Skocz do zawartości
  • 0

Psucie się sygnału podczas deszczu


mihau
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam takowe plany, ale na razie nie mam czasu i pomysłu na miejsce na antenę(y). Nie rozumiem czemu dla leniwych. Antenę musisz ustawić i wyregulować zarówno dla monoblocka, jak i dla układu z dwoma konwerterami. Poza tym miałem kiedyś "zeza" na antenie 70 cm. Na monoblocka nie narzekam, pozostaje mi jedynie zaobserwować zachowanie się kanałów z Astry przy ekstremalnej pogodzie. Na razie na takową nie trafiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zarówno instalacje Monoblock jak i pojedynczych konwerterów mają swoje plusy i minusy. Nie raz to wałkowaliśmy ;)

Co do śniegu, kiedy konwerterów jest więcej, śnieg ma większą powierzchnię na której może osiadać. Nieciekawie jest przy trzech konwerterach, ten w środku ma najgorzej (z krańcowych konwerterów śnieg się ześlizgnie, a na środku zostanie) ;)

 

Proszę, zostawcie temat śniegu, teraz jest lato i przyjemne ciepełko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Napisałem, że dla leniwych bo nie trzeba zarabiać 4 efek tylko jedną, nie trzeba podłączać przełącznika, ustawia się tylko jeden konwerter a nie dwa i nie trzeba kupować uchwytów do zeza. Nie jestem zwolennikiem monoblocków ale to co napisałem w pierwszym zadaniu to niewątpliwie zalety monoblocka. Wada taka, że nie można wyregulować tak dokładnie jak ma to miejsce przy pojedynczych konwerterach a do odbioru większej ilości satelitów jak dwa nie nadaje się w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I powiem Ci więcej, że nawet ustawiłem skos dla monoblocka :smile: Oczywiście uległ poprawie o kilka procent sygnał z Hot Birda kosztem sygnału z Astry. Kanałów z Astry raczej mało oglądam w stosunku do Hot Birda. Na szczęście duże ulewy są rzadko. Zobaczymy co będzie na jesieni. Jeżeli nie ma ekstremalnej pogody, kanały z Astry chodzą bardzo dobrze, zarówno SD, jak i HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz dokładnie tak jak ja miałem. Tyle tylko, że ja głupi zamontowałem kiedyś monoblocka na antenie 115 cm! Ale po paru miesiącach wróciło mi rozum bo taka antena jest przecież za duża do monoblocka i wróciłem do pojedynczych konwerterów.

 

Do wszystkich, którzy wielokrotnie pisali, że monoblock nie nadaje się do anten większych niż 90 cm: rzeczywiście nie nadaje się (sprawdziłem to na swojej niewiedzy), ale jak komuś wystarcza sygnał po 70 % (wg skali Fergusona AF7318) to może sobie zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Ja również mam problem z odbiorem podczas deszczu.Już 2 fachowców od anten u mnie było i każdy stwierdza, że antena jest ustawiona prawidłowo.Gdy nie pada jest wszystko ok jakość sygnału 100% na większości kanałów, a na AXN 88%.Gdy tylko zaczyna padać momentalnie sygnał spada i bardzo często nawet przy niewielkim deszczu znika całkowicie.Teraz zrobiłem taki test (jest ładna pogoda) - polałem konwerter wodą i oczywiście sygnał zniknął - przestałem polewać sygnał wrócił.Czy jest to normalne zachowanie konwertera czy jednak konwerter jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posmaruj konwerter czymś śliskim co zapewni dobre spływanie wody. Miałem kiedyś podobny problem, spryskałem konwerter WD40 i krople przestały stać na obudowie.

Wymiana konwertera nie zaszkodzi, może w nowym obudowa będzie lepiej odprowadzać wodę.Problem jest stojąca na obudowie konwertera (od przodu) woda, która skutecznie pogarsza odbiór.

Zakładam, że masz antenę nie mniejsza niż 80cm, z mniejszą zawsze będą problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli generalnie tak nie powinno być.Dzięki za odpowiedź gdyż "fachowiec" który mi montował anetenę twierdzi że to normalne i na każdym konwerterze będzie się tak działo.Sprzęt jest na gwarancji i dzisiaj ma przyjechać jeszcze raz i wymienić konwerter.Dam znać jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oznacza to że konwerter stracił szczelność i kiedy pojawia się tam wilgoć coś zwiera i sygnał jest zbocznikowany przez co odcina go całkiem. Jeżeli problem powtarza się po wymianie konwertera znaczy to że gdzieś w innym miejscu instalacji musi występować problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przed chwilą majster wymienił konwerter i jest tak samo - woda na konwerterze = stopniowe znikanie sygnału aż do zera.Antena 80 więc nie wiem co już o tym myśleć.Może to kwestia [beep]owego konwertera (Blue Line JTU11)?

Jeżeli problem powtarza się po wymianie konwertera znaczy to że gdzieś w innym miejscu instalacji musi występować problem.

Cała instalacja jest nowa a przewodu od konwertera do dekodera jest raptem może z 5m...Gdzie w takim razie może jeszcze leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A w jaki sposób polewasz konwerter wodą?

Jeśli polewasz konwerter (chodzi oczywiście o tą część "trąbkę") mocnym strumieniem, dużą strugą wody - to normalne, że tracisz sygnał. Woda ma silne właściwości tłumiące.

Natomiast gdy tylko przestajesz polewać, sygnał powinien natychmiast powrócić. Mokry konwerter, od tak zwyczajnie po prostu mokry, powinien działać poprawnie.

To nie jest normalne, że na antenie tego rozmiaru masz takie problemy. Dopiero naprawdę duża czarna chmura burzowa powinna powodować utratę sygnału. Ale i to - też tylko chwilową (2-3 min), aż czoło chmury przejdzie.

Sprawdź odbiornik na innej instalacji antenowej. Przypuszczam, że masz krzywą antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fakt strumień był dość silny.Teraz po wymianie konwertera parametry sygnału są lepsze (przy bez chmurnym niebie) wszystkie kanały jakość 100% oprócz EurosportHD gdzie jest 88% (nie wiedziałem że Eurosport ma gorszy sygnał od AXN).Pozostaje teraz poczekać na deszcz i zobaczyć co się będzie działo.Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o deszcz to można też w drugim kierunku-zostawić dosyć tani konwerter ale pójść w kierunku powiększania czaszy. Problem polega na braku miejsca czasami, ale to może zapewnić dobrą stabilność sygnału w różnych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...