Skocz do zawartości

Komunikatory internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

:D Nic ci nie zrobię.Chodziło mi tylko o to,że skyp jest jednym z podstawowych,najbardziej znanych,komunikatorów.Wydaje mi się,ze każdy(lub prawie) ma go zainstalowanego.A nie pamiętam by skyp kiedykolwiek zawiódł ,a gg często.I jeśli mi pada gg pozostają jeszcze inne komunikatory.Więc tragedii nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A ja się pochwalę, że od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem komunikatora Tlen. Początkowo byłem obojętnie nastawiony do tej sieci, ale ostatnio miałem dość jak ktoś to bardzo ładnie ujął - Padu Padu. I nie chodzi tu tylko o ''padanie'' programu, ale również opcje i ogólną budowę. GG na moim dość schorowanym komputerku (trochę lat już ma więc trzeba o niego dbać - nie jest to najnowszy komp :] ) bardzo zamulało. Nawet sprytne użytkowanie GG Banner Killer, który usuwa reklamy zbytnio nie pomagał. To nie dla mnie. Wersja classic była jak najbardziej znośna, ale brak rozbudowy to główny minus. Teraz w najnowszych wersjach można zmieniać GG, ale to nadal nie to czego oczekiwałem. Zawodny to komunikator także przesiadłem się na niezawodnego Tlena, którego wiele osób mi polecało. Zupełnie inna bajka. Czuć różnicę.

 

A i moi znajomi, którzy posiadają GG na mojej zmianie nie ucierpią (ani ja), bo jak wiadomo Tlen daje swobodną komunikację z użytkownikami Gadu-Gadu. Mam kilkanaście godzin nowo zainstalowany u mnie Tlen i jestem zachwycony. Przerobiłem go tak, że spełnia moje wszystkie wymogi. :)

 

Co do reklam... no niestety to norma w polskich komunikatorach internetowych, ale uważam, że nie należy przez to je skreślać. :) Tlen ma stabilny serwer co jest ogromnym plusem a ci sprytniejsi reklamy mogą bardzo łatwo usunąć. ;)

 

PS. Co do AQQ - miałem ten komunikator i wywaliłem po 5 minutach. Prawie jak GG. Może ładniejszy z wyglądu, może można go rozbudować o potrzebne opcje, ale to nie to samo co Tlen. Poza tym AQQ korzysta z sieci GG - więc jeśli ta sieć będzie miała awarię serwera (jakich to dużo w GG) to i AQQ działać nie będzie, bo korzystają z tej samej sieci po prostu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zobaczyłem ten temat, to powiem jakie zmiany u mnie przez ostatnie (niecałe) trzy lata (mój post jest na pierwszej stronie tematu).

 

Otóż ostatecznie wróciłem do Konnekta, ale na krótko, bo okazało się, że na jego rozwój nie ma już większych szans. Teraz korzystam z AQQ i już się przyzwyczaiłem, choć wpadki się tam zdarzają. W każdym razie autor stara się poprawiać wszystko umiarkowanie szybko (korzystam z wersji testowych) i jest z nim dobry kontakt. Reklamy są do przeżycia - nie zawsze są aktywne, przykładowo akurat dziś nie ma żadnych. Oprócz GG obsługuje sieci Tlena (ale w podstawowym zakresie z drobnymi problemami) i Jabber (własny serwer aqq.eu i można też korzystać z innych serwerów Jabberowych).

 

Z zaciekawieniem przyglądam się rozwojowi komunikatora WTW: http://k2t.eu/wtw - interesujący program, bardzo lekki i szybki, korzysta się przyjemnie, ale to póki co dość eksperymentalny projekt - działa, ale rozwój jest tak dynamiczny, że dziennie zdarzają się nawet po 3 aktualizacje nightly, a oficjalne nowe wydania pojawiają się zwykle co tydzień w weekend. Nieco funkcji jeszcze brakuje. Tylko dla osób nie zrażających się koniecznością regularnego śledzenia rozwoju tego projektu i pewnymi brakami, które jednak autor obiecuje poprawić jeszcze w tym... eonie ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Eon :lol2: ). Autorem jest Kaworu (znany także jako Kaw ;) ) - wesoły osobnik ;) Minus jest taki, że Kaw robi to co sam uważa za słuszne, więc nawet jak się coś zgłosi, to jest wysokie prawdopodobieństwo, że i tak tego nie doda/nie poprawi zbyt szybko (określiłbym ten wskaźnik na poziomie 85%). Na szczęście eon to pojemna jednostka czasu :lol2:

