Skocz do zawartości

CANAL+ Kuchnia


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Karol: Być może masz rację. Ja tam będę szczęśliwy, gdy przerywania reklamami na ale kino+ i Planete+ nie będzie, bo to moje ulubione kanały.

Mam do Ciebie jeszcze takie pytanie - ile mniej więcej razy cena spotu reklamowego umieszczonego w trakcie trwania programu jest wyższa od tego samego spotu reklamowego umieszczonego przed/po programie? Zastanawiam się czy CANAL+ odchodząc od swojej długoletniej strategii w braku przerywania programów reklamami (na wszystkich swoich kanałach) naprawdę tak dużo na tym zyska.

Piszesz, że kanały Domo+ i Kuchnia+ zostały wycofane z Vectry (Planete+ zresztą też) i przerywając programy reklamami w ten sposób się ratują. No ale wszystkie te kanały nadal są dostępne w największej sieci UPC (Domo+ i Kuchnia+ nawet w analogu), a niebawem powiększą zasięg także o abonentów n-ki. W sumie mogliby te kanały sprzedać także Cyfrowemu Polsatowi gdyby było aż tak źle z ich utrzymaniem.

 

@matik: Następnym razem zanim napiszesz, że ktoś (w domyśle admin/ka forum ale kino+) mało wie, zadaj sobie chociaż odrobinę trudu i przejrzyj to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie włączyłem nbox dekoder, włączam na te 6 kanałów, które dali w zamian, za to, że kliencie się skarżą z nowej oferty nc+. :)

A co widzę? ale kino HD i Kuchnia HD leci w kwadracie haha :lol2::lol2::lol2::lol2:

Program na Kuchnia HD z 2008 roku leci w kwadracie :lol2::lol2::lol2: ktoś się śmiał z Polsatu kiedyś? już mi przepraszać :D Ale mi kanały Cyfry+ doszły :lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem programów z c+. Ale ile oni razy zachwalali, Domo, Kuchnia, Ale Kino HD, mówili jakie to wspaniałe są, wszystko w HD.

Program nadawany dziś na Kuchnia HD z 2008 roku leciał w marnej jakości i w dodatku w kwadracie :lol2::lol2: To kpina z abonentów.

Na TVP HD widziałem programy z 2004 roku i w ładnej jakości, bez kwadratu... A tu? :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączyłem nbox dekoder, włączam na te 6 kanałów, które dali w zamian, za to, że kliencie się skarżą z nowej oferty nc+. :)

A co widzę? ale kino HD i Kuchnia HD leci w kwadracie haha :lol2::lol2::lol2::lol2:

Program na Kuchnia HD z 2008 roku leci w kwadracie :lol2::lol2::lol2: ktoś się śmiał z Polsatu kiedyś? już mi przepraszać :D Ale mi kanały Cyfry+ doszły :lol2::lol2::lol2::lol2:

A jak zrobić z programu czy filmu dostarczonego przez dystrybutora w 4/3 format 16/9? Poza tym przyrównujesz polski film z 1985 roku, który na potrzeby telewizji już dawno został przycięty do 4-5 letnich amerykańskich filmów, które lecą w Polsacie. Poza tym o HD na kanale Solorza można co najwyżej pomarzyć. Co do Kuchnia.tv - no cóż, jak sam wspomniałeś to program z 2008 roku - wtedy niewiele audycji było produkowanych w panoramie. Nie wiem, może następnym razem zanim coś napiszesz, strzel sobie baranka o ścianę.

 

Poza tym jeśli jesteś niereformowalny to Ci powiem - kanały HD od C+ są jedynie simulcastami odpowiedników nadawanych w SD, a co za tym idzie nie wszystko może być tam nadawane w wysokiej rozdzielczości i panoramie. Z 4/3 nie zrobisz 16/9, a z SD nie zrobisz HD. Co Ty byś chciał? Żeby wyłączali sygnał podczas audycji SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Polsat HD bije o głowę te bzdety min, Kuchnia, itd HaDe.

