Skocz do zawartości

Komunikatory internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki komunikator internetowy jest wg. Was najlepszy? Gadu-Gadu? Tlen? WP Kontakt? Stefan? ICQ? MSN? AIM? AQQ? A może Skype? Wymieniajcie plusy i minusy używanych przez Was programów.

 

Wg mnie Gadu-Gadu jest popularne bo było pierwszym polskim komunikatorem i o jego sukcesie zdecydowało m.in to że wiele osób ma swoje "Gie Gie" i tyle im wystarcza.

Wart uwagi jest Stefan. Uczestniczyłem w jego Beta-testach, mam go nadal i jestem z niego zadowolony. Plusy tego programu? Obsługa innych sieci w tym GG, Tlen i Skype, mozliwość sprawdzania poczty spod poziomu programu. Może to nie sa jakies cuda ale mi to w zupełności wystarcza. Miły dla oka interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat woda - zależy co komu odpowiada ;)

 

Mi niestety jeszcze nic nie podpasowało, a korzystałem już kolejno z:

 

- Gadu Gadu (bardzo krótko, źle pracował wtedy na WinXP, a z poprawkami się nie śpieszyli)

- Tlen (nieco dłużej, w końcu zrezygnowałem, gdy uznałem, że nie ma szans na jakąś większą rewolucję w wyglądzie)

- AQQ (bardzo długo, ponad rok na 100%, ale odpadł - ciągłe problemy z wtyczkami Tlena i WP, komercjalizacja - Wapster - reklamy, mimo wielu prób poprawy żre za dużo pamięci, abym mógł go na swoim słabym sprzęcie zaakceptować)

- Konnekt (krótko, ogólnie najbliżej mojego ideału, ale projekt jakoś zamarł - nie ma nowych wersji, wszystko stoi w dziwnym zawieszeniu, zniknął przy okazji jednego z formatów - chciałem spróbować czegoś innego i na razie nie wrócił)

- Miranda (mam ją od kilku miesięcy, ale jest skazana na kasację przy najbliższej okazji - mam za mało czasu, aby bawić się w bądź co bądź skomplikowaną konfigurację, mnogość wtyczek i opcji mnie przeraża - trzeba mieć na to ogrom czasu, a tego nie posiadam aż tyle, teraz działa, ale to tylko prowizorka)

 

W międzyczasie (ale nie pamiętam dokładnie kiedy) bawiłem się komunikatorami Jabberowymi (Tkabber, Psi i Pandion), ale brak przesyłania plików w transportach, oraz łączenie się za pośrednictwem innego serwera (bo osób które korzystałyby tylko z sieci jabber nie znam) przekreśliło w moich oczach te rozwiązania.

 

Stefana także testowałem (brałem udział w jego betatestach), ale zbytnie podobieństwo do Tlena (który dla mnie osobiście jest po prostu brzydki) go przekreśliło. Do tego brakuje mu nadal sporo funkcjonalności...

 

Chyba po najbliższym formacie dysku wrócę do Konnekta - dla mnie jest chyba najlepiej skrojony, ale czekam cały czas na info, czy wypuszczą wkońcu tą wersję 0.7, czy nie :P

 

WP Kontaktem wogóle się nie bawiłem, ICQ, MSN i AIM dla mnie odpadają - z moich znajomych nikt z tych sieci nie korzysta (aczkolwiek sam mam tam konta i będąc obecnie na Mirce jestem i tam dostępny)

 

Ogólnie z tej wędrówki po komunikatorach to została mi masa kont i haseł w różnych sieciach, a w praktyce to i tak w 99% z sieci GG korzystam, tylko sam komunikator GG nie podoba mi się i szukam alternatywnego rozwiązania. Czy znajdę coś idealnego dla siebie to nie wiem (wątpię) - zbyt wybredny się zrobiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do każdego komunikatora istnieja chyba pluginy. Jedynym plusem ( podkreślam jedynym ! ) programu Gadu-Gadu jest możliwośc przesyłania plików do innych ludzi co mająGadu-Gadu, bo inne klienty ( przynajmniej te co miałem ) nie pozwalają na to.

