Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do tych powyżej dorzuciłbym np mecz Pucharu UEFA Lech Poznań - Grasshoppers Zurich (6-0). Wiadomo, że to może nie przeciwnik takiej klasy jak ci powyżej ale to był niezwykły mecz, dużo bramek, ciekawych akcji i absolutna dominacja drużyny Lecha, poznaniakom w tym meczu wychodziło niemal wszystko. Przed samym spotkaniem chyba nikt nie liczył na taki wynik, jednak Lech pozytywnie zaskoczył i zagrał mecz, który poniekąd przybliżył Kolejorza do późniejszego wyjścia z grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gratulacje dla Lecha. Piłkarze Juve w swoich koszulkach skojarzyli mi się z jakimiś śnieżnymi komandosami wykonującymi jakąś akcje na Syberii czy centralno azjatyckiej tajdze hehe. (Chyba za dużo swego czasu w Delta Force II grałem ;-) ). Wg mnie to ten mecz nie powinien się odbyć. Oczywiście tak mówił rozum. Serce mówiło aby grać to wtedy szanse Kolejorza większe. No i co teraz? Trzeba liczyć na to, że może MC pogubi punkty z Juve a Lech ogra Salzburg i wyjdzie z pierwszego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przypomnieć jakie tu szanse dawano Lechowi po losowaniu grup.

 

Piękna grupa :D Juventus, Manchester City, Red Bull Salzburg.Marketingowo - rewelacja, sportowo niekoniecznie.

 

Oj ta grupa A nie dadzą rady

 

A co Ty, miałeś przed losowaniem nadzieje na awans? Gdyby trafili do jakiejkolwiek innej grupy, też szans wielkich by nie mieli.A tak zarobia kilka milionów na biletach, dostaną też niezłą kase za transmisje.Wynik sportowy w obu przypadkach byłby podobny.

 

No o szansach z MC i JUV nie mówię. Z tym red bull sauburg może uda im się coś ugrać, ale to nic pewnego.

 

A tak gadacie. według mnie wyników typu 5-0 napewno nie bedzie. Na awans nie mamy co liczyć ale jest okazja dobrze zaprezentować się na arenie międzynarodowej

 

Wygranym tego losowania jest Polsat . Myślę, (obym się mylił) że Lech ugra góra 3pkt w tej grupie.

 

Myślę że w meczach u siebie Kolejorz coś tam zdobędzie...ale trzeba przyznać że wyjście z grupy będzie nie lada osiągnięciem

 

myslę ze może być cieżko choć u siebie pewnie powalczą w ich zasięgu wydaje się Salsburg ale to tez bardzo mocny zespół bo o meczach z Juve czy Manchesterem City to lepiej nic nie mówić.

 

Więcej optymizmu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobra ale oni mają wylane na ligę... Jakby w każdym meczu w Ekstraklasie zasuwali na 100% to by tak różowo nie było. Do tego sytuacja w MC gilotyna nad trenerem). Red Bull to nic specjalnego. Z Juve w 1. meczu nie powiem, udało się im. Taki gol jak strzelił Rudnevs to jednak 1/100. A wczoraj pogoda była fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest grać dobrze i w pucharach, i w lidze. To się zdarza dosyć często, nawet najlepszym drużynom, np. Bayernowi Monachium w tym sezonie. W przypadku Lecha głównym problemem jest chyba brak motywacji do gry na maksa w lidze. No bo komu by się chciało „wypruwać żyły" na krajowych podwórkach, kiedy grywa się wielkie mecze z Juventusem i Manchesterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Niejednokrotnie przecież bywało tak, że zwycięzca czy to LM czy PUEFA miał problemy w lidze. Chociażby Liverpool w 2005 roku. Wygrał LE, ale w lidze nie zajął miejsca premiowanego awansem. Dlatego właśnie wprowadzono przepis, że obrońca tytułu udział w rozgrywkach ma zapewniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Losowanie było bardzo dobre, jednak Sporting Braga to trudny rywal dla Lecha, ale na pewno do pokonania, żeby tylko w przerwie zimowej Lech poczynił wzmocnienia to ma duże szanse na wyeliminowanie portugalskiego zespołu. A gdzie gra Lech pierwszy mecz : u siebie czy na wyjeździe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...