Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... przy dwóch z trzech dostępnych widnieje napis "Nie zainstalowany". Słyszałem że problem może rozwiązać wgranie softu, z tym że nie bardzo wiem jak mam to zrobić. Czy ktoś z was mógłby w skrócie napisać mi jak ten owy Soft się instaluje ???

 

A jaki jest napis dla trzeciego? Jak jest włożona karta to powinna być nazwa systemu kodowania (np. conax). Upewnij się jeszcze czy dobra stroną wkładasz kartę.

Jak wgrać soft to jest napisane w dziale faq i na stronie producenta - ferguson.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jedynie co moze zreobic to nie ma tego kanalu w abonamencie niestety to jest wada fergusona ze nie wprowadzil takiej opcji a AFxx18 i FX a szkoda tunery duzo ale to duzo mniej awaryjne od Arivy w ktorej siada zasilanie glowicy i kiepskie zasilacze......

 

Z obrotnica FX mi spisywal sie idealnie , nie mam zastrzezen lecz do modulu sa troche jak zacznie czasem wskakiwac ten komunikat jak nie masz pelnego pakietu ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Ja mam problem z softem v2.03 i współpraca z telewizją na kartę.

Od kiedy zaktualizowałem sobie firmware zawiesza się obraz na 1-2s

podczas oglądania kanałów ( obojętnie który) i poźniej jest ok.

Sytuacja się powtarza przynajmniej 1 raz na 2h.

Jest to dość irytujące, Szukałem na forach internetowych i problem się

pojawia się czesto, jednak nikt nie wie jak go naprawić ?

 

To wina softu raczej chyba . czy wgrać mam starsze oprogramowanie ? Jeżeli tak

to jake i skąd mam je wziąć ?

Może jakies alternatywne tylko zalzy mi na obsłudze wyjść Wyjście Component (YPbPr) a octagon chyba tego nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich.Posiadam fergusona FX 7600 z telewizją na karte.Niedawno dołączyli nowe kanały TV 4 oraz Kino Polska.Czy musze wgrać nową liste do tunera czy tylko dołączyć nowy kanał.TV 4 znalazłem po powtórnym wyszukaniu a z Kino Polska mam problem.

 

 

Też mam ten problem. Dodałem nawet ręcznie kanał Kino Polska, ale nic nie pomogło. Może ktoś wie jak temu zaradzić ? Robiłem juz kilka razy blind scan i wyszukiwanie kanałów z tego transpondera, ale akurat Kino Polska nie łapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fx-7600 - czy programowanie tunera może popsuć moduł conaxa?

Witam serdecznie!

Dziś dotknął mnie pewien problem - postanowiłem wgrać nowsze oryginalne oprogramowanie do mojego Fergusona FX-7600 2UCI (miałem 1.94 - wgrałem najnowsze 2.03), w celu wyeliminowania metodą prób i błędów problemów z chwilowym gubieniem sygnału (instalacja została sprawdzona i jest ok) - pomyślałem, że może taka operacja coś da. Niestety zapomniałem o zainstalowanym module Smita pod conaxa z kartą TNK - kupiony zresztą specjalnie aby zapewnić stabilność pracy z kartą TNK (brak komunikatu "zakodowany")- faktycznie dekodowanie przebiega z modułem jak należy. I teraz do rzeczy - okazało się po wgraniu nowego softu, że przestał być widoczny przez tuner moduł conaxa w każdym ze slotów. Później próbowałem wgrywać inny soft (starszy jak i nowszy) z wyjętym modułem i niestety nic to już nie dało - moduł nie zostaje rozpoznany przez tuner i mam komunikat "nie niezainstalowany" - czy to oznacza, że w jakiś sposób przeprogramowałem moduł przez przypadek?

Pytanie czy popsułem sobie tym niefortunnym działaniem moduł, czy może sloty na moduły dostępowe w tunerze, czy też jest jakiś sposób na to, żeby tuner znowu widział moduł Smita pod conax?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konkretnie nie odpowiem.To znaczy,że teraz nie masz odbioru TNK? Czy tylko Ferdkowi komunikaty się pomyliły? Sprawdzić można,trzeba drugi tuner z CI (może u kolegi).

Kiedyś zmieniałem soft w 7018,a byl wciśnięty RealityCam i nic mu było.

 

Mam pytanie,odnośnie listy transponderów w FX 7600,czy da się ją jakoś uporządkować.Czytałem program SetEditOctagon,ale to dla mnie czarna magia.

Blind scan boję się ruszyć,bo wprowadza masę różnych niepotrzebnych częstotliwości osobno dla każdej polaryzacji.Za poradę z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto używa edytorów list jak z pilota idzie zrobić kilka grup do 30min max transportery też się dało posortować ( musiałbym z szafy wyjąść FX aby sprawdzić) oraz kolego nikt nie każe ci skanować calego satelity możesz recznie dany transporter jaki cie interesuje .......

 

Co do modułu sprawdź w innym tunerze zapewniam cie że jest już on martwy tak właśnie padają moduły conax wadliwe seria technisat i smita ...

Co do samego czytnika kart można go poprawić wsadzając czytnik z echostara 20min pracy dla amatora ( mieć małe pojecie o lutowaniu) i nie będzie kiepskich komunikatów o włożono kartę itd ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fergusonem FX nie ma problemu żadnego , problem jest jeśli masz wgrane oprogramowanie nielegalne ......

 

tu masz producenta soft i na nim świeci cała Cyfra i kanały z tv na karte >>>> tu dla 7600 http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... -7600-UCI/ a tu dla 6600 >>> http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... X-6600-CR/

 

PS: jak masz nielegala to ten soft zablokuje ci tuner wieksze info na forach edukacyjnych .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...