Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica jest taka że na Astrze nadają ze swoich transponderów a na HB byliby tylko klientami platform (nie wiadomo czy mile widzianymi).

A nie pomyślałeś też o tym że po uruchomieniu z Astry mogą chcieć wycofać swoje kanały z HB ewentualnie "nieznacznie" podnieść za nie cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o to, że TVP miałaby wycofać kanały tematyczne z (już niedługo) konkurencyjnych platform to wątpię w to. Bo niby po co ostatnio TVP Sport dołączyło aż do dwóch platform? I czy TVP traci na pojawieniu się w którejś z platform zyski z reklam? :> Proszę też o odpowiedź na pytanie do mojego przedostatniego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa ekonomii są wszędzie jednakowe ale zgoda, jeśli wejdzie w życie coś w rodzaju Strategia cyfryzacji... to TVP będzie zobligowana.

Mr Satelita, myślę że to platformy płacą za możliwość nadawania TVP a nie odwrotnie więc podniesie ceny przez TVP jest zawsze możlwe chyba że patrz wyżej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyg - tak uściślając, miałem na myśli kanały TVP1 i 2, które muszą być dostępne wszędzie (i nie ma to tamto), a jak wejdą "ustawy" to dołączą do nich kanały prywatnych nadawców, jednak to inna bajka i na inny temat.

Jednak jeśli chodzi o kanały tematyczne i "komercyjne" produkcji TVP, to zgadza się, mogą je wycofać od innych operatorów, podnieść opłaty itp. Jednak "scenariusz Włoski" raczej nie będzie miał miejsca, nie będą ograniczać dostępności, przecież jeszcze tak nie dawno było głośno o tym, że kanały tematyczne do likwidacji, nie ma kasy, i takie tam historie. Większa dostępność = większe dochody.

 

Czy nadawcy z Hot Birda płacą za emisję "tematycznych" od TVP? Ma ktoś jakieś wiarygodne informacje czy płacą i ile? A może to TVP płaci dla nadawców? W końcu użyczają miejsca na ich kanały, które są FTA?

 

Te ostatnie pytania niech pozostaną bez odpowiedzi, bo są nie na temat. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze nie jest najgorsza,ale zawsze znajdą się ludzie porównujący tvp z zdf,ard ,bbc ,dla nich polska telewizja zawsze będzie do niczego

To dlaczego Farfał mając na myśli platformę TVP mówił "na wzór Freesatu"? :lol2:

Zamiast cyrkować z jakąś wiązką punktową powinni wszystko zakodować i każdy płacący abonament powinien mieć możliwość otrzymania karty za grosze.

Pierwszy raz czytam że ktoś optuje za kodowaniem zamiast FTA :lol2:

Wyjątkowo jestem za kodowaniem. Zazwyczaj jestem wrogiem szyfrowania. :twisted:

Chodzi mi o coś takiego jak Skylink. Za darmo masz podstawowe typu Polsat czy TVP1, a resztę (TVP Sport, TVP Historia czy jakieś ew. tefałeny) za małą dopłatą. (kilka - kilkanaście złotych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitter, jest jeszcze jedna mozliwość - TVP oddaje platformom kanały które musi (TVP 1, 2, Info) i nawet te których nie musi (cała reszta) ale z Astry! Wyłącza z HB i koniec! Wymóg udostępnienia spełniony? Spełniony. A czy to będzie wina TVP że platformy nie dają monobloków? Nie! :lol2: A jak platformy nie będą skore na takie rozwiązanie to niech bulą (dużo) za sygnał z HB. Przepisy przepisami ale od czego są prawnicy? Od ich naginania, przykład takiegoż podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie może nic wyłączyć na Hot Bird ponieważ nic nie nadaje. Za emisję są odpowiedzialni operatorzy platform, TVP nie bierze w żadnym stopniu w tym udziału (z technicznego punktu widzenia). Jeśli już miało by się coś zmienić to tylko zasady dystrybucji, umowy, itp. formalne sprawy. Jednak na dzień dzisiejszy jest to czyste teoretyzowanie, sytuacja raczej się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo jestem za kodowaniem. (...) Chodzi mi o coś takiego jak Skylink. Za darmo masz podstawowe typu Polsat czy TVP1, a resztę (TVP Sport, TVP Historia czy jakieś ew. tefałeny) za małą dopłatą. (kilka - kilkanaście złotych).