 

Testowałem GG Pro (wersja biznesowa GG), ale po analizie sytuacji wynikło, że właściwie jest to komunikator oparty o protokół Jabber z transportami do kilku popularnych sieci, a jak pisałem 3 lata temu - transporty zapewniają tylko podstawową funkcjonalność, więc nie poczułem się przekonany do tego rozwiązania (a co dopiero płacić za to...).

 

Miranda dotarła do wersji 0.8.x, ale w mojej ocenie obsługa jest jeszcze bardziej namieszana, ilość wtyczek ze zdublowanymi funkcjami rośnie, coraz ciężej się w tym połapać, nie mam na tyle czasu, aby opanować te możliwości. Dodatkowo skomplikowany jest temat wtyczki GG dla Mirandy (wymaga jeszcze sporo pracy - awatary, przesyłanie plików i kilka innych spraw), a jednak pełna (u mnie) komunikacja z osobami z Gadu-Gadu jest niezbędna choćby dlatego, że nie przekona się wszystkich wokół do przejścia nagle na inne rozwiązanie. Zresztą jest spore grono osób, które uważa, że zmiany poczynione w Nowym Gadu-Gadu są dobre i z niego korzystają nie widząc potrzeby zmiany stanu rzeczy (i mają do tego prawo, ja nie mam nic przeciwko - pozostaje się tak dostosować, aby dało się na koniec dogadać ;) ).

 

Póki co korzystam z AQQ, czekam na rozwój WTW (ale już równolegle się nim bawię od czasu do czasu), a resztę obserwuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem ( być może ten problem został wyeliminowany w najnowszej wersji Tlenu)

Otóż jak ma się w jednym oknie 2 rozmowy to jak się piszę coś do jednej osoby i w tym czasie napisze coś druga to automatycznie pisze się w drugim oknie i po naciśnięciu entera wysyła się nie do tej osoby co trzeba - już kilka razy się na to nadziałem. A jak jest z najnowszą wersją??

 

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A ja się pochwalę, że od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem komunikatora Tlen. Początkowo byłem obojętnie nastawiony do tej sieci, ale ostatnio miałem dość jak ktoś to bardzo ładnie ujął - Padu Padu. I nie chodzi tu tylko o ''padanie'' programu, ale również opcje i ogólną budowę. GG na moim dość schorowanym komputerku (trochę lat już ma więc trzeba o niego dbać - nie jest to najnowszy komp :] ) bardzo zamulało. Nawet sprytne użytkowanie GG Banner Killer, który usuwa reklamy zbytnio nie pomagał. To nie dla mnie. Wersja classic była jak najbardziej znośna, ale brak rozbudowy to główny minus. Teraz w najnowszych wersjach można zmieniać GG, ale to nadal nie to czego oczekiwałem. Zawodny to komunikator także przesiadłem się na niezawodnego Tlena, którego wiele osób mi polecało. Zupełnie inna bajka. Czuć różnicę.

Racja - nowe GG to syf. Natarczywie pcha mi się z aktualizacjami - mimo, że odmawiam, i tak niekiedy zaczyna pobieranie :evil: O ile GG 7 było u mnie w miarę szybkie i stabilne (komp ma niemal 5 lat), to Nowe GG zdecydowanie zamula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem ( być może ten problem został wyeliminowany w najnowszej wersji Tlenu)

Otóż jak ma się w jednym oknie 2 rozmowy to jak się piszę coś do jednej osoby i w tym czasie napisze coś druga to automatycznie pisze się w drugim oknie i po naciśnięciu entera wysyła się nie do tej osoby co trzeba - już kilka razy się na to nadziałem. A jak jest z najnowszą wersją??

