Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki wielki z Ciebie kibic Juve? powinni sie cieszyc ze leszek ich nie pojechal ! fartowny strzal rudnevsa a jaki byl del piero? oni sa w przebudowie od 2 sezonow :lol2:

 

Kibicuję Juve od kiedy zacząłem interesować się piłką nożną-od MŚ98. Przyciągnął mnie do tego klubu jeden z moich ulubionych piłkarzy wielki Zinedine Zidane.Juventus jest w przebudowie od 2006... To Lech powinien się cieszyć że Del Neri ich zlekceważył,że Melo ma źle w głowie itd. Było 3-3 gratuluję,cieszcie się taki wynik długo się nie powtórzy.Przełknąłem grę w Serie B,przeboleję remis z polską drużyną.Pozdrawiam wszystkich kibiców

 

 

co Ty w ogole piszesz piszesz za farmazony.co sezony wydaja mnostwo kasy na transfery i sa w przebudowie? juve w tej chwili srednia druzyna serie a.o scudetto na pewno nie beda wlczyc MOZE o lige europejska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no. Juventus to teraz średniak europejski albo i gorzej.

Trzeba się z tego remisu i tak cieszyć. Zawsze coś do rankingu zdobędziemy. Cóż, dla niektórych zespołów to i znacznie słabsi rywale to za wysokie progi. Tacy jak Austria Wiedeń (zabawa z Ruchem) czy Qarabag (wielka Wisła, dzięki której śmiano się z nas w całej Europie. Przypominano, że 5 lat temu kadra wygrała z Azerebejdżanem 8-0, a teraz klub od nich leje nasz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juventus pozyskał 11 nowych piłkarzy,oddał 12 a 2 jest poza kadrą bo nie chcieli odejść.Mają nowego trenera ,dyrektora generalnego i prezydenta.I to nie jest przebudowa zespołu ?? Trafiło się ślepej kurze ziarno i się podniecacie.Nie rozumiem, że niektórzy się dziwią że kibice Legii pojechali dopingować Juve.Tłumaczy się to jednym słowem-demokracja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówisz o demokracji to daj innym możliwość cieszenia się z remisu Lecha z Juventusem. Juventus jest w przebudowie, a Lech nie prezentuje formy takiej jakiej by się wszyscy spodziewali, więc dla polskiego klubu remis z takim klubem jak Juventus jest cenny, nawet gdy ten włoski klub jest w przebudowie. W ostatnich czasach polskie kluby się kompromitują, jak nie Karabachem to z innym klubem i każdy remis czy zwycięstwo z klubem będącym przedstawicielem jednej z lepszych lig w Europie jest cenne. Można powiedzieć, że szkoda bo była szansa na zwycięstwo, ale lepszy remis na wyjeździe niż porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koniecznie wygrać to spotkanie, bo dosłownie każdy punkt może mieć znaczenie w końcowym rozrachunku. Skoro wygrał z nimi Man City, który podobnie jak Juve, jest w przebudowie i nie wiedzie mu się w Premiership, to Lech też powinien.

 

@Sorek21 - ja sympatyzuję z Legią mniej więcej od 1996 roku, a kibicuję jej i interesuję się wszystkim co z nią związane od roku 2001. Mimo to w rozgrywkach europejskich kibicuję wszystkim polskim klubom i w meczu z Juve całym sercem byłem za Lechem. Uważam że to zdrowe, normalne, a przede wszystkim patriotyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia jak wiadomo ma zgodę z Juventusem.A zgodę trzeba szanować i wspierać.Przynajmniej tak wypada :)

Ja nie przywiązuję do tego tak dużej wagi i jak gra polski klub w pucharach to mu kibicuję.

Ale z jakiej racji ci najzagorzalsi kibice, udzielający się mocno w ruchu kibicowskim mieliby kibicować jednemu ze swoich największych wrogów? Jaki mają w tym interes? Liczy się dobro ich klubu i ewentualnie życzy się dobrze zaprzyjaźnionemu klubowi.Nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z jakiej racji ci najzagorzalsi kibice, udzielający się mocno w ruchu kibicowskim mieliby kibicować jednemu ze swoich największych wrogów?

A no z takiej, że jedni i drudzy są Polakami? Oczywiście jest demokracja i każdy może robić co chce, ale jest to trochę dziwne, że rodakom źle się życzy. Zwłaszcza za granicą.

