Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to lux :) Lepiej grać w Pucharze Uefa niż w LM :roll: Punkty w Pucharze Uefa nabiła nam już Wisła, Legia, Groclin i inne kluby przez 10 lat :P

Proponuję, żeby jeszcze Polska grała w mistrzostwach Azji, a nie w Euro, no bo jakby nie patrzeć - może wtedy kiedyś zostaniemy mistrzami :P

Z takim podejściem może więc cieszmy się, że w el.LM gra 1 klub, a nie 2 ? :shock:

 

Dobra, dosyć tej ironii, bo to nie jest rzeczowy argument. Argument dla mnie jest jeden - 10-12 mln Euro. GKS ma budżet 40 mln zł (najwyższy w OE). Samo wejście do LM daje taką kasę. Nie bez przyczyny prezesi Zagłębia chcieli płacić 8 mln zł na premie. To raptem 15% tego co Zagłębie by zarobiło. A wiesz co to jest 12 mln Euro w lidze polskiej ? Jakby dobrze usiąść i pomyśleć, to możemy w Polsce co roku mieć mistrza już w lutym czy marcu.

 

Nie wyjechałem z tą Valencią, tylko podałem przykład co by się stało, gdybyśmy teraz na taką Valencię trafili (bo jest ona rozstawiona w III rundzie). Barcelony i Realu nie ma w tej grupie, więc ich meczów nie przytaczałem :P

 

Prawda jest taka - na kogo byśmy nie trafili, to suma sumarum nie bylibyśmy faworytami...

 

 

I jeszcze jedno. W piątek losowanie III rundy el.LM. Zobaczcie sobie na kogo można trafić ;)

http://www.90minut.pl/news.php?id=594808

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym mam sie utozsamiac?Polowa zawodnikow z mojego miasta odeszla za kasa do sasiedniej dziury Spomleku Radzyn Podl.Tu nie chodzi o wartosciowanie,tylko o sens podniecania sie sprzedawczykami,ktorzy nie utozsamiaja sie z niczym oprocz konta.Ogladanie w tv nie popiera tej patologii,gdyz gra polski klub i reprezentuje Polske,a nie tylko swoje miasto.Jezdzenie na mecze za swoimi klubami tez juz widzialem w tv w Wilnie.W 80 % jezdzi sama dzicz,ktora nie mogac nadymic u siebie,rozrabia gdzie indziej.Napisalem,ze sie z nikim nie utozsamiam,a nie ze liczy sie tylko Legia,Wisla i np Real i Chelsea.Poza tym nie mam nawet ochoty na zadne wyjazdy.Dla mnie szkoda czasu.Wole byc jak to nazywacie kibicem w kapciach-jest wygodniej i bezpiecznie,a nawet i taniej.Czestp tacy maja wieksze pojecie,niz ci aktywni.Podonie jest z pilkarzami,ktorzy nie maja pojecia z kim graja :) i co sie dzieje w ich zawodzie :).Takie jest te cale szambo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 40 mln złotych to jest trochę przekłamane bo mieszczą się tam kwoty na szkolenie juniorów, remont stadionu itd. Sam budżet klubu jest owiele mniejszy mówił o tym Lenczyk .

Zresztą to nie są oficjalnej dane tylko informacje z serwisu Money.pl w Polityce już np budżet Legii ma różnice 10 mln zł. Więc daje to do myślenia. Zresztą po transferach widać kto na dużo może sobie pozwolić, kto ile wydał.

 

Ty czegoś nie rozumiesz właśnie PU jest furtką do LM. Steaua i Rapid dobrymi występami tam dały sobie możliwość gry w LM. To nie zasługa LM a PU, że mają 6 miejsce w rankingu i dostaną klub bez eliminacji. Zdobyte punkty także do rankingu klubowego dają rozstawienia.

 

PS. Michał. Kibicem trzeba być, trzeba się urodzić. Pogoń Nowa Szczecin, Zawisza Bydgoszcz tam potrafi przyjść na mecze po 2000 osób czyli niewiele mniej niż na Groclin, Zagłębię czy Bełchatów mimo tego, że to kluby z niskich lig.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. Michał. Kibicem trzeba być, trzeba się urodzić. Pogoń Nowa Szczecin, Zawisza Bydgoszcz tam potrafi przyjść na mecze po 2000 osób .

