Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bywalem na stadionach,takze na 1 lidze i to jeszce za czasow komuny-w Walbrzychu i w Gdansku,a takze raz na Legii i w Lecznej.Nie wspominam o czasie,kiedy w Bialej byl jeszcze AZS,zanim polaczyl sie z dziadowskim Podlasiem.Mnie to nie bawi,ani ta bandycka atmosfera na kazdym ze stadionow,ani nic innego.Brakuje mi za to chociazby powtorek i ogolnie dobrej widocznosci.Jestem zbyt wygodny,by chodzic za ta tluszcza na mecze.Skoro dla Ciebie podstawa,by z kims rozmawiac jest tylko chodzenie na mecze,lub zblizone zdanie,to faktycznie rozmawiac nie bedziemy.I to nie dlatego ze Ty tego akurat chcesz,tylko dlatego za ja nie mam zamiaru tracic czasu na pisanie do betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnipro zmiotlo na wyjezdzie Dynamo Kijow 3:1. W dodatku 4 z rzędy wygrane, nie wróżną GKS B. łatwej przeprawy a wrecz odwrotnie. Byloby wskazane, zeby prezes PGE nie robil Gargule problemow z przejsciem do Wisly. Obawiam się że może być tak,że mecz z Bate okaże się większą przeprawą dla Steauy niż mecz z Zagłebiem. Ale póki piłka w grze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie michał ja pisałem o zrozumieniu pewnych spraw a nie całości, chodzi głownie o piłkarskie wioski w OE większość tematu to inny aspekt i nie ma związki z byciem na meczu. Głównie o tą rzecz chodziło.

Dnipro to nie wygodny rywal. Grywali już w fazie grupowej PU. GKS to głównie Garguła co widać na boisku. bez niego gra wygląda słabiej. Jeżeli odpowiednio podejdą do rywala i nie popełnią błędów z Gruzinami to jak najbardziej do ogrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnej rzeczy nie rozumiem. Dlaczego przekreślasz Zagłębię, GKS, czy Groclin tylko dlatego, że mają mniej niż 50 tys mieszkańców? Przecież tam mieszkają tacy sami ludzie, jak w Warszawie, Krakowie, czy Poznaniu. Powiem nawet więcej - moim zdaniem 3000 na stadionie Groclinu jest lepszym wynikiem niż 8000 na Legii czy Wiśle!

Wszyscy się podniecają, że czasem jest komplet na Legii, ale nikt nie zauważa, że to miasto ma prawie 2 mln widzów! Śmiechu warte jest to, że mając 2mln mieszkańców na każdy mecz nie przyjdzie ten komplet :!:

 

Gelsenkirchen ma 250 tys mieszkańców. Na trybunach jest zawsze 61 000 widzów (komplet jest zawsze).

Leverkusen ma 150 tys i 22 000 widzów (niestety mają mały stadion, ale zawsze jest komplet.)

Według Twojej teorii te miasta nie powinny być w Bundeslidze, bo np. Dusseldorf jest większy ;)

 

Warszawa ma 1,8 mln i 8-10 tys widzów (i nie są to komplety).

Kraków ma 750 tys i też jakieś 8-10 tys widzów (tu też komplety tylko na wielkich meczach).

A Grodzisk ma 15 000 mieszkańców i przychodzi jakieś 2000-3000.

 

Niechodzi mi o to, że frekwencje w OE muszą być jak w Bundeslidze. Tylko chcę zwrócić uwagę, że "czepiasz" się małych klubów, a nie widzisz problemów z frekwencją w większych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelsenkirchen ma 250 tys mieszkańców. Na trybunach jest zawsze 61 000 widzów (komplet jest zawsze).

Leverkusen ma 150 tys i 22 000 widzów (niestety mają mały stadion, ale zawsze jest komplet.)

