Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w ofercie przedłużeniowej na ten dekoder konieczne jest płacenie dzierżawy 5zł/mies?? Oferta dla mnie to Familijny Max HD za 59,90zł przez 6 miesięcy razem  z multiroomem (plus VOD wybrane kanały i Ipla)  potem 69,90 plus 5zł. Zastanawiam się czy można jakoś ten koszt obniżyć. Jeśli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając 2 normalne konwertery, nie unicable można nagrywać naraz 3 programy, czy tylko 2, jak jest w ESI-88?

Można realizować dwa nagrania bez ograniczeń, trzecie można nagrywać również ale musi się ono mieścić w zakresie częstotliwości ćwiartek na których są już realizowane dwa pozostałe nagrania.

Dekoder na liście kanałów poprzez sposób wyświetlania pokazuje, które kanały są dostępne w danej chwili.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w czym problem?Podpisujesz  umowę poprzez infolinię i jak nie będzie odpowiadać to 14 dni na odstąpienie od umowy.Inaczej porównania nie zrobisz nie każdy ma takie same wymagania co do obrazu jak i tv w domu.

Nie wiem jak dla Was,ale dla mnie się na pierwszym miejscu liczy zawartość programowa a dopiero o odcień obrazu bym się martwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie Evoboxa w zaletach umieścili zalety nowy pilot umożliwiający sprawne poruszanie się po kanałach i menu dekodera. Pilot identyczny jak mam w 5500 :)

 

Pilot nie jest identyczny z 5500s. Przypatrz się dobrze.

 

pilotevob1.png

Do Evobox PVR powinno się korzystać z dedykowanego pilota. Ten pilot jest zgodny wstecznie z pilotami CPT HD.

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten pilot stabilnie stoi i waży trochę, czy jest jak ta poprzednia tania tandeta, która się majta, guziki łatwo wyrwać i sam plastik łatwo złamać w pół.

 

Nie wiem do czego się odnosisz, ale pilot  EVOBOX dobrze leży w dłoni a rozmieszczenie klawiszy jest wygodne.

 

Nie ma porównania z wcześnijszymi pilotami, jak niżej.

pilot-polsat-cyfrowy-zamiennik-do-dekode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można realizować dwa nagrania bez ograniczeń, trzecie można nagrywać również ale musi się ono mieścić w zakresie częstotliwości ćwiartek na których są już realizowane dwa pozostałe nagrania.

Dekoder na liście kanałów poprzez sposób wyświetlania pokazuje, które kanały są dostępne w danej chwili.

Dzięki. o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedstawionego pilota nowego Evoboxa to mam tylko obawy o jedno klawisze przewijania , zatrzymania obrazu są u samej góry obok klawiszy wyłączania i wyciszania - wiecie wieczorkiem po zmroku przy słabym wzroku ( wierszem a co ) mogą się pojawić malutkie pomyłki . Ale może przesadzam już i za dużo oczekuję.

 

Użytkowników Evoboxa prosimy o stałe recenzje z użytkowania - mnie bardzo interesuje nagrywanie czy wszystko przebiega bez problemów czy dekoder nagrywa bez tzw czarnych ekranów , w całości itp. 

Czas decyzji zbliża się nieuchronnie.

Edytowane przez REM.explorer
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka uwag które zauważyłem (przy czym ja wciąż mam w głowie funkcjonalność mediaboxa z nc+, ale lepsze to niż nic :) ):

 

-pilot - niby wszystko z nim OK, dobrze wykonany jednak bardzo brakuje mi przycisku osobnego do wyłączania TV i zmieniania źródła obrazu w TV - niby [beep]oła ale ułatwiłoby to życie bardzo. Przynajmniej obecnie ponieważ HDMI CEC wciąż nie działa. Dodatkowo w tym z mediaboxa różne grupy przycisków dość wyraźnie różniły się kształtem, po paru chwilach można było spokojnie obsługiwać dekoder intuicyjnie bez patrzenia się na pilota. W tym z evoboxa niby delikatnie się różnią kształtem ale pod palcem wszystkie wydają się takie same. Z czasem człowiek się pewnie przyzwyczai.

 

-PIP - podobno dekoder ma taką funkcję ale nigdzie jej nie zauważyłem, albo nie działa tak jak sobie wyobrażałem. Ponad 20 lat temu (numer 88 w nicku to nie jest rok urodzin :) ) jak miałem TV z funkcją PIP to po prostu oglądało się jakiś kanał (a za wiele ich nie było w lokalnej kablówce w małej mieścinie :) ) to całkiem inny można było włączyć w miniaturce w rogu ekranu (źródło obrazu na miniaturce pochodziło z "nagrywarki VHS :D -wyjaśniam dla niektórych że to taki PVR i nagrywało się na dziwnym czarnym pudełku z taśmą w środku, max 240min :) " która miała wbudowany tuner)

 

-podczas odtwarzania nagrania, dekoder nie buforuje programu który oglądaliśmy przed włączeniem nagrania. kolejna [beep]oła ale w mediaboxie była przydatna ponieważ nagrywał tylko 1 program jednocześnie.

 

-listy kanałów, niby coś można tworzyć ale jakoś to dziwnie wszystko wygląda, prawdopodobnie nie ogarnąłem jeszcze tego. Możliwości własnej numeracji też obecnie nie stwierdziłem (na PVR HD 7000 jakoś od razu człowiek wiedział jak to zrobić).

 

i jeszcze inna sprawa ale to już nie wina dekodera, nie wiem po co są zdublowane kanały a do tego działają trochę inaczej. Np. HBO jest dostępny dwa razy i na tym z niższym numerem nie działają napisy... na tym drugim raczej działają ale to też nie jest reguła.

 

Tak czy inaczej EVOBOX wymiata

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...