 

5 liga Pomezania Malbork-na mecz zawsze przychodzi ponad 300 osób.Ale też musze powiedzieć że w malborku jest zaniedbalstwo.Stadion jakby z poprzedniej epoki.Murawa taka sobie,trybuna dla gości-krzeszelka takie jak na stadionie X-lecia(tylko że bez trawy),tzw."młyn" czyli grupa najwierniejszych kibiców pomki taka sama.Tylko mała kryta trybuna ma krzesełka nawet takie sobie.Na stadionie moze sie pomiescic : 3500 miejsc (2746 ŁAWKI, 254 KRZESEŁKA, 500 STOJĄCE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 10 lat już te punkty zdobywamy... I jakoś Serbia nas nawet wyprzedziła ;)

 

Panowie - powiedzmy sobie prawdę. Każdy mecz czy to reprezentacji, czy klubowy jest od 3-4 lat nazywany "trudnym" (jak ja kocham te stwierdzenia jak gramy z np. San Marino, że jest to trudny rywal i może sprawić niespodziankę :lol: ). Mamy problemy nie tylko z Anglikami, Hiszpanami, Niemcami, ale z Rumunami, Azerami, Grekami, Gruzinami, Szwajcarami itp.

 

Może myślę stereotypowo, może nielogicznie - dla mnie futbol kręci się w Anglii, Hiszpanii, Niemczech, Włoszech, Francji, Portugalii oraz Holandii. I jakoś dziwnym trafem tylko te drużyny grają w najlepszej "16" LM. Ze świecą szukać tam czy to Szwedów, czy Szwajcarów albo Bułgarów. Pucharu Uefa też Rumuni, Grecy czy Serbowie nie wygrywają. Więc chyba nie odbiegają od nas aż tak, żeby co jakiś czas móc ich pokonać :!: W całej historii Pucharu Uefa tylko 5 razy wygrywały drużyny spoza tej wielkiej "Siódemki państw", które przytoczyłem. W LM nie zanotowano tryumfu takich zespołów ! (w Pucharze Zdobywców Pucharów też różowo nie jest, bo były tylko 2 razy, gdzie zwyciezca pochodził spoza tej "Siódemki państw").

 

Steaua we wtorek była moim zdaniem do pokonania. Nie grali galaktycznego i magicznego futbolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad85 daj im spokój - oni mają swój swiat, ja na takich mówie kibice w kapciach. Kibicuja wszystkim najlepszym polskim druzynom w pUefa. Czyli zadnym :D

Chcieli zeby Zagłebie wygrało ze Steauą B. ? Kto się chodz troche zna na piłce to nie postawiłby na awans Zagłębia nawet grosza. A to przeciez dopiero 2 runda el. LM. Gdzie do ludzi. Ktoś mówi ze to najłatwiejsza droga Zagłebia do LM ? Bzdury. Przeciez Zagłebie było nie rozstawione w II rundzie. A jest jeszcze III runda, gdzie nie takie polskie zespoły, nie z takimi grajkami odpadały.

 

 

Od poczatku mowilem ze Zaglebie nie bylo faworytem, ale czy to znaczy ze jak ktos pisze ze ma szanse na zwyciestwo chocby 1-0 to juz sie nie zna? :shock: to bylo mozliwe, bo nawet gdyby u siebe zaglenbie wygralo minimalnie w Bukareszcie mialo by duze problemy, ale co ja bede z ekspertami od pilki rozmawial, Mad85 jesli chodzi o Zaglebie mowisz ze szans nie ma bo steaua taka dobra, a jak Legia miala graw w intertoto z Blackburn to miala duze szanse :lol::lol: dobrze ktos napial jesli Legia czy Wisla ni jest mistzrem to juz zaden klub nie moze byc przynajmneij w twojej glowie sie to nie moze pomiescic :D albo ktos kupil albo jednosezonowiec, taka liga jaka bys chcial czyli co sezon zwycieswo jednej lub dwoch druzyn bylo by nucne tak jak staja sie juz twoje posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piłce wiem o wiele więcej od ciebie i nie będę tego ukrywał.

Skoro jesteś taki mocny może porozmawiamy o analizie meczu tj o kulturze gry obu zespołów, o analizie taktyki w ofensywie i defensywie, sposoby wyprowadzania akcji ofensywnych itd Tylko wszystko na podstawie rzeczowych argumentów. Czekam z niecierpliwością na to co napiszesz, jeżeli coś napiszesz.

Ja w przeciwieństwie do ciebie piłką zajmuje się w sumie na co dzień.