Jedynym klubem za jakim mocno nie przepadam jest Legia Warszawa, ale jak grają w pucharach europejskich to zawsze ich wspieram duchem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z jakiej racji ci najzagorzalsi kibice, udzielający się mocno w ruchu kibicowskim mieliby kibicować jednemu ze swoich największych wrogów? Jaki mają w tym interes? Liczy się dobro ich klubu i ewentualnie życzy się dobrze zaprzyjaźnionemu klubowi.Nic więcej.

Ogólnie to chyba każdy ma swoją mniej lub bardziej lubianą drużynę, ale to co napisałeś to już jest chore. Moim zdaniem z takich poglądów zaczynają się rodzić pseudokibice. Gra nasza drużyna z Polski w pucharach i chyba nam wszystkim powinno zależeć na jakimś sukcesie Lecha. Może zaczniemy wygwizdywać Iwańskiego podczas meczów reprezentacji bo przecież reprezentuje on Legię, to jest chore podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legia jak wiadomo ma zgodę z Juventusem.A zgodę trzeba szanować i wspierać.Przynajmniej tak wypada :)

Ja nie przywiązuję do tego tak dużej wagi i jak gra polski klub w pucharach to mu kibicuję.

Ale z jakiej racji ci najzagorzalsi kibice, udzielający się mocno w ruchu kibicowskim mieliby kibicować jednemu ze swoich największych wrogów? Jaki mają w tym interes? Liczy się dobro ich klubu i ewentualnie życzy się dobrze zaprzyjaźnionemu klubowi.Nic więcej.

 

 

Ma zgodę o której kibice Juve przypomnieli sobie po kilkunastu latach. Taka zdoda to ułuda. Jakoś na każdym meczu Juve nie widać flgi Legii. A może ja ślepy już jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chyba każdy ma swoją mniej lub bardziej lubianą drużynę, ale to co napisałeś to już jest chore. Moim zdaniem z takich poglądów zaczynają się rodzić pseudokibice. Gra nasza drużyna z Polski w pucharach i chyba nam wszystkim powinno zależeć na jakimś sukcesie Lecha. Może zaczniemy wygwizdywać Iwańskiego podczas meczów reprezentacji bo przecież reprezentuje on Legię, to jest chore podejście.

A wyobrażasz sobie, żeby w Anglii kibice Liverpoolu cieszyli się ze zwycięstw znienawidzonego Manchesteru Utd w LM? Nic takiego nie ma miejsca.W Polsce to działa podobnie, ale w odróżnieniu od Anglii jest tu też trochę tych "normalnych", którzy życzą pucharowiczom dobrych występów.

I podam jeszcze jeden przykład.Dlaczego np. sympatycy Wisły mieliby wspierać Lecha?

Po I: Pyry mają zgodę z Cracovią(chyba nie muszę przypominać co działo się kilka lat temu na derbach Krakowa).

Po II: Poznaniacy też pokazują nienawiść do Wisły(m.in na flagach i w śpiewach podczas meczów)

 

Tak jak pisałem wcześniej ja nie należę do ludzi, którzy życzą źle Lechowi, Wiśle czy jakiemukolwiek innemu klubowi w europejskich pucharach.

 

Reprezentacja to inna bajka.

 

PS. Co do Pączka to trzeba zacząć od tego, że w reprezentacji w najbliższym czasie nie zagra.A na gwizdy już nie raz sobie zasłużył nie szanując kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takiej Anglii to mają kilka drużyn, które co roku walczą o wygranie całej LM, więc takie porównania są co najmniej nieprzekonujące. Jak tu czytam niektóre wypowiedzi to powiem, że piłką żyję od kilkunastu lat (od MŚ we Francji) i powiem, że nie rozumiem jak można nie kibicować naszemu polskiemu jedynakowi w pucharach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Legia grała w Lidze Mistrzów cały Poznań jej kibicował.Podobnie było z Wisłą-pamiętne mecze z Realem Saragossa,Lazio,Parma,Schalke.Wszyscy byliśmy dumni jak nasza polska Wisełka im dokopywała.Im więcej punktów zdobędzie Lech tym lepsze rozstawienie kolejnych polskich drużyn w następnych latach.Dlatego cieszmy się z sukcesów Lecha!(pamiętam początek lat 80-tych i sukcesy Widzewa-pół boiska podwórkowego potrafiło być za Widzewem...w Poznaniu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej punktów zdobędzie Lech tym lepsze rozstawienie kolejnych polskich drużyn w następnych latach.