 

Pozdrawiam :smile:

Częściowo jest to wyeliminowane. Jeśli piszesz z kimś i ktoś napisze pierwszą wiadomość w rozmowie to zakładka na niego przeskoczy, ale potem jak masz go juz w oknie rozmowy w zakładce i piszesz z kimś innym to nie przeskoczy juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem AQQ , trochę bardziej wypasione od gg . Ale odinstalowałem , jak wiele innych komunikatorów , bo i tak muszę logować się do gg ( bo to mają wszyscy ). To co podoba mi się w gg to numer . Nie muszę wymyślać loginów typu Pirx milion pięćset .No i znajomym dajemy numer , a nie jakieś ksywki , jak w skypie . Podobał mi się Stefan , ale jak mówię , po co mi kilka programów do gg( w praktyce) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja tam wolę gg a tak przy okazji jestem jednym z testerów nowego gg10 (beta) wiem że jest to wersja testowa ale strasznie wkurzająca np. dziś włączając gg10 o godzinie 15.00 około 5 razy w ciągu godziny wystąpiły błędy na tyle poważne że wystarczyło to aby gg zostało automatycznie zamknięte a dodatkowo po 4 razie coś się zepsuło chyba mianowicie chciałem w statusie usunąć mój poprzedni opis i pozostać bez opisu lecz się nie udało oczywiście wysłałem maila do nich tak jak kazali w razie czego ale zaraz po tym zainstalowałem najnowsza stabilną wersję coś mi się wydaje że chyba poczekam sobie w spokoju na stabilną wersję gg10 bo nie mam zamiaru dalej bawić się w testera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
...coś mi się wydaje że chyba poczekam sobie w spokoju na stabilną wersję gg10 bo nie mam zamiaru dalej bawić się w testera :/

 

No i się doczekałeś, stabilna wersja GG10 dziś została udostępniona http://media2.pl/internet/58787-nowe-gadu-gadu-10-juz-dla-wszystkich.html, tylko że niby stablika a nadal w niej pisze, że to wersja Beta.

W dodatku mam taką ciekawostkę na temat GG10.

Kompozycja GG10 będące całe reklamą... http://i50.tinypic.com/5b8tqd.jpg

Obrzek z http://forum.aqq.eu/

 

Ja juz nigdy nie zmienię komunikatora... mam swoje ukochane AQQ i mi starczy.

 

PS. Co do AQQ - miałem ten komunikator i wywaliłem po 5 minutach. Prawie jak GG. Może ładniejszy z wyglądu, może można go rozbudować o potrzebne opcje, ale to nie to samo co Tlen. Poza tym AQQ korzysta z sieci GG - więc jeśli ta sieć będzie miała awarię serwera (jakich to dużo w GG) to i AQQ działać nie będzie, bo korzystają z tej samej sieci po prostu. ;)

 

AQQ działa zarówno na sieci GG, Tlen, GTalk i zwykłych serwerów Jabber oraz posiada transport do innych sieci. W porównaniu z GG10 to ono teraz jest malutkie, no i ogółem mozna sobie je zmniejszyć do minimum są odpowiednie skórki. A wtyczki można doinstalowywać i odinstalowywać a w GG10 zapomnij...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałeś, stabilna wersja GG10 dziś została udostępniona http://media2.pl/internet/58787-nowe-gadu-gadu-10-juz-dla-wszystkich.html, tylko że niby stablika a nadal w niej pisze, że to wersja Beta.

Bo to nadal nie jest wersja stabilna, a beta udostępniona do publicznych testów - wcześniej testy były zamknięte tzn. były tylko dla wybranych - media2.pl o tym zapomniało napisać (bo i po co marnować na to miejsce, lepiej wcisnąć na swoją stronę większą reklamę), ale np. dobreprogramy.pl już w tytule newsa o tym komunikuje :arrow:http://www.dobreprogramy.pl/Wersja-beta-GaduGadu-dla-wszystkich,Aktualnosc,15411.html :] Na stabilną wersję jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...