Nie wierzę w to co czytam. Jak to TVP Historia za dopłatą jak teraz jest FTA? Najpierw wszyscy płaczą, że nie można oglądać kanałów TVP FTA z satelity a przecież płacą abonament i powinni mieć taką możliwość a teraz jak chcą puścić FTA to też źle. Nawet dając coś za darmo jest źle. Niech użytkownicy tunerów FTA też mają radochę, nie każdy ma tuner CI lub CA. Z resztą kodowanie zawsze daje jakieś utrudnienia: a to karta nie załapie, a to moduł coś nie zdekoduje. Różne przypadki się zdarzają więc po co utrudniać sobie życie. Tylko się cieszyć, że będzie FTA. Wiązka punktowa też niektórym nie pasuje. W Polsce nie odczuje nikt różnicy czy to punktowa czy nie. A w końcu dla mieszkańców Polski ta oferta jest skierowana. Rozwiązanie z samymi plusami ale niektórzy i tak minusów się doszukać muszą a jak nich nie ma to je wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, pomyliłem się z tym TVP Historia. Ten kanał, podobnie jak Kultura byłby FTA. Natomiast TVP1 i TVP2 kodowałyby tylko to co trzeba szyfrować. Ale dobra, starczy tego wymyślania... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację pitter, zagalopowałem się z tym wyłączaniem :lol2: Skoro platformy będą miały prawo nadawać to dosył na HB sobie zorganizują we własnym zakresie, mają swoje centra nadawcze, Cyfra nawet nowe, niedawno otwarte.

PS. Za media2, w przyszłym tygodniu mogą wysadzić Farfała z siodełka, oby nie pogrzebać przy tym jego planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w świetle nowych faktów (końcówka pana F.) aktywność p.o. prezesa była raczej autopromocją (jak przewidywałem już niedługo będzie opowiadał, że miał mnóstwo świetnych pomysłów jeno mu nie dali skończyć). Nie oznacza to, że sama idea "TVP via Sat" zupełnie upadnie i ktoś ją tam pewnie popycha z niższych szczebli urzędników, ale jak dalece sięgną modyfikacje nowego Zarządu... któż to wie. W ekstremalnym wydaniu pomysł może zostać zredukowany do wagi tematu z sezonu ogórkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekać aż plan platformy wypali, bo do końca i tak nie wiadomo co z tą platformą będzie. Mi osobiście podoba się pomysł płacenia za wybrane kanały po zakupieniu karty, a trochę mniej wybór Astry. Pewnie dlatego, że w jakiś sposób jestem przywiązany do Hotbirda :roll: . Ale to do nich należy wybór i niech im na dobre to wyjdzie. Życzę powodzenia! Może i ja się skuszę na ofertę platformy TVP (w końcu wreszcie to coś nowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą Astrą , to mi wszystko jedno , bo i tak mam dostęp do obu satelitów (Astra i HotBird) . Na Astrze jest więcej miejsca , a poza tym ma mocniejszy sygnał (przynajmniej moim zdaniem) . Myślę , że TVP pokierowały kwestie finansowe , bo po prostu na Astrze jest taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej wypowiedzi Pana Farfała - jest to fragment wywiadu z nim zamieszczonego na satkurier.pl:

 

Dodatkowo prowadzimy rozmowy z kilkoma nadawcami, którzy za darmo chcieliby zaprezentować swoją ofertę programową, ale na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy finalnej odpowiedzi, więc nie jestem upoważniony do składania tego typu deklaracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzić o kanały FTA które nadają z HB a TVP chce by nadawały również z Astry. Ta tajemniczość pana Farfała jest dosyć śmieszna. Np. rzekomy brak decyzji w wyborze systemu kodowania. Czy to możliwe by na 3 miesiące przed startem platformy nie było wiadomo w jakim systemie będzie zabezpieczona? Przecież prace nad nią trwały od dawna. Jeśli się nie mylę to przetarg na sprzęt został rozstrzygnięty w maju zeszłego roku. Przypuszczam że wszystko było gotowe do startu już w lutym tego roku. Jeden z transponderów TVP na Astrze przeszedł na MPEG4. Wiec dlaczego dopiero teraz wystartuje? Gdybym był zwolennikiem teorii spiskowych to powiedziałbym że TVP działa na korzyść tnk :) Gdyby wystartowała "darmowa" platforma TVP to czy "darmowa" tnk zdobyłaby 200 tys abonentów? Dziwie się że TVP mając w planach platformę udostępniła tnk TVP Sport i pozwoliła na umieszczenie 1,2 i INFO w darmowej ofercie tnk. Tym samym teraz ma 120 tys (tyle jest aktywnych kart tnk) mniej potencjalnych chętnych na jej "darmową" platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w świetle nowych faktów (końcówka pana F.) aktywność p.o. prezesa była raczej autopromocją (jak przewidywałem już niedługo będzie opowiadał, że miał mnóstwo świetnych pomysłów jeno mu nie dali skończyć).

Podobno ostateczny termin zwołania rady to połowa września. Dlaczego Piotr Farfał miałby nie skorzystać z tego prawa? Może wtedy wystartuje z platformą TVP. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...