Mieć szanse a wygrać to dwie różne sprawy. Z braku argumentów zawsze zmieniasz temat. Ta Legia z pierwszej połowy z Cracovią miała by szanse w meczach z Blackburn czy Steauą ale ta z 2 połowy już nie. Takich ekspertów jak ty niestety jest dużo w związkach w klubach przez co cierpi nasza piłka bo nie mają p[pojęcia a biorą się za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam z 200km od Krakowa ,mimo to byłem na kilkunastu spotkaniach i postaram się jeździc częściej :D Kiedyś byłem co 2 tygodnie na Amice (nawet z Rangersami) ,ale szkoda ,że już jej nie ma :(

 

A co do punktów rankingowych wyprzedzają nas ,bo nie gramy równo.Raz jeden zespół zajdzie trochę dalej, ale inne odpadną ze słabeuszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku niestety znowu będzie mało punktów. Zagłębie nie zdobędzie żadnego. Groclin mimo przejścia rozstawienia w 2 rundzie eliminacji PU ( Azerów raczej chyba przejdą) raczej będzie miał problemy z awansem do 1 rundy. GKS Bełchatów w 2 rundzie nie będzie rozstawiony, więc trafi na lepszego rywala a jest tam kilka mocnych klubów.

 

Więc wariant pesymistyczny zakład 1.5 punktu Groclinu i 2 Bełchatowa 3,5:3(tyle drużyn grało w pucharach w tym roku)= 1.16 punktu czyli bardzo slaby wynik który zapachnie nas niżej i sezonie 2009/2010 może być tragicznie.

 

PS. Uprzedzam pytanie PiotrekJaw Intertoto nie zalicza się do rankingu UEFA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest źle, bardzo źle. Jeśli dziś oba nasze zespoły nie awansują do następnej rundy to będzie dno (Zagłębie punktów już nie zdobędzie). Z drugiej strony jak mamy taką żenującą ligę, to po co nam te miejsca w Pucharach? Żeby się kompromitować? Obawiamy się Azerów, a przed Rumunami to już klękamy na kolana :lol: Gdy Wisła ogrywała Real Saragossa, później Parmę, Schalke, Groclin Herthę Berlin i Manchester City nie przypuszczałem, że nadejdą takie czasy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Uprzedzam pytanie PiotrekJaw Intertoto nie zalicza się do rankingu UEFA.

 

Rozumiem, że to było taktyczne odpadnięcie z Europejskich Pucharów, by nie brać udziału w nabijaniu punktów dla Polski :wink: ITI wpadł na pomysł, że Legia będzie grała w Uefa tylko wtedy, kiedy będzie ich stać na conajmniej 1/4 finału :P W innym przypadku nie ma sensu wchodzić do UefaCup ;)

 

Poza tym nie rozumiem skąd ten czarny scenariusz, że ani Groclin, ani GKS nie przejdą dalej ? No już mad85 nie przesadzaj, że w kwalifikacjach Uefa polskie zespoły są na straconej pozycji... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku żal mi cię naprawdę. Po co ci te bzdurne komentarze probujesz się dowartościować? Na to wychodzi. Ja pisze o czym konkretnym a ty wycinasz jakiś fragment wstawiając jakieś swoje bzdury.

Bełchatów będzie do losowany do kogoś z grupy HSV Hamburg, RC Lens. FC Basel, FC Sion, Austria Wiedeń, Rapid Wiedeń, Zenti Sank Petersburg, Dnipro Dnietropawłosk i chyba Petrzałka. Ta 9+ Groclin + ze będzie rozstawiona w grupie Europy środkowo-wschodniej w 2 rundzie eliminacji. 2 rywali nie od ogrania, reszta na pewno lepsza ale która można ograć.

Groclin trafi na łatwiejszych ale dyspozycja z 2 meczy tego sezonu nie wydaje się najlepsza więc różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie przypuszczałem, że na takie zespoły GKS może trafić :(

Jakoś kwalifikacje do Pucharu Uefa kojarzą mi się z Gruzinami, Azerami itp.

 

A odpowiedziałem wyrywkowo na tamten post, bo tak to napisałeś, jakbyś chciał powiedzieć, że gdyby nie Legia, to ten współczynnik byłby jeszcze mniejszy, bo 3,5 dzielilibyśmy na 4 a nie 3 :P Stąd napisałem tak, a nie inaczej i że to było taktyczne posunięcie (oczywiście dość prześmiewczo to napisałem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bełchatów nigdy nie grał w Pucharach więc nie jest rozstawiony. Polskie zespoły przeważnie były rozstawione w tej rundzie PU.

Jedynie szanse na awans do 1 rundy ma Dyskobolia. Bełchatów polegania na pewno w 2 rundzie eliminacji i coś mi się wydaje, że czeka ich mecz z HSV Hamburg, przewidziałem Steaue Bukareszt może i tym razem się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...