 

Gelsenkirchen lezy w Zagłebiu Ruhry, więc nie pisz ilu ma mieszkanców, bo te całe Zagłebie ruhry można traktować jako jedno wielkie miasto, a jako takie ma łączcie ok 5 mln. ludzi ;] A w skład Ruhrgebeit wchodzą m.inn. kolego: Essen, Oberhausen, Duisburg, Gelsenkirchen, Bochum i Dortmund mówią coś ci te nazwy ? 8)

 

A Leverkusen to praktycznie przedmieścia Kolonii.

 

Więc się nie dziw ze na mecze drużyn z teoretycznie niedużych miast tyle widzów przychodzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Drzymała chce przenieść klub do Szczecina? Dlaczego do Poznania przeniosła się Amica. Zobacz jakie kluby odnoszą sukcesy? Te z wielkich miast. Kluby z małych miast maja wysoki raz na kilka lat tylko i tak jest na całym świecie. Chodzi o klimat, kibiców wiadomo, że w takim porównaniu zawsze lepiej wyjdzie małe miasto. W takich Krakowie, Warszawie czy Poznaniu jest po kilka klubów. Tak samo z punktu widzenia kibicowskiego atrakcyjniejszy wyjazd jest do Poznania czy Krakowa czy Katowic niż Grodziska czy Wodzisławia.

We Francji na bodajże na len przychodzi więcej kibiców niż mieszkańców ma miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelsenkirchen ma 250 tys mieszkańców. Na trybunach jest zawsze 61 000 widzów (komplet jest zawsze).

Leverkusen ma 150 tys i 22 000 widzów (niestety mają mały stadion, ale zawsze jest komplet.)

 

Gelsenkirchen lezy w Zagłebiu Ruhry, więc nie pisz ilu ma mieszkanców, bo te całe Zagłebie ruhry można traktować jako jedno wielkie miasto, a jako takie ma łączcie ok 5 mln. ludzi ;] A w skład Ruhrgebeit wchodzą m.inn. kolego: Essen, Oberhausen, Duisburg, Gelsenkirchen, Bochum i Dortmund mówią coś ci te nazwy ? 8)

 

A Leverkusen to praktycznie przedmieścia Kolonii.

 

Więc się nie dziw ze na mecze drużyn z teoretycznie niedużych miast tyle widzów przychodzi 8)

 

Chłopie :!: Ty chyba żartujesz ?!! Dortmuńdczyk NIGDY nie będzie kibicował Schalke, a kibic z Bochum np. Essen ! To nie jest Polska, że jesteś z Łodzi czy Płocka, a kibicujesz Legii :lol:

Normalnie teraz to mnie wręcz zastrzeliłeś :shock:

Każdy ma swój klub ze swojego miasta i TYLKO jemu jest wierny.

W Gelsenkirchen ludzie mają w domach talerze, kubeczki Schalke. Nawet śpią w pościeli z tym znaczkiem. I Ty byś chciał, żeby tacy ludzie jeździli po sąsiedzku na mecze Bochum, bo akurat Schalke jest na wyjeździe ? :lol:

 

@ Mad85 - no pewnie, że im większe miasto, tym większe szanse na więcej kibiców na stadionie. Tylko nie można tak mówić, że GKS jest fajny bo ma 20x więcej ludności niż Groclin... :roll:

I jeszcze:

Zobacz jakie kluby odnoszą sukcesy? Te z wielkich miast. Kluby z małych miast maja wysoki raz na kilka lat tylko i tak jest na całym świecie.

Nie wiem czy odnosisz to tylko do Polski. Jeśli nie, to Bayer grał w finale LM (przypomnę - 150 000 mieszkańców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o ilość ludzi a o klimat. Idziesz na mecz w Poznaniu a w Grodzisku kolosalna różnica. W grodzisku jest kameralnie itd, tak samo jak u mnie w Pruszkowie. Wchodzą na Legie, Górnik. Lech, GKS,Wisłę itd czuje się inny klimat meczu. Oprawa. doping itd coś pięknego aż chce się iść na mecz. Dlatego w dużych miastach jest klimat do sukcesu.