TVP HD nadawał filmy z 1985 roku i było ok. Ale Kino puszcza film niewowalony w kwadracie :lol2::lol2::lol2:

 

Dziękuje za takie oglądanie, przy takich programach mam odruchy wymiotne i od razu wyłączam TV. Wolę oglądać SD niż HaDe w kwadracie :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP HD nie jest simulcastem kanału SD, wszystko co wrzucają wcześniej było nagrane w HD. Trudno to pojąć? A skoro Polsat HD jest super, to gratuluję - jesteś pierwszą osobą, która tak twierdzi :) Poza tym 4/3 SD wygląda tak samo na kanale HD jak i w SD. Jeśli czegoś nie mają w panoramie, to nikt im tego nie wyczaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film w 1985 roku był nagrywany na taśmie filmowej, która ma rozdzielczość kilka razy lepszą niż HD... Dlatego też możesz sobie oglądać na Blurayu Zabójczą Brón czy inne starocie w doskonałej jakości ;). A jeśli w 2008 czy nawet 2011 roku ktoś coś nagrywał starą kamerą w formacie 4:3 to się z tego magicznie 16:9 nie zrobi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem n-ke, teraz mam nc+. Na początku nc+ nie mogłem w ogóle oglądać tego kanału jak i MiniMini, Ale kino itp. czyli wszystkich kanałów z + na końcu nazwy, pisało mi że muszę zapłacić :/ Dzisiaj rano szukam czegoś ciekawego do oglądania i co widzę? Te wszystkie kanały kiedyś przejęte przez Canal+ mogę teraz oglądać za darmo! Nie wiem nawet czemu, czy to błąd, czy tak będzie już na stałe. Jestem zwłaszcza szczęśliwy z Kuchnia+ bo lubię gotować, moja ciocia ma kablówkę i jak do niej chodziłem to zawsze oglądałem ten kanał bo ma ciekawe programy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli film w 1985 roku TVP nagrywało w HD? :lol2::lol2::lol2:

Film na TVP HD z 1985 roku jest normalny w pełni z ekranem, nie ma kwadratu :)

Tak to jest gdy ciemniak nie rozróżnia SD, HD i jeszcze filmu na taśmie 35mm. Filmów nie kręciło się na kasetę, tylko na taśmę, która oferowała bardzo wysoką rozdzielczość. Jednak wszyscy wiemy, że dystrybutorzy (vel właściciele praw) niekoniecznie muszą udostępniać je w jakości HD (albo przynajmniej w 16/9) bo raz, że przegranie i przy okazji odrestaurowanie ich kosztuje sporo kasy, a druga sprawa to przez ponad 20 lat nie mieli potrzeby się w to bawić - wystarczyło przycięcie filmu z formatu kinowego do telewizyjnego 4/3, tak aby nie było widać czarnych pasów. Druga sprawa - większość filmów znajduje się już na nośnikach cyfrowych (ew. analogowych) w takiej a nie innej formie, w telekino już nikt się nie bawi - co najwyżej Kino Polska. TVP posiada na własny użytek sporą część filmów i może się bawić w renowację na potrzeby TVP HD, Ale kino widocznie nie ma takich możliwości. Pretensje miej do dystrybutorów albo daj sobie spokój i rajcuj się Polsatem HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończyło się rumakowanie ... znaczy reklamowanie podczas programów. Od wczoraj oglądnąłem 4-5 programów i żaden nie był przerwany autopromocją czy reklamami. Ciekawe dlaczego przestali? Pewnie ludzie przełączali w trakcie reklam na inne kanały :D Nie dość że nie widzieli reklam to jeszcze nie kończyli oglądać programów na Kuchnia+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie oszukujmy się. Kanał bije na głowę konkurencyjny Polsat Food Network, zarówno pod względem jakości nadawania, jak i pod względem merytorycznym (ciekawe programy autorskie, serie zagraniczne i filmy dokumentalne, podczas gdy PFN nadaje wyłącznie serie z oryginalnego Food Network tłumaczone na polski zapętlone z reklamami co 15 minut ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia+ nadaje 7 lat i 2 dni :) a PFN niespełna rok. Trudno by mogły konkurować. Tym bardziej że u Solorza każdy kanał musi zarobić na rozwój. ITI a po części i C+ mają inną logikę tworzenia kanałów. Inwestujemy w kanał dzięki temu będzie zarabiał i nam się zwróci. W CP kanał musi najpierw zarobić dopiero później pojawiają się jakieś inwestycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...