Niestety nie do końca tak wygląda.Lech zdobywa punkty przede wszystkim dla siebie i rankingu krajowego(a w nim jesteśmy tak daleko, że to co ugrają gów*o da).Dla pozostałych polskich klubów też zdobywa punkty, ale bardzo małą ilość, bo za wygraną 0.150 a remis 0.075.Czyli tak naprawdę polskim klubom wielkiej przysługi nie robią.Jedynie sobie, najprawdopodobniej zapewnili rozstawienie w IV r.el. LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej punktów zdobędzie Lech tym lepsze rozstawienie kolejnych polskich drużyn w następnych latach.

Niestety nie do końca tak wygląda.Lech zdobywa punkty przede wszystkim dla siebie i rankingu krajowego(a w nim jesteśmy tak daleko, że to co ugrają gów*o da).Dla pozostałych polskich klubów też zdobywa punkty, ale bardzo małą ilość, bo za wygraną 0.150 a remis 0.075.Czyli tak naprawdę polskim klubom wielkiej przysługi nie robią.Jedynie sobie, najprawdopodobniej zapewnili rozstawienie w IV r.el. LE.

To i tak dużo, przynajmniej nie trafimy na drużyny typu Juventus, Liverpool czy inne giganty (przykłady z obecnej fazy LE).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w przyszłym roku Wisła nie ugra trochę punktów(jednoznaczne z awansem do fazy grupowej) to za 2 lata straci rozstawienie nawet w III rundzie eliminacji.Odpadnie im wtedy 4,5 pkt, które ugrali w sezonie 06/07.Wiedząc jakie aspiracje mają w Krakowie, sytuacja może być fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a w rankingu UEFA Polskę wyprzedają m.in takie "potęgi" jak Cypr, Białoruś czy Izrael, tak więc lepiej będzie dla polskich klubów jeżeli Lech będzie wygrywał, a nawet remisował, bo za remis w LE UEFA płaci klubowi po 70 tysięcy euro więc można zarobić zarówno finansowo jaki w rankingu klubowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YayYay Wisła spadnie z Ekstraklasy tak jak Korona zdobędzie mistrzostwo.

Myślę, że z roku na rok będzie coraz lepiej i zaczniemy grać regularnie w pucharach. Jest w Ekstraklasie kasa, są transfery i to dość wysokie, mamy już obiekty a powstają nowe i wierzę, że za tym musi pójść jakaś nowa jakość piłki klubowej. Może jestem zbyt wielkim optymistą, ale ktoś musi wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YayYay Wisła spadnie z Ekstraklasy tak jak Korona zdobędzie mistrzostwo.

Myślę, że z roku na rok będzie coraz lepiej i zaczniemy grać regularnie w pucharach. Jest w Ekstraklasie kasa, są transfery i to dość wysokie, mamy już obiekty a powstają nowe i wierzę, że za tym musi pójść jakaś nowa jakość piłki klubowej. Może jestem zbyt wielkim optymistą, ale ktoś musi wierzyć.

Ale od nowe stadiony nie sprawią, że nasi piłkarze będą grać lepiej.Będą tylko źródłem jeszcze większych dochodów, a tak jak napisał @Yaneiro kasa idzie w błoto.Wszystko zaczynamy od [beep] strony.Najpierw trzeba zainwestować w pożądne pieniądze w szkolenie młodzieży, bo okaże się, że nie będzie miał kto grać na tych nowych stadionach, tylko zagraniczny szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od nowe stadiony nie sprawią, że nasi piłkarze będą grać lepiej

a tu się niezgodzę :)

Pokaż mi przyjacielu - gdzie na świecie liga prezentuje wysoki poziom - mają do dyspozycji małe stadiony ? :>

Holandia czy Belgia - to już też nieaktualne- bo tam ciągle rozbudowują. A i tak w sumie ligi te są tylko " mocno średnie "

Owszem - tu występuje syndrom Rosji. Czyli Nowe stadiony , coraz lepsi piłkarze ściągani zza granicy - a wyniki dryfują lekko pozytywnie, nie powalają na kolana.

Ale też tu nie ma się czemu dziwić. Nie da się zrobić silnej ligi na zasadzie 8 murzynów + 3 naszych .

Według mnie - nie ma co panikować. Bo to nie chodzi o to ,by Polska potęgą była ( bo niby czemu, nigdy nią nie była ) - ale by średnią klasą była. Ot, taka Chorwacja, Czechy czy Szwecja. I wtedy będzie dobrze. Wystarczająco. Bez sensu jest wierzyć że lepiej będzie, bo nie ma takich szans by było.

jak powiedział Ludwik Benoit w " Bing Bang " - " jest to niemożliwością " :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...