Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oceniasz Włodarczyka po 2 meczach :?::!: Daj mu trochę czasu napewno zacznie grac na miare swoich mozliwosci.

 

A co do polskeigo klubu jak Steaua za 2,3 lata będziemy miec lepszy :D

 

Widze ze gra tak samo jak w Legii czyli slabo wiec podejrzewam ze nic sie nie zmieni choc moge sie mylic.

 

 

Jaki polski klub dojdzie do Półfinału PU? Jaki polski klub będzie miał budżet na poziomie ponad 30 mln Euro? Już nie mówię o organizacji klubu. Baza treningowa, zaplecze klubu itd. Jesteśmy lata za Rumunami, Ukraińcami czy Rosjanami czy Czechami. A byliśmy przed nimi.

Zagłębie dokonało transfery na poziomie 1.3 mln Euro gdzie to jest jeden transfer drużyny z Bukaresztu.

 

za 10lat moze dojdzie? za 10 lat moze beda stadiony itd? moze juz za 5 lat jesli nei zmarnujemy Euro 2012, takze uwazam ze gadasz [beep]oly delikatnie mowiac.

 

i jeszcze jedno:

 

Mad85 piszesz ze Zaglebie nie ma stadiony nie ma niczego, ok nie ma ale zaglebie dopiero co wroclo do 1 ligi to byl jego 1 sezon od 16 lat w ktorym zdobyli mistrza i juz jest mowa o budowie nowego stadionu, a np. taka Legia? juz tyle lat w czolowce w 1 lidze i co ma? to jest stadion na miare czolowego klubu polskiej ligi? i to jeszcze klubu ze stolicy kraju to ejst poprostu smiech. Zaglebie mozna usprawiedliwiac wlasnie tym ze dopiero zaczyna tak naprawde przygode w czolowce 1 ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o stadionie Legii to podziękuj, że do dziś go nie ma Kaczyńskiemu to do tego doprowadził swoimi decyzjami.

Po raz pierwszy od 16 lat? Nie żartuj tak to można powiedzieć o Legii, Ruchu, Górniku itd ale nie o Zagłębiu które zdobyło raptem 2 mistrzostwo w swojej historii.

Nie wróciło a kupiło i tu jest zasadnicza różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie Kaczynski, jesli bronisz sie tym ze Kaczyski nie dal czy cos to po [beep]e gadasz ze Zaglebie nie ma stadionu? :shock: moze prezydent Lubina nie dal? :shock: co Legii nie stac na stadion? taki dobry klub a gra na takim czyms, a i jescze jedno masz juz dowodu na Zaglebie? dopoki nie ma wyroku sadu nie ma winnych.No a po ilu latach? co mne interesuje ile klub ma mistrzostw na koncie? dla mnie to nawet moglby byc mistrzem Sparta Oborniki WLKP. :lol: byle by gralo dobrze i walczylo skutecznie w europejskich pucharach, wiem ze Legii pozostalo juz tylko zyc wspomnieniami, ale dla mnie liczy sie to co jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowody są w sądzie. Samo posadzenie Zbigniewa Murdzy na łąwie oskarżonych jest owiele cięższym dowodem owiele cięższym niż zastosowane wobec Arki czy Łęcznej. te kluby poleciały a czemu Zagłębię nie?

ITI chciało wybudować stadion tylko Kaczyński swoimi [beep]nymi decyzjami nie pozwolił na to, zmieniając co chwile warunki przetargu itd . Nie chodziło tutaj o kasę. Stadion Legii dawno by stał ale nie pozwolono na to.

Zapoznaj się dopiero z tym jak było a dopiero pisz.

 

A co do ilości mistrzostw ma. Bo to masło maślane co piszesz.

 

A co do tego kto ma być mistrzem dlatego nigdy nie będzie kibicem tylko sezonowcem i piknikiem. I pewnych spraw nigdy nie zrozumiesz. Z klubem jest się na dobre i na złe a nie wtedy kiedy wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha ja jestem kibiciem polskiej pilki i dobrych druzyn a nie zapatrzonym w jeden klub fanatykiem tak jak ty i kto tu jest obiektywny? i bzdury to ty piszesz po co pisales o tym ze zaglebie niema stadionu skoro wiesz jak miasto czy inne instytucje moga to utrudnc? :? Legia nie ma bo inni robili wszystko pzreciw niej, Zaglebie nie ma bo jest slabe i w ogole fuj :shock: normalnie smieszny jetes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85

Coś się tak tego Zagłębia czepił ? Co Ci oni przeszkadzają ? W jaki sposób są mistrzem z przypadku ? To Mistrz Polski jest tylko wtedy, gdy wygra Legia albo Wisła ???? Jeśli tak myślisz, to jesteś w błędzie, bo tak się składa, że na razie największą kompromitację sprawiła Legia, i nie chodzi o wtargnięcie kiboli, a o wynik z Vetrą - 2:0 do przerwy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jesteś śmieszny. Stadion Legii zastałby warunkowo dopuszczony do LM Zagłębią nie. Ograniczono liczbę widzów na eliminacjach do 7000-8000 tyś.

Rożnica pomiędzy oboma obiektami jest mimo tego, że stadion Legii też jest w fatalnym stanie.

 

 

A co do stadionu Legii radze zapoznać się z cyrkami jakie się tam działo i jak wyglądała idiotyczna oferta konsorcjum HMB które wygrało przetarg który został unieważniony. Zresztą kilku krotnie były zmieniane jakieś rzeczy w przetargu co w efekcie spowodowało, że tylko HMB spełniło warunki.

Radze się poszukać na ten temat i zobaczyć jakie cyrki były. Zresztą teraz są podobne jeśli chodzi o stadion narodowy mimo, że to kto inny rządzi. W Warszawie politycy mają w [beep]ie sport nie ważne czy są z PIS PO czy SLD.

 

PS. To napisałem piknik/jednosezonowiec kibicuje tym co wygrywają. Dlatego nie rozumiesz pewnych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mad85 daj im spokój - oni mają swój swiat, ja na takich mówie kibice w kapciach. Kibicuja wszystkim najlepszym polskim druzynom w pUefa. Czyli zadnym :D

Chcieli zeby Zagłebie wygrało ze Steauą B. ? Kto się chodz troche zna na piłce to nie postawiłby na awans Zagłębia nawet grosza. A to przeciez dopiero 2 runda el. LM. Gdzie do ludzi.

 

Ktoś mówi ze to najłatwiejsza droga Zagłebia do LM ? Bzdury. Przeciez Zagłebie było nie rozstawione w II rundzie. A jest jeszcze III runda, gdzie nie takie polskie zespoły, nie z takimi grajkami odpadały.

 

 

 

 

Kurcze, nie możemy być takimi minimalistami. U siebie mecz trzeba przynajmniej zremisować. Niedługo będziemy się cieszyć, że nasze zespoły przegrywają tylko 3:0, a nie 8:0 :roll:

Nie minimalistami tylko realistami.

Zagłebie niby mogło zremisować ale niestety rumuni byli dojrzalsi piłkarsko i kontrolowali przebieg gry. Zagłebie za duzo nie mogło zrobić.

Steaua w Bukarszecie pojedzie z nimi jak z furą gnoju, no chyba zę Włodarczyk i spółka zagrają mecz życia. to tez sie zdarza w futbolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumuńskiej piłki nie doceniają tylko laicy, ja od 2 lat staram sie ją podglądać na satce jeśli mam tylko czas.

Rumuni prezentują niezłą piłke i w piłkę grać potrafią.Taka Steaue, Rapid, Dinamo to bardzo dobre kluby.

 

 

odgłosy z prasy rumuńskiej:

 

Mistrz Polski zaprezentował grę o wiele mniej skomplikowaną niz nazwiska polskich piłkarzy...

 

Steaua wywiozła skromne zwycięstwo z meczu, w którym obydwie drużyny grały bardzo ostroznie...

 

Hagi niezadowolony, że jego piłkarze podeszli do meczu, zwłaszcza po zdobysiu gola, zbyt na luzie...

 

Dzieki głowce Goiana, "specjalności tego domu" Steaua wywiozła z Lubina zwycięstwo po malo ciekawym spotkaniu

 

Steaua caly czas przeważała, kontrolowała grę i skarciła Zagłębie..

 

Polacy ani razu nam nie zagrozili..

 

Steaua grająca slabo jak nigdy wywiozła jednobramkowe zwyciestwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazje śledzić poczynania Steaua=y od jakiegoś czasu i naprawdę organizacja klubów przypomina kluby zachodnie a nie polskie. Styl gry, kultura gry. Dlatego jestem pod wrażeniem pracy Cosmin Olăroiu twórcy obecnej Steaua-y zresztą nie raz pisałem, że widziałbym tego trenera na Łazienkowskiej z chęcią. A jest to człowiek o rok starszy do Michniewicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworytem byla i jest Steaua,ale dwumeczu!!!U siebie nie mozna przegrywac z takimi druzynami.W meczach z o wiele lepszymi druzynami zdarzaly sie w ostatnich latach remisy(w walce o LM),a nawet zwyciestwa Wisly zarowno u siebie,jak i nawet na wyjezdzie.Przy tamtych druzynach Steaua to "kelnerzy".Pomimo tego faktu,nikt nie wymagal od Zaglebia awansu,co juz jest smieszne.Dla mnie takie porazki zawsze sa kompromitacja,zwlaszcza ze gra taka tez byla.Gdyby przegrali te 0:1,a tlamsili rywali,mieli z 5-6 sytuacji 100%-nic bym nie powiedzial zlego.Ale jak sie stwarza u siebie z takim rywalem conajwyzej 2 sytuacje 70-80% to nie ma o czym dyskutowac.Wystep byl zenujacy i poprawic wrazenie moze jedynie remis na wyjezdzie,ewentualnie porazka po "wojnie" np 3:2...

P.S.

Porownywanie Steauy do druzyn pokroju Sevilli,Arsenalu,czy tez Lazio jest kpina sama w sobie...Tam przepasc jest jeszcze wyrazniejsza niz pomiedzy Zaglebie,a Steaua...A droga do LM byla najlatwiejsza od czau gry Widzewa w LM.Nawt Anderlecht kiedy ogrywal Wisle i Szachtar rok temu to duzo mocniejsi przeciwnicy.A cieszenie sie z porazki 0:1 aktywnego kibica to jakis absurd.Sadze,ze na dzien dzisiejszy mistrz Polski mialby kolosalny problem z przejsciem mistrza Cypru,wiec remis z nim u siebie uznany zostalby zapewne za sukces...Walczyc niestety trzeba z kazdym,a tej walki wczoraj nie widzialem.

P.S.2

Po awansie przejmuje sie ranking Steauy.Jak widac sam jestes kibicem w kapciach,skoro nawet o ty nie wiesz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Przy klubach z którymi przyszło się mierzyć w ostatni latach w el.LM Steaua to dostarczyciele punktów (Real, Barcelona, nawet Szachtar). W z tej rumuńskiej drużyny robicie jakiś Manchester, to jest dopiero śmieszne. Jak tacy byliście pewni wyniku, to po co to oglądacie, trzeba było tylko u buka postawić całą kasę i iść spać. Nie jetem szalikowcem żadnego zespołu. Z chęcią kibicuję też Legii, czy Wiśle, bo lubię kluby z dokonaniami, ale po tym co Legia pokazała w Wilnie nie można mówić, że jest wielka, itd. Może była wielka i może będzie, ale teraz nie jest :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mówi ze to najłatwiejsza droga Zagłebia do LM ? Bzdury. Przeciez Zagłebie było nie rozstawione w II rundzie. A jest jeszcze III runda, gdzie nie takie polskie zespoły, nie z takimi grajkami odpadały.

No właśnie wylosowanie Steauy ma w sobie ten haczyk, że Rumuni w III rundzie będą rozstawieni. Czyli nie trafią na Arsenal, Werder czy Sevillę, a trafią na drużyny które można realnie pokonać, czyli mniej więcej takie, na jakie Wy (mad85 i Ty) liczyliście, że Zagłębie trafi w II rundzie.

Dlatego też lepiej jest (moim zdaniem) grać teraz ze Steauą a potem z np. Ziliną, czy Red Star Belgrade, niż rozwalić w II rundzie jakichś Irlandczyków 5-0 by w III rundzie dostać baty z Valencią 6-1.

Nie da się (NIE DA SIĘ!) awansować do LM ogrywając tylko potęgi Albanii, Estonii, czy Gruzji. Zawsze trzeba się z kimś znaczącym zmierzyć. A lepiej chyba, że tym kimś są Rumuni, aniżeli Anglicy czy Hiszpanie.

 

Jednak niestety nawet z Azerami (Groclin), Litwinami (Legia), Armeńcami (Reprezentacja) sobie nie radzimy, więc nie mamy w ogóle o czym rozmawiać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie wypowiedz jednego goscia na pewnym forum.

 

za mało agresywnie zagrali Lubinianie.Jak sie nie ma dobrych technicznie zawodników na puchary to trzeba walczyć jak na noże.Sama dobrze dobrana taktyka niewiele da bez ogromnego zaangażowania.

 

A jeśli chodzi o kapcie to zawsze tak mówie na kibiców którzy siadają przed tv tylko do PUEFA bądz LM, a nie jezdzą na lige LIVE. Także sie nie oburzaj :D nie lubie też wiejskich filozofów, więc póki co zakoncze tą dyskusje o tym jaka ta wasza Steaua jest słaba. Bo słaba to może i jest ale tylko dlatego że maja nowego trenera i całkiem nowy, nie zgrany zespół. Bo Steaua jako klub był zawsze mocny. Jeszcze musi dużo wody w Wiśle upłynąc zeby polskie kluby wygrywały z klubami z tzw. bloku wschodniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo w tym wypadku trzeba zagrać 4 dobre mecze a nie 2. Odpowiednio do Belgradu I Bukaresztu trafia dwóch podstawowych bocznych obrońców naszej kadry tj Bronowicki i Golański na których mistrza Polski jest nie stać. Potrzebowali lewego obrońcy kogo ściągają? Jakiegoś [beep]ch z Portugalii.

Legia rok temu miał owiele łatwiejszą drogę do LM takl samo jak Wisła z Panathinaikosem czy Anderlechtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że łatwiej do LM byłoby wejść grając teraz z Hafnajdofurem a potem z Werderem niż teraz grając ze Steauą a potem z Ziliną ?

 

Legia rok temu miał owiele łatwiejszą drogę do LM takl samo jak Wisła z Panathinaikosem czy Anderlechtem.

Równie łatwo mieli z Barceloną, Realem i Valencią :P

Już od 10 lat przerabiamy ten łatwiejszy według Ciebie wariant... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej dzięki temu wariantowi polski klub gra jeszcze w Pucharze Uefa :D

 

Ostatnio najbliżej awansu byłą Wisłą niesprawiedliwie przegrywając w rewanżu przez Marka Riley'a :( Wtedy grali wspaniale byli naprawdę bardzo blisko awansu.Niesprawiedliwa kartka i nieuznana prawidłowo zdobyta bramka przez Penksę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej dzięki temu wariantowi polski klub gra jeszcze w Pucharze Uefa :D

Zagłębie ma grać o LM, a nie Puchar Uefa. Zwycięzca Pucharu Uefa zarobił mniej niż najgorsza drużyna w LM. Kasa w Pucharze Uefa zaczyna się dopiero od 1/4 finału. Wcześniej to są jakieś grosze, bo nikt tego nie transmituje poza rodzimą stacją (no chyba, że ktoś kupi takie mecze Werderu czy Sevilii, ale nie są one drogie i są sprzedawane pojedynczo).

 

Jak chcieliby grać w Pucharze Uefa (a LM ich nie interesowałaby), to było oddać swoje miejsce dla GKSu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej dzięki temu wariantowi polski klub gra jeszcze w Pucharze Uefa :D

Zagłębie ma grać o LM, a nie Puchar Uefa.

I gadasz bzdury. Polskie kluby są za słabe na LM w tym momencie. I furtka na dostanie się do niej jest właśnie PU gdzie dobrymi występami można sobie nazbierać punktów do rankingu. Tak zrobiły to kluby rumuńskie i teraz mogą sobie pukać do LM. Odrazu Krakowa nie zbudowano.

 

A co do wcześniejszego posta twojego ja pisze coś konkretnie a ty nie potrafią rzeczowo odpowiedzieć wyjeżdżasz z innymi meczami. Z Valencią Legia grała ale w PU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie wypowiedz jednego goscia na pewnym forum.

 

za mało agresywnie zagrali Lubinianie.Jak sie nie ma dobrych technicznie zawodników na puchary to trzeba walczyć jak na noże.Sama dobrze dobrana taktyka niewiele da bez ogromnego zaangażowania.

 

A jeśli chodzi o kapcie to zawsze tak mówie na kibiców którzy siadają przed tv tylko do PUEFA bądz LM, a nie jezdzą na lige LIVE. Także sie nie oburzaj :D nie lubie też wiejskich filozofów, więc póki co zakoncze tą dyskusje o tym jaka ta wasza Steaua jest słaba. Bo słaba to może i jest ale tylko dlatego że maja nowego trenera i całkiem nowy, nie zgrany zespół. Bo Steaua jako klub był zawsze mocny. Jeszcze musi dużo wody w Wiśle upłynąc zeby polskie kluby wygrywały z klubami z tzw. bloku wschodniego.

 

Dotad o kapcie sie nie oburzalem,ale teraz...Ty jstes z Krakowa(o ile dobrze pamietam),wiec masz lige na miescu.Ja jestem z Bialej Podl i moze to w porownaniu z Krakowem jest wies...Wisi mi to i nie dotyka wcale,lecz powoduje ze nie bardzo mam sie z kim utozsamiac(u nas jest tylko 4 liga,kiedys byla czolowka 3-i gdyby nie kupowanie meczy przez Leczna i Korone bylaby 2),a nawet gdybym byl takim fanatykiem musialbym jezdzic ponad 100 km na mecze u siebie.Byloby to chore przy takim poziomie naszej pilki.Wracajac do Steauy-pamietam jak Widzew w LM wygral z nimi u siebie dosc swobodnie i przegral wprawdzie na wyjezdzie,ale ogolnie byl lepszy.Pozniej nastaly zle czasy i dla Polakow i Rumunow...Dopiero od 2-3 lata temu kluby rumunskie zaczely cokolwiek znaczyc,co nie znaczy ze znowu az tak wiele.Sezon 05/06 byl raczej wypadkiem przy pracy w PUEFA,hdyz poziom ogolnie byl tam dosc niski.Z klubami z bloku wschodniego mozna byloby wygrywac,ale trzeba miec tez rozum.Takie Zaglebie zamiast zaczynac od budowy stadionu,przeznaczyloby te dodatkowe 100 mln na budzet(zwlaszcza,ze znali droge do LM)i sciagneliby naprawde niezlych zawodnikow i to nie Polakow.W tym czasie zagraliby LM np w Poznaniu,skoro maja ze soba zgode i maja dosc blisko.Wtedy pojawilyby sie zyski...Ale u nas budowe zaczyna sie jak zwykle od konca i liczy na cud...A to nastepuje z regulu raz na 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotad o kapcie sie nie oburzalem,ale teraz...Ty jstes z Krakowa(o ile dobrze pamietam),wiec masz lige na miescu.Ja jestem z Bialej Podl i moze to w porownaniu z Krakowem jest wies...Wisi mi to i nie dotyka wcale,lecz powoduje ze nie bardzo mam sie z kim utozsamiac(u nas jest tylko 4 liga,kiedys byla czolowka 3-i gdyby nie kupowanie meczy przez Leczna i Korone bylaby 2),a nawet gdybym byl takim fanatykiem musialbym jezdzic ponad 100 km na mecze u siebie.Byloby to chore przy takim poziomie naszej pilki.Wracajac do Steauy-pamietam jak Widzew w LM wyg.

Tłumaczenie. Ludzie z Elbląga jeżdżą na każdy mecz Legii, z całej Wielkopolski na Lecha i nie widzą w tym żadnego problemu. I odległość w niczym im nie przeszkadza. Po przez samo wartościowanie klubów jesteś takim kibicem. Jest się na dobre i na złe a nie tylko dla sukcesu z klubem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...