Zobacz na dzisiejszy mecz w Zabrzu to jest coś pięknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da rady się ukryć, że inne emocje są przy 3000 widzów, a inne przy 10 000.

Tylko, że w Polsce generalnie mało osób chodzi na stadiony (nie ma kompletów). Musisz przyznać, że wyniki Krakowa i Warszawy, które mają czołowe kluby Polski nie są najlepsze (liczba widzów porównywalna do Kielc, gdzie o takich sukcesach i historii Korona może na razie pomarzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do zachodu frekwencja jest mała. Dlatego należy zacząć od budowy stadionów. Należy zmienić też sposób dystrybucji biletów po przez karty chipowe i zakupy w internecie itd. Jedynie Poznań nie odbiega ale ma owiele większy stadion. I po części należy iśc ich śladem aby zachęcić ludzi na stadion. Bo oprócz Ultrasów na stadionie muszą być też normalni ludzie z dziećmi, biznesmeni itd. Nasze stadiony są stare brudne i zniszczone a to nie zachęca dużej ilości ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej widzów jest w Poznaniu tam przychodzi regularnie po kilkanaście tysiecy widzów.A na meczu z Legią nawet 26 000!Stadion ten jest regularnie rozbudowywany.Prezesi potrafią też zachęcic kibiców do przyjścia na mecz.

 

W tej kolejce też była spora frekwencja:w Zabrzu 15 000,w Kielcach 10 000,w Białymstoku 8 000.

 

Ale nijak nie równa sie to do klubów z zachodu Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o ilość ludzi a o klimat. Idziesz na mecz w Poznaniu a w Grodzisku kolosalna różnica. W grodzisku jest kameralnie itd, tak samo jak u mnie w Pruszkowie. Wchodzą na Legie, Górnik. Lech, GKS,Wisłę itd czuje się inny klimat meczu. Oprawa. doping itd coś pięknego aż chce się iść na mecz. Dlatego w dużych miastach jest klimat do sukcesu.

Zobacz na dzisiejszy mecz w Zabrzu to jest coś pięknego.

 

Ale czy kaze ci ktos ogladac mecz w Grodzisku czy innym malym miasteczku? chodz sobie na Legie czy gdzie tam chodzisz i ciesz sie super atmsfera :? to ze ktos mieszka w malym miescie ma nie miec mozliwosci obejrzenia meczu OE z udzialem swojego klubu bo tobie sie to ne podoba, SMIECH, Groclin choc z malego miasta jakos sobie radzi w OE i ogrywa zespoly z czolowki a nawet gra w europejskich pucharach i dla takieg kibica jest to super sprawa, zasluzyli to graja proste, oczywiscie fajnie by bylo gdyby klubu z duzych miast byly w OE ale na chama je tam dac? jak wywalcza awans to ok.

 

PS. jesli Znicz Pruszkow awansowalby do OE tez bys go nie chcial tam widziec? bo za duze to miasto tez nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecze to nie tylko mecze u siebie ale także wyjazdy.

Zresztą sam Drzymała tak jak kiedyś Rutkowski mimo przyzwoitego piłkarsko klubu i dobrze zorganizowanego rozmawia z władzami Szczecina na temat Pogoni. Każdy klub musi sobie wywalczyć awans nie zależnie czy jest z małego miasta czy też dużego ale mecze z dużymi firmami są atrakcyjniejsze bo taki mecz ma smak, klimat otoczkę. Maja cała taka otoczkę widowiska. Górnik - Legia , zabrzanie byli ostatnio w kryzysie przez ileś tam lat ale zawsze na mecze z Legią i kilkoma innymi rywalami się mobilizowali i zawodnicy niesieni tym dopingiem potrafili czasem ograć lepsze kluby. Na dłuższą metę w małych miastach niestety nie zbuduje się zespołu. Byłą Amica gdzie walczyła co roku o czołowe lokaty ale czegoś tam brakowało, to samo w Grodzisku. To, że wole żeby grały duże firmy nie oznacza, że inne kluby trzeba wyrzucić i zamienić za tamte. Każdy to musi udowodnić przede wszystkim na boisku, że zasługuje na grę w OE.

