Skocz do zawartości

Ferguson FX 6600 i FX 7600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego że jeden z czytników nie działa. Po wejściu do menu dekodera i wyborze okna "Gniazda" zauważyłem że jedno z nich ma nazwę MediaGuard (a więc od karty którą mam włożoną) a w pozostałych dwóch jest nazwa "Nie zainstalowany". W jaki sposób mogę chociaż jedno z nich zainstalować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadz modul i beda gniazda okk( zniknie napis nie zainstalowany) , bo jak widze kolego mylisz pojecia czytnika kart a modulow. Oraz masz wgrac orginalne oprogramowanie a nie lewe jakie masz w tunerze ktore ma obsluge 1 czytnika kart a ty twierdziesz ze masz FX 7600 2cr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witamzsl

Szukałem szukalem i znaleźć nie mogę odpowiedzi na swoje pytanie...Mianowicie słyszalem, że podłaczenie nbox recordera przez przelotkę konwenterową do Fergusona nie jest zalecane, bo może dojść do uszkodzenia jednego z nich. Ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy problem ten dotyczy też FX7600? Można podłączyc czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N box moze uszkodzic kazdy tuner nie wazna marka , poniewaz N box przez dolna przelotke caly czas podaje napiecie czy jest wlaczony czy wylaczony , sprzezenie napiec moze doprowadzic do uszkodzenia glowicy lub zasilacza ( ewentualnie zabezpeczenia przed przepieciem jesli dany model tunera takie posiada) ...

 

Wiec jest nie polecane a wrecz zabronione podlaczania tunera N-box z innymi markami tunerow , poreszta konwertery typu twin juz kosztuja nie wiele okolo 45pln......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamzsl

Szukałem szukalem i znaleźć nie mogę odpowiedzi na swoje pytanie...Mianowicie słyszalem, że podłaczenie nbox recordera przez przelotkę konwenterową do Fergusona nie jest zalecane, bo może dojść do uszkodzenia jednego z nich. Ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy problem ten dotyczy też FX7600? Można podłączyc czy nie?

 

 

Nbox to wielkie G.... ,tuner robiony z myślą o panach z iti a nie normalnym człowieku,to zasilanie na przeplotkę jest puszczone specjalnie wiadomo w jakim celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tuner sam zmienia Pidy i wyszukuje FEC jak nastąpi zmiana.Nawet tego nie zauważysz.Ja go użytkuje i na Asrze 28,5E gdzie często zmieniają się pidy i fec wszystko działa jak należy.Można jak coś nie bedzie działać przeszukać dany transponder tzn musisz znać częstotliwość ,polaryzacje i SR no i oczywiście satelite.Musi działać. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mógłby mnie ktoś oświecić, jak odpalić na tym tunerze kanały nSpoort oraz TVP Sport z TNK, bo mam cały czas brak sygnału,

a na liście transponderów w ogóle nie ma 11508V. Pewnie trzeba go jakoś ręcznie dodać, ale tam w Menu nic nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mógłby mnie ktoś oświecić, jak odpalić na tym tunerze kanały nSpoort oraz TVP Sport z TNK, bo mam cały czas brak sygnału,

a na liście transponderów w ogóle nie ma 11508V. Pewnie trzeba go jakoś ręcznie dodać, ale tam w Menu nic nie widzę?

Wyszukiwanie reczne i tam wpisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam problem z FX7600. Ostatnio przestały działać kanały. Sprawdzając ustawienie anteny okazało się, że tuner, nawet z odpiętym kablem, pokazuje 97% na obu paskach. Skanowanie kanałów nic nie znajduje. Zastanawiam się, czy kupować kabelek i wgrać od nowa soft (obecnie 2.02) czy raczej to nic nie da, bo uszkodzona jest elektronika?

Googlowałem ale nie znalazłem podobnego problemu. Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Od pewnego czasu posiadam tuner FERGUSON FX 7600 UCI 2x CI. Mam problem ponieważ jeden z dwóch czytników kart w ogóle nie działa. Po włożeniu karty nie ma żadnej reakcji. Gdy wchodzę do menu a następnie do zakładki "gniazda", przy dwóch z trzech dostępnych widnieje napis "Nie zainstalowany". Słyszałem że problem może rozwiązać wgranie softu, z tym że nie bardzo wiem jak mam to zrobić. Czy ktoś z was mógłby w skrócie napisać mi jak ten owy Soft się instaluje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...