł) + zamawiam usługę wymiany za 69 zł. Przyjeżdża Pan, wymienia konwerter, odłącza dekoder nc+, podłącza nowy dekoder z CP, ustawia, reguluje i mogę korzystać z wszelkich dobrodziejstw tego nowego super, ekstra dekodera (oglądanie jednego kanału + jednoczesne nagrywaniu kilku innych).

2. Opcja 2. Nie chcę wydawać kasy na nowy konwerter i usługę jego wymiany, więc pozostaję przy starej antenie i starym konwerterze i starym kablu. Jedyne co robię to odłączam dotychczasowy dekoder nc+, podłączam nowy z CP i... no właśnie... czy tak można? Czy ten nowy dekoder będzie działał (W JAKIM ZAKRESIE - CO BĘDĘ MÓGŁ ROBIĆ, CZY W OGÓLE OGLĄDAĆ, CZY OGLĄDAĆ I NAGRYWAĆ TEN SAM CO OGLĄDAM CZY OGLĄDAĆ I NAGRYWAĆ INNY jeden a może dwa)????

 

...i jeszcze jedno. Rozumiem, że VOD, HBO GO to sprawy niezależne od kabla i konwertera bo idą z internetu przez WiFi???

 

Proszę pomóżcie. Tak jak pisałem wcześniej pewnie była już odpowiedź (pełna lub częściowa) ale ja naprawdę wertowałem wcześniejsze posty i zwyczajnie nie rozumiem, nie znalazłem odpowiedzi. PROSZĘ....

Edytowane przez Koprywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mediaboxem nigdy nie miałem problemów, działał szybko, sprawnie i stabilnie. Jedna rzecz podobała mi się szczególnie, a mianowicie pilot :) można było go sparować ze swoim TV i sterować podstawowymi funkcjami (wł./wył.; głośność; zmiana źródła). Dodatkowo dekoder miał funkcję HDMI CEC, czyli w skrócie jak wyłączyłem dekoder to TV wyłączał się razem z nim (z włączaniem tak samo).

 

EVOBOX też ma funkcję HDMI CEC, która aktualnie u mnie nie działa ale będę testował, w razie czego zgłoszę gdzie trzeba :) sterowanie głośnością TV również się pojawiło ale nie testowałem bo nie używam głośników wbudowanych w TV.

 

 

U mnie działa sterowanie TV ( SAMSUNG ) - a mianowicie, jak włączam dekoder to tv też się włącza, jak wyłączę dekoder to i TV też gaśnie. Lecz w drugą stronę już nie działa - ale mi to nie przeszkadza. Natomiast sterowanie głosem tv za pośrednictwem pilota od dekodera nie działa, pomimo włączenia tego w menu.

Stwierdziłem jeszcze błąd w aplikacji IPLA - nie można oglądać pakietów płatnych - w moim przypadku IPLA MIX. Nie wyświetla w ogóle filmów, które są w tym pakiecie. Temat zgłosiłem i na COK mi powiedzieli, że ma wejść lada dzień aktualizacja naprawiająca to bo już o tym wiedzieli.

Edytowane przez roki30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa sterowanie TV ( SAMSUNG ) - a mianowicie, jak włączam dekoder to tv też się włącza, jak wyłączę dekoder to i TV też gaśnie. Lecz w drugą stronę już nie działa - ale mi to nie przeszkadza. Natomiast sterowanie głosem tv za pośrednictwem pilota od dekodera nie działa, pomimo włączenia tego w menu.

Wyłączanie dekodera przez TV nie jest dobre np. w przypadku kiedy słuchasz radia :)

Na naszym rynku regulację głośności z poziomu dekodera obsługują tylko telewizory Sony.

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavulon88 A jaki jest czas startu systemu (po podłączeniu do prądu)? Bo w nboxie nie było to mocną stroną.

 

 Czas uruchamiania się dekodera od chwili włączenia zasilania do pojawienia się obrazu to 1 minuta i 2 sekundy

Edytowane przez roki30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 1 powiedzmy że się zgadza nie wiem czy reguluje i ustawia dekoder ale na pewno zainstaluje konwerter.A i jeszcze jedno do 20 km nie wiem jak dalsze odległości są rozliczne.Druga opcję wybij sobie z głowy jak chcesz nagrywać i oglądać bo konwerter singiel sie do tego nie nadaje.Sam tak mam  ale ja nagrywam od czasu do czasu i w nocy. Nagrywając  masz możliwość oglądania tylko nieliczne kanały nie pamiętam albo z tej samej częstotliwości lub pasma.Jak czegoś nie pomyliłem ale ich ilość jest znikoma.Jeśli myślisz o nagrywaniu i oglądaniu opcja z singlem jaką  masz do tej pory jest nie do przyjęcia.Chyba że nagrywasz kiedy nie oglądasz jak robię to ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...