 

Jeśli chodzi o Znicz to mam takie same zdanie W Pruszkowie nie ma klimatu do futbolu na wysokim poziomie. Piłkarsko dałoby się wszystko zrobić ale reszta jest maksymalnie na poziomie 2 ligi. Atmosfera jest bardzo podobna do tej w Grodzisku i Wronkach tak samo jak sposób budowania drużyny.

 

Małe kluby są potrzebne choćby po to aby szkoliły talentu bo to z nich wywodzi się najwięcej potencjalnych gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie :!: Ty chyba żartujesz ?!! Dortmuńdczyk NIGDY nie będzie kibicował Schalke, a kibic z Bochum np. Essen ! To nie jest Polska, że jesteś z Łodzi czy Płocka, a kibicujesz Legii :lol:

Normalnie teraz to mnie wręcz zastrzeliłeś :shock:

Każdy ma swój klub ze swojego miasta i TYLKO jemu jest wierny.

W Gelsenkirchen ludzie mają w domach talerze, kubeczki Schalke. Nawet śpią w pościeli z tym znaczkiem. I Ty byś chciał, żeby tacy ludzie jeździli po sąsiedzku na mecze Bochum, bo akurat Schalke jest na wyjeździe ? :lol:

 

No i sam sobie odpowidziałeś na to pytanie.

U nas leży marketing. Nie ma kubków, pościeli itp. albo jest ale za drogie, duzo za drogie. Wręcz cena jest kosmiczna, mozna nawet traktowac taką rzecz jako luksusową jeśli patrzec po cenie a materiał z jakiego jest wykonana jest przeciętny.

Do tego dochodzi motyw nożowników oraz aspekt stadionów.

Jesli sie to zmieni to bedzie duza frekwenkcja. Po 40 tys na meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym akurat sie zgadzam.Moja noga na meczu pilkarskim nie stanie dopoki nie beda sadzac tych bandziorow na dlugie lata,a za wbiegniecie na plyte boiska kara finansowa minimum 10 tys zl.Nawet Gdybym zdobyl bilet na ewentualne euro2012 byloby tak samo,tam bandziorow bedzie kilka razy wiecej,oczywiscie nie na samym stadionie,ale w poblizu na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karac powinni 1-miesięczne kara wiezienia lub kaucja (wysoka),kara finansowa i 5-letni zakaz wstępu na stadiony!

 

Co do EURO 2012 to wybieram się do Wrocławia i Poznania.W Poznaniu będę miał bileciki na 100% tylko nie wiem na jakie spotkanie.Zobaczę czy uda się dostac bilet do Poznania i innych miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Panowie, że prowadzicie dyskusję typu "co z ta piłką", ale może wrócimy do tematu głównego, meczy polskich drużyn w europejskich pucharach. Najbliższy meczyk to Steaua - Zagłębie. Czarno to wygląda. Macie jakieś przeczucia, cokolwiek co dałoby nadzieją na awans? Moim zadaniem jest już pozamiatane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie o korzystny wynik. Choć po 1 meczu nie taki diabeł straszny jak się wydawało. Bo to nie ta drużyna co rok czy dwa lata temu. Nie żadne romby i inne rzeczy wymyślane pod ten mecz tylko gra skrzydłami i przede wszystkim walka o każdy centymetr murawy może przynieść dobry rezultat.

I przede wszystkim motywacja w szatni bo nie można tego meczu przegrać już przed pierwszym gwizdkiem.

Wczoraj w Lidze + Ekstra któryś z pismaków mówił o tym, że co roku kluby przed Lm popełniają te same błędy. Michniewicz ma jeszcze dwa dni do meczu i powinien się skupić na rozmowach z graczami i nie tak jak Wdowczyk mówić o tym, że LM to cel ale nie teraz.

 

A co do wyniku meczu to Steaua pewnie wygra 2-0 bądź 3-0. Bo co roku w tym momencie mistrz jest słabo przygotowany, nie robi jakiś transferów aby uzupełnić braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse są dwie:

 

1)faul bramkarza przed polem karnym i czerwona kartka dla niego w pierwszych 30 minutach spotkania i wykorzystany rzut wolny przez Iwańskiego :D

 

2)burdy na stadionie i wykluczenie Steaua z europejskich pucharów :D

 

Z samej ich gry nic nie wyniknie ,aż 2:0 na wyjeździe to za dużo jak na Zagłębie ,które nie jest obe cnie w najlepszej formie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie Steaua jest zdecydowanym faworytem tego drugiego meczu ale ja cały czas mam nadzieje, że klub z Bukaresztu będzie miał swój "słabszy dzień" bo po meczu z Wisłą Kraków innej możliwości dla klubu z Lublina nie widzę. I mam nadzieje, że ten romb, diament nie wiadomo co to jest nie pojawi się w taktyce Zagłębia, może warto postawić na skrzydłowych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu będę miał bileciki na 100% tylko nie wiem na jakie spotkanie.Zobaczę czy uda się dostac bilet do Poznania i innych miast.

 

Nie bądź tych bilecików taki pewien, bo Polacy wcale nie dostaną tak dużo biletów jak wszyscy myślą. To są dość małe ilości... Nie wiem czy nie 15%...

 

A co do Zagłębia. Te losowanie III rundy tylko pobudziło apetyt :lol:

BATE pewnie trzyma kciuki za Zagłębie, bo wtedy będzie o krok do wejścia białoruskiego klubu do LM (kto powiedział, że Zagłębie ma wygrać z BATE ? ;) )

Zagłębie nie ma nic do stracenia. Czy to będzie 0-0, 1-0 czy 5-0, to i tak odpadają. Muszą strzelić gola, a jak się uda zagrać na czysto z tyłu, to może z tej mąki chleb będzie (w co wątpię :P) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tu już nie ma co kalkulować i płakać nad rozlanym mlekiem. Jeżeli po super meczu przegrają 4:3 idąc na wymianę ciosów, to będzie finalnie to samo co wymordowane 0:0, więc do roboty. Trzeba strzelić gola. Jest jeszcze jedno, żeby to się nie skończyło czasem 4:0 dla Steauy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewski Sofia – Tampere United 0:1, wynik pierwszego meczu: 0:1;

Lewski za burtą :shock: A Lewski był rostawiony w 3 rundzie...

 

Tampere United/Lewski Sofia - FC Astana/Rosenborg Trondheim

 

A mówiłem, że trafienie na rywala rozstawionego w 3 rundzie to najlepsze losowanie. Oni są do ogrania, tylko trzeba chcieć.

Teraz sobie mogę tylko pomyśleć, co by było, gdyby w 3 rundzie spotkali się Tampere i BATE. Jedna z tych drużyn weszłaby do LM :lol:

No Rosenborg też nie grzeszy formą, ale czasem w LM grali, więc może wstydu nie będzie ;)

 

Może Zagłębie weźmie przykład, bo jak widać można pokonać takiego rywala na wyjeździe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogą żadne cuda na kiju, romby o kwadraturze koła.

Myśle że powinni grać to co w lidze wychodziło im najlepiej i wygrywali.

 

Raczej ciemno to widze chodz rumuni są jak najbardziej do ogrania.

Tylko powiedzmy sobie szczerze. Zagłebie zagra tak jak przeciwnik pozwoli. A pressing Steaua ma dobry... Steaua mając taką szanse, wątpie zeby wypuściła z rąk awans. Przewaga z meczu na wyjeździe, lepsza drużyna i perspektywa dość słabego rywala w następnej rundzie.

A punkty do rankingu to miejmy nadzieje że nabije w przyszłym sezonie Wisła K. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...