 

Druga sprawa to to że czytałem niedawno na jednej stronce o nazwie "Stop Gadu" czy jakoś tak ( jeden z userów forum ma link do tej strony w tym swoim opisie czy jak to się nazywa ), że Gadu-Gadu chce zablokować dostep do sieci GG z poziomu innych programów. Czyli że jak ktoś będzie chciał gadac z ludzmi z listy GG to tylko przez ten ich program :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to to że czytałem niedawno na jednej stronce o nazwie "Stop Gadu" czy jakoś tak ( jeden z userów forum ma link do tej strony w tym swoim opisie czy jak to się nazywa ), że Gadu-Gadu chce zablokować dostep do sieci GG z poziomu innych programów. Czyli że jak ktoś będzie chciał gadac z ludzmi z listy GG to tylko przez ten ich program :|

 

Tym userem to chyba byłem ja. 8)

Z aplikacji Gadu-Gadu nie korzystam juz od chyba 2 lat. Najbardziej denerowowały mnie te reklamy i mała stabilność programu. Na siec GG jestem skazany chyba z takich samych powodów jak reszta. Większość moich znajomych z niego korzysta.

Jako klienta GG i Google Talk używam Konnekta. Jest to najlepsza aplikacja tego typu.

 

Ogólnie gdybym mial wskazać najlepsze komunikatory to były by to MSN i Skype z których korzystam czasami.

I jeśli GG zablokuje możliwość korzystania z alternatywnych programyów klienckich to zrezygnuje całkowicie z tej sieci i tego komunikatora i pozostanie tylko przy MSN i Skype...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do każdego komunikatora istnieja chyba pluginy. Jedynym plusem ( podkreślam jedynym ! ) programu Gadu-Gadu jest możliwośc przesyłania plików do innych ludzi co mająGadu-Gadu, bo inne klienty ( przynajmniej te co miałem ) nie pozwalają na to.

 

pozwalaja :) mam tlena w wersji 6.00.0.50 i mogę przesyłąć pliki do użytkowników GG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

wielkie mi nowości :lol: Radio w Tlenie mozna było mieć już 2 lata temu instalując sobie plugina. Videorozmowy były też jakieś dwa lata temu. GG to najgorszy syf, zamulacz komputera, i zjadacz pamięci. Tlen obecnie wyprzedza GG o lata swietlne :)

 

Edycja Burli: Nie cutyjemy posta na który odpowiadamy, jeśli piszemy zaraz pod nim. To moje ostatnie ostrzeżenie w tym wątku. Następnym razem wykasuję całą odpowiedź.

 

8) po co te nerwy szefie, wystarczyło skacować to co zacytowałem. Ja daję nieraz tak z przyzwyczajenia "cytuj". Nie ma co się pieklic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym komunikatorem jest obecnie gadu gadu (GG).Po tych ostatnich rewolucjach myśle że utrzyma pozycje lidera bo ma dodatkowo wbudowane radio wielokanałowe i możliwość oglądania rozmówcy przez kamerkę tak jak jest to na Skype :D

 

padu-padu jest najpopularniejsze dlatego że wszyscy maja znajomych w tej sieci i kazdy niechętnie chce z niej zrezygnować lub wręcz jest do niej przywiązany. (tak jak ja)

 

Sama aplikacja gg to szajs. Niestabilna z poupychanymi reklamami gdzie tylko sie da. Jeżelu ktoś juz uzywac sieci gg to tylko z alternatywnym klientem.

 

A tobie kolego polecam zapoznac sie z funkcjami innych komunikatorów napewno zminisz zdanie.

Polecam szczegółnie MSN'a. Przy obecnym tempie gadu gadu osiagnie poziom za jakieś 10 lat w